Instagram - czy ktoś korzysta?

Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2019 19:36
Oglądający może skomentować, jest to wysyłane w postaci wiadomości prywatnej do autora. Inni tego oczywiście nie zobaczą.
Dzięki, czyli to jeszcze nie starość i ślepość. 😉

Czyli w przypadku np. artystów, firm, produktów, itd to właściwie nie ma sensu z tej opcji korzystać. Czy mówiąc z drugiej strony - osoby prowadzące takie "oficjalne" profile raczej komentarzy do tych materiałów nie oczekują. Bo to by mogło oznaczać np. 2,5 tys. prywatnych wiadomości do jednej relacji.
Hmmm... to właściwie jaki cel mają te "stories"? I np. zadawanie pytań w nich "to jak Wam się podoba?" "a czy lubicie?" Takie chwalenie się dla chwalenia się? 

Jak na razie z moich obserwacji wychodzi, że profile oficjalne dają dużo więcej tymczasowych materiałów niż trwałych postów - zdjęć, filmików. Bardzo mnie to zastanawia. 
Szybka i latwa interakcja 😉

Od groma odbiorcow woli klikac/przesunac znacznik niz sie rozwodzic w komentarzach, instagram to nie jest serwis do dyskusji 🙂

Tez wole ogladac relacje niz posty.
"kliknąć/przesunąć znacznik" - możesz wyjaśnić jakie działanie masz na myśli? Jeszcze nie łapię wszystkich zwrotów, a pewnie i nie znam wszystkich funkcji.

No właśnie "interakcja" mi do tego kompletnie nie pasuje. To nie jest nic "wzajemnego". Działa tylko jeden kierunek komunikacji, bez komunikatu zwrotnego. (więc po co zawierać w takim materiale pytania???)

Ok, czyli ogólnie Insta to takie "na szybko"? Tak by to należało rozumieć?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2019 20:20
Niektórzy robią Q&A przez stories, można dodać do materiału okienko z pytaniem, na które można odpowiedzieć i będzie to widoczne w kolejnym poście. Ja tego nie ogarniam, ale widziałam u wielu osób takie rzeczy, m.in. u forumowej juliadny. W ogóle zauważam ze jestem od jakiegoś czasu social media awkward, wiele rzeczy przestałam ogarniać  🤔wirek:
O! To ciekawe co piszesz o Q&A - jak to wtedy technicznie idzie? Dalej pytania od ludzi lądują jako privy? Widzi się pytania innych?

Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2019 20:32
Jeśli się używa okienka, to widać pytanie i odpowiedz w formie tekstowej. Niektórzy pytania dostają na priv i odpowiadają w filmiku, pytania zamieszczając jako tekst na nagraniu. Można to na parę sposobów rozwiązać.
A to jeszcze jedno, właśnie a propos'a interakcji - na Insta nie ma czegoś takiego jak powiadomienia jeśli ktoś polubi/skomentuje (bez oznaczenia moją nazwą) mój komentarz na obcym profilu?
Tylko powiadomienia jeśli ktoś mnie oznaczy "z nazwy", polubi/skomentuje materiał na moim profilu albo wyśle prośbę o obserwowanie?

A właśnie! Ciekawostka - od momentu utworzenia konta dostaję co jakiś czas prośby o obserwowanie konta od kompletnie obcych osób.  🤔wirek: Nawet nie wiem jak znalazły mój profil skoro cała moja aktywność to polubienie ok. 10 kont i jeden komentarz?! Po co im obserwowanie mnie???
Bo liczą że w zamian ty zaobserwujesz ich i dzięki temu zwiększy im się ilość obserwatorów. A niektórzy próbują zarabiać na swoich działalnościach i zależy im na polarności.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 września 2019 14:58
Co do pierwszego pytania nie jestem pewna, ale chyba jest tak jak piszesz. Na drugie już odpowiedziała tunrida. Możesz się tez spotkać z komentarzami „f4f?” co oznacza „follow for follow”, czyli nabijanie sobie wzajemnie pustych liczb 😉
Nie, nie ma wtedy powiadomień.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
darolga   L'amore è cieco
29 września 2019 10:31
Nie wiedziałam, że jest taki wątek  😉
Dopisuję się i ja zatem: zacharaa

