KOWALE

Nam Fiet całą stajnię robi. Przyjeżdża z łódzkiego. Chwalą go sobie (ja się nie znam, bo w zeszłym miesiącu pierwszy raz asystowałam przy kuciu).
Fakt człowiek specyficzny (acz sympatyczny), ale wykazał się w stosunku do mnie-nowicjusza cierpliwością, dał masę dobrych rad jak pielęgnować dalej kopyta. Bardzo dokładny.
Minus taki, że raczej trzeba mu kopyta trzymać.
wendetta
Tez mu trzymałam kopyta, ale dzieki temu dowiedziałam sie bardzo duzo ciekawych rzeczy na temat leczenia i pielegnacji + elementy anatomii i motoryki o których nie miałam pojęcia. Zreszta Osoatni raz robił mojego i wendetty konia jakies 5-6 lat temu i doskonale pamietał ich imiona, choroby kopyt czy kształt. Wiedział wiecej niz ja bedac codziennie z koniem. I było mi wstyd 🙂

z - jakie słyszałam i czytałam to takie że nie wszystkim podoba sie Jego podejscie do Konia. Ale nie zauwazyłam nic negatywnego. Ale ja mam bardzo gzrecznego i spokojnego konia, wiec nie sadze ze sie kiedyś przekonam.
Też czytałam negatywne opinie o jego podejściu do konia, ale zupełnie nic takiego nie zauważyłam (poza jakimiś głosowymi upominaniami kiedy Flashowi się nudziło i np. chciał zabrać nogę). W stajni tak jak mówiłam, nie słyszałam jednego złego słowa na jego temat.
Tak Hypnotize! Racja z tą jego dobrą pamięcią 😉 Od razu sobie przypomniał pełne imię i poopowiadał mi kilka rzeczy z przeszłości. Jaki koń kiedyś był, jak się zachowywał, co tam zrobił itp

Dla mnie akurat trzymanie nóg to też był plus, bo po pierwsze byłam bardzo ciekawa jak to wszystko wygląda, dwa- dowiedziałam się wiele, a trzy- gadatliwy człowiek, więc szybko mi zleciało 😉
"Minus taki, że raczej trzeba mu kopyta trzymać."

Nigdy nie musiałam trzymać nogi konia kiedy kowal robi kopyto ale nie miałabym z tym problemu..
karesowa   Rude jest piękne!
04 stycznia 2010 20:34
Z tym trzymaniem nóg to żaden problem jeśli robi nam jednego konia, ale ja padałam na pysk gdy musiałam trzymać 32 pary nóg 😀 Ale jak mówię- Fiet robił ok, skarg nie słyszałam!
Trzymanie nóg plus?? Na pewno nie dla moich pleców, jeden z warszawskich kowali tego wymaga 😉 z racji problemów zdrowotnych z własnymi plecam- fakt, kowal b.dobry, fachowy, bardzo dużo się dowiedziałam ale po kilku koniach spływałam na podłogę jak ścierka... Powiedziałam sobie, że nigdy więcej.
Oj, przecież napisałam, że dla mnie to plus i też mi absolutnie nie przeszkadza. 😉

Jednak wiem, że dla niektórych może to był SPORY minus kiedy np. ma się problemy z kręgosłupem, do zrobienia kilka koni, albo jeśli komuś po prostu zwyczajnie się nie chce 😉

ps. mnie nie bolały plecy, tylko nogi 😉
we Wrocku korzystam z usług Marka (Mamajkowy) robi kopytka mojemu od długiego czasu, super wyprowadził mu jedno
kuje porządnie, jest b. szybko jeżeli chodzi o termin i o dziwo punktualny no i go lubię  😉 i wiem, że jak zgubi na padoku podkowę przy jego brykach to na drugi dzień będzie miał przybitą raz dwa
Ja miałam na myśli 4 kopyta  😉
darolga   L'amore è cieco
04 stycznia 2010 21:16
Wrocław - Dariusz Kaczor - rewelacyjny, niezawodny, wyprowadził nam niejednego konia, zna się na rzeczy, szczerze doradzi co jest potrzebne. Ciężko z terminami, ale jak koń zgubi podkowę, to na drugi dzień już jest. Bardzo polecam.
Sądzę, że jednak nie mówimy o tej samej stajni, bo ta o której ja mówię nie jest na śląsku. Anioł to człowiek na którego mam autentyczne uczulenie. Pana Fieta miałam okazję poznać, robił konie w Królmecie gdy ja tam pracowałam, ale to było już jakiś czas temu, fakt robił dobrze!! Co Do Rafałą to jesteś pierwszą osobą która wypowiada się o Jego pracy negatywnie, szkoda bo już myślałam że trafił się kowal ideał- na pewno będę bacznie obserwować, ale tak jak mówię, ja póki co jestem z Niego bardzo zadowolona.


Potwierdzam, ja również jestem bardzo zadowolona, dużo koni wyprowadził z beznadziejnych przypadków, ma rewelacyjne podejście, nie spieszy się, potrafi spędzić przy koniu godzinę, aż jest pewnien, że jest dobrze. U nas w stajni poprawił wszystkie Contendery słynące z ciasnych kopyt. No i powoli prostuje konie pokrzywione przez poprzednika.
Polecam Marka Iśków i jego brata z woj. lubuskiego 🙂 robią nam konie od 5 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fajnie, że są we dwójkę więc idzie szybciej i radzą sobie sami. Są terminowi i niezawodni. Żadnych kłopotów.

