Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ja mam nadzieję, że jest to kategoria "młody zdolny obiecujący", który został po prostu wzięty pod skrzydła jako rokujący nadzieje na bycie w przyszłości wartościowym współpracownikiem, jak się obędzie, okrzepnie i nabierze doświadczenia.
Doradca, to jest nazwa stnowiska. Nie sądzę, żeby doradca miał realny wpływ na decyzje ministra (bo od tego są inne, znacznie wyższe stanowiska). Dla równowagi:

doradca Sienkiewicza

Inni doradcy w rządzie Tuska

Niepotrzebna sensacja, choć w obecnej sytuacji tego rządu, rzeczywiście błąd PR-owy.
Zresztą bez przesady, młody człowiek też musi gdzieś pierwszą pracę dostać. Jak jest utalentowany i ma aspiracje polityczne, to udało mu się bardzo dobrze zacząć. Ot tyle.
Skoro Polska jest podzielona na PO i PIS to żałuję że nie można podzielić Polski fizycznie . Ci co są za PIS mają swój kraj a ci co za PO swój . Mieli byśmy RFN ( PO ) i NRD ( PIS ) i każdy byłby zadowolony  😁 😁 😁


Kto ci powiedział, że Polski nie można podzielić fizycznie? Dotychczas wszystko do tego zmierzało. "Województwa zachodnie" jedna PL, wschodnie - druga PL. Przejściowo. Bo jaki problem objąć "opieką" sąsiednie (do DE) województwa, skoro mieszkańcy sami chcą? I mielibyśmy zacny podział: Niemcy i reszta - ten "biedny ciemnogród". Z całą pewnością tak opcja wielu by się bardzo podobała. Czasem mam wrażenia, że to to jest ten cały dym: że niektóre z województw zachodnich "wyłamały się" z założonego wyniku głosowania.
Ja nie podzielił bym na biednych i bogatych , tylko zwolenników poprzedniego i obecnego rządu. Niech każdy ma wybór zgodny ze stanem własnej wiedzy i sumieniem. Wtedy była by jasność i nikt nie miał by do nikogo pretensji. Jak se pościelisz tak się wyśpisz. Zwolennicy PIS-u mieli by swój raj ,a reszta swoją szarą rzeczywistośc , ja wybieram tą druga opcję . A tak będę miał niepotrzebne pretensje a po co ?  😎
Hmmm tylko że o ile dobrze pamiętam, to PiS wygrał wybory w 14 (?) województwach. Więc co, secesja dwóch pozostałych?  😉
[quote author=jagoda1966 link=topic=97161.msg2455727#msg2455727 date=1448446470]
czarteros po kredyt w złotówkach to Polska może tylko chyba do SKOK-ów iść, wtedy to dopiero byłaby bomba, przecież PIS uwielbia SKOKI  😀iabeł:


A mogłaś się czegoś dowiedzieć. Mogłaś poczytać o instrumentach finansowych, mogłaś się zastanowić, że autor pisze o 1/3 zadłużenia za granicą. Pozostałe 2/3 Cię nie zastanawiają? Są zaciągnięte w SKOKach, czy poprzedni rząd poszedł po pożyczkę do Providenta? Mogłaś choćby przeczytać artykuł, coś byś z tego wyniosła.

Zamiast tego piszesz posta, który ma jedynie wartość terapeutyczną, bo wyładowujesz swoją złość.

Ciekawe, że tyle osób wypowiadało się tutaj, że PiS nie będzie w stanie zorganizować pieniędzy na realizacje swoich obietnic. To sobie potrafili policzyć, choć to naprawdę nie jest łatwe, bo wymaga wiedzy i dostępu do informacji. A jak dyskusja w jakikolwiek sposób dotyka finansów, to nikt z nich nie jest w stanie napisać ani jednego sensownego zdania.
[/quote]

To całkiem jak politycy PIS-u oni też nie odpowiadają sensownie na pytania: skąd, za co, ile ?
A w sprawie terapeutycznego efektu wolności słowa, to bardzo to sobie cenię. W obecnej sytuacji komfort psychiczny jest bardzo ważny, bezcenny nawet 🙂
Na pierwszy rzut oka ten post jest o teatrze, ale tak naprawdę chcę napisać o mediach. Zacznę od tego:

P.S Do mojej listy . PIS wprowadza cenzurę   😵
http://www.tvn24.pl/kontrowersyjny-spektakl-we-wroclawiu-niech-pan-ustapi-ze-stanowiska,596440,s.html

Z wielkim poparciem grupy katolickiej
http://www.tvn24.pl/protest-przed-premiera-sztuki-smierc-i-dziewczyna,596503,s.html


Nie będę przypominał, co w tej całej awanturze pisano o Pis i ministrze Glińskim, bo wszyscy chyba pamiętają. Dzisiaj przypadkiem trafiłem na nieco wcześniejszy artykuł.

