Westernowa Rewia Mody

Livia   ...z innego świata
05 września 2015 07:07
Mosewa, bo niestety sporo rzeczy fajnych jest dostępnych za granicą 😉 Ale może Eqwest by ci takie wędzidło sprowadził, oni z Loesdau zamawiają.
Jest szansa sprzedać prawie nowy wypasiony pad na rynku wtórnym w Polsce za powiedzmy 8 stówek? Czy raczej od razu na niemiecki ebay? Dorosłam  do padu korekcyjnego Mattesa, a nie potrzebuję gromadzić padów.
Przy okazji pad korekcyjny np. Mattesa zakładamy gdy są wskazania do tego tzn. gdy chcemy podnieść tył lub przód siodła ?
Livia   ...z innego świata
05 września 2015 12:19
kasiakliczkowska, zawsze możesz wystawić i tu, i na Ebayu, zobaczysz kto ci pierwszy kliknie 🙂 Jak wypasiony, to może i w Polsce ktoś się skusi.
chyba tak zrobię, tylko jak wrócę z konferencji, a potem z urlopu 😉
on jest taki mega wypasiony 😉 ciężko o bardziej wypasiony- ma wkładki, profilowanie, spine- free, filc i kocyk 😉))
http://www.westernwelt.com/Sattelpad-Classic-Equine-Westernpad-Western-Pad-Pad-Pad-fuer-Westernsattel-Satteldecke_4
kasiakliczkowska  jeśli ten filc od spodu to F10 albo F11 to 3 dni temu brałabym od Ciebie od razu  😜
tak, w środę kupiłam taki : http://www.5starequineproducts.com/proddetail.php?prod=close-contact-saddle-pad za ponad tysiaka , pózniej może jakiś kocyk dokupię
drey to dobra wiadomość, w takim razie wystawię go niedługo. Niestety nie wiem zupełnie jaki to filc od spodu... nigdzie nie jest napisane. Wiem, że koń z tym padem schodzi suchy z jazdy pod siodłem, nawet, jeśli jest wilgotny w innych miejscach i że pad schnie błyskawicznie 🙂

edit. Nie no w sumie nie mogę go sprzedać kurcze. Za rok- dwa będę miała jak znalazł. W końcu to inwestycja w przyszłość ;P
Livia   ...z innego świata
07 września 2015 09:26
kasiakliczkowska, haha 🙂 Ale fakt, jakbyś za rok miała taki sam kupować, to lepiej niech ten poleży i poczeka 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 września 2015 20:44
Mozecie mi poradzić czy warto kupić coś takiego na wozenie tylka po lesie, to już  chodzi o tski maly lulsus dla mnie.
http://www.gnl.pl/dla-konia/produkty-z-owczej-wea-ny/futerko-na-siodlo-westernowe-c-s-o.html
Livia   ...z innego świata
14 września 2015 09:40
Euforia, moja koleżanka na rajd po Jurze miała na swoje siodło takie futro i mówiła, że to rewelacyjna sprawa. Nic jej nie obtarło, nie odparzyło, wygodniej jej się jechało 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2015 09:43
to spoko , noszę się z zamiarem kupienia skóry baraniej i uszycia czegoś takiego, wyjdzie znacznie taniej.
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
14 września 2015 16:07
Cześć wszystkim 🙂
Mam nadzieję, że wybrałam dobry wątek, raz się żyje haha
Otóż biedna ja, ciemna w westernowym świecie muszę kupić PAD na urodziny. I stąd moje pytanie - które pady polecacie? Jakieś lepsze firmy czy coś. Ja jestem w tym zupełnie zielona, w padach westernowych zupełnie się nie orientuję, a potrzebuję to na już. Najlepiej do max. 300 - 400 złotych.
Wielkie dzięki z góry za wszelką pomoc! 🙂
.
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2420171#msg2420171 date=1442220206]
to spoko , noszę się z zamiarem kupienia skóry baraniej i uszycia czegoś takiego, wyjdzie znacznie taniej.
[/quote]
też o tym myślałam, tylko gdzie coś takiego zrealizować ? 🤔
Euforia_80, Appaloosa, jezdze w takim juz ze ...2 lata? jestem zachwycona i nie wyobrażam sobie jak mozna bez, szczególnie latem czy rajdu.
wyciecie jest banalnie proste, nie trzeba nic szyc nawet, warto tylko zainstalowac gumki mocujące.
ja mam teraz (a w najblizszych dniach bede robic nową) wersje bez futra na gorze przedniego leku, bo z futrem jest za malo miejsca na sakwy (rozek za malo wystaje i ciezko zawijac, wieszać wodze
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2015 21:38
No właśnie myślałam nad wykrojeniem kształtu z duzej skóry i doszyciu gumek zeby się nie przesówało. 
horse_art jak wykrawałaś ksztalt. Robiłaś szablon czy  na siodle?
Gdzie kupić skórę najtaniej,  w necie czy lepiej udać się w góry?

