Ingress - czyli Re-volta wychodzi z domu

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 kwietnia 2015 21:26
Wczoraj pokazał mi brat, dziś ja zdobywam świat!  🏇

Ingress to gra z gatunku MMO (rozgrywana przez wielu graczy w internecie) w systemie rozszerzonej rzeczywistości czyli gra toczy się w świecie rzeczywistym z wykorzystaniem Google Maps, a została stworzona przez Google.
Także świetna opcja dla osób, które dużo spacerują z psami, jeżdżą na rolkach, biegają itp, ponieważ nie da się grać siedząc w domu przed komputerem, trzeba z domu wyjść i chodzić!

Aby grać w Ingress potrzeba: telefon/tablet z androidem lub iOS, dostępu do internetu oraz lokalizatora GPS.
Ściągamy grę ze sklepu Playa, instalujemy, wybieramy kryptonim oraz frakcję, do której będziemy należeć: Oświeceni lub Ruch Oporu (to chyba oczywiste, że ReVolta to Ruch Oporu? 😉 ), zakładamy wygodne buty i zaczyna się gra..

Tak w wielkim skrócie: Przemieszczamy się po swoim mieście (ale i nie tylko, gra jest popularna na całym świecie, można w nią grać praktycznie w każdym zakątku świata) i według mapy szukamy portali. Portale są to zwykle zabytki, kościoły, pomniki, graffiti na murach i inne charakterystyczne dla danego obszaru miejsca, często ukryte pomiędzy budynkami. Wcale nie jest trudno je znaleźć, pokazuje nam je GPS oraz każdy z nich ma zrobione zdjęcie. Możemy sami tworzyć nowe portale 🙂  Portale mogą być podświetlone na trzy kolory: niebieski (zdobyte przez Ruch Oporu), zielone (zdobyte przez Oświeconych) oraz białe (niczyje) i każdy portal ma miejsce na 8 "akumulatorów" zwanych rezonatorami, które traca moc i trzeba je doładowywać. W grze jest 8 poziomów (od L1 - L8) i trzeba zdobywać portale dla swojej frakcji walcząc z przeciwnikami lub adoptując niczyje portale. Portale się również "hakuje" i wypadają z nich różne przedmioty np rezonatory czy różne bomby, których będziemy używać na portalach zajętych przez przeciwników.

To tak w wielkim skrócie, więcej Ingress Polska oraz artykuł w wyborczej.


Nie da się oszukiwać, jeśli ktoś się przemieszcza szybciej niż 10km/h to gra nie liczy. O popularności gry może świadczyć fakt, że grają w nią ludzie na całym świecie z wyłączeniem Amazonii i Afryki (ale to chyba zrozumiałe, że tam Play nie ma zasięgu 😉 😁 )
Ktoś jeszcze podejmuje wyzwanie ?


edit:

Intel - mapa portali
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97340.msg2333044.html#msg2333044]Jak mniej więcej zacząć[/url]
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97340.msg2346394.html#msg2346394]Informacja o modach - czyli co znajdziemy w naszym plecaku[/url]

edit2:

Jakby ktoś nowy chciał zacząć przygodę z grą to proszę niech da znać, wyślę zaproszenie co pomoże mi zdobyć dodatkowy medal 😉
fajne! na razie leżę z anginą, ale chętnie bym się przyłączyła. Zawsze powtarzam, że za dużo siedzę w domu, i w moich ulubionych miejscach, a za mało poznaję nowych.

no i oczywiście, że Ruch Oporu 😉  😅
kujka   new better life mode: on
08 kwietnia 2015 12:45
Gralam pare mies (Z ZIELONYMI OCZYWISCIE!!!), mialam 7 poziom 😉 ale moj telefon sie nie nadaje do tego za bardzo 😉 fajna zabawa zwlaszcza jak wiecej znajomych gra 😉

mialam nick wombatgerl 😉
Mój mąż gra 😀iabeł:! Jedziemy przez Polskę na święta/ferie/służbowo- niepotrzebne skreślić-"A mogłabyś za 500 metrów zwolnić tak do max 50 bo tam fajny portal będzieee?". 😀iabeł:
O i taką Wam anegdotę opowiem:
W zeszłym roku postanowił sobie objechać portale w okolicy na rowerze. Odjechał z 15 km od domu, pogoda się spierniczyła no i spuchł "Może byś po mnie przyjechała?". Ponieważ miałam dzień dobroci dla zwierząt akurat, pojachałam. Spakowaliśmy rower, wracamy i na skrzyżowaniu słyszę "A nie moglibyśmy tam skręcić, za 2 km jest portal na kopcu?". No dzień dobroci więc skręciliśmy, chłop poleciał zaliczać portal na szczycie kopca a ja podjechałam jakieś 500 m żeby zawrócić i zostałam zatrzymana przez patrol Straży Granicznej "Dlaczego ten człowiek na widok SG uciekł do lasu?!". Jak już skończyłam się śmiać wyjaśniłam, że chodzi o grę, panowie sobie na jakimś sprzęcie pooglądali jak chłop lata po lesie i kopcu, pogratulowali samozaparcia i kazali go pozdrowić 🤣.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 kwietnia 2015 13:26
Najlepsze są akcje kiedy stoisz pod kościołem z komórka, a obok Ciebie okazuje się ktoś hakuje własnie krzyż 😂 i te porozumiewawcze uśmiech znad komórki "Ty też?" 😁


Idę po pracy do Rosek do salonu, po drodze mam komisariat do "shakowania"  😁
Taaa... Kiedyś sie mnie klient w pracy zapytał, co mój mąż wieczorami takiego robi bo on go często widuje jak po ryneczku lata z nosem w telefonie (na Janowskim rynku jest chyba ze 4 portale i jak W. wysiada z busa po pracy oczywiście je musi zaliczyć). 🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 kwietnia 2015 13:39
Ja za płotem w pracy mam cmentarz żydowski, na którym ktoś zrobił portal z nagrobka. Także latam do wc, wystawiam rękę za okno i go hakuje 😂


Mam w planie zrobić portal z drzwi wejściowych do mojej roboty 😂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 kwietnia 2015 13:59
Śmieszne dla osób spacerujących 😀 Chętnie bym pograła, ale mojej wsi raczej gra jeszcze nie objęła 😉
Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi ciekawie. Ściągnęłam, myślałam że będę mogła pograć dopiero w poniedziałek w Poznaniu bo gdzie tu u mnie na wsi portale ale.... Są! Jakie zdziwienie 😀.
I oczywiście dołączyłam do RO 🙂
O kurde! Dzięki za pokazanie, już ściągam i na pewno wypróbuję! Genialne! 😀
Już kiedyś widziałam jak kolega grał, ale jakoś zapomniałam sprawdzić. Całkiem fajnie to wygląda, szkoda tylko, że ja naprawdę jestem ze wsi i najbliższy portal mam 3,3 km dalej 🤣 Pośmigam rowerem za jakiś czas, jak będzie cieplej.
A ja mam Windows Phone'a... dlaczego?  🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 kwietnia 2015 17:16
Ja właśnie też  🤔 Nawet wyskoczyła mi podobna gra, ale nie ta sama więc bez sensu. Przynajmniej nie spłuczę się na internet w roamingu  😂
Nirvette   just close your eyes
08 kwietnia 2015 20:23
O kurcze, brzmi super! 😀 ściągam na telefon i jak tylko będę miała więcej czasu to ruszam na łowy  🏇

e.: Wow! Nawet w mojej miejscowości jakiś punkt jest. 😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 kwietnia 2015 20:31
Jaaaaaa ale jazda 😀 musze ogarnac, czy w mojej irlandzkiej miescinie tez bedzie dzialac! 😀
Tylko ja nie mam netu "w komorce" 🙁 to chyba nie da rady? 🙁
Edit: doczytalam... szkoda 🙁
Pobrałam, zobaczę czy ogarnę o co chodzi  😀 Jak ogarnę to pies się uciesz - będzie miał dłuższe spacery  😁
Nie chce mi się apka otworzyć...
W weekend wybieram się na wycieczkę do miasta i będę zdobywać portale 😀

Pierwszy jest na kościele  🤣
dołaczyłam, mam punkty dokoła bloku i na uczelni😀 Polimeraza to ja🙂 jutro ruszam na łowy😀
ratunku, nie umiem w to grać😀 znalazłam niebieskie coś i nie wiem co z tym dalej zrobić,zhakować się nie da to już ustaliłam😀😀 pomocy😀
Ja też utknