Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ciekawe, czy odkurzą Fotygę.
Mają Waszczykowskiego  to po co im Fotyga. Całość przejmie stara gwardia z PIS , tzw ,, Zakon PC ". Wróci niedokończony temat IV RP z p. Ziobro. Już muszą obdzielić stanowiskami grupę wsparcia pod wyzwaniem o. Dyrektora , któremu dziękowali za wsparcie w TV Trwam  i dać im stanowiska w Rządzie. Zapowiada się bardzo ciekawie.  😵 I to wszystko już w najbliższej przyszłości. A o obiecankach za Bilion czterysta miliardów już można zapomnieć  😁 . Chyba że pójdzie na walkę z aborcją z in vitro  , na ekspertów od zamachu bombowego , walkę z przeciwnikami politycznymi  i z wiatrakami. Jest już tymczasowy premier któremu wybierają rząd i piszą scenariusz jak ma działać .  🙄 Jeszcze się nic nie zaczęło ,a już to wygląda kiepsko.  🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2015 15:47
Smok10, jeszcze zapomniałeś o Kamińskim jako Koordynatorze Służb Specjalnych  🤣
Smok10, jeszcze zapomniałaś o Kamińskim jako Koordynatorze Służb Specjalnych  🤣


Nie zapomniałem . 😁

Kamiński został skazany na 3 lata więzienia oraz na 10 lat zakazu zajmowania stanowisk publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.
http://wpolityce.pl/polityka/267000-jest-uzasadnienie-pisemne-wyroku-wobec-szefow-cba-min-mariusza-kaminskiego-bedzie-apelacja-do-sadu-ii-instancji

Pytanie czy zdążą z reformami prokuratury i sądów zanim mu przyklepią wyrok.  🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2015 16:07
Kamiński się odwołał. Odwołał się teraz, już po wyborach, chociaż wyrok zapadł już jakiś czas temu. I jak myślisz, dlaczego czekał?
Kamiński się odwołał. Odwołał się teraz, już po wyborach, chociaż wyrok zapadł już jakiś czas temu. I jak myślisz, dlaczego czekał?


Dał swoim więcej czasu na załatwienie sprawy .  😁

halo mówiła że to co ja pisałem odnośnie tego scenariusza jest niemożliwe do przewidzenia .  😁 😁 😁 A jednak. Czyżbym był jak Nostradamus albo Sybilla. ???  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2015 16:17
Mnie to przeraża. Staram się zdystansować, nawet nie mieszkam w PL, ale ciągle to śledzę i nie potrafię się nie martwić. Najbardziej boję się tego, że oni naprawdę zaczną grzebać przy konstytucji, zmarginalizują wiele instytucji publicznych itd. Już słychać, że Duda nie zaprzysiągł nowych sędziów do TK. Czeka na Pawłowicz? Scary....
Przede wszystkim czekają na Ziobrę i jego reformę sądownictwa i prokuratury ,a TK jest po to żeby można było mieć swoich sędziów. Normalny TK mógłby odrzucić powrót do starych struktur połączenia funkcji Prokuratora Generalnego i Min, Sprawiedliwości. Więc wybiorą swój który będzie przychylny nowej władzy  😵

Krok 2 . Z ostatniej chwili. http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/projekt-ustawy-frankowiczow-odrzucony-przez-kancelarie-prezydenta,592462.html

Wysrali się na Frankowiczów.  😁 😁 😁 Powoli obietnice idą się .............  😂
Rety, jeszcze nie było nawet posiedzenia sejmu a wy już tacy... Właśnie: zdezorientowani? pewni swego?
Ja tam czekam sobie spokojnie. O tyle jesteśmy podobni, że na razie mnie też nic nie dziwi.
O tyle różni, że nie mam jeszcze powodów do ciskania się.
Coś mi się zdaje, że to była zasadnicza różnica: jednych interesowało co w mediach, na pohybel faktom. Innych fakty - na pohybel mediom.
Mnie interesują fakty. A konkretnie: w jakim stylu i jakie będą uchwalane ustawy. Tak, liczę też na zmianę konstytucji.
Tak, chciałabym, żeby ślady komuny odeszły w niebyt. Czy tak się stanie? Wielce wątpliwe. Ale to była szansa. PO takiej szansy, cóż, nie dawała.
Ogólnie poraża mnie upodobanie do wolności, demokracji i tolerancji - Oprócz praw tych co mają inne poglądy.

