Pomożcie mi wybrac ???

safie w wieku 15 lat to troche ciezko uzbierac taka kase nie uwazasz i jeszcze chlopak który chlopak w dzisiejszych czasach woli jazde konno od motocykli i gier komputerowych no który teraz to przewaznie same lalusie ?
😀
donkamilos127, kup sobie ślązaka. Ślązaka kasztana - bez prawa wpisu do ksiąg możesz kupić tanio, a niezłego użytkowo. Konia do dziadka i zbieraj na skuter. Lepiej najpierw do sąsiada, zanim się nie ogarniecie razem.
skuter juz mam a o co chodzi ze do sasiada zanim sie ogarniemy ???
Ja tak sobie czytam i powoli nie dowierzam właśnie. Dorabianie w wakacje nie starczy na utrzymanie konia. Nie bez przyczyny jeździectwo zalicza sie do elitarnych sportów- po prostu okropnie dużo kosztuje. Tak naprawdę nie znasz dnia ani godziny kiedy zdrowie konia moze się posypać - tym bardziej, że nie zamierzasz robić badań przed kupnem. Niestety moze zdążyć sie tak, ze z dnia na dzień będziesz musiał wykombinować kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych na weterynarza- "końskie zdrowie". Ja wiem, że 'swój koń' to jest to, marzenie każdego, ale warto z jego realizacją poczekać, serio 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 stycznia 2015 16:20
Ja wychodzę z założenia, że jak kogoś nie stać to konia nie powinien mieć. To nie jest zabawka. W przypadku motocykli- nie ma się kasy na benzynę to motor stoi i tyle.
I na konia profesora to trzeba znacznie więcej pieniędzy. Nie lepiej jeździć za pomoc w stajni i poszukać jakiegoś trenera, żeby po kupnie swojego konia już być na jakimś poziomie?

Mam coraz większe przekonanie, że tegoroczne ferie świąteczne są troszkę za długie   😉
. Lepiej najpierw do sąsiada, zanim się nie ogarniecie razem.<------------- o co chodzi xd ??
ushia   It's a kind o'magic
02 stycznia 2015 16:21
na poczatek?
a co potem z nim zrobisz?
12-15 latek pozyje 10-15 lat
im kon starszy tym niestety wieksze prawdopodobienstwo ze "cos" ma
"cos" trzeba leczyc
profesor w pelni sil i zdrowia to na pewno nie 4-5 tysiecy
za 4-5 mozesz kupic albo surowke ledwo co podjezdzona (NIE ROB TEGO!) albo brzydko mowiac "strupa" - konia ktoremu cos sie dzieje/dzialo co obniza jego wartosc - a za takiego zaplacisz cztery razy wiecej w kosztach utrzymania
starsze konie czesto wymagaja specjalnej paszy, suplementow, czestsze sa wizyty weterynarza, wieksze prawdopodobienstwo kulawizn, zwyrodnien stawow, problemow z zebami - ot wiek
co planujesz zrobic z konskim staruszkem ktorego kupiles "na poczatek"

skoro zalezy ci na koniach i jezdzie to czemu ponizajace jest zed nie bierzesz czynnego udzialu w imprezach, na ktorych podobno tak bardzo ci nie zalezy i w ogole to ten ktos cie probuje w to wkrecic?

z jednej strony jest cos w twoim planie ujmujacego, z drugiej - troche sie on kupy nie trzyma

halo ma na mysli ze najpierw wstaw do tego kogos u kogo jezdzisz, bo masz blizej i mozesz regularnie i czesto ruszyc konia, poznac sie nawzajem
safie a myslisz za ile mozna kupic dobrego konia ? twoim zdaniem ?jaka cena ?
mi nie zalezy by brac udzial w zawodach czy cos takie poprostu na jezdzie rekreacyjnej jechac sobie z kims w teren albo samemu i spedzac czas z koniem 😀 I NA SWIEZYM POWIETRZU WSRÓD NATURY ZNAM DUZO OSOB KTORE MAJA konie a nie jezdza na imprezy niektorzy nie lubia takiego zamieszania i zgielku
Edytuj posty! 🤬
Własny koń to nie tylko przyjemność ale przede wszystkim odpowiedzialność, wyrzeczenia i olbrzymie koszty. Pomyśl czy realnie jesteś na to gotowy.
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 stycznia 2015 16:28
Buahahaha, znowu się dowiedziałam, że moje konie cudem żyją, przy tym trybie pracy jaki uprawiają 🙂.

