Rywalizacja jeździecka na Endomondo - Horseloverz Race

Tej prędkości nie można ufać - w piatek w jednym miejscu " dałam czadu" i miałam 24 km/h ( no jak na hucuła to taka nawet nawet prędkość chyba), na drugi dzien w  tym miejscu jestem pewna, że jechałam dużo spokojniej, wyszło 28 km/h.
mi się z reguły zgadza, czasami tylko świruje, ale to ewidentnie telefonu wina, czasami potrafiłam pół terenu wyciągać i wkładać kartę żeby zaskoczyła. Ale z endo w tereny jeździłam zawsze, dla bezpieczeństwa, a poza tym strasznie lubie sobie na statystyki patrzeć i pobijać rekord czasu 10 km 😉
O wreszcie coś dla mnie 🙂 Już dołączyłam do rywalizacji.
Myślicie ze im kon biegnie szybciej tym więcej spaliny?  🙂 o teren chodzi jak cos
my palimy w stępie. W kłusie i w galopie jest mniej wygodnie. No i może się spienić.
Marysia550 mój hucuł w cwale wyciąga 39km/h ale on zajeżdżany i jeżdżony był w towarzystwie araba po torach  😉 Odnośnie prędkości, to można się czasem zdziwić- kilkakrotnie mierzyłam prędkość araba w takim normalnym galopie, gdy nie ścigał się i nie ponosił i wychodziło właśnie ok 26km/h podczas gdy taka sama prędkość na aph/sp jest odczuwalna jako żółwia 😵
Odnośnie spalania, to obstawiam, że jest to raczej zależne od tego ile my musimy energii włożyć w to, by koń szedł do przodu 😉
kasik- a w zeszłym roku galopowałam 34 km/h 🙂 a mój hucuł to raczej z tych leniwych, tyle, że nogi ma długie .
Spalanie wychodzi wyższe po godzinie stępa niż po godzinie jazdy stęp-kłus-galop o ok 50 kcal
[s]Endo odpalone normalnie, nic nie pauzowane, zatrzymane tak jak trzeba, a wynik nie zaliczony... O co chodzi?  😕[/s]

Zaliczyło wczorajszy teren przy okazji dzisiejszych treningów 😉 Z delikatnym opóźnieniem, ale jest  😀
Jak w tym ustrojstwie zmienić mile i stopy na nasze miary?
a mi się jednak udało ogarnąć system i okazało się, że da się wgrywać trasy z garmina tak by liczyły się do rywalizacji 😉
tak więc wchodzimy do gry - z lekkim opóźnieniem ze względu na chorobowe...
w ścisłej czołówce raczej nie będziemy, ale zawsze to dodatkowa motywacja 😉
estena   Wariat nad wariaty.
09 marca 2015 05:18
Dlaczego?  Ja w przeciągu dwóch dni (oczywiście z przerwami) zrobiłam prawie 80 km więc myślę,  że spokojnie nadrobisz 🙂
Dlaczego?  Ja w przeciągu dwóch dni (oczywiście z przerwami) zrobiłam prawie 80 km więc myślę,  że spokojnie nadrobisz 🙂


to, że się da to ja wiem ;P na rajdzie robiliśmy niejednokrotnie 40-50km dziennie(rekord to było chyba 70 jakieś), ale ja jeszcze nie do końca zdrowa, koń bez kondycji, a do tego zimniak więc tempo też mamy inne :P przy czym z czasem też nie jest tak bogato jak by się chciało np wczoraj chciałam pojechać przed południem na kilka h, a wyszło co wyszło udało mi się wyrwać jedynie na jakieś 2-2,5h i to w momencie gdy słonko przestało przygrzewać :/ ,znowu dzisiaj mam wolne, ale już mi rodzice zapowiedzieli, że ma przyjechać serwisant od kolektorów więc nie bardzo mogę się ruszyć bo ktoś musi być w domu... :/
koniec końców marne 12 km jak na razie, a jak się sytuacja rozwinie to zobaczymy 😉
co by zupełnie nie marnotrawić czasu to może dzisiaj w kopytkach pogrzebiemy 😉
Co prawda mój gps też ma problem z jazdą po placu, a w tereny jeżdże raz na tydzień albo dwa, ale do rywalizacji dołącze bardzo chętnie z dzisiejszym terenem 🙂 bo pomysł jest super 😉


P.S.: Endo dzisiaj pokazało, że mój 18-latek wyciągnął 53,9 km/h na prostej  😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 marca 2015 13:25
w końcu mam jakąś motywację do jazdy, do tej pory motywowała mnie koleżanka ale ona rzadko jeździ. Jak miałam jechać sama często mi się nie chciało, a wczoraj miałam "pawera" od samego rana  🏇



P.S.: Endo dzisiaj pokazało, że mój 18-latek wyciągnął 53,9 km/h na prostej  😀


A ja cały czas zastanawiałem się, czy w przypadku Endomondo prędkość jest trochę zaniżona, jak przy odczytach z nawigacji samochodowej. Teraz już nie mam wątpliwości - nie jest  🤣
Szalona jazda!

