KOWALE

pod jaki paragraf lapie sie opisanie, ze ktos jest niezadowolony z uslugi bo uslugodawca zrobil to, to i to?

Pod żaden, na szczęście. Po prostu może ktoś się zaniepokoił.  😉 I lekko straszy.
np. kowal wystawia rachunek na usługę, bo teoretycznie powinien 🤣, konia zakuł -ropa w kopycie, co stwierdza wet. Kto i za co powinien zapłacić za źle wykonaną usługę, bo koszt dla właściciela: kucie, wizyta weta, leczenie konia, brak możliwości użytkowania konia, opłata wizyty właściciela u psychologa 😜, bo to kolejny raz itd.
nasz kowal (tylko werkuje) punktualny, rzetelny, drogi -  nie stać mnie na taniego 😉
no to ja jestem umowiona na jutro, ciekawe czy dojedzie 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
09 maja 2013 09:17
No to ja na pierwszy ogień🙂
Mój kowal jest solidny, dobrze robi konie i jest terminowy i punktualny. Marek Lis ze śląska ( u nas kuje jeszcze w Krakowie)


ostatnio była tutaj dyskusja na temat (bez padania nazwisk, ale na pw można sie dowiedzieć o kogo chodziło, z resztą po samej treści też) i..  nie no, lepiej będzie jak napisze tak - kiedyś, gdy zaczynał, to się bardziej starał, o.  😉  do terminowości i punktualności oczywiście nie można się przyczepić, bo jest naprawdę pod tym względem bardzo rzetelny.
Ze względu na liczne pytania na priv:
- nie pisałam, broń Boże o Panu Tadeuszu ( dawniej z Klikowej) . Nazwiska nie znam.
Pan ten był perfekcyjnie słowny, dyspozycyjny i punktualny.  :kwiatek:
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
09 maja 2013 15:05
[
kogo możecie polecić (prócz M. Lisa - nad którym się zastanawiam 😉 ) 


Mam pytanie, skąd wiesz że robi co raz gorzej skoro jeszcze 2 strony temu dopiero się zastanawiałaś czy brać go do swojego konia czy nie? Jak można sie tak lekko wypowiadać na temat czyjejś pracy skoro nie ma się porównania? Może od czasu ostatniego wpisu był u Ciebie raz albo dwa, a może nawet nie był. Skąd wiesz że jakość usług spadła? Brałaś go wcześniej jak zaczynał na rynku czy powtarzasz to co napisała wcześniej inna osoba? Ten wątek właśnie przez takie wypowiedzi przestaje być rzetelny. Ktoś gdzieś coś słyszał, ale do swojego konie nie wezwał a teraz powtarza 3 wersje tej samej "prawdy"...
desire   Druhu nieoceniony...
10 maja 2013 16:31
Nord, a Ty czytać z zrozumieniem potrafisz  czy Bozia poskąpiła tej umiejętności?  🤔 🤔  patrz z jaką datą jest ten post..  😵 
a z usług tego konkretnego kowala może i korzystałam wcześniej (i to przez długi okres czasu) i widziałam jak robił pare lat temu, a jak teraz?  skąd Ty to możesz wiedzieć co?  🤔wirek:
ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi pozostawie bez komentarza, bo widze że Tania miała racje - lepiej nie wyrażać publicznie swojego zdania..  może i Tobie się podoba jak ten kowal urzęduje, ale ja mam porównanie i widze, że bardziej poszedł w ilość niż w jakość, ot co.  😵 i jest to moje osobiste odczucie - wybacz, że "pojechałam" po Twoim guru.  🤔wirek:
Chciałabym przestrzec innych przed kowalem o nazwisku Jakubowski. Zdjęcia przedstawiają okucie "ortopedyczne" (ocenę pozostawiam Wam) po którym koń odmówił wychodzenia z boksu, rozbolały go plecy i powróciły kłopoty z trzeszczami... Odradzam z całego serca. Mój koń po dwóch okuciach przez tego człowieka posypał się doszczętnie i dochodził do siebie przez pół roku.
A dlaczego takie kucie posypało twojego konia ? Masz więcej zdjęć ?
może nie zauważyłeś że tył podkowy w ogóle nie styka się z podłożem(mogłam tam włożyć dwa palce) i koń opiera się na pazurze obciążając ścięgna? zdjęcie jest zrobione gdy koń stoi w miejscu. oczywiście mam więcej zdjęć ale nie chcę tutaj zaśmiecać. jeżeli interesuje Cię ten przypadek to podaj w pv maila... podeślę zdjęcia. ten koń wcześniej był kuty na odwróconych podkowach przez innego kowala/ortopedę i chodził rewelacyjnie.
OK, rozumiem. Wydawało by się, ze to takie ujęcie, faktycznie nie przyszło mi do głowy, że on tak stoi "normalnie", bardzo to dziwne. Podeślij proszę zdjęcia na lukaszpodkuwacz@gmail.com i ew. opisz coś więcej, bardzo to ciekawy przypadek.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
10 maja 2013 23:18
O kurcze 😲 jak zobaczyłam foto byłam pewna,że noga jest w fazie uniesienia po prostu..a ona tak chodził?! 🤔
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
11 maja 2013 00:00
Nord, a Ty czytać z zrozumieniem potrafisz  czy Bozia poskąpiła tej umiejętności? 
Tobie się podoba jak ten kowal urzęduje, ale ja mam porównanie i widze, że bardziej poszedł w ilość niż w jakość, ot co.   😵 i jest to moje osobiste  wybacz, że "pojechałam" po Twoim guru.  🤔wirek:


