Wybory 2015 i to co po wyborach.

Rektor UJ. Jagiellonka to potoczna nazwa Biblioteki Jagiellońskiej 😉
[quote author=ekwan link=topic=97161.msg2460761#msg2460761 date=1449221597]
I gwarantuje wam ze PIS nie skroci kolejek do sluzby zdrowia ani nie da wyzszych emerytur.


Ty sobie możesz gwarantować. Ale PiS został wybrany w demokratycznych wyborach i możesz sobie teraz tylko tupać ze złości.
[/quote]

A po co został wybrany ??? Chyba żeby realizować swoje obietnice a nie dokonywać zamachu stanu  😤 Chyba że jakiś debil wywrotowiec myśli inaczej . Bo każda partia zostaje wybrana z misją realizacji swojego programu wyborczego. W przeciwnym razie ,gdyby w programie miała że zamiast realizować swój program i obietnice wyborcze chce dokonać przewrotu to wynik wyborczy byłby inny. A jeżeli jej wybór opierał się na oszustwie to wybory powinny być unieważnione , bo oszustwo to przestępstwo . Czyż nie tak ???
a tez przez  mysl wam nie przejdzie ze ta nagonka mediow jest jednak uzasadniona?


Oczywiście, że przejdzie. Dlatego ja np. staram się myśleć samodzielnie i brać pod uwagę różne argumenty. I gdyby  nie to, że działania PiS były reakcją na wcześniejsze działania PO, też bym twierdził, że PiS zachowuje się karygodnie. A mechanizmy propagandy znam dość dobrze. U mnie w domu słuchało się Wolnej Europy i Londynu i ojciec tłumaczył mi od dziecka, dlaczego w polskiej TV mówią co innego, niż tam.


czy ten rektor jagielonki tez jest w jakims ukladzie i ma mozg zlasowany?


A wiesz o tym, że Senat Uniwersytetu Warszawskiego analogicznej uchwały co UJ nie podpisał, choć była zgłoszona? Pisały o tym media głównego nurtu?

Ja tam uważam że jeżeli PO dopuściło się złamania konstytucji , to osoby za to odpowiedzialne powinny stanąć przed TS , tak samo jak TS powinien się zająć działaniami PIS i Prezydenta. Są pewne nieprzekraczalne granice które powinny obowiązywać wszystkich. U nas politycy robią co chcą a naród patrząc na to dzieli się coraz bardziej . Każdego powinno się rozliczać z tego co obiecał i z tego co zrobił . Państwo Demokratyczne nie oznacza że każdy może robić co chce . 😤

P.S Prezydent i tak nie ma pola manewru , chyba że p. Jarek każe mu łamać prawo i się podłożyć.

http://www.tvn24.pl/konstytucjonalisci-o-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego,600031,s.html
czarteros, i nie masz obrzydzenia do Pana Piotrowicza? bylego prokuratora stanu wojennego i umarzajacego sledztwa w sprawie pedofila (ktory jest prawomocnie skazany potem), tego ze to on firmuje ta cala afere? Pan Cioch tez byl w PZPR.

reakcja PIS na dzialanie PO wg. naszego system prawnego i konstytucyjnego powinno bylo byc i bylo zlozenie skargi do TK - co wszyscy wiedza. Ale ze wygrali wybory to stwierdzili ze oni nie musza isc torami prawa i zasad, ze sa ponadto, ze narod (CALY narod???) namascil ich do lamania prawa. i tu jest pies pogrzebany.

co do UW nie wiem. moze nie chca wciagac UW w spor polityczny. w koncu to panstwowa uczelnia, wiec zalezna od wladzy jesli chodzi o finanse.
Reakcją na łamanie prawa nie może być łamanie prawa , bo to sprowadzi nas do epoki kamienia łupanego . Chyba że większość chce powrotu prawa Hammurabiego 😁 😁 😁 😁
moze przestanimy mowic o PIS  - tylko mowmy o "wladzy" - ja nie chce zyc w kraju gdzie wladza moze wszystko! po to jest wlasnie trojpodzial wladzy, ktory teraz wladza obala!
Zrozum - PIS nie musial robic tej calej afery -  BYLA SKARGA DO TK I TK JEST JEDYNYM ORGANEM DO ORZEKANIA O ZGODNOSCI Z KONSTYTUCJA, nie sejm, nie prezydent, nie Kaczynski ani nie Kopacz.