A na marginesie.
Na trzech pierwszych pozycjach zacięta rywalizacja i mamy już wyniki sięgające 200 km!
Z ciekawostek: na 210 biorących udział w tym momencie jeźdźców, mężczyźni to jedynie 5% startujących!  😲
Aaaa wiadomość dnia  - mamy nowego patrona - Koń Polski oprócz wsparcia medialnego przekaże zwycięzcy roczną prenumeratę magazynu 🙂

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 marca 2015 21:43

Z ciekawostek: na 210 biorących udział w tym momencie jeźdźców, mężczyźni to jedynie 5% startujących!  😲



Właśnie kilka dni temu przeglądałam wszystkich uczestników i zwróciłam uwagę na bardzo małą ilość męskich uczestników zabawy, nie lubia rywalizowac z kobietami , boja sie damskiej konkurencji ?? 😁 😁
A jak się tu czuć bezpiecznie, jak najlepszy samiec zamyka dopiero trzecią piątkę w rankingu  😜
Ja nadrabiam w weekendy 🙂
Ja notorycznie zapominam, jeżdżę prawie codziennie, a włączyłam dwa razy endo... Z czego raz koń mi się wykruszył po 2 km, bo znaczył :P Ale zabawa fajna, choć ciągle mnie szokuje, że niektórzy mają już grubo ponad setkę kilosów natłuczone 🤣
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 marca 2015 07:06
A jak się tu czuć bezpiecznie, jak najlepszy samiec zamyka dopiero trzecią piątkę w rankingu  😜


bo to chyba trzeba koniowi telefon na szyje ca cały dzień założyć  i na padok go wypuścić to trochę km nadgoni  😁 , ja tez nie mam szans ale zabawa jest super, lekka rywalizacja jest wskazana bo mobilizuje  🤣
Ja też zapominam włączać endo. No i kursuję po placu tylko, bo u nas w najlepsze trwa wycinka drzew i mamy zrujnowane drogi w lesie. Ale i tak fajna zabawa 🙂
ja za to wczoraj na wieczór znów się wybrałam, ale net niedomagał więc dopiero dodam trasę 😉

edit: już dodałam 😉 po następnym terenie może wejdziemy na pierwszą stronę rankingu! x) trochę też powalczyłam z ustawieniami garmina 😉 i chyba teraz mi dokładniej nalicza km 🙂 nie wyzerowałam licznika wyjeżdżając więc nie porównam dokładnie pomiaru wg komputera podróży, a wg zapisu trasy, ale starałam się pi razy oko oszacować i mam wrażenie, że wychodzi znacznie równiej 😉
Endomondo oszukuje 😉

Nie wiem skąd wylicza on największa maksymalną prędkość...

Spójrzcie, na podsumowaniu pokazuje max prędkość 50,2 km/h



Po czym, na wykresie nie ma takiej prędkości. Największa to 33,2 km/h i w to jestem w stanie uwierzyć bo nie galopowaliśmy w tym terenie szybko. Był to raczej trochę tylko szybszy galop od roboczego (koń prawie 170cm).



tuch- zauważyłam to już dawno. Ale tłumaczyłam sobie tak, że może to był ułamek sekundy i nie rejestruje na wykresie. Ale aż takich rozbieżności ( 20 km/h) nie mam, mam chyba 5 km/h więcej niż na wykresie.
Mi pod koniec jazdy w piątek zarejestrowało jakieś 19 km/h podczas zsiadania z konia 🤣
Ma ktoś pomysł- koleżanka chce dołączyć i nie może. Nawet jak jej wyślę zaproszenie to je potwierdza i dołącza, a później i tak wyskakuje "nie bierzesz udziału w tej rywalizacji"
Ma ktoś jakieś sugestie?
[quote author=budyń link=topic=97081.msg2311409#msg2311409 date=1426017448]
Mi pod koniec jazdy w piątek zarejestrowało jakieś 19 km/h podczas zsiadania z konia 🤣
[/quote]

faktycznie , źle pokazało. Wyliczając prędkość ze wzoru na spadek swobodny, wychodzi ok 22,5 km/h 🙂
Udało mi się w końcu przeinstalować komórczaka i udało się wgrać program.
Jestem kompletnie zielona - czy ktoś może objaśnić co i jak?
Czy konieczne jest skonfigurowanie trenera audio i zainstalowanie głosów? jak widzę opcji po polsku brak.
jest wersja polska, a trenera można wyciszyć - w terenie ci mówi że przejchałaś tyle, a tyle kilometrów
Sam program jest po polsku ale mi chodzi o głos trenera - brak polskiego - czy konieczne jest jego instalowanie czy program będzie działał bez?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się