Wybory 2015 i to co po wyborach.

Murat-Gazon a co ma wiara do polityki ? Narzeka na PIS - znaczy niewierzący ? Sama może się spakuj i jedź. Serio, istnieją ludzie wierzący, ze wstrętem patrzący na PIS.
Ja się nie spakuję i nie wyjadę, bo mnie obecna partia rządząca odpowiada  😉
A co do wiary, to przecież Smok jest Naczelnym Panikarzem Re-volty na temat związku wiary z obecnym rządem  😉
Ja tam nie widzę, żeby ABW latało ludziom po domach i sprawdzało, czy się modlą.
A może tak damy szanse na ocenę tego, co będzie robiła partia rządząca..? Ja na razie nie zauważyłam spektakularnej poprawy mojej sytaucji ani też dramatycznego pogorszenia mojego życia w związku z PiSem 😉 A ta partia nie jest absolutnie moim wyborczym wyborem.
Oczywiście , bo na namacalne  efekty ich rządzenia jest jeszcze za krótko. Ale ruchy które robią dają już pogląd średnio inteligentnemu elektoratowi jak to będzie wyglądać i jaki przyniesie efekt.  😉 Przewidywanie to podstawa egzystencji , już jako dziecko dowiadujesz się od mamusi jaki będzie efekt zabawy z wrzątkiem , nie musisz tego sprawdzać na własnej skórze , chyba że bardzo chcesz lub nie wierzysz.

Murat - Zobaczymy czy będziesz taka mądra za 2 - 3 lata. My ci wtedy powiemy , że szkoda że ty i tobie podobni nie wyjechali .  🙄
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2453229#msg2453229 date=1448091831]
Ja się nie spakuję i nie wyjadę, bo mnie obecna partia rządząca odpowiada  😉
[/quote]

A ja się nie spakuję i nie wyjadę, bo mnie obecna partia rządząca NIE odpowiada 🙂
Przecież ktoś musi im patrzeć na ręce.
Zresztą każda siła rządząca musi mieć opozycję. Inaczej będzie "hulaj dusza".
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 listopada 2015 11:03
Były rząd miał opozycje i i nie powstrzymało to przed 'hulaj dusza'.
Były rząd miał opozycje i i nie powstrzymało to przed 'hulaj dusza'.


Tzn. Rozwiń temat . Czego niby miało by dotyczyć te hulaj dusza poprzedniego rządu ??? . Co takiego złego ci ten poprzedni rząd zrobił.  🤔

Miał opozycję i musiał się z nią liczyć . Ten rząd nie ma żadnej opozycji w żadnej sferze i już po paru dniach pokazał że nie liczy się z nikim i niczym.  😉
Czekać niby mieliśmy , dac szansę nowym władzom ? Już po pierwszym tygodniu zamach na   wymiar sprawiedliwości. Hasło ubiegłego tygodnia : co zostało po pierwszym tygodniu rządów z Prawa i Sprawiedliwośći? Zostało tylko "i". 
Partia "i"...... A teraz partia "i" dowiaduje się , dlaczego poprzedni rząd prowadził taką , a nie inną politykę zagraniczną. Właśnie zaczyna ze smutkiem orientować się , jak łatwo jest Niemcom , Francuzom , UK  wielkim rozkrokiem ominąć i zignorować " i " oraz jego interesy .
Czekać niby mieliśmy , dac szansę nowym władzom ? Już po pierwszym tygodniu zamach na   wymiar sprawiedliwości. Hasło ubiegłego tygodnia : co zostało po pierwszym tygodniu rządów z Prawa i Sprawiedliwośći? Zostało tylko "i". 
Partia "i"...... A teraz partia "i" dowiaduje się , dlaczego poprzedni rząd prowadził taką , a nie inną politykę zagraniczną. Właśnie zaczyna ze smutkiem orientować się , jak łatwo jest Niemcom , Francuzom , UK  wielkim rozkrokiem ominąć i zignorować " i " oraz jego interesy .


To jest po pierwszym tygodniu , to teraz pomyślcie sobie , co będzie po CZTERECH LATACH takiej władzy !!!! 😵

PO przez 8 lat nie narobiło takiego syfu jak PIS przez tydzień . 😵

Zaczynając od http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zmiany-w-trybunale-konstytucyjnym-krytyczne-komentarze,596106.html
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 listopada 2015 14:08
[quote author=iwona9208 link=topic=97161.msg2453316#msg2453316 date=1448103838]
Były rząd miał opozycje i i nie powstrzymało to przed 'hulaj dusza'.