W sensie prawnym nie wiadomo, czy to by cos dalo, poniewaz jak wiemy od wczoraj, apolityczny TK postanowil utrzymac "polowe" ustawy, czyli 3 z 5. TK nie moze natomiast ruszyc uchwaly w ktorej sa nazwiska i nie wiadomo ktorzy sa ktorzy. Nie wiem czy da sie to jakos sensownie rozwiazac i czy cos tutaj jeszcze moze byc tak naprawde zgodne z konstytucja.

Nie wiemy tez jaki bylby wyrok apolitycznego TK gdyby PIS pokornie zaczekal i nie wyciagnal swojego kija bejzbolowego (by czarteros), ja moge sie mylic ale tak sobie mysle, ze apolityczny TK poszedl by wtedy po linii sedziego Rzeplinskiego i powiedzial, ze wszyscy sa konstytucyjnie wybrani, media przemilczalyby oczywiscie, a ty dalej nie wiedzialabys do czego zdolna jest partia milosci.

Wg tv republika Rzeplinski sam sie przyznal, ze uczestniczyl w tym procesie i dlatego nie bedzie nad nim procedowal jako sedzia TK. Mowili tez o tym politycy PIS Ziobro i Pawlowicz. Na razie uznaje, ze tak bylo poniewaz nigdzie nie czytalam, ze tak nie bylo. Jak bedzie dementi to sobie sprawdze kto klamie i juz. Jezeli bedzie sie nawet wykrecal ze tylko konsultowal, to pytanie jak konsultowal, jezeli polowa ustawy jest niekonstytucyjna i przypadkiem na korzysc PO, to tez jest do sprawdzenia poniewaz posiedzenia komisji w ktorych oni uczestniczyli sie nagrywa.

Ja juz pisalam, ze mi sie to srednio podoba ale tak jak pisalam ze zeby rzadzic trza miec wladze. Mam watpliwosci, czy sedziowie TK sa apolityczni, dlaczego to juz pisalam. Ty uwazasz ze Rzeplinski pewnie czekal na wyrok TK w sprawie ustawy czerwcowej i dlatego nie poszedl do sejmu nagadywac sie z PISem oraz do mediow jeczec jak to PO robi zamach na demokracje, tresc ustawy doskonale znal bo przeciez uczestniczyl w jej tworzeniu. Ok przyjmijmy na chwile, ze tak bylo, czy nie powinien przyjac takiej samej strategii przy pisowskiej ustawie pazdziernikowej? Jak sie zachowal wiemy, i to sa fakty nie przypuszczenia. Zgodnie z konstytucja wyroki takich panow jak Rzeplinski sa ostateczne i sa bezkarni, nie mozna ich oczywsicie postawic przed sadem nawet trybunalem stanu. Czy to rzeczywiscie dziala dalej jak klasyczny trojpodzial, to nie wiem.

To ze ktos ma "prof" przed nazwiskiem o niczym nie siwadczy, wejdz sobie na dowolny serwis prawicowy, oni tez sypia "prof" jak z rekawa.
Sprawa rozgrywa się więc o zastąpienie pięciu podstawionych przez PO sędziów sędziami podstawionymi przez PIS. No ja się im nie dziwię że aż tak o to walczą i że łamią przepisy  😀iabeł: Co nie znaczy że pochwalam, ale też się nie podniecam że politycy robią to co zawsze.

Ekwan no właśnie jest my, wy i oni (czyli politycy) którym zależy żeby mówiono tylko o tych dwóch partiach i tylko one żeby się liczyły, żeby tak ustawić naród żeby był podzielony i innego wyboru nie widział, nawet się nie interesował. Teraz się szala przechyliła nieco za bardzo (na własne życzenie) więc jest jazgot.
Nic się nie przechyla . Teraz się tworzy bezprawie. 😵
bobek, w mysl panstwa praww najpierw czekac na orzecznie, potem szukac legalnego rozwiazania sytuacji.

do tych innych komentarzy odniose sie pozniej, bo teraz nie mam czasu (musze pracowac, mi PIS na pewno 500 nie da)

ale chce bardzo jasno podkreslic - zeby rzadzic nie trzeba lamac konstytucji i upolityczniac do stopnia niebywalego TK i degradowac najwyzszego organu konstytucyjnego. Nie moze byc przyzwolnia na dzialania wladzy niezgodne z konstytucja pod przykrywka realizowani woli narodu! Co mi jako obywatelowi, z rzadzenia i wladzy niczym nieorganiczonej i realizujacej jakiekolwiek zachcianki bez zadnej kontroli. jesli jednego dnia sejm podejmie uchwale "zamknac Re-volte bo tam jada po wladzy", sejm przepchnie i TK rowniez, albo TK powie, ze to niz zgodne z konstytucja, a rzad powie : sorry taka jest wola narodu! albo sejm wydluzy kadencje na nastepne 20 lat! albo przyjmie ustawe ze wszyscy bruneci won z polski, bo oni nie sa prawdziwymi polakami! bo tego chce narod! bo narod wybral ta wladze!

gwash: nie, pis i wszyscy sa kontra, nawet kukizowcy.

PIS sciagna debate i polityke o kolejny poziom nizej. ciekawe co bedzie dalej.
bobek, w mysl panstwa praww najpierw czekac na orzecznie, potem szukac legalnego rozwiazania sytuacji.

I dlatego Rzeplinski czekal na orzeczenie w przypadku odpalow PO, a nie czekal w przypadku PIS? Mysle, ze doszlam w dyskusji z toba do poziomu dyskusji ze smokiem, ja cos pisze a ty udajesz ze nie przeczytalas i dalej jedziesz z lista propagandowych histerycznych haselek. Wiec chyba poczekam jednak jak inni az emocje opadna 🙂
Nie tworzy się nic nowego, czego by już nie było. Jak widać sam TK przyznał że za poprzedniej kadencji już postąpiono niezgodnie z konstytucją. Noce debaty i szybkie działania pokątne to też żadna nowość.
Dalej nic nie będzie, na więcej już sobie nie mogą pozwolić.

Ekwan a mi własnie ponoć da 500 zł i ... dziwnie mi z tym 🤔 Jest to to dla mnie niejaka nowość po tym jak za wszystko bule dodatkowo, płacę dwa razy ZUS, nie korzystam z publicznej służby zdrowia i publicznej edukacji..

A jak to właściwie jest? Czy w większości krajów UE nie funkcjonują dodatki na dzieci (nie chodzi o pomoc społeczną dla ubogich, tylko dodatek z samego tylko powodu posiadania dzieci).
ale nie poczekal z czym? okej jesli sie angazowal politycznie, to jest to niedopuszczalne, ale nie umiem zweryfikowac tego co piszesz bo nie siedze z nosem w telewizorze. mozna go podac do TS.

jesli dla ciebie hasla trojpodzialu wladzy i przestrzegania prawa to histeryczne haselka. to faktycznie nie ma o czym rozmawiac. bo nie ogarniasz podstaw ustrojowych systemu demokratycznego.
No proszę, widzę że jest coraz więcej uciekinierek proPiSowskich.  Strasznie bolesne jest zderzenie naiwnej wiary z okrutną rzeczywistością. 
Też znikam z tego wątku. Bynajmniej nie dlatego, że nie mam argumentów.
Bardzo zabawne, że wg was minister Kornel Morawiecki nie ma pojęcia o ekonomii. Itd.
Znikam bo zostałam nazwana przez smoka nieNORMALNĄ, i z kimś, kto w ten sposób "rozmawia" - rozmawiać nie sposób.
Reszty obelg i insynuacji nie będę wymieniać.
Plujcie się sobie na zdrowie!
Jeszcze przytoczę ulubione re-voltowe: "Karma wraca". Jak kogo traktujecie tak i was los potraktuje.
Pozostaję w takiej nadziei. Choć dotychczas powstrzymywałam się nawet od cienia takiej myśli.

Karma się odwróci! Ha, ha, co za zaślepienie, halo jak zwykle mistrzyni wykręcania kota ogonem. Karma chyba właśnie wróciła. Spróbuj zrozumieć, że różnica poglądów to nie obelgi, insynuacje i plucie. Dla twojego wlasnego dobra radzę ci, żebyś nie robiła z siebie męczennicy i bohaterki, bo to budzi tylko politowanie.   


Oczywiście, że przejdzie. Dlatego ja np. staram się myśleć samodzielnie i brać pod uwagę różne argumenty. I gdyby  nie to, że działania PiS były reakcją na wcześniejsze działania PO, też bym twierdził, że PiS zachowuje się karygodnie. A mechanizmy propagandy znam dość dobrze. U mnie w domu słuchało się Wolnej Europy i Londynu i ojciec tłumaczył mi od dziecka, dlaczego w polskiej TV mówią co innego, niż tam.
Może i z domu wyniosłeś znajomość mechanizmów propagandy, ale zwyczajnych zasad przyzwoitości już nie. Jak ktoś postępuje niezgodnie z prawem nie oznacza to, że inni mogą też tak postępować.  Szkoda, że tego ojciec ci nie wytłumaczył.  Że karygodna reakcja jest karygodna bez względu na to, co jest jej podłożem. Co z tego, że PO była taka czy owaka? Przecież PiS głosił, że trzeba odciąć się od tego, co robiła Platforma. Tymczasem  zamiast się odciąć, brną głębiej i głębiej.  Jak ktoś powiedział: z Prawa i Sprawiedliwości zostało tylko i.

Za prezydentury Kwaśniewskiego myślałam, że gorszego prezydenta  być nie może. Potem myślałam, że osiągnęlśmy dno wraz z prezydenturą Kaczyńskiego. Z jego nieobyciem, zachowaniami prowincjusza  niegodnymi człowieka, który miał reprezentować Polskę. Ale on nie łamał prawa. Teraz dopiero widzę, co to jest dno. Prezydent, który prawo ma dupie. Prezydent, który jest tak poddańczy wobec prezesa, że nawet nie próbuje zachować jakichkolwiek pozorów bezstronności i praworządności. Prezydent, który tak właściwie nie istnieje i któremu nie przeszkadza zaprzedanie się dla kariery. 


Po większości wpisów widać, jak ładnie komuniści wychowali sobie, ,,swoje społeczeństwo "  🙁  Strasznie to przykre  :/
Komunistczyne wychowanie to głównie widać w działaniach i poglądach prezesa i spółki. Bogaci są źli, bogatym trzeba zabrać – nie jest to założenie komunistyczne? Ale cóż przezesowi się dziwić.  Nie powiem, że wyssał to z mlekiem matki, ale może otrzymał ze spermą ojca?

Ja już wiem, dlaczego oni tak nockami działają. Do świąt się przygotowują i ćwiczą „Wśród nocnej ciszy”!    😂
będzie sie działo ....
ale halo to nie ma po co tłumaczyć.ani tu,ani w końskich wątkach.
mi wstyd za dudę.i wstyd że wpia uj potępiło to co robi,ale mój wydział wpia uw już nie.
Może i z domu wyniosłeś znajomość mechanizmów propagandy, ale zwyczajnych zasad przyzwoitości już nie.


Ekwan, chętnie bym Ci odpisał, bo wierzę, że rzeczywiście chcesz poznać argumenty "strony przeciwnej" w tej dyskusji (choć nie wierzę, że zmienisz zdanie). Niestety, takie wpisy, jak powyższy, dyskwalifikują taką możliwość. Jak się tutaj uspokoi, możemy powrócić do rozmowy.
Czarteros, niestety, jak się coś pisze, należy się spodziewać, że ktoś to przeczyta i oceni. To twój wpis spowodował taką ocenę twojej postawy; to ty epatowałeś swoim domem i naukami z niego wyciągniętymi. Więc nie dziw się, że następstwem  jest wniosek, że teorię karygodności też z domu wyniosłeś.  I uwierz mi, określenie „zasady przyzwoitości”  było najłagodniejsze, jakie mi przyszło do głowy w związku z poglądem definiującym kiedy coś jest karygodne, a kiedy nie.  Jak ktoś mi ukradnie 1000 zł, to ty masz prawo ukraść mi 5000. Do tego twoja retoryka się sprowadza.  A jak argumentów brakuje, zawsze można  strzelić focha i zabrać swoje zabawki. Takimi poglądami sam siebie dyskwalifikujesz.

Na podstawie tego wpisu śmiem sądzić, że ekwan niewiele straciła. Więc biczowac się nie będę.

Odbiegając od poglądów czarteros. Wyczytalam, że rząd szacuje, że w ciągu 10 lat dzięki  programowi rozdawnictwa 500 zł urodzi się 278 tys. dzieci. Ktoś może wie, skąd się biorą takie szacunki? Jak to się oblicza?  
pewnie wróżbita maciej wyliczył
 I uwierz mi, określenie „zasady przyzwoitości”  było najłagodniejsze, jakie mi przyszło do głowy


Ja Ci wierzę. Jesteś w tej chwili rozhisteryzowana i nie panujesz nad sobą. Uspokój, się, wypłacz w poduszkę, wtedy możemy powrócić do rozmowy. Przecież napisałem, że mogę powrócić do rozmowy.
[quote author=trusia link=topic=97161.msg2460841#msg2460841 date=1449228913]
Może i z domu wyniosłeś znajomość mechanizmów propagandy, ale zwyczajnych zasad przyzwoitości już nie.


Ekwan, chętnie bym Ci odpisał, bo wierzę, że rzeczywiście chcesz poznać argumenty "strony przeciwnej" w tej dyskusji (choć nie wierzę, że zmienisz zdanie). Niestety, takie wpisy, jak powyższy, dyskwalifikują taką możliwość. Jak się tutaj uspokoi, możemy powrócić do rozmowy.
[/quote]

Tak ja w sekcie. Żeby dostąpić łaski zrozumienia problemu trzeba iść na spotkanie z Guru i gorliwie wierzyć w to co on mówi . Tylko zindoktrynowani wyznawcy sekt zazwyczaj kiepsko kończą  😎
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 13:12
Wyczytalam, że rząd szacuje, że w ciągu 10 lat dzięki  programowi rozdawnictwa 500 zł urodzi się 278 tys. dzieci. Ktoś może wie, skąd się biorą takie szacunki? Jak to się oblicza?  


Moze sie urodzi, ale na emigracji, jak ludzie zaczna masowo wyjezdzac. Bo niby co ma to 500 zl zdzialac? To, ze matka nie bedzie miala juz ochoty na aktywnosc zawodowa? Slyszalam niedawno wyniki badan, ktore wyliczaly, co jest najwiekszym blokerem dla posiadania wiekszej ilosci dzieci w PL. Na czele stala dostepnosc do przedszkoli i zlobkow, umowy smieciowe, obawa kobiet przed wypadnieciem z rynku pracy. Mozna dac te 500 zl w formie ulgi podatkowej, albo poprzez dozywianie dzieci z biednych rodzin, zapewnienie im dodatkowych zajec pozalekcyjnych itd. A nie poprzez rozdalnictwo i, w wielu wypadkach, promowanie patologii. Przeciez czesc z tych pieniedzy trafi bezposrednio do najblizszego monopolowego, a dzieci nawet ich nie zobacza... Ale tak to juz jest, jak polityke prowadzi sie bez jakichlolwiek konsultacji, czy to spolecznych, czy eksperckich.
Podobnie z 6-latkami - o calej reformie zdaje sie decydowac jedna para, ktora za cel zycia postawila sobie radosne rozmnazanie. I teraz dzieci 6-7 letnie maja przez 2 lata robic dokladnie to samo. Brawo PiS, podnosi zaiste Polske z kolan.

Caly czas powtarzam, jeszcze zatesknimy za ciepla woda, nuda i przewidywalnoscia.

A co do sytuacji z TK, nawet juz nie mam sily nic pisac. Okazuje sie nagle, ze prawo w Polsce juz nic nie znaczy. Liczy sie juz tylko "wola narodu", czyli nic innego, tylko wola Prezesa Polski. Straszne to jest, jak mozna po trupach demokracji dazyc do swoich totalitarnych celow.

