KOWALE

Uważam, że w przypadku źrebiąt należy mieć po prostu oko na to co się dzieje. Ja też jestem z tych, których kowale przekonali, że źrebięta robi się dopiero po ukończeniu 6mies a potem i tak rzadziej niż konia dorosłego, czyli pracującego. I wiecie co?? Ja juz kowalom nie wierzę!!!!
Branka- zgadzam się z Tobą i piszę to na własnym doświadczeniu. Pewnie gdybym tak głupio nie wierzyła "autorytetowi", to nie bujałabym się obecnie z 6latkiem sztorcowym i krzywym 3latkiem. Pierwszego kupiłam gdy miał 3mies, drugiego mam od urodzenia. Cudem jest to, że się jakoś dramatycznie nie pokrzywiły choć ten sztorcowy ma stwierdzony przykurcz, a młodzik ma okrutnie krzywe zdanie kopyto i nie wiem czy przypadłość określana jako "zadzierzgniecie rzepki" nie jest tym spowodowana.

Maddie- nie czekajcie aż dojdzie u młodzików do zmian i strugajcie regularnie pomimo chowu bez stajennego. Dodam, że moje to  hucułki właśnie. Aaaa ich matka to obecnie  11letnia klacz, która kupiłam jako 5-latkę, chów tabunowy z Bieszczad  a ma  kopyta tak krzywe, że strach 🙁a jedyne co ma fajne w kopytach, to mocne piętki i strzałki, reszta do wymiany...

A tak na marginesie.... może ktos mi wytłumaczy skąd się wzięło przekonanie, że "młode" kopytka nie rosną?? Bo skoro się je tak późno powinno robić, to chyba oznacza, że nie ma co robić?? 😲
s.   happiness is easy
19 maja 2011 22:29
Mając w pamięci Waszą dyskusję nt częstotliwości robienia źrebiąt/młodzieży, tak sobie dziś myślałam, że może coś w tym jest, i snułam różne teorie....
Nic bardziej mylnego. Strugałam dziś trzy niespełna roczne konie. Wszystkie drugi raz. Rekordzistce przez dokładnie 4 tygodnie urosło.. Uwaga! 2,5cm  😲
Nie spotkałam jeszcze dorosłego konia z takim przyrostem.

edit: lit.
Podbijam!
Ma ktoś aktualny numer p. Marcina Siwca?
Ma ktoś aktualny numer p. Marcina Siwca?

Ja mam taki: 693374642 ale nie wiem czy aktualny.
adriena, Dziękuję, przed chwilą dostałam numer skądinąd 🙂 Ten jest chyba nieaktualny albo pan korzysta z dwóch numerów.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
28 maja 2011 21:04
Hej  chciałabym zapytać koniarzy z małopolskiego jakiego kowala lub Panią Kowal polecacie ?
  :kwiatek:
Marcin Siwiec ma dwa numery, ten podany trzy posty wyżej jest jak najbardziej aktualny.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
28 maja 2011 23:00
Znalazłam teraz Panią kowal na wyszukiwarce Aleksandra Gędłek  korzystał ktoś z usług lub korzysta 🙂 ? 
Hej  chciałabym zapytać koniarzy z małopolskiego jakiego kowala lub Panią Kowal polecacie ?
  :kwiatek:


Ostatnio korzystam z usług Grzegorza Ciemierza, jeśli chodzi o struganie.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
29 maja 2011 12:21
Izydorex   tak chodzi mi o struganie , i jak z podejściem do konia  spokojnie czy nerwowo ? I Jaka cena wiesz może jak jest u Niego z terminami 🙂?Prosze o PW 🙂 :kwiatek:
Czy ktoś mógłby polecić kompetentnego kowala z mazowieckiego kującego na NBSy?  :kwiatek:
Ja poprosiłabym jakąś miłą osobę o opinię o panu Bogdanie Chrzanowskim  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
31 maja 2011 09:52
Proszę o opinie na temat p. Roberta Durki. Dawno dawno temu robił moją kobyłę i zastanawiam się jak jest teraz. Przyjeżdża do nowej stajni i nie wiem czy warto.
dempsey   fiat voluntas Tua
31 maja 2011 09:59
ashtray, Adam Semczuk kuje na NBS. Ja nigdy nie korzystałam z jego usług stricte podkuwniczych, bo znam go tylko od strony strugania i prowadzenia bosego konia  - i to mogę polecić. Natomiast wiem, że jest wielkim fanem NBS i jeśli kuje to najchętniej na te właśnie.

ash, PW
ash   Sukces jest koloru blond....
31 maja 2011 10:10
ashtray Adam Semczuk kuje nam kobyłę na NBSy!  MASZ PW!

