Wybory 2015 i to co po wyborach.

Arimona bo Agora go intensywnie lansuje 😎.
busch   Mad god's blessing.
23 października 2015 19:20
Arimona, myślę, że część tego szumu można wyjaśnić prostym faktem, że bardzo dużo ludzi się dowiedziało o istnieniu partii Razem dopiero z tej debaty - no i to nagoniło bardzo wiele ruchu na portalach tej partii bo wszyscy chcieli wiedzieć, kim jest ten brodacz i dlaczego go nigdzie wcześniej nie widzieli.
Ja też sie dalam złapać na to - nowa twarz, nowa partia, gościu wydawaloby sie mówiący do rzeczy. Póki nie zaglebilam sie w ich program...

Pewnie głównie o to chodzi, o czym piszecie.
Jak czytam o poszukiwaniach "nowego modelu redystrybucji bogactwa", to powiewa mi moim rodzimym krajem i zastanawiam sie o jakie bogactwo chodzi przy 50 tys. rocznego dochodu.

Podsumowując moje wyszukiwania z ostatniego tygodnia, nie wiedziałabym na kogo głosować.

PIS wkurza mnie brakiem normalnego podejścia do aborcji i związków partnerskich, PO właśnie arogancją (mimo ze uważam zupełnie nie słusznymi teksty o Polsce w ruinę, bo porównując to co zastałam jak przyjechałam tu i jak jest teraz to ruina to ciężko mi to nazwać); Kukiz jest niepoważny ze swoja lista kandydatów; Korwinowskie podejscie do imigrantów mnie wręcz straszy jako takim jestem; ZLew i PSL nawet nie rozpatruje na poważnie. Zostaje mi jako tako Nowoczesna, ale tez nie wzbudza zaufania -maja mega biznesowe podejscie do całości.

Na szczęście (lub nieszczęście) głosować nie mogę. Możliwe ze "jeszcze" bo na poważnie rozważam zmianę obywatelstwa na polskie, i jeszcze mam czas żeby się doedukować. Ale w sumie może nie dziwie sie branka ze dałaś sie, bo idzie sie pogubić mając million różnych źródeł i opinii - i tu sie z Busch zgadzam jesli chodzi o glosowanie prze ludzi czytające hasła wyborcze tydzień przed wyborami - nie ma opcji na sensowny wybór.


Busch - Mówisz ludziom że nie pamiętają tego co było rok temu to jak mają pamiętać jak było 10 lat temu  😲
Przytaczasz własne opinię jako fakty , bo nie podobało ci się że Komorowski nie chciał debatować z Dudą . Teraz jak była debata Kopacz z Szydło to rozpętała się burza dla czego nie ze wszystkimi . Po to zrobiono następną debatę . To niby dlaczego Komorowski miał Debatować z Dudą w tamtym okresie ?? Chyba było więcej kandydatów na prezydenta niż tylko p. Duda. ?? .

Cytat : Byłabym natomiast bardzo, BARDZO zdziwiona gdyby chociaż 1/5 lęków społeczeństwa się sprawdziła, gdyby PiS doszło do władzy - podobnie jak bobek sądzę, że to są po prostu emocje ludzi, a nie jakieś realne obawy. Dodatkowo odpowiednio podkręcone przez media, które są bardzo przychylne platformie.

Zapewniam cię że 1/5 to spełni się od razu a potem sukcesywnie wszystkie. Nie po to walczą 10 lat o władzę i znoszą przez tyle lat wszystkie upokorzenia żeby się wszystkim za to nie odwdzięczyć , z wami włącznie  😁 😁 😁 😁
busch   Mad god's blessing.
23 października 2015 20:00
Arimona, popraw mnie, jeśli się mylę, ale raczej nie siedzisz w Polsce na bezrobociu i nie oczekujesz na mannę z nieba od obcego Ci kraju, więc absolutnie nie masz się czego obawiać ze strony Korwina - niejednokrotnie mówił w różnych wywiadach że np. nie ma nic przeciwko Ukraińcom, bo przyjeżdżają tutaj, żeby się dorobić swoją ciężką pracą. Nie ma też nic przeciwko ludziom innych nacji, którzy mają podobne podejście, jak Ukraińcy. Zawsze też wspomina np. przykład Ameryki, która dzięki ciężkiej pracy imigrantów powstała, zatem pewnie takich pracowitych imigrantów byłby w stanie zaprosić  😉

Smok10, LOL, nie pisałam o tym, że Komorowski nie chciał debatować z Dudą - to prawda, nie bardzo chciał. Boli mnie to, że na debacie z wszystkimi kandydatami w ogóle się nie pojawił - uważasz że to jest demokratyczne podejście jak jeden kandydat sądzi, że jest lepszy od całej reszty i walą go te całe głupie debaty?
Debata Kopacz z Szydło też mi się nie podobała, uważam że obie powinny zachować trochę przyzwoitości i poprosić o debatę wszystkich kandydatów.

Teraz jeszcze mi się przypomniały jeszcze złote myśli Niesioła po wyborach samorządowych, który twierdził, że co z tego że są jakieś niepoliczone i zaginione głosy, pewnie na jakichś żałosnych kandydatów, więc po co tyle szumu o kilka głosów? 😁
Pewnie głównie o to chodzi, o czym piszecie.
Jak czytam o poszukiwaniach "nowego modelu redystrybucji bogactwa", to powiewa mi moim rodzimym krajem i zastanawiam sie o jakie bogactwo chodzi przy 50 tys. rocznego dochodu.

Podsumowując moje wyszukiwania z ostatniego tygodnia, nie wiedziałabym na kogo głosować.

PIS wkurza mnie brakiem normalnego podejścia do aborcji i związków partnerskich, PO właśnie arogancją (mimo ze uważam zupełnie nie słusznymi teksty o Polsce w ruinę, bo porównując to co zastałam jak przyjechałam tu i jak jest teraz to ruina to ciężko mi to nazwać); Kukiz jest niepoważny ze swoja lista kandydatów; Korwinowskie podejscie do imigrantów mnie wręcz straszy jako takim jestem; ZLew i PSL nawet nie rozpatruje na poważnie. Zostaje mi jako tako Nowoczesna, ale tez nie wzbudza zaufania -maja mega biznesowe podejscie do całości.

Na szczęście (lub nieszczęście) głosować nie mogę. Możliwe ze "jeszcze" bo na poważnie rozważam zmianę obywatelstwa na polskie, i jeszcze mam czas żeby się doedukować. Ale w sumie może nie dziwie sie branka ze dałaś sie, bo idzie sie pogubić mając million różnych źródeł i opinii - i tu sie z Busch zgadzam jesli chodzi o glosowanie prze ludzi czytające hasła wyborcze tydzień przed wyborami - nie ma opcji na sensowny wybór.





Czy widziałaś kiedyś, by dwa byki jelenie urodziło i wychowywało wspólnie cielaka jelenia ?
Arimona - Jak to o jakie bogactwo ??? Ktoś kto zarabia 50 tyś miesięcznie powinien zostać zlinczowany bo jest strasznie bogaty  😁 😁 😁 To powiedz temu co zarabia 50 tyś miesięcznie niech wypromuje jakiegoś jeźdźca od zera do poziomu Grand Prix na choćby dwóch koniach .  😁 😁 😁 😁 Zaraz się okaże że ten krezus to zwykły żebraczyna  😁 😁 😁 😁

Zdaje się że to końskie forum i przynajmniej na te 20 000 userów  jest tu parę osób jeżdżących sportowo na przyzwoitym poziomie , więc chyba inaczej postrzegają bogactwo  🤣
busch,
No nie siedzę, ciężko mi by było konia utrzymać z 500 złotych zasiłku na bezrobociu. 🙂
Ale z tymi regulacjami co do cudzoziemców to często jest tak ze uderza jednak w całość, te pracujące i nie pracujące stoją w kilometrowych kolejkach w tym samym urzędzie. Wciąż jeszcze traktuje sie cudzoziemców bardziej jak intruzów Polsce, i właśnie nie chciałabym żeby to zmierzało w kierunku Anglii, gdzie bycie cudzoziemcem teraz równa sie milionem dodatkowych problemów na głowie (zwłaszcza cudzoziemcem poza UE) nawet jak się ma studia w UK i pracę. Polska teraz naprawde wypada dużo lepiej w porównaniu, bo wprowadziła niedawno kilka bardzo udanych ułatwień w końcu i każda restrykcja to raczej krok w tył.  Uważam ze przemyślana integracja uchodźców z zupełnie inna kultura jest wyzwaniem dla Polski i odpowiedzią na to wyzwanie nie może być - zero imigrantów.
Ale no mogę się mylić albo nie wiedzieć jesli chodzi o dokładnie plany Korwina, ale raczej nie mylę sie o moje odczucia o uchodźcach które uciekają od wojny i szukają pomocy. Wręcz jestem pewna ze jesli jej szukają naprawdę, to powinni ją dostać.

Titina
Nie wiem za bardzo dokąd zmierzasz z tym pytaniem? Może lepiej na wprost ? 🙂

Smok
No właśnie jakos tak. Ale nawet nie biorąc koni pod uwagę, 50 tys. rocznie na rodzinę przy jednym pracującym dorosłym i dwójce dzieci, plus z tego rata kredytu. To jest jakaś masakra. Rozumiem ze wciąż mnóstwo ludzi zarabia jeszcze mniej i maja dwójkę dzieci, ale jaki sens zabierać temu komuś to chociaż troche sie wybił i nie zarabia 1500zł? Powrót do przeszłości, plus poroniony pomysł półrocznej pensji z budżetu do absolwentów - to kula w leb młodemu pokoleniu.
busch   Mad god's blessing.
23 października 2015 20:54
Arimona, hasło jest faktycznie tak uproszczone, że może wprowadzać w błąd. Nikt z KORWiN-y nie będzie wyrzucał imigrantów, którzy chcą tutaj normalnie żyć i pracować, Korwin ma raczej przeciwne podejście - jak chcą tutaj dobrobyt budować, to lepiej ich jeszcze zachęcić, żeby więcej przyjechało.

Zero imigrantów odnosi się do aktualnego kryzysu, kiedy UE narzuca poszczególnym państwom kwoty uchodźców, którzy nawet w Polsce nie chcą się znaleźć, ale niby my mamy ich zatrzymać, bo Niemcy tak chcą.
Słucham przemówienia PEK.
I błagam - nie głosujcie na Platformę!
Nie głosujcie na kłamców i na tych co szczują. Nie głosujcie na tych co w walce o własne żłoby będą bezwzględnie tratować wszystkich.
TERAZ usłyszałam mowę nienawiści. Mowę, z której jednoznacznie wynika, że przeciwnik polityczny to WRÓG - i wszystkie środki dozwolone. Usłyszałam zarzut - że nie kocham ojczyzny, bo... bo chcę głosować inaczej??? To jest skandal. Że niby kim ja jestem - bo chcę głosować inaczej?
I wielka szkoda, że Pani Premier w czasie debat nie powiedziała, że chce "stać twarzą do wschodniego sąsiada" (a z kontekstu wnoszę, że nie chodziło o Białoruś).
Dotychczas myślałam, że w PO jest jakiś cień... czelności. Nie ma. Jest wyłącznie bezczelność i kłamstwo.
Anioły wcielone, psiakrew.
Sranie w banie agitatorko halo , już wczoraj Kaczyński grzmiał że ten kto nie głosuje na PIS nie jest patriotą .  😤
Już tyle kłamstw ile wyrzuca z siebie twój idol to , to karabin maszynowy nie wypluje. Nos mu rośnie jak bambus. 😁
halo, no kochana, takiej mowy nienawiści jak prezes PIS prezentuje to mało kto. Sposób w jaki poniża innych ludzi jest ... niesmaczny.
halo, no kochana, takiej mowy nienawiści jak prezes PIS prezentuje to mało kto. Sposób w jaki poniża innych ludzi jest ... niesmaczny.


epk - Daj spokój , halo jest ślepo zakochana . Ona w nim widzi rycerza na białym rumaku , zbawcę narodu , 44  😁 😁 😁
busch,
No nie siedzę, ciężko mi by było konia utrzymać z 500 złotych zasiłku
1/4 kandydatów na liście KORWIN to wolnosciowcy lub wręcz libertalianie- sprawdź co to znaczy i przestań sie bać
[quote author=Arimona link=topic=97161.msg2438990#msg2438990 date=1445629634]
busch,
No nie siedzę, ciężko mi by było konia utrzymać z 500 złotych zasiłku



Dlatego trzeba mieć wiele dzieci. Przy 10-ciorgu to i koń się utrzyma  😁 😁 😁 Nie myśl detalicznie  😁
Nawet nie wiesz jak mnie cieszy twój ból dupy... i ból dupy tych wszystkich lisów,kraśków,kuźniarow i całej reszty medialnych kanalii  💃
A teraz to tylko... pralka 😀
Szkoda tylko, że np. ja słucham co i jak mówią wszyscy, a niektórzy słuchają tylko co mówią "swoi" (także o innych).
Taka mała refleksja mnie naszłą czytając ten wątek - i my na forum mamy swoich politycznych "mieszaczy", którzy w innych wątkach nie biorą udziału a piszą tylko tutaj...
trusia, to, o czym piszę, to nie jest żadna agitka, a jedynie fakty, które można prosto znaleźć w Internecie - nawet bym wkleiła jakieś linki, ale jeśli twierdzisz że moja "epistoła" to "agitka", to chyba sobie daruję marnowanie na to czasu.

No dobra, nie wszystko co napisałam to fakty, bo bezczelność Komora to bardziej moja opinia niż fakt - biorąc jednak pod uwagę, że czuł się zbyt ważny na uczestniczenie w debacie z kimś innym niż Duda, jakoś nie czuję się źle z wymienianiem tej opinii na równi z faktami.
Nie wiem, co może być bardziej niedemokratyczne niż ignorowanie oficjalnych debat z twoimi oficjalnymi przeciwnikami - a nie, czekaj, już wiem; ignorowanie miliona podpisów obywateli w sprawie posłania sześciolatków do szkoły i zmielenie podpisów pod referendum 3x15%, które sama platforma forsowała. Ale to Korwin jest niby przeciwnikiem demokracji 🤣


Busch, no widzisz, jedna z nas o niebie, druga o chlebie (zauważ, że żadnej z nas konkretnie nie przypisuję ani nieba, an chleba).

Ja odnoszę się do twoich poprzednich wywodów na temat kradzieży, a ty mi odpowiadasz, że Komorowski czuł się zbyt ważny, żeby wziąć udział w debacie. Może sie czuł, tego nie wiem. Nie zapytam skąd to wiesz, bo pewnie wtedy wyciągniesz kolejny temat, np. że jego żona nie jest tak szczupła jak żona Dudy.  Spróbuj sobie przypomnieć: w tamtym momecie mało kto jeszcze kojarzył Dudę. Uważam stworzenie Dudy za wielki sukces Kaczyńskiego. Naprawdę sądzisz, że Komorowski mógł go wtedy uważać za swojego prawdziwego przeciwnika? Jeśli tak uważasz, zdecydowanie przeceniasz Komorowskiego i jego sztab wyborczy.

Wracając do początków naszej wymiany zdań:  jak "bezczelność Komora"  ma się do poprzedniego tematu, tzn. kradzieży?  Skoro mówisz, że to fakty, to proszę podaj mi jednak te linki, które mówia, kto ukradł ten obraz i inne przedmioty z Pałacu? Odszczekam wszystko, co na ten temat napisałam.

Masz rację, marnowanie czasu. Przyjrzyj się swoim kolejnym wypowiedziom. Najpierw kradzież, potem bezczelność Komora, a nagle ni stąd ni z w owąd przerzuciłaś się ma na Korwina! 