A do założyciela wątku: wierze, że zrobisz co w Twojej mocy, zeby koniowi bylo ok. Ty sie umeczysz, wezmiesz na barki odpowiedzialnosc, ktora przerasta czasem doroslych, a nie majac doswiadczenia z cala pewnoscia wpedzisz sie w tarapaty. Serio, odpusc, dla swojego dobra, pojezdzij jeszcze kilka lat u kogos.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 stycznia 2015 16:31
safie a myslisz za ile mozna kupic dobrego konia ? twoim zdaniem ?jaka cena ?

Temat rzeka 😉 Przejrzyj ogłoszenia najlepiej o i tutaj jak ciężko konia kupić KLIK
Z drugiej strony do spacerów po lesie koń-profesor nie jest potrzebny, ale to mogą być różnice w rozumieniu pojęcia "konia-profesora"
Konie jak wiemy są w cenach różnych, poza tym można wydzierżawić, adoptować z fundacji, jest wiele możliwości, nie podcinajcie chłopakowi skrzydeł, w końcu stoi za nim rodzina(choćby dziadek) więc w razie kłopotów pomogą. Nie można zakładać, że koń na pewno zachoruje i puści go z torbami, bo rozumując tym tokiem nie należy też mieć dzieci, bo są kosztowne w utrzymaniu i też mogą zachorować...najpierw trzeba by zostać milionerem, żeby móc bez ryzyka w takie coś wchodzić...A do bujania się po lesie trzy razy w tygodniu żaden koń profesor nie jest potrzebny, wystarczy zrównoważony rekreant. Podstawowe badanie wet też nie kosztuje majątku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2015 16:37
Jeździectwo jest tak drogim i elitarnym sportem, że 90% osób z tego forum nie powinno mieć koni, bo ich na to nie stać.
PROSILEM RODZICÓW O PSA RASOWEGO OWCZARKA I tez bylo co to bedzie jak zachoruje kto bedzie lacil za jedzenie itp .JAK BY KAZDY MYSLAŁ O NAJGORSZYM TO NIGDY BY NICZEGO NIE OSIAGNAL i polowa z osób któe ma konie nie miała ich ale zaryzykowali i maja to jest moje zdanie 😀
Gillian   four letter word
02 stycznia 2015 16:42
donkamilos127, a jednak najgorsze się zdarza i TRZEBA o tym pomyśleć. Będziesz leczył konia jak zachoruje?
Nie można zakładać, że koń na pewno zachoruje i puści go z torbami, bo rozumując tym tokiem nie należy też mieć dzieci, bo są kosztowne w utrzymaniu i też mogą zachorować...najpierw trzeba by zostać milionerem, żeby móc bez ryzyka w takie coś wchodzić...


TRZEBA zakładać. Jak sie ktoś decyduje na dzieci to też najczęściej czeka aż jego sytuacja materialna się ustabilizuje. Wiadomo, że nie zawsze się tak da ale wtedy robi się co może. Kosztuje to napewno dużo wyrzeczeń.
Masz 15 lat i nie zarabiasz swoich pieniędzy. Napisałeś, że musiałabyś wydawać 100zł na pensjonat. A wiesz,że i tak będziesz musiał wydawać te pieniądze chociażby na kowala, szczepienia, odrobaczenia, wcierki, sprzęt itp. W tym wieku to twoi rodzice powinni zadecydować ,bo to oni mają pieniądze a nie ty i to oni muszą wiedzieć czy w razie choroby są w stanie płacić za leczenie.
PROSILEM RODZICÓW O PSA RASOWEGO OWCZARKA I tez bylo co to bedzie jak zachoruje kto bedzie lacil za jedzenie itp . (...)