No to jak już tak: tak patrzę na efekt eksplozji rosyjskiego samolotu (podobno w powietrzu, wysoko, ogromna prędkość, wybuch) i porównuję z efektem "zderzenia skrzydła z brzozą przy podejściu do lądowania".
No to jak już tak: tak patrzę na efekt eksplozji rosyjskiego samolotu (podobno w powietrzu, wysoko, ogromna prędkość, wybuch) i porównuję z efektem "zderzenia skrzydła z brzozą przy podejściu do lądowania".



Wiesz co zniszczyło prom kosmiczny Columbia i doprowadziło do katastrofy ???? Kawałek pianki poliuretanowej ( Twardego styropianu )który oderwał się od kadłuba i trafił w skrzydło robiąc olbrzymią dziurę .

Skrzydła samolotów nie służą do obcinania drzew i w spotkaniu z drzewami zawsze kończy się to tragicznie .  😵

halo- Czy dziś czy jutro ten scenariusz który podaliśmy  częściowo już jest a co do reszty będzie faktem. 😤


No to jak już tak: tak patrzę na efekt eksplozji rosyjskiego samolotu (podobno w powietrzu, wysoko, ogromna prędkość, wybuch) i porównuję z efektem "zderzenia skrzydła z brzozą przy podejściu do lądowania".

Mam dokładnie takie same refleksje.
A swoją drogą - im dłużej Rosja nie oddaje nam wraku, tym częściej słyszę wśród moich znajomych (także tych "antypisowskich"😉, że coś jest na rzeczy i z tym wrakiem coś musi nie grać.
Z wrakiem wszystko w porządku , tylko po co mają nam go dać ? skoro im ciągle podskakujemy.  😁
Po to, że jest nasz. Koniec kropka.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2445966#msg2445966 date=1446880358]
Po to, że jest nasz. Koniec kropka.
[/quote]

Bez wątpienia . Dlatego oni sobie z nami pogrywają . I co im zrobisz ??? Wyślesz na nich nasze wojsko ?  😁 Czy wystrzelisz rakietę ? Może zbombardujesz ?  😁 Oni też wiedzą że możemy im skoczyć , dlatego się z nami bawią . 🙄 

P,S Poza tym , to już tylko symbol , bo jako dowód rzeczowy został tyle razy przebadany że już nic więcej do sprawy nie wniesie. 🙄

Co do samolotu rosyjskiego , to podejrzenia są bardzo poważne bo oparte na danych z satelitów i nasłuchu radiowego.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 listopada 2015 08:12
[quote author=halo link=topic=97161.msg2445947#msg2445947 date=1446854779]
No to jak już tak: tak patrzę na efekt eksplozji rosyjskiego samolotu (podobno w powietrzu, wysoko, ogromna prędkość, wybuch) i porównuję z efektem "zderzenia skrzydła z brzozą przy podejściu do lądowania".



Wiesz co zniszczyło prom kosmiczny Columbia i doprowadziło do katastrofy ???? Kawałek pianki poliuretanowej ( Twardego styropianu )który oderwał się od kadłuba i trafił w skrzydło robiąc olbrzymią dziurę .