Powierzchownie czytając, to co piszesz, można uwierzyć, że obiektywnie i wnikliwie oceniasz te czy inne sprawy (bo trzeba przyznać, że potrafisz pisać z przekonaniem).  Ale jak ktoś zechce chwilę głębiej zastanowić się nad tym, jasno widać, jak bardzo jesteś skażona wizją stworzoną przez jakieś środowiska.  Nic złego w wizjach nie widzę, o ile ktoś je jasno określa, a nie ukrywa pod przykrywką obiektywizmu. Natomiast twoje niby-obiektywne osądy są podszyte tak wielką dozą niechęci i uprzedzeń, że nie potrafię uwierzyć w twoją bezstronność, na jaką siebie tu kreujesz.

A teraz już odbiegając od busch, jej poglądów/moich poglądów. Takie "wyborcze" myśli mi przyszły do głowy, luźne i na rózne tematy:

1. Nie rozumiem, jak z jednej strony można mowić, że PiS walczy o to „żeby w unii z nami się liczono” (cytuję Majową), żeby Polska była równoprawnym partnerem (to już nie Majowa),  a z drugiej, że Tusk uciekł.  Chyba taka funkcja to jakiś krok w stronę „liczenia się”.  Jak w ogóle można na to patrzeć w kategorii ucieczki?

2. (bez obrazy dla zwolenników tej partii, może oni widzą tam coś, czego ja nie widzę):  Oferta  partii Razem to oferta dla panów spod budki z piwem, co do pracy nie pójda, bo nie opłaca się pomęczyć, ale tym, co się pomęczyli, chętnie dokopią, bo dlaczego mają mieć coś, czego oni nie mają, a budka im nie da. Dlaczego akurat 75%? Nie lepiej 85? Albo jeszcze lepiej - 95. Budka z piwem będzie wdzięczna, więcej piwa się sprzeda .

3. Ciekawa jestem, czy głosującym na Kukiza nie przeszkadza, że jest/był alkoholikiem (jest/był - czy jest to choroba uleczalna? Stąd moje pytanie). Wydawać by się mogło, że jest to choroba wykluczająca pełnienie pewnych funkcji.    

4. Przed wyborami prezydenckimi (albo może po) ktoś w tym wątku pisal, że ludzie nie głosowali na PiS, tylko na Dudę. No cóż, teraz widać, jak się mylili. PiS już nie kryje, że ma swojego prezydenta, a teraz do pełni władzy chcą mieć większość w Sejmie. „Aby rozwiązywać problemy, trzeba mieć absolutną władzę, która nie będzie wojowała z opozycją.”  Władza absolutna u mnie wywołuje zdecydowanie złe skojarzenia. Opozycja jest niezbędna, ale opozycja konstruktywna. Niestety, PiS był opozycją personalnych ataków, budowania mitów i śledzenia wyimaginowanych spisków. Dlatego m.in. partia rządząca mogła robić to, co robiła.


trusia, nie mogłabyś jednak przestrzegać ciszy wyborczej? Jakoś innych na to stać.
Ciekawi mnie dlaczego do tej pory byłem osamotniony w swoich poglądach i wyklinany przez zwolenników tzw.opozycji , a dopiero teraz odzywają się ludzie o takich samych poglądach ????  🙄

P.S To nie jest naruszenie ciszy .  😉
Smok10, nie byłeś osamotniony w swoich poglądach, wręcz przeciwnie. Cały czas, przez wiele lat, rozpętywała się nagonka na każdego kto śmiał opowiedzieć się "opozycyjnie", można to sobie sprawdzić czytając "archiwalne" wpisy.
Mam głęboką nadzieję, że od dziś zacznie się taka zmiana Polski, jakiej oczekują wszyscy, którzy chcą zmiany.
Jeśli jest miód - to na słodszy miód. Jeśli jest coś nie tak - to w kierunku sprostowania "błędów i wypaczeń".
Zmiana na lepsze.