Sorki za brak polskich znakow.
Jak się tutaj uspokoi, możemy powrócić do rozmowy.


O panie nasz, pozwól nam dostąpić tego zaszczytu powrotu do rozmowy z Tobą  🤣
Lotnaaa - mieszkasz w Niemczech?
http://www.euro-punkt.pl/swiadczenia/kindergeld,2,2,258,114,258 😉

Za 500 zł + to co się płaci i tak za publiczną placówkę można dziecku opłacić prywatny żłobek/przedszkole
[quote author=trusia link=topic=97161.msg2460880#msg2460880 date=1449233801]
 I uwierz mi, określenie „zasady przyzwoitości”  było najłagodniejsze, jakie mi przyszło do głowy


Ja Ci wierzę. Jesteś w tej chwili rozhisteryzowana i nie panujesz nad sobą. Uspokój, się, wypłacz w poduszkę, wtedy możemy powrócić do rozmowy. Przecież napisałem, że mogę powrócić do rozmowy.
[/quote]

No jasne, jak ktoś ci wytknie moralnie naganne zasady,  to znaczy, że jest rozhisteryzowany.  Jeśli już,  wolę być rozhisteryzowana niż zaślepiona i wyznająca twoje poglądy.   

Rad co masz robić udzielać nie będę, bo nie mam wątpliwości, że wszystko wiesz najlepiej.  A płakać w poduszkę to najwyżej mogę ze śmiechu, nad twoję bezradnością w obliczu tego, jak ktoś ci wytknie twoje poglądy.  I nie pocieszaj mnie, że swoimi wywodami wrócisz.  Nie czekam z utęsknieniem. 
Gorszym od moherowego beretu jest moherowy pompon przy berecie.  😁 Gadka z Czarteros , to jak przekonywanie tych z Krakowskiego że samolot uderzył w brzozę. Kopanie się z konie to przy tym niewinna zabawa.  😵 😂

P.S Idą zmiany  😁 http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wielkie-zmiany-w-spolkach-skarbu-panstwa-gielda-reaguje,600058.html
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 13:46
gwash, mozesz mi wierzyc, ze 180 euro na dziecko, biorac pod uwage koszty zycia, to jest pikus. Zreszta Niemcy same maja olbrzymie problemy z przyrostem naturalny. Wieksze znaczenie na plus maja moze ulgi podatkowe. Ale ogolnie rzecz ujmujac, model niemiecki wcale nie jest fajny, powiedzialabym, ze jest mocno socjalistyczny i promujacy mala aktywnosc kobiet - najlepiej, zeby siedziala w domu z dziecmi, a maz zarabial...

Zreszta, ja nie mam nic przeciwko dofinansowaniu rodzin, ale zeby nie bylo to rozdawanie pieniedzy, ktorych w budzecie nie ma. Bo poki co, to wciaz tylko slysze, ze kazdy dostanie krocie, tylko nie bardzo rozumiem, jak to PiS chce sfinansowac. Ok, porocz opodatkowania zlych imperialistycznych bankow, marketow, i powiekszania deficytu.
jak to PiS chce sfinansowac. Ok, porocz opodatkowania zlych imperialistycznych bankow, marketow, i powiekszania deficytu.


Ciekawe co na to giełda.  😂 Póki co mamy najgorsze wyniki od 2001r WIG pikuje ostro w dół . Czekamy na pomysły .  😁
Lotnaa, poza opodatkowaniem obcych-złych i bogatych–złych (niech gawiedź się cieszy!) zapomniałaś o uszczelnieniu systemu ściągania podatków.  Ale czy nie normalną koleją rzeczy powinno być, żeby najpierw sprawdzić, czy faktycznie ten system dało się uszczelnić i ile z tego uszczelnienia kasy wpłynęło, a dopiero potem tymi pieniędzmi szastać. Bo nie wątpię, że uszczelnienie będzie wymagało dodatkowej armii urzędników.

Tu też chyba wróżbita Maciej ocenił, na ile z uszczelnienia mogą liczyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się