edit:
może jest ktoś z podhala u kogo mogłabym kupić taką skórę?

horse_art jakiej wielkości potrzeba skórę żeby nie było dużo odpadu?
znalazłam takie:
http://olx.pl/oferta/skory-owcze-skora-owcza-sheepskin-lambskin-schaffell-producent-hurt-CID628-ID8Kfgz.html#12a9606589


Livia   ...z innego świata
15 września 2015 10:07
Jullqa, no, jak taki lepszy-lepszy pad, to licz raczej 500-1000 zł 😂 Ale Muchozol fajnie podpowiedziała Caballe, też mam i jestem z nich ciągle bardzo zadowolona 🙂

Muchozol, czapsy masz, a gdzie zdjęcia? 😎 Sama się zastanawiałam, no ale póki co jednak wypróbuję inne 🙂

.
Livia   ...z innego świata
15 września 2015 14:47
W takim razie mam nadzieję, że zrobisz dokładne zdjęcia 😀 Jestem bardzo ciekawa Caballowej roboty 🙂
Livia   ...z innego świata
16 września 2015 15:03
Wybaczcie posta pod postem, ale... czy ktoś wie, gdzie znajdę takie sreberko na tylny łęk? Samo, bez całego zestawu :kwiatek:

Livia a jak się takie sreberko mocuje?
Livia   ...z innego świata
17 września 2015 09:54
kasiakliczkowska, podejrzewam, że tam jest kilka śrubek do przymocowania tego sreberka do łęku - te kółeczka bardziej widoczne 🙂
.
Livia, tu: http://www.saddlery.pl/?p=7

Euforia_80, tak z fot to to sie nie nadaje. musisz macac, bo ja tak bez macania tylko z opisem czego szukam mam kilka sztuk beznadziejnych od pana producenta. musi byc krotke, bardzo geste futro (takie jak tunele na popreg czy podkladki, czapraki matesa). zwie sie regulan, medyczne. ale producenci najczesciej nie rozumieją niestety o co chodzi. teraz kupilam pare dni temu nowe na targach rolnych - z jarmarkiem z targiem pt  mydlo, widło i powidlo 😉 120 zł za wielką skore z ktorej beda takie 2 i jeszcze sporo zostanie. no nie mega tanio (standardowa cena za takie), ale warto. na miejskich rynkach, czasem tez sa "goralskie" stoiska i tak skory są, bywa, ze i odpowiednia. ta moja torche dluga, ale bedzie ok.
a ksztalt bralam z siodla - jakas tkanine dopasowalam i potem przenioslam ksztalt na skore. tnie sie skalpelem/nozykiem, koniecznie i od spodu.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 września 2015 13:47
horse_art no to dobrze wiedzieć, że tego typu sie nie nadają. Teraz wiem czego szukać.
Dzięki
Livia   ...z innego świata
17 września 2015 14:03
horse_art, dzięki, napisałam tam i mam nadzieję, że będą takie mieć do kupienia 🙂
Livia   ...z innego świata
20 września 2015 12:01
Wczoraj dotarła paczka z moimi zamówionymi czapsami 🙂 Wszystko cacy, mieszczą mi się nogi, tylko... tyłek coś nie leży 😁 Nie wiem, czy je źle zakładam, czy co - chyba instruktorkę poproszę o pomoc przy okazji kolejnej jazdy 🙂

Przygotowania do zawodów idą pełną parą, mam paski do ostróg, czapsy, strzemiona i napierśnik, a kocyk się robi  😜
Livia Muchozol dzięki- wiedziałam, że w siodłach, w których fabrycznie są sreberka to są na śrubki, ale nie sądziłam, że można samemu "przewiercić" sobie otwory w siodle 🙂
.
Livia   ...z innego świata
21 września 2015 09:22
kasiakliczkowska, ja sama bym się za to w życiu nie brała, dałabym do przymocowania rymarzowi 🙂

Muchozol, dziękuję za kciuki, to już za niecałe 2 tygodnie 🙂

Wczoraj chyba z 2 godziny smarowałam napierśnik, i dalej nie bardzo chce zmienić kolor ze średniego brązu na czekoladę 😁 A smaruję wytrwale czarnym olejem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się