KOWALE

a czy ktos slyszal cos o kowalu arkadiuszu pawelku?
Czy zna ktoś dobrego kowala, który dojedzie w okolice Radomia (dokładniej 20km od Radomia przy drodze Warszawa-Kraków)?
Potrzebuję opinii o kowalach z małopolskiego: Jacek Styrna, Michał Rup, Zbyszek Szczygieł.
Z góry dziękuję 🙂
Z tej trojki chyba tylko Michała mozna polecic.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
08 lipca 2013 10:38
Hej,

Czy możecie wysłać mi na pw lub dać na forum jakieś kontakty do kowali z woj. świętokrzyskiego? Najlepiej z okolicy Wąchocka?
Będę wdzięczna za info.
ja się podpinam trochę, potrzebuję kowala DOBREGO najlepiej z okolic świętokrzyskiego albo takiego który nie będzie miał problemu z dojazdem. Będę wdzięczna jakbyście mogły mi kogoś polecić  - koń ma krzywe kopyto spowodowane srzywieniem nogi któremu nie da się zaradzic wiec potrzebuję osoby znającej się na rzeczy . Będe wdzięczna :kwiatek: :kwiatek:
czy ktoś z Was może korzysta z usług Wojciecha Taranowicza i orientuje się, czy przyjeżdża od do Zach-Pom??
Z mazowieckiego. Mojego konia też robi, polecam. - ups pomyłka 😡
Poszukuje kowala z okolic Łodzi. Znającego się na rzeczy chodzi mi głównie o werkowanie (kopyta po ochwatowe). Chętnie kogoś kto struga naturalnie. Możecie kogoś polecić ?  :kwiatek:
Gniadata   my own true love
25 lipca 2013 22:12
szukam kogoś po prawej stronie Warszawy kto będzie wiedział, co robi, nie zetnie kopyt na pałę (tzn bez żadnego pomyślunku praktycznie), z kim będzie można się spokojnie dogadać i przy okazji nie zedrze ze mnie nie wiadomo ile. poratujecie?  :kwiatek:
[s]Potrzebuję kontakt do kowala o nazwisku Sęk - ktoś poratuje?
I czy ktoś z was orientuje się czy Michał Rup jest na urlopie?[/s]

edit: już nieaktualne, dodzwoniłam się.
Bernadeta ja korzystam z usług Marcina Helbicha już z 7 lat jestem bardzo zadowolony. werkuje  tradycyjnie, ale chłop zna się na rzeczy.  co ważne jest słowny i ceny ma przystępne. problem w tym.... że jeśli tylko do jednego konia to nie wiem czy przyjedzie 🙁 chyba że po drodze.
ewuś jak jeszcze potrzebujesz namiary na kowala w okolicy Radomia to pisz PW
jakiego kowala polecacie  - okolice Pszczyny, Bielska-Bialej woj. slaskie??
Szukam dobrego i w miarę niedrogiego kowala w okolicach Gdańska, najlepiej Pruszcz Gdański. Możecie kogoś polecić? Podać namiary? 🙂 Pozdrawiam
Przeszukałam pobieżnie temat i nie znalazłam informacji o kowalach z wielkopolskiego. Poleca ktoś dobrego kowala z województwa wielkopolskiego? Najlepiej z okolic Poznania. Jestem na etapie szukania nowego kowala, a zbyt wielu ich ie znam.
Bronze   "Born to chase and flee.."
07 sierpnia 2013 11:55
Z okolic Bielska, Pszczyny - Ryszard Nitoń, po roku werkowania mam najlepsze kopyta ever. Nie wiem czy bierze nowych klientów, ale warto zapytac. Poza tym Waldek Wojtyczka z okolic Mikołowa.
A co sądzicie o kowalu-Pan Piotr Okła z Warszawy? Dziękuję z góry za opinie.
Moje kuje 2,5 roku- bardzo polecam, bardzo patrzy na to,jak ustawić kopyto,jak odciążyć ścięgna odpowiednim kuciem- ogólnie zna się na rzeczy.
Kuje i na zimno i na gorąco.
My także polecamy Piotra Okłę- współpracuje z wetami, jest dokładny, terminowy i jak na Wawę przystępny cenowo.
Czy ktoś ma może kontakt z MICHAŁEM RUPEM? Nie mogę się z nim skontaktować od tygodnia... 🙂
Przeszukałam pobieżnie temat i nie znalazłam informacji o kowalach z wielkopolskiego. Poleca ktoś dobrego kowala z województwa wielkopolskiego? Najlepiej z okolic Poznania. Jestem na etapie szukania nowego kowala, a zbyt wielu ich ie znam.