Tzn. Rozwiń temat . Czego niby miało by dotyczyć te hulaj dusza poprzedniego rządu ??? . Co takiego złego ci ten poprzedni rząd zrobił.  🤔

[/quote]
Mi? Np to, że od 3 lat pracowałam tylko 3 miesiące na umowie na pełen etat (najniższa krajowa) a potem raczy mnie jakimiś pseudoumowami, albo stażami za niecałe tysiąc złotych. Przecież umowy śmieciowe i wykorzystywanie pracowników najbardziej rozkwitło w ciągu kilku lat i nie ma żadnego ruchu, aby to ograniczyć, a jest tylko szczycenie się jak to bezrobocie spadło.
A NFZ jak działa? Ile trzeba czekać na wizytę do specjalisty? Wiesz nie każdego obywatela tego kraju stać na prywatne leczenie.
Albo prawo gdzie na więzienie skazują za kradzież batonika, a kogoś kto zabił dostaje 12 lat odsiadki, wychodzi wcześniej za dobre sprawowanie. Odbieranie matce dzieci za to, że jest otyła-przecież to absurd.
Z resztą takie pisanie jest i tak bez sensu, bo przecież Ty mnie nie przekonasz do swoich poglądów, jak i ja nie przekonam Cię do swoich  😉
W 2005 roku jak rządził PIS , też były umowy śmieciowe, też wiele osób słabo zarabiało, też strajkowały pielęgniarki i wielu innych , młodzież uciekała za granicę , bo mogła , bo weszliśmy do Unii, nikt nie zauważył jakiejkolwiek poprawy po rządach SLD. To prawda że PO jak nastało , miało PIS owskiego Prezydenta z którym trwały niekończące się spory od krzesła do samolotu co w końcu skończyło się tragicznie .Musieli zmagać się z największym kryzysem jaki dopadł świat od dziesięcioleci , to fakt . Potem przyszedł czas na inwestycje i tego im nikt nie odbierze . Co by kto nie opowiadał , to zrobili gigantycznie dużo jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłową tego kraju. Gazoport już działa i w tym tygodniu wypływają pierwsze tankowce z zaopatrzeniem . Zbudowano autostrady , obwodnice , drogi ekspresowa , stadiony , przedszkola , place zabaw , tego też nikt nie zaneguje bo to fakt . Jedyny problem , i to też fakt , że odjechali trochę od realiów życia zwykłych ludzi , i to też potwierdzam . Za to powinni dostać żółtą kartkę . Ale to co się stało , żeby partia o tak radykalnych poglądach jak PIS doszła do władzy i zaczęła mącić od samego początku to już przegięcie. Zamiast iść to wszystko w dobrym kierunku to zaczyna się robić SYF po pierwszym tygodniu urzędowania.

Błaszczak wypomina szefowi Parlamentu Europejskiego Schulzowi  Niemcy Hitlerowskie . 😵
Duda ułaskawia skazanych przed wyrokiem .  😵
PIS robi zamach na Trybunał Konstytucyjny  😵
To tylko nieliczne wyskoki i to dopiero tydzień władzy  😵

Patrząc na początek ich władzy i znając przeszłość nie trudno się domyślić co będzie dalej  😤
A co? Nie było Niemiec Hitlerowskich? Za to były "Polskie obozy koncentracyjne?"
Prezydent USA ułaskawia nawet przed procesem, gdy chce. W PL też niema takiego zakazu.
I - albo ktoś jest skazany, albo przed wyrokiem. Albo-albo.
Zamach na TK zrobiło PO. To tylko kontratak.

A ten rząd też ma opozycję. I na razie ta opozycja ma więcej do powiedzenia, więcej możliwości decydowania (w granicach możliwości mniejszości parlamentarnej) niż miała PiS przy PO. Pamiętam jak wyglądały wybory w Sejmie i Senacie 8 i 4 lata temu, jak wyglądało prowadzenie obrad.

Gdy razu pewnego PiS opuścił salę obrad to media huczały ze 3 tyg. "za co biorą diety". A teraz PO - no błogosławiona, no.
Paradoksalnie , być może rządy partii "i" to też bolesna szansa dla Ojczyzny . Będą rządzić tak fatalnie ( jak i zaczęli ) , że na gruzach PO odrodzi się nowy , silniejszy i odważniejszy ruch ( Petru???) . Ze wyłoni się ,  potrzebna w każdym układzie, mądra i młoda lewica.
Ze mały człowiek  o niskim morale zdradzi wreszcie wszystkich swoich  towarzyszy , z którymi rozbrajał Polskę Ludową , zje się sam od ogona , i uwolni  nową  prawicę wierną prawdziwym ideom.
A wtedy postawią mu pomnik i będą leżeć pod nim od świtu do zmierzchu. Miłość jest ślepa , w Rosji dalej czczą Lenina i Stalina. Nie ma argumentów które ich przekonają . Nawet jak dalej będą żreć ten mlecz to sobie czymś doprawią i będą opowiadać że to frykasy .  🙄
Smok bardzo Cię proszę, nie porównuj nikogo z polskich polityków do Lenina i Stalina, bo mocno obrażasz ludzi.
. Miłość jest ślepa , w Rosji dalej czczą Lenina i Stalina.

[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2453509#msg2453509 date=1448133627]
Smok bardzo Cię proszę, nie porównuj nikogo z polskich polityków do Lenina i Stalina, bo mocno obrażasz ludzi.
[/quote]
Nie porównuję polityków , tylko uczucia.  😉 Trzeba czytać wprost , bez podtekstów  😎

P.S Do mojej listy . PIS wprowadza cenzurę   😵
http://www.tvn24.pl/kontrowersyjny-spektakl-we-wroclawiu-niech-pan-ustapi-ze-stanowiska,596440,s.html

Z wielkim poparciem grupy katolickiej
http://www.tvn24.pl/protest-przed-premiera-sztuki-smierc-i-dziewczyna,596503,s.html

Ciekawe czy wzorem Iranu nie wprowadzą policji religijnej ???  😁

Długi ten tydzień  😵
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 listopada 2015 20:29
W 2005 roku jak rządził PIS , też były umowy śmieciowe, też wiele osób słabo zarabiało, też strajkowały pielęgniarki i wielu innych , młodzież uciekała za granicę , bo mogła , bo weszliśmy do Unii, nikt nie zauważył jakiejkolwiek poprawy po rządach SLD. To prawda że PO jak nastało , miało PIS owskiego Prezydenta z którym trwały niekończące się spory od krzesła do samolotu co w końcu skończyło się tragicznie .Musieli zmagać się z największym kryzysem jaki dopadł świat od dziesięcioleci , to fakt . Potem przyszedł czas na inwestycje i tego im nikt nie odbierze . Co by kto nie opowiadał , to zrobili gigantycznie dużo jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłową tego kraju. Gazoport już działa i w tym tygodniu wypływają pierwsze tankowce z zaopatrzeniem . Zbudowano autostrady , obwodnice , drogi ekspresowa , stadiony , przedszkola , place zabaw , tego też nikt nie zaneguje bo to fakt . Jedyny problem , i to też fakt , że odjechali trochę od realiów życia zwykłych ludzi , i to też potwierdzam . Za to powinni dostać żółtą kartkę . Ale to co się stało , żeby partia o tak radykalnych poglądach jak PIS doszła do władzy i zaczęła mącić od samego początku to już przegięcie. Zamiast iść to wszystko w dobrym kierunku to zaczyna się robić SYF po pierwszym tygodniu urzędowania.

Nie mówię, że za czasów PISu nie było śmieciówek, tylko że od kilku lat nastąpiło apogeum jakieś  😉


Tak szczerze mówiąc nie rozumiem tej histerii o TK. Chyba za nic do więzienia nie będą wsadzać? Myślę, że uczciwy człowiek nie boi się takich zmian  😉
Z tego co wiem, to PO coś tam majstrowała przy ustawie, a potem na szybcika wybrała nowych sędziów.

Tak szczerze mówiąc nie rozumiem tej histerii o TK. Chyba za nic do więzienia nie będą wsadzać? Myślę, że uczciwy człowiek nie boi się takich zmian  😉
Z tego co wiem, to PO coś tam majstrowała przy ustawie, a potem na szybcika wybrała nowych sędziów.



Co do TK i PO to kończyła się kadencja sędziów więc żeby TK mógł działać trzeba było powołać nowych i tyle w temacie działań PO.

Co do stwierdzenia że chyba za nic do więzienia nie będą wsadzać ,to chyba najgłupsze co słyszałem . Daj im tylko taką możliwość 😤.
Ziobro już pokaże co potrafi .
Smok10 - Z całym szacunkiem do Twoich wypowiedzi, które często pokrywają się z moimi "myślami" cytowanie tvn24 jako wiarygodnego źródła to dla mnie w tym wypadku ponury żart  😉
A co masz do tvn24 ??? Wiadomości jak wiadomości. Możesz mieć uwagi do interpretacji ale nie do samego servisu. 😉

Proszę bardzo , masz to samo z innego źródła. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9108630,seks-na-zywo-w-teatrze-protestujacy-chcieli-zablokowac-spektakl-zdjecia-i-film,id,t.html

Chyba już cała Europa się z nas śmieje  😵
Smok10 tak po całości co piszesz w tym wątku - amen.
Wiem, że nie wszyscy lubią Maxa, ale obejrzyjcie końcówkę, wywiad z małym chłopcem i jego tatą:
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2453509#msg2453509 date=1448133627]
Smok bardzo Cię proszę, nie porównuj nikogo z polskich polityków do Lenina i Stalina, bo mocno obrażasz ludzi.
[/quote]

Patrząc po tym jakie działania podejmują ( to już nie rozumiem ) czy to dywersja czy głupota. 🙄
Tak szczerze mówiąc nie rozumiem tej histerii o TK. Chyba za nic do więzienia nie będą wsadzać? Myślę, że uczciwy człowiek nie boi się takich zmian  😉

Najpierw trzeba by zinterpretować co to znaczy uczciwy. Prowadziłam działalność przez lata według jednego urzędnika byłam uczciwa, a wg innego - nie. Jak sie komu podoba i jak sobie przepis zinterpretuje.
[quote author=iwona9208 link=topic=97161.msg2453539#msg2453539 date=1448137771]Tak szczerze mówiąc nie rozumiem tej histerii o TK. Chyba za nic do więzienia nie będą wsadzać? Myślę, że uczciwy człowiek nie boi się takich zmian  😉

Najpierw trzeba by zinterpretować co to znaczy uczciwy. Prowadziłam działalność przez lata według jednego urzędnika byłam uczciwa, a wg innego - nie. Jak sie komu podoba i jak sobie przepis zinterpretuje.
[/quote]

Tu kłania się odpowiedziankść prawna urzędników, ale po ostatnim ułaskawwieniu za przestępstwa urzędnicze raczej wątpie żeby się coś zmieniło , co najwyżej dadzą im jeszcze więcej narzędzi do ścigania obywateli a sami będą bezkarni. Przecież oni walczą dla dobra sprawy a obywatel którego zniszczą przecież nie mógł byc uczciwy . 😵

P.S Dla każdego pracownika osoba która prowadzi własną działalność to oszust i złodziej, więc jak jakiś urzędnik nawet bezpodstawnie zniszczy właściciela jakiejś firmy i zrobi z niego brzdomnego kloszarda to nikt po nim nie zapłacze. Skoro go zniszczyli to znaczy że był złodziejem , czyż nie tak ? A jak potem wyjdzie ze to urzędnik świadomie i z premedytacją zniszczył przedsiębiorce to i tak mu noc nie zrobią bo przecież działał dla dobra sprawy , tak jak np p. Kamiński.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 listopada 2015 08:22
To ta co ja Korwin zdeptal?  😂 dziwie sie, ze tak długo wytrzymała jeszcze w tv  🤔wirek:
A mnie się zachowanie pani redaktor nie podobało. To nieprofesjonalne tak się rzucać. Niedawno w Radio Kraków pani się tak zaczęła zachowywać w sprawie myśliwych i Radio zdjęło audycję z netu. I dobrze. Bo dziennikarz własne poglądy powinien zostawiać w domu. Chyba, że to on jest gościem w audycji.
Nie wierzę własnym oczom . Wy jesteście chore  😲 Mnie się nie podoba Radio Maryja i Telewizja Trwam  , ale nikt z tego powodu ich nie odwoła.  😲 Po prostu ich nie słucham , co nie oznacza że nie mają swoich wiernych słuchaczy . Wy nie wiecie co to jest wolność , zostałyście mentalnie przed 1989r .

Ładnie pan Profesor zaczął . Najpierw od cenzury sztuki a teraz zamach na wolność dziennikarską  😵 To jest chore i prowadzi do dyktatury !
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 listopada 2015 08:37
Słuchaj smok, zachowuj sie i proszę nie obrażaj ludzi!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się