A to co - kundelka nie trzeba leczyć i można gorzej karmić???

PS. Przepraszam... nie mogłam się powstrzymać  😡
Sonkowa  WIEM ze musze wydac 100 na kowalu u mnie 60 kosztuje ale po co mam wydawac na pesjonat 100 jak moge wydac to na cos innego co jest nie zbedne 😀
annet CHODZILO MI O TO ZE WSZYSCY ZAKLADAJA NAJGORSZE ODRAZU A PIES MA SIE DOBRZE I nie je byle czego bo dziennie 2 kg mies takiego w kostkach mrozonego dla psów jest ono zmielone
bo karmy nie lubi
PRZYPOMINAM O EDYTOWANIU POSTÓW!
Myślę, że poprzedni post wszystko wyjaśnił. Jesli Twoi rodzice nie chcę kupić psa bo twierdzą, że ich nie stać na ich utrzymanie to ja bym się z koniem wstrzymała. Utrzymanie i leczenie konie jest przeważnie dużo droższe niż psa.
Tak jak napisałam wcześniej, to Twoi rodzice mają pieniądze a nie ty i to oni powinni zadecydować. Ja zanim miałam konia też miałam pieniądze żeby kupić ale nie kupiłam bo kupić konia to nie problem, problemem jest jego utrzymanie.
Mój tata powiedzial tak jesli mam kase na jego kupno to moge sprzedac i mam mozliwosc zarobic sobie na niego pomagajac mu .I powiedzial ze jak by mial czas to by sobie kupił 🙂 to raczej stac ich kiedys mial 3 konie 🙂
Sonkowa nie chcieli ale po proszeniu przez kilka miesiecy sie zgodzili i kupili
Moim zdaniem, to że rodzice przed kupnem psa uświadomili synowi, że pies to koszty i obowiązki, świadczy na ich korzyść. Więc jeżeli zgadzają się na kupno konia, który de facto będzie ich koniem, bo nieletni nie może zawierać umów kupna-sprzedaży, to też są świadomi odpowiedzialności. A co do pytania, które jest głównym tematem tego wątku, to ja bym wybrała opcje trzymania konia u dziadka. Taniej, pewniej i bezpieczniej.
Dzięki lossuperktos
Sądzę, że nie odwiedziemy młodego człowieka od kupna wymarzonego wierzchowca. Kolejny koń trafi w ręce laika i będzie chowany i użytkowany niezgodnie z dobrą praktyką jeździecką. I tylko koni żal

donkamilos127 po co zadajesz pytanie na które sam sobie już odpowiedziałeś. Kupisz sobie konia za 4 tyś (da się, chociaż ciężko zdrowego i dobrze ujeżdżonego). Będziesz sobie jeździł weekendowo jaki czas, potem koń będzie kulawy, ale co tam. Rozumiem, że żaden trener nie wchodzi w rachubę... zatem koniś albo się zepsuje albo się znudzi. Jedno czego mu można dziś życzyć to aby nie trafił na kiełbasę... i tyle

powodzenia
Jeszcze nie wiem czy kupie czy nie bo mam taki zamiar na lato i biore wszystkie odpowiedzi pod uwage .Nie jestem alikiem ale co ja ci tam bede tłumaczyl
Przeginacie, oprócz tych, którzy piszą, że 3/4 forum nie powinno mieć konia - a mają. W razie W ten nastolatek ma możliwość pozasuwać na budowie u ojca.
lossuperktos, nieletni absolutnie mogą zawierać umowę kupna! I mogą być właścicielami rzeczy (koń w sensie prawnym - handlowym). Umowa wymaga jedynie akceptacji opiekuna prawnego.
edit:donkamilos127, oprócz tego co Uschia pisała, lepiej na początku mieć a) końskie towarzystwo dla konia b) kogoś kto pomoże, choćby radą na co dzień, nie tylko w weekend. Żebyś szybko się uczył. Każda godzina, każda "akcja" się liczy. Z ew. wiedzy dziadka nie będziesz miał pożytku gdy będziesz bywał tylko w weekendy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się