Trochę spóźnione, ale moje obecne futra od 5 lat robi Kiciński, wcześniejsze konie też robił, sympatyczny, słowny, nigdy nic się nie działo, przystępny cenowo, doradzi, podejmie się każdego konia. Jego robocie nic nie mogę zarzucić, podejście do koni ma bardzo dobre, robił nam zarówno źrebaki jak i konie startujące w zaprzęgach, obecnie czasem nawet wpada do moich dwóch na stajnie sam jak nie mogę się wyrobić i nie boje się, że choćby włos im z głowy spadnie.   
Szukam kowala, który dojeżdża do okolic Torunia, możecie kogoś polecić?
ja się podpinam trochę, potrzebuję kowala DOBREGO najlepiej z okolic świętokrzyskiego albo takiego który nie będzie miał problemu z dojazdem. Będę wdzięczna jakbyście mogły mi kogoś polecić  - koń ma krzywe kopyto spowodowane srzywieniem nogi któremu nie da się zaradzic wiec potrzebuję osoby znającej się na rzeczy . Będe wdzięczna :kwiatek: :kwiatek:



Piotr Ciołek godny polecenia fachowiec znający się na ortopedii końskiej działa na Podkarpaciu ew Świętokrzyskim ponoć też słyszałam że nawet w Krakowie ma jakieś dwie stajnie
podaję nr tel. 693 099 996
Rokoszowa   na cóż mi książę skoro mam białego konia ? ;)
27 sierpnia 2013 22:50
Kochane a mogę Was zapytać ile płacicie za werkowanie i podkuwanie konia na 4 nogi? Mój kowal kasuje mnie za każdym razem 300 zł  🤔 jest to dla mnie spora kwota. Mieszkam w Małopolsce, może znacie jakiegoś dobrego kowala w okolicach Wadowic, Krakowa który porządnie kuje ale nie kasuje aż tak kolosalnej ceny, zwłaszcza, że koniowi kopyta się sypią, odpadają kawałkami, dosłownie...
ma ktoś opinię o Macieju Zarembie z Andrychowa?
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] witamy i zapraszamy do zapoznania sie z regulaminem:
zdjecie za duze+ brak edycji postow.
[/center]
Radzę się dobrze zastanowić. jakbyś kiedyś chciała rozkuć konia to dowiesz się, że się absolutnie nie da - jak się uprzesz to Ci to udowodni. Lepiej znajdź kowala, który wie co robi
W spisie tutaj na re-volcie znalazłam kowala Waldemara Rybkę, jako tego działającego na terenie woj. wielkopolskiego. Ale w tym temacie w starych postach znalazłam o nim opinię i wypowiadały się o nim osoby spoza woj. wielkopolskiego, m.in. unawen i katija. Trochę zgłupiałam, to on jest z wielkopolskiego i dojeżdża też do innych województw?
Pytam, bo w poprzedniej stajni werkował nam konie pewien kowal. Stajenny wiedział tylko, że ma na imię Waldek i nic więcej. Nie mogę teraz znaleźć do niego namiarów, nie znając nazwiska, więc się zastanawiam czy to ten sam.
Jeśli to ten sam, to u nas w stajni po nim również 2 konie miały ropę w kopycie. Co do pierwszego konia się nie wypowiadam, nie było mnie jak wet przyjechał. Drugim koniem był mój koń. Podbił się, bo kowal zostawił w tylnych kopytach dwa garby, nie wiedzieć czemu. Zwrócił mi na to uwagę weterynarz. I faktycznie tam była bolesność u konia. Z tym, że zarówno tego pierwszego konia jak i mojego, z tego co przypomniał sobie stajenny, robił pomocnik, a nie sam pan Waldek. Konie robione przez p. Waldemara nie miały problemów, więc może pomocnik się zagapił, a kowal po nim nie sprawdził, nie wiem.
pamirowa, pomocnik nie robi koni. sciaga co najwyzej podkowy.
p. rybka jezdzi poza wielkopolske, co mnie nie dziwi, bo w dolnoslaskiem kowali przyzwoitych jak na lekarswo i czesto np sa nieterminowi.
Okazało się, że ten co werkował w poprzedniej stajni, to nie ten co znalazłam go w spisie.
U tego kowala co robił nam konie w Mustangu, część robił sam kowal, część jego pomocnik. Mój koń nie ma podków, więc pomocnik nie miał co tam zdejmować. Może chodziło o to by było szybciej, ale efekty jakie były takie były.
robaczki kochane dość pilna sprawa. poszukuje kowala z okolic lochowa barchowa (mazowieckie) do 4-5 koni zależy mi na kimś kto nie tnie na pale
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się