Jakoś mi umknęło, żeby ktoś do tego nawiązywał.

Edit: I z innej beczki:

Super!. Ale to nie ich pomysł. Podobno Orban zrobił to samo, tylko z 90% podatkiem. Wcześniej Obama zastosował  coś takiego w wysokości (chyba 98%) dla prezesów banków, gdy w kryzysie państwo zaczęło pompować do nich kasę i prezesi wypłacali sobie z tej kasy premie.
Murat-Gazon, no właśnie czasem wydaje mi się, że w tym roku "nie poszło zgodnie z planem". Bo dotychczas wyniki głosowań były dziwnie zbieżne z... granicami zaboru pruskiego.

czarteros, eee? Radni Platformy(!) chcieli zdjąć wspomniany spektakl? I pisze o tym Wyborcza? 16.11.?

czarteros, eee? Radni Platformy(!) chcieli zdjąć wspomniany spektakl? I pisze o tym Wyborcza? 16.11.?


Dokładnie tak. Oni zrobili wszystko, co potem zarzucano ministrowi Glińskiemu. Zażądali zdjęcia spektaklu przed jego premierą, opierając sie jedynie na informacjach od samego teatru oraz zapowiadali, że cofną dotację jeśli tego nie zrobi. Potem, jak to samo zrobił Gliński, to ogólnopolskie media głównego nurtu zrobiły z tego wielką aferę, bo można to było wykorzystać przeciwko PiSowi.

Ja się nie wypowiadam w kwestii "finansowanie pornografii za nasze pieniądze w kontekście wolności sztuki". Podałem linka, żeby pokazać, jak obiektywne są te media i co usiłują robić w ludzkich mózgach.

Edit: sztuki
No więc nie mam wyrzutów żeby powiedzieć że ci radni to anarchiści i powinni zostać na kopach wywaleni z rady miasta.  🙄 Jeżeli ktoś jest idiotą  to jego przynależność polityczna nie ma żadnego znaczenia , w jakiej opcji politycznej by się nie znalazł dalej będzie idiotą . 😉 I tak samo w Platformie  jak i w PIS ie takowych nie brakowało i nie brakuje. Co nie zmienia całkowicie stanu rzeczy i podejmowanych działań. Jednak jeśli chodzi o kraj i politykę to w PO zawsze był ktoś kto starał się to trzymać w sensownej kupie a nie puszczał na żywioł  😉
No więc nie mam wyrzutów żeby powiedzieć że ci radni to anarchiści i powinni zostać na kopach wywaleni z rady miasta. 


To nie jest o radnych, tylko o mediach. Zastanów się, co zrobili z Twoim mózgiem.
Czarteros, nic nie zrobili, moim zdaniem smok jest trolem.

A w sejmie wlasnie niezawisły apolityczny sędzia namawia sie z Nowoczesna i Platforma, co tu zrobic. Podobno został powitamy przez posłów opozycji brawami. trójpodział władzy w praktyce 😉
Jakie znowu namawia. Normalne jest ze przy takich ustawach trzeba zasiegnac wiedzy. Moglo to sie odbyc na sali sejmowej ze wszystkimi partiami w sposob cywilizowany i formalny ale partia rzadzaca sobie tego nie zyczy. Czego sie tak boi?

Czlowiek ktory miesza z blotem porzadek prawny tego kraju, posel pis a za komuny oskarzal opozycjonistow i przeciwko ksiezom pedofilom tez nic nie ma
[[a]]https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_[[a]](polityk)
Czego sie tak boi?

Podejrzewam, ze tego ze mu trybunal konstytucyjny, wybrany w calosci przez PO bedzie blokowal wazne ustawy pod pretekstem niekonstytucyjnosci. Zyciorys tego pana niezachecajacy..
To wiadomo. Chodzi mi o to dlaczego nie przeglosuja swoich projektow po rzeczowej debacie z uczestnictwem tych ktorych ma to dotyczyc bezposrednio. Przeciez i tak maja glosy wiec nie maja sie czego bac ze wynik bylby inny. Obrady sejmu w spr. Ustrojowych pod oslona noca - po co to? Czy nie mozna normalnie? Trzeba sie kryc ze swoimi poladami?

Dla jasnosci dodam ze za czasow pis 2005-07 wybrano 7 sedziow tk. Jakos platforma i psl nie wieszali psow na tych sedziach i na tk ani nie mowili ze tk jest upolityczniony. Ani zadna partia wczesniej. Jakies minium zaufania i szacunku dla autorytetow sadownictwa sie nalezy bezwzgledu na to jaki sejm ich wybral.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 05:57
Co ten Macierewicz wyprawia..  🙁
Spieszno im... może się boją, ze mają mało czasu i trzeba jak najwięcej w tym czasie upchnąć?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455872#msg2455872 date=1448460670]
Zresztą bez przesady, młody człowiek też musi gdzieś pierwszą pracę dostać. Jak jest utalentowany i ma aspiracje polityczne, to udało mu się bardzo dobrze zacząć. Ot tyle.
[/quote]

Naprawdę uważasz, że to jest stanowisko dla maturzysty, żeby mógł dobrze zacząć?