[/quote]

Poliuretan a styropian ( spieniony polistyren) to naprawdę dwa całkiem inne materiały.  To tak ku ścisłości na przyszłość. 😉

Odnośnie wraku to on powinien juz dawno byc w Polsce a nie zostać w Rosji i jeszcze przez Rosjan zostać " składany" czy myty. To pokazało totalna porażce rzadu.
Rosjanie mieli tyle czasu, że spokojnie mogliby ten wrak w ogóle podmienić na jakieś totalnie inne szczątki i oddać nam w przyszłości zupełnie nie ten samolot. Tak zarzucając teoriami spiskowymi 😉 A już na pewno wyczyścić go na milion stron ze wszystkiego, co nie powinno zostać znalezione.
Że są bezczelni, bo wiedzą, że nie mamy żadnej możliwości wyegzekwowania oddania naszej własności, to inna sprawa.
I tak, to jest totalna porażka. Nie wiem, czy rządu, czy ogólnie prawa dyplomatycznego, ale na pewno jest to żenada na całej linii.
busch   Mad god's blessing.
07 listopada 2015 09:56
Ja też jestem ze "smoleńskich oszołomów", bo o ile nie wierzę w tej chwili w żaden konkretny zamach, to ta sprawa mi śmierdzi na kilometr ze względu na sam tryb prowadzenia śledztwa. Właściwie zaczęłam słuchać tych teorii spiskowych dopiero wtedy, gdy przekonałam się, że polskie państwo zdaje się w ogóle nie ogarniać, że zostawiło wrak w Rosji, kraju który ledwie 25 lat temu był naszym okupantem. Co więcej - polskie państwo w tym czasie wcale nawet nie prosiło o ten wrak, twierdząc że w sumie w Rosji też są fachowcy niezgorsi - i po co robić aferę  😁

Czytałam ostatnio w książce Ziemkiewicza jego domysły na ten temat, że samolot był na podsłuchu zainstalowanym przez służby na polecenie ówczesnego premiera lub kogoś z tamtych kręgów* - i problem polegał na tym, że gdyby wrak trafił do Polski, to podczas śledztwa by wyszły te podsłuchy. I niby po to jest w Rosji, by nikt w nim specjalnie nie grzebał i się żadne paskudne rzeczy nie objawiły tym sposobem - przy okazji dając też solidny granat Putinowi do ręki, który mógł użyć w wygodnym dla niego momencie (no ale ważne że nie było afery i Słońce Peru nie poniosło konsekwencji).
Jestem w stanie nawet w taką wersję wydarzeń uwierzyć - to znaczy że np. faktycznie sama katastrofa była nieszczęśliwym wypadkiem spowodowanym presją na pilota - a że potem już po prostu było krycie sobie nawzajem tyłka, żeby nie było gunwoburzy.

W co natomiast nie umiem uwierzyć, to w to, że komisja w tej sprawie cokolwiek "wyjaśniła" i że faktycznie racja stanu wymagała pozostawienia wraku w Rosji. Dowolny inny kraj rozbiłby tam samolot, to by pozbierał szczątki natychmiast i nie dałby ruskim technikom grzebać w czarnych skrzynkach - nie wierzę, że w tym wypadku "fach w ręku nie ma natodowości"  😁. I właściwie każda akcja po katastrofie bardziej udowadniała, że coś tutaj bardzo, bardzo mocno śmierdzi. Sama się na początku śmiałam z ludzi w aluminiowych czapeczkach i ich zdania, że to niemożliwe że głupia brzoza niszczy samolot (były wtedy takie głosy) - teraz coraz mniej mi do śmiechu jak obserwuję tę ewidentną szopkę. Ktoś pamięta jeszcze cudowne olśnienie techników tuż przed ostatnimi wyborami samorządowymi, że mogą coś więcej wyciągnąć z tych taśm, niż przez kilka poprzednich lat wyciągnęli? 