Czytać ze zrozumieniem potrafie, wiem że post był z grudnia, ale i to że nie jest to moje "guru" napisałam Ci już na pw, szkoda ciągnąć...

Sportpony DRAMAT!
lukaszpodkuwacz, co chciałbyś jeszcze wiedzieć? kowal ten kuł mi konia dwa razy. gdy byłam przy kuciu a staram się być zawsze nie było najgorzej bo robił wg.moich wskazówek. za trzecim razem pomyślał chyba że skoro kuł konia już dwa razy to bez mojej wiedzy wyciągnie konia z boksu i okuje kolejny razy - to właśnie są efekty kucia bez obecności właściciela 🙁 gdy to zobaczyłam pomyślałam że może kamienie utknęły mu w strzałce jednak ich nie było. koń chodził (a raczej stał bo odmówił wychodzenia z boksu)tak fatalnie podkuty przez kilka dni gdyż kowal nie miał zamiaru przyjechać poprawić swojej roboty. w końcu po namowach znanego zawodnika którego poprosiłam o wsparcie postanowił przyjechać i rozkuć konia. kowal Jakubowski nie widzi w sobie jednak żadnej winy(!) uważa że to wina konia że trzeba go oddać na rzeźnie... moje zdanie jest jednak inne, po prostu odwalił fuszerkę lub nie ma umiejętności aby konia dobrze okuć w ten sposób. jeszcze raz podkreślę że koń jak na trzeszczkowca miał się całkiem dobrze(nie kulał od dawna). nie życzę nikomu wysłuchiwania czegoś takiego. na prawdę przestrzegam przed tym kowalem. jako swój argument podam jeszcze taki przykład:mój koń chodził wcześniej w podkowach aluminiowych NBS. wyobraźcie sobie że gdy odpadła jedna podkowa (czekała na kowala u stajennego co było mówione przez tel.) kowal przyjechał i dobił zwykłą metalową podkowę zamiast aluminiowej. nie wierzyłam własnym oczom. czy kowal ma klientów za idiotów? przecież nawet laik wie że jest różnica chociażby ciężaru. nie da się chodził normalnie mając na jednaj stopie sandałka a na drugiej trapera. czy kogoś takiego w ogóle można nazwać kowalem?
Najbardziej podoba mi się z tego wszystkiego stwierdzenie ,że " Koń się do niczego nie nadaje i trzeba go do rzeźni oddać". Ja to na okrągło słyszę od właścicieli koni które do mnie trafiają na rehabilitację, a po pewnym czasie okazuje się że z koniem nie jest tak źle  😉.
Ale ja dalej nie rozumiem w jaki sposób kucie spowodowało, że twój koń chodził na  pazurze a piętki wiszą w powietrzu, choć wcześniej nic mu specjalnie nie dolegało i stawiał kopyta normalnie, tak ? Tego się nie da zrobić nawet gdybyś chciał.
to stwierdzenie jest bardzo przykre 🙁 najłatwiej jest oddać konia na rzeźnie czy"na łąki" zamiast się dobrze nim zaopiekować. jestem uczulona na tego rodzaju teksty gdyż mój koń to również mój przyjaciel za którego jestem odpowiedzialna... od 5.lat walczę o jego zdrowie i jestem z tego dumna. 
lukaszpodkuwacz, przedstawiam tutaj fakty. zdjęcia jak został okuty mój koń. niestety nie jestem kowalem dlatego nie potrafię powiedzieć co zrobił dokładnie kowal przez te 2,5kucia że koń zaczął tak nienaturalnie stać. posiadam filmy z przed tych kuć jak koń biega luzem czy na lonży. jeżeli chcesz to też dorzucę do maila. mam weterynarza pod którego kontrolą 2x do roku jest mój koń. wyraźnie stwierdza że koń się posypał po niewłaściwym okuciu, wcześniej miał się dobrze mógł być użytkowany. mogę to mieć nawet na piśmie gdyby była taka potrzeba. zastanawiałam się nad tym nawet gdyż kowal oczekiwał zapłaty za fuszerkę. po rozmowie telefonicznej z moim nowym kowalem i weterynarzem którzy wyrazili swoją opinię na temat tego konia jednak odpuścił.
Dobra, jak możesz podeślij wszystko co tam masz. Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
to stwierdzenie jest bardzo przykre 🙁 najłatwiej jest oddać konia na rzeźnie czy"na łąki" zamiast się dobrze nim zaopiekować. jestem uczulona na tego rodzaju teksty gdyż mój koń to również mój przyjaciel za którego jestem odpowiedzialna... od 5.lat walczę o jego zdrowie i jestem z tego dumna. 