Muszę zmienić kowala! Proszę o info kto jest godny polecenia i dojedzie w okolice Pęclina/Kącka?!

Dodam, że nie interesuje mnie p. Ufnal ani jednak p.Durka.

Dziękuję!!!
PumCass   zachowaj zimną krew!
31 maja 2011 13:48
Może mi ktoś polecić dobrego kowala z Gdańska?
z góry dziękuję 🙂
Sprawa pilna, liczę na pomoc.  :kwiatek:

Potrzebuję kontaktu z kowalem, woj. Wielkopolskie, który ma rękę do koni. Klacz jest młoda, po przejściach, a potrzebuje kowala w najbliższym czasie. Będę wdzięczna za każdy namiar.  :kwiatek:
[s]Na gwałt poszukuję kowala (na dziś  :zemdlal🙂 z okolic Radomia, ew. Warszawy - zwykłe rozczyszczanie, ale sprawa bardzo pilna.[/s]
edit: Nieaktualne
Mission Impossible


Poszukuję kowala który DOBRZE kuje ortopedycznie i DOBRZE struga z Łodzi , Warszawy lub Krakowa który dojedzie do jednego konia pod Radom .
szuwar, jeśli skŁOnna jesteś werkowac naturalnie to polecam wiwiane. do mnie dojechala. A do Radomia w sumie ma niewiele dalej.
bera7 jak najbardziej , sama jestem za i byłam już nawet umówiona 🙂 , jednak w tej chwili mój koń nie ma innej opcji niż podkowy NBS ,przynajmniej na te kilka miesięcy kuracji i rehabilitacji...

Póki co dzwoniłam do Ciołka . Fakt że drogi - ale dojedzie z warszawy . Mam nadzieję że nie będę żałować . Ufnal też dojeżdża do pobliskich Kozienic jednak wolę trochę dopłacić (słyszałam skrajne opnie), bo przypadek mojej kobyły to high level dla kowala , strugacza itd .

Mógłby ktoś się wypowiedzieć co do  w/w kowali jeszcze ?
drodzy forumowicze 🙂
szukam dobrze strugajacego kowala ktory moglby przyjechac do Kielc! w sumie byloby do stugania okolo 20 koni. (czyli pewnie na caly dzien) wszyscy okoliczni odpadaja niestety :/ 
moze ktos z Baltowa, okolice Sandomierza lub innej miejscowosci niezbyt odleglej (wiadomo, chodzi o jak najnizsze koszty dojazdu) zna takiego kowala baaaardzo prosze o informacje!!!
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
21 czerwca 2011 18:24
Potrzebuję namiarów na dobrego kowala z Warszawy kującego na podkowy wyścigowe. Na wczoraj. Z góry dziękuję :kwiatek:
szuwar, u nas od niedawna werkuje i kuje konie p. Karol Strychalski (tel. 512 116 151). Dojeżdża z Radomska.
Co prawda robił nasze konie dopiero dwa razy, ale jest godny polecenia. Kontakt do niego mam od znajomych.
Tłumaczy jak ustawia kopyto i dlaczego - rewelacja! Nigdzie wcześniej nie miałam aż takiej możliwości poszerzenia wiadomości o kopytach!

kasiabe, również polecam p. Karola (przy większej ilości koni oczywiście bardziej opłaca się przyjeżdżać i cena jednostkowa idzie w dół 🙂 )
dzieki bardzo kasiawrz! zadzwonie dowiem sie co i jak  :kwiatek:
Wiecie może, czy istnieje ktoś rozsądny werkujący naturalnie, kto dojechałby w okolice Bydgoszczy?
Bischa   TAFC Polska :)
12 lipca 2011 23:09
Czy zna z Was ktoś dobrego kowala z mazowieckiego (Mińsk Mazowiecki, Siedlce), który robi także racice krowom? W ubiegłym roku mój wujek, mający gospodarstwo miał problemy ze swoim kowalem, pare dni temu rozmawiałam z nim telefonicznie (wybieram się do niego we wrześniu) i pytał, czy nie znam dobrego kowala, jako że siedzę w koniach. Oczywiście nie biorącego fortuny za jedną krowę (krów w ubiegłym roku było ponad 80, w tym roku może być więcej, bo wujek rozbudowywał oborę).
Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
Gillian   four letter word
12 lipca 2011 23:22
kto korzysta z usług pana Karola Lauka i może mi powiedzieć o nim parę słów? 🙂
Gillian, crazy, ja. Polecam. Karol jest super i ma świetne podejście do koni.
Gillian   four letter word
13 lipca 2011 12:18
Naboo, w sumie to już po frytkach, bo właśnie zrobił mojemu koniowi kopyta ale mam do niego jeszcze dwa klasycznie ortopedyczne przypadki. Więc zbieram opinie krótko mówiąc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się