A dziś przyjechali do mojej arabki, którą przed moim kupnem wszyscy kowale robili na zastrzykach uspakajających... i daliśmy radę  😉 choc jak ich zobaczyła i poczuła zapach to zmienila się w potwora /oj gorąco było/. Werkowanie trwało ponad godzinkę, a przy tylnych kopytach to już kobyła opuściła szyję i spała w najlepsze  💃
Kogo polecacie ze swietokrzyskiego? Kogos, kto potrafi LECZYC chore kopyta? Chodzi mi o pekniecia.
Freddie, naprawdę liczysz, że znajdziesz kogoś takiego? Nie poddawaj się.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
25 lutego 2010 14:13
Ja polecam młodego kowala Pawła Lesnera. Kuje na pomorzu. Chłopak jest solidny i słowny. Jeśli ma jakieś wątpliwości to konsultuje się z doświadczonym kolegą po fachu  🙂
I nie jest drogi. Ładnie wyprostowal mojego karego i jestem zadowolona z jego usług.

Po lewej -  kopyta wiosną 2009, po prawej - latem 2008.
I jest coraz lepiej, ale powoli, nic na siłę... 😉
A zdjęcie "pożyczone" od Julie, bo to ona robiła zdjęcia mojemu kopytnemu.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 lutego 2010 14:18
U nas w stajni większość koni robi Ufnal.
Jak do tej pory(ponad rok) jestem bardzo zadowolona, a kopyta karego nareszcie są piękne!
No i co z kowalami w swietokrzyskim?
Kilka razy padało pytanie w tym watku i zadnej odp. Nie ma kowali czy nikt koni nie kuje 🙄?
nie ma kowali. serio.
Do mnie przyjeżdża Kręcisz. Jak patrzyłam na ręce było oki. Ostatnio robił sam i poczułam się zdegustowana- na trzy konie jedengo bez zastrzeżeń. Ale u mnie tylko struga, ogólnie jakieś pojęcie ma, namiary mogę podać.
Krecisz, ha ha....
jak mi podkul konia a ten zgubil podkowe to czekalam na niego uwaga uwaga
miesiac!!!
i zgadnijcie ile zaplacilam za same przody tylko z dojazdem- 170 zl
dobre nie?
hmmm za dojazd nie płacę nic...50 zł od konia za truganie.
A czekać trzeba faktycznie, nieraz porażka, ale jak się wcześniej umówię na dokładny i pasujący mu termin to jest oki.

Teraz będę chyba innego wzywać, koleżanka da mi namiary. Ale nie wiem co potrafi- u mnie to proste struganie, mogę zaryzykowac.
vissenna   Turecki niewolnik
27 lutego 2010 20:57
Ja strasznie polecam Michała Kotkiewicza.
Niesamowicie miły, kompetentny człowiek który ma cierpliwość do setek moich pytań.
Skleił łaciate kopyto, podkowy się trzymają bez zarzutu. Rozsądne ceny.
Widać, że podchodzi poważnie do każdego konia i klienta.
vissenna a skad on?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 marca 2010 17:01
Polecicie mi jakiegoś nie drogiego ale porzadnego i sumiennego kowala, ktory przyjechalby rozczyscic jednego konia. Ostatni spapral mojej kopyta, wiec teraz szukam kogos zaufanego, ale jednoczesnie zeby bylo mnie na niego stac. No i zeby rozczyszczal kluske regularnie. Niestety nie wszyscy kowale chca przyjezdzac do jednego konia, a jak juz chca to za astronomiczna kase.  😵
Najchetniej w Warszawie w okolicach Wilanów, Piaseczno, Konstańcin itd.
Ja po raz kolejny muszę pochwalic Pana Tomasza Fieta. Mój koń z kopyt kapci ma kopytka ładne teraz. Mamy podkowe rozmiar mniejszą , a ja stosujac sie do wszystkich Jego zlecen mam w koncu konia któremu nie gnija na potege kopyta 😀 Obym już nie musiała zmieniac kowala...  😅
szukam kowala na południu pomorze. Poleca ktoś kogoś?  😀
wiem ,że są podane no ale to są tam gdynia,gdańsk i nie będe ściągała na drugi koniec wojewódzctwa  😁
deborah   koń by się uśmiał...
21 kwietnia 2010 19:31
siwa, a skąd jesteś?
majeczka   Galopem przez życie!
21 kwietnia 2010 21:02
Hypnotize, ja się staram żeby kopyta były jak największe a Ty zmniejszasz oddaj kopyto 🤬
a my kolejny raz polecamy Rafała z D.Górniczej. Cuda nam zdziałał w stajni na genetycznie ciasnych wszelkich potomkach Contendera. W końcu do strzałek wpadło światło dzienne 😀
karesowa   Rude jest piękne!
21 kwietnia 2010 22:38
a my kolejny raz polecamy Rafała z D.Górniczej. Cuda nam zdziałał w stajni na genetycznie ciasnych wszelkich potomkach Contendera. W końcu do strzałek wpadło światło dzienne 😀

A czy Rafał nie jest z Sosnowca 😀?? Mniejsza z tym, ja też popieram całym sercem, zwłaszcza po Jego dzisiejszej wizycie u mojego oszołoma, zresztą całą resztę też super zrobił-wszyscy (konie i właściciele) zadowoleni!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się