*Ps jak ktoś mi zacznie wypominać że Ziemek to oszołom, który wszędzie widzi podsłuchy - polecam zainteresować się przebiegiem "dekomunizacji" po 1989 roku, w tym przebiegiem przebranżowienia ludzi z SB, MO i innych takich ciekawych misiów z poprzedniego systemu. Naprawdę chytre uśmieszki znikają z twarzy po przeczytaniu, jak to było z tą całą "dekomunizacją". Zresztą ogromna ilość podsłuchów to fakt, który wytknęła nam UE - za rządów Tuska, a nie Kaczyńskich. Link podsyłałam kilka stron temu.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=97161.msg2445979#msg2445979 date=1446883923]

Poliuretan a styropian ( spieniony polistyren) to naprawdę dwa całkiem inne materiały.  To tak ku ścisłości na przyszłość. 😉

Odnośnie wraku to on powinien juz dawno byc w Polsce a nie zostać w Rosji i jeszcze przez Rosjan zostać " składany" czy myty. To pokazało totalna porażce rzadu.
[/quote]

O styropianie to miał być dosadny przykład. Na pewno nie jest twardszy od brzozy , a wywalił dziurę jak po postrzale z armaty  🙄

Porażka rządu powiadasz ?  🤔 No to teraz , wrak przyjedzie w przyszłym tygodniu , bo jak nie to rząd PIS pokarze Putinowi  😁 😁 😁 😁

Murat Gazon - Nasi już pobrali wszelkie możliwe próbki z tego wraku i przebadali je na wszelkie możliwe sposoby. W tej chwili wrak to tylko narzędzie rozgrywek między Rosją a Polską  .

busch - Tupolew był przed katastrofą na przeglądzie w Rosji. Po tym przeglądzie nasze służby przebadały go pod kątem ewentualnych działań dywersyjnych w tym podsłuchy itd. Akurat tak się składa że interesuje się lotnictwem od dziecka i oglądam większość programów przez dziesiątki lat na ten temat i czytam prasę branżową. Katastrofa Smoleńska jest bardzo gruntownie przebadana  i wyjaśniona . Co do kwestii zamknięcia śledztw dotyczących katastrof lotniczych to rzadko które zostało wyjaśnione i zamknięte wcześniej niż parę lat od zdarzenia a niektóre trwały kilkanaście a nawet i kilkadziesiąt lat. Polecam cykl katastrofy w przestworzach, tam dopiero widać na czym polega badanie wraków. Na temat ostatniej katastrofy już wypowiadają się że to mogła być bomba bo satelity zarejestrowały gwałtowny wybuch w powietrzu.
Nasi już pobrali wszelkie możliwe próbki z tego wraku i przebadali je na wszelkie możliwe sposoby.

Nawet zakładając, że czysto semantycznie to zdanie jest prawdziwe, to nasuwa się jeszcze pytanie, komu służą ci "nasi". I skąd wniosek, że to, co podano do publicznej wiadomości, ma cokolwiek wspólnego z prawdą. I robi się mniej wesoło.
Ten wrak bez wraku pod kątem ewentualnego zamachu przebadały już wszystkie ważniejsze służby na świecie . Dodatkowo cały teren był analizowany przez systemy satelitarne , a takie służby jak NTSB dostały to na milion procent jako zlecenie nadprogramowe. Gdyby tam coś się działo , to już by wszyscy tym grali i wykorzystywali tą wiedzę . Pomijam że kto by nie badał ,to ślady materiałów wybuchowych były by nieusuwalne nawet ze szczątków ludzkich .  🙄
busch   Mad god's blessing.
07 listopada 2015 16:50
Tych samych szczątków ludzkich, które potem się okazało, że były pozamieniane w trumnach? Też była taka chryja. Jak oni nawet DNA tym szczątkom nie sprawdzali, żeby upewnić się czy to na pewno właściwy człowiek, to o czym my tu rozmawiamy...
Tych samych szczątków ludzkich, które potem się okazało, że były pozamieniane w trumnach? Też była taka chryja. Jak oni nawet DNA tym szczątkom nie sprawdzali, żeby upewnić się czy to na pewno właściwy człowiek, to o czym my tu rozmawiamy...