P.S. To nie jest naruszenie ciszy.
A "teraz" - w ramach łamania ciszy wyborczej odzywają się ci... którzy uważają, że IM wolno.
Mnie dzisiaj bardzo ubawił pewien wpis na FB, ale przyjęłam, że na forum bez słów umówiliśmy się na nieagitowanie za kimkolwiek/ przeciw komukolwiek (oprócz pralki) choć przez te dwa dni.
Zatem - za pralkę  :winko:

edit: jednak delikatnie zmieniam zadnie, bo oduczyłam się męczeństwa dla idei.
To nadal nie jest agitacja/antyagitacja. Fakty. Ale wnioski można przecież wyciągać i w czasie ciszy wyborczej?
http://gf24.pl/lekowy-hazard/
To ja tylko powiem, że Concerta stosowana w ADHD to amfetamina. Jeszcze nie spotkałam dorosłego leczonego w ten sposób. (A przepraszam, jednego,, przyjechał ze Stanów, żarł Concertę na potęgę był już zwykłym narkomanem  i jakoś nie widział potrzeby brania jakichkolwiek innych leków. Nie wyleczył się z choroby)
Concertą w Polsce leczyło się dzieci.
Metoda swego czasu powszechniej stosowana, ale od dość dawna zaczęto odchodzić od tego sposobu leczenia. Nie znam się na tym, bo to działka psychiatrii dziecięcej. Z tego co wiem, niewiele dzieci z ADHD naprawdę potrzebuje tego leku. Wiele ADHD to nie ADHD, tylko zwykła nieudolność wychowawcza. A to prawdziwe ADHD niekoniecznie wymaga leczenia amfetaminą.
Może stąd braki w aptekach? Może po prostu lek nie jest tak potrzebny, by był w każdej aptece, których  teraz narasta wszędzie jak grzybów po deszczu.?

Nie sądzę by opisywanie Concerty było łamaniem ciszy.
Smok10, nie byłeś osamotniony w swoich poglądach, wręcz przeciwnie. Cały czas, przez wiele lat, rozpętywała się nagonka na każdego kto śmiał opowiedzieć się "opozycyjnie", można to sobie sprawdzić czytając "archiwalne" wpisy.
Mam głęboką nadzieję, że od dziś zacznie się taka zmiana Polski, jakiej oczekują wszyscy, którzy chcą zmiany.
Jeśli jest miód - to na słodszy miód. Jeśli jest coś nie tak - to w kierunku sprostowania "błędów i wypaczeń".
Zmiana na lepsze.


Matko lecę do okna sprawdzić czy to już Manna czy tylko śnieg.  😁 😁 😁 😁

Obama też miał takie hasło wyborcze ,  Łi czencz
tunrida, nieśmiało podejrzewałam, że niektóre z leków mogą być typu narkotyk.
W innym wątku napisałam, że jeśli kto ma dużą hurtownię farmaceutyczną to na konika mu/jej wystarczy 🙂
Pisząc nie wiedziałam jak trafnie palnęłam.

Smok10, sprawa taka Komu się zmieni, komu nie. Komu na lepiej, komu na gorzej.
Od zawsze twierdzę, że komu jest dziś kwitnąco - powinien walczyć o status quo.
Byłabym za innym hasłem: pieniądze magicznie się nie rozmnożą, ale kradzież powinna być karana 🙂

Swoją drogą co to się porobiło. Cisza wyborcza sprawia, że ogólnie mordy na kłódki?
Bo jak? Bo jeśli opisze się rzeczywistość, nie na antypodach - to już jest "komentarz polityczny"?
A zdjęcia koni dziś - to już jest agitacja? A czapraków?
Widzieliście przecieki? Jak sie sprawdzi wynik procentowy 3miejsca to bede bardzo zaskoczona...
Tania a może w ankiecie coś o frekwencji? Np. byłem / mam to gdzieś
branka gdzie są?
Twitter #bazarek

Ale widzę teraz ze każdy wrzuca co chce. W prezydenckich byl jeden przeciek który sie sprawdził, teraz to juz nie wiadomo na co patrzeć.
Niedobry TVN zbiera pieniądze dl potrzebujących , nie tak jak RM które daje dobre słowo
http://www.tvn24.pl/samotny-ojciec-walczy-o-zycie-chorego-na-bialaczke-syna,588911,s.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się