Zaczynam powoli podziwiać Kaczyńskiego. Za to, do jakiego stopnia potrafi zaprogramować swoich wyznawców. Bezwzględna akceptacja wszystkiego.
trusia, uważam po prostu, że wśród młodych ludzi w wieku lat 18-20 bywają osoby zdolniejsze i bardziej utalentowane niż wśród dwa razy starszych z doświadczeniem. I co, odmawiać im prawa do rozwoju, bo są młodzi?
Dziś czytałam artykuł o maturzystce, która wyizolowała gen odpowiedzialny za jakąś tam chorobę - po trzeciej klasie pracowała w szpitalu przy badaniach genetycznych, odkryła coś, użyła mało znanej metody badawczej i wykryła. Oczy miałam jak pięciozłotoówki. Osiemnastolatka  😲 No ale są tak utalentowani i zdolni młodzi ludzie. I bardzo dobrze.
A niby dlaczego dla młodej osoby utalentowanej politycznie gabinet ministra (jakiegokolwiek, celowo nie używam nazwisk) nie miałby być dobrym miejscem startu, bo nie rozumiem?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 09:13
Murat straszne głupoty piszesz. Jakie DOŚWIADCZENIE ma 20 latek,  świeżo po maturze?  W ilu operacjach reagowania kryzysowego brał udział, żeby móc doradzić najważniejszej osobie w państwie odnośnie tych kwestii?
Nie piszę o doświadczeniu, tylko o talencie. To są dwie różne rzeczy.
I nie podoba mi się ocenianie człowieka wyłącznie przez pryzmat tego, ile ma lat.
Myślę też, że taki "doradca" to realnie raczej na niewiele ma wpływ. Pewnie bardziej adekwatnym byłoby nazywanie go "asystentem".
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 09:25
No talent można mieć do wielu rzeczy. Do tańca,  do śpiewu, do wydzielania genów. Do zajmowania się polityką obronną państwa trzeba mieć doświadczenie i kwestia ta nie jest dyskusyjna.

Niestety pan Macierewicz, jakby nie patrzeć człowiek mądry i doświadczony, wziął sobie za cel swojego ministrowania zniszczenie Packa każdym możliwym sposobem i tak się tym zaślepił że zapomniał jaka jest jego rola.
A jak to doświadczenie ma zdobyć ktoś, kto go jeszcze nie ma, ale ma zdolności?
Skoro nie może brać w niczym udziału, bo nie ma doświadczenia?
Po to chyba asystuje komuś bardziej doświadczonemu, żeby je zdobywać.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 09:31
Skończyć studia, robić staże, iść do pracy dającej rozwój, pojechać do Afganistanu czy Kosowa. DORADCA MINISTRA ON to nie stanowisko, nie czas i miejsce na naukę.
W porządku, każdy może mieć inne zdanie.  🙂
Ciekawe tylko, że jak minister Sienkiewicz miał doradców w tym samym wieku, to pół Polski nie krzyczało.  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 09:41
Nie czuję się osobą kompetentną do wypowiadania się na temat ministra Sienkiewicza, ponieważ sprawy wewnętrzne nie są moją specjalnością zawodową 🙂 za to w kwestiach obronności zawsze chętnie wymienię się poglądami i doświadczeniami.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2456339#msg2456339 date=1448530097]
A jak to doświadczenie ma zdobyć ktoś, kto go jeszcze nie ma, ale ma zdolności?
[/quote]

Masz rację , na Prezesa Gazoportu proponuję rekrutować w gimnazjum . Niech się uczą . I najlepiej kumpla dzieci w myśl zasady że się potem odwdzięczą   😉

Jak zaczynać naukę to z grubej rury !  😁

Murat - Ty jesteś wstanie rozgrzeszyć każdego kogo popierasz. Nawet jeżeli okaże się totalnym niewypałem. 😁
Jednym słowem ,nic cię nie przekona że : BIAŁE JEST BIAŁE !
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/parlament-zostal-juz-zawlaszczony-przejezyczenie-piotrowicza-poslowie-w-smiech,1485417.html?playlist_id=19175
Oj smoku, smoku, jak ty ogniem dla zasady w koło ziejesz  😉
Nie chodzi mi o tego konkretnego młodego człowieka ani o tego konkretnego ministra, pisałam cały czas o zjawisku. Nie jest to pierwszy przypadek młodej osoby na takim stanowisku w takim miejscu, do tej pory Polska się od tego nie rozpadła, to i teraz się nie rozpadnie. Kolejna sprawa z gatunku "z igły widły".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się