Ja naprawdę nasłuchałam się już o tylu cudownych metodach na problemy z kopytami ,że jak sobie o tym myślę to mnie wszystko boli. Na przykład jak koń ma przykurczone ścięgno to jedyna skuteczna metoda to ścięgno przeciąć. Na bóle trzeszczkowe  najlepsza metoda to przeciąć nerw. Na problemy z kopytami podkowa , a jak już po pewnym czacie po tych zabiegach koń zaczyna się sypać to wtedy pada stwierdzenie że więcej nie da się nic zrobić i konia trzeba oddać do rzeźni.
desire   Druhu nieoceniony...
11 maja 2013 09:05
Nord, pw, sorki.  :kwiatek:

sportpony, o maatko.  😲
m.indira   508... kucyków
11 maja 2013 09:45
sportpony, masz fotkę bez ochraniaczy? By zobaczyć co powoduje przykurcz, stanie na pazurze, kąt piętek jest inny niż ściany wdg mnie zawija mocno ale trzeba by było zobaczyć fotkę od tyłu i spodu... Jakaś mega rotacja kości? No kurcze zgadywać można i można coś musi być przyczyną odbarczania piętek...
Czy po rozkuciu koń chodzi normalnie czy staje nadal na pazurze?
niestety z tamtego okresu nie mam fotek bez ocieplaczy. ew.przed tym okuciem coś by się znalazło i po przekuciu(wtedy już stał normalniej). jeszcze jednej kwestii nie wyjaśniłam. kowal założył popularne podkowy aluminiowe NBS (wydaje mi się że te najzwyklejsze zamiast wersji ortopedycznej która jest szersza)i wmawiał mi że to są te same podkowy na które kilka miesięcy wcześniej był kuty mój koń, czyli BONAPARTIX S. tak nie było oczywiście. być może część winy leży po stronie źle dobranych podków?
*zdjęcia zrobiłam dzisiaj. tak to wygląda po 8.miesiącach 🙂
Witam, szukam opini na temat kowala p.Chrzanowskiego z Województwa Mazowieckiego. Czy możecie go polecić odradzić? Jakie ma podejście do koni?? może być też na priv 🙂
kasiakatarzyna, wysłałam PW 🙂
Szukam dla znajomego dobrego kowala co przyjedzie do jednego konia i wystruga rocznego arabka z okolic Zalkikowa , Stalowej Woli ewentualnie Rzeszowa -- czy ktoś może mi kogoś polecić z podejściem do koni komnik będzie strugany pierwszy raz podaje kopyka bez problemu . PILNE
czy do kogoś przyjeżdża Maciek Zaremba ( Zaręba? )

kurcze, ufałam mu bezgranicznie i pewna osoba zasiała mi ziarenko zwątpienia i teraz już sama nie wiem ...
emptyline   Big Milk Straciatella
20 maja 2013 16:57
Witam, szukam opini na temat kowala p.Chrzanowskiego z Województwa Mazowieckiego. Czy możecie go polecić odradzić? Jakie ma podejście do koni?? może być też na priv 🙂


Mojemu zrobił 4 różne kopyta, koń stał jak słoń na piłce. Z całego serca nie polecam.
P. Chrzanowski robi mojego konia od ponad dwóch lat i sporo koni znajomych. Wszyscy chwalą a przynajmniej nikt nie narzeka .🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 maja 2013 20:26
Ja również zdecydowanie nie polecam, parę koni robionych widziałam i jak dla mnie jedno wielkie nie - pozacieśniane kopyta w dużo za małych podkowach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się