Pozdrowienia  :kwiatek:
darolga ooo jak fajnie, Korab to zawsze był mój ulubiony voltowy koń  🙂

Mnie można znaleźć pod @ladykaldwin
Graba.   je ne sais pas
29 września 2019 21:35
Wysłałam wiadomość do kogoś, kto mnie nie obserwuje. Zobaczę czy ja wyświetlił czy dopiero jeśli zaakceptuje? 🙂
Graba jak ta osoba zaakceptuje to dopiero będzie mogła odczytać całą wiadomość. 😉
darolga ooo jak fajnie, Korab to zawsze był mój ulubiony voltowy koń  🙂

Mnie można znaleźć pod @ladykaldwin


Jak miło słyszeć  :kwiatek: :kwiatek: Na moim insta jest go dużo, zwłaszcza w instastory, jestem totalnie uzależniona  😁 😁 😁 Można zatem popodglądać jak wygląda życie na codzień z tym cymbałem i jak często spadam  🤣 🤣 🤣
czerwona.sofii, dziekuje 🙂
Ja tez mam! Zapraszam 😀
Końsko-prywatny: diulax
i "kulinarny": fi_diet
Słuchajcie, wiem, problemy pierwszego świata, ale...

Ostatnio zaczął mnie obserwować jakiś fanpejdż królikowy (z racji moich oczywistych zainteresowań). Przyjęłam do obserwujących, po czym weszłam na ten profil i zobaczyłam, że jest on sztucznie stworzony. Chciałam wywalić to konto, ale zniknęło ono z listy followersów, natomiast liczba się nie pomniejszyła. Poświęciłam się i policzyłam ręcznie swoich obserwujących, 2 razy... wyszło 296, a liczba wskazuje ewidentnie na 297.

Niestety mam problem z ludźmi, którzy mnie stalkują, z którymi dłuższy czas temu ucięłam kontakt, zablokowałam wszędzie. Są to realne osoby, które znam osobiście, z którymi nie chce mieć nic do czynienia i wiem, że robią wszystko, żeby się włamać na różne moje konta. Niestety wiedzę mają programistyczną  🙄
To konto było bardzo dziwne, teraz już nie jestem w stanie go wyszukać, znikło. Ale mam wrażenie, że nadal mnie obserwuje. Takie konto widmo. Nie mogę go odszukać i usunąć. Co mam z tym zrobić? Czy to jest w ogóle możliwe?
Lov   all my life is changin' every day.
04 listopada 2019 10:48
Oo, nie wiedziałam że mamy taki wątek 😁
U mnie @pierzaktherider 😉
Kiedyś była zakładka, gdzie można było podglądać co lajkują nasi znajomi, teraz tego nie ma? Klikało się w swoje polubienia i przesuwało w lewo czy prawo i było, a teraz nie ma jak stalkować 🙁
Pursat   Абсолют чистой крови
09 listopada 2019 14:04
Koniec ze stalkowaniem, ta opcja zniknęła. 🤣
Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2019 23:43
U mnie @moniqfioniq 😀
Działa wam Instagram? Podobni jak facebook padl (nie mozna odswiezyc) 10 minut temu i na pewno jednej koleżance (u niej też padlo domowe wi-fi)... Cały Internet poza tym mi śmiga.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 listopada 2019 14:10
FB zdechło, Insta działa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 listopada 2019 14:26
Mi wszystko cały czas działa i działało normalnie. Może znowu masowy wlam na fejsa  🙄
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 listopada 2019 15:06
Czy ktoś ma dwa konta i problem z przełączaniem pomiędzy nimi? Nie mogę się zalogować na drugie konto, wyskakuje mi "nieznany błąd sieci".
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 listopada 2019 15:16
Miałam ten problem jakoś z pół godziny temu, teraz działa normalnie.
Jak wrzucam coś na instastory i oznaczam lokalizację to skraca mi nazwę. A wiem, że u niektórych jest widoczna cała. Od czego to zależy, szukać tego w ustawieniach? Irytuje mnie to. 🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 listopada 2019 18:11
Kurcze, właśnie widzę, że ktoś przejął moje konto  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się