Masz rację . Na miejscu zastali zmielone szczątki razem z częściami samolotu wymemłane z ziemią i działając pod presją żeby jak najszybciej sprowadzić i pochować szczątki w tysiącach kawałków nie zrobili badań DNA każdego kawałka. 😵 Jakby to miało znaczenie dla badań na obecność cząsteczek materiałów wysoko energetycznych ( wybuchowych ) 🙄

Żadne służby które chcą dochować tajemnicy nie angażują w swoje przedsięwzięcie dziesiątków jak nie setek ludzi . 3 to już ryzyko ,a więcej to pewna klapa. Zawsze ktoś puści farbę .  😉
busch   Mad god's blessing.
07 listopada 2015 16:59
O właśnie, mam pytanie co do tych zmielonych szczątek - na wikipedii jest informacja, że pogrzeb Lecha Kaczyńskiego był z otwartą trumną, jest też wiadomość, że po tragedii Jarosław rozpoznał swojego brata. Ja nie zajmowałam się tym bardzo szczegółowo (i nie wiem na ile Wikipedia jest w tym wypadku zgodna z prawdą), ale wg mnie jest dość zasadnicza różnica pomiędzy "zmielonymi szczątkami", a szczątkami nadającymi się do pogrzebu z otwartą trumną.

No to jak to było? Bo mnie się dwie rzeczy jakoś do siebie nie dodają.

edit: poprawione nazwisko na właściwe  😵
Chyba Kaczyńskiego . W takiej katastrofie możesz mieć jedną czy nawet kilkanaście osób która mają obrażenia wewnętrzne i żadnych śladów na zewnątrz i 100 które są wymielone w kawałki . 😉
Smok, Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ?
busch trumny były zamknięte. Przynajmniej wtedy, kiedy ja widziałam, a raczej ich nie otwierali i nie zamykali w trakcie ceremonii.
W tej słynnej katastrofie ponad 100 osób zginęło, wielu było ciężkich do identyfikacji a sto kilkadziesiąt wyszło żywych , niektórzy bez szwanku. Pilot doprowadził samolot do lotniska i wylądował bez sterów  🙄



majowa - tak wierzę . Bo nie opieram swoich tez na teoriach spiskowych czy emocjach , tylko na analizach źródłowych ,opiniach fachowców i wieloletnim zainteresowaniu tematem. Nie tylko Smoleńskim.  😉

A tu National Geofrafic . Film oparty na zgromadzonym materiale
Hej hej hej!

Gdzie są wyborcy PiSu? Jak tam, cieszycie się z Macierewicza na stanowisku MON? No i Ziobry jako Ministra Sprawiedliwości?

Polacy to jednak durny naród. Przynajmniej te 25% które zagłosowało na tych oszołomów.
No przecież to tradycja - nie będę premierem, jeśli mój brat będzie prezydentem.  A tradycje należy  szanować.

Zaraz usłyszysz, że Macierewicz to genialny polityk, tylko media się na niego uwzięły. 
Olson no pisiorki sie cieszą chyba 😉 Naiwni są to wierzą dalej w cuda wianki.
Macierewicz, Ziobro, Kempa, Kamiński i Błaszczak  - myslałam, że gorzej już nie będzie. Teraz to sie dopiero komedia w odcinkach zacznie, masakra.

Siadam wygodnie i czekam co teraz nam zaserwują Pis i ich wyborcy. Frankowicze już poszli do Prezydenta, no bo przecież im obiecał, a nie dał ... i nie da, już to w mętny sposób ktoś z kancalarii powiedział. Kto następny ? Nauczyciele ? Rodzice KAŻDEGO dziecka ? Górnicy ? No, kto jeszcze uwierzył w te obiecanki cacanki ?

Macierewicz, normalnie boki zrywać, autorytet. Nie wiem czyj, to chyba Wasz. Mój nie. Ale sami go wybraliście drodzy wyborcy.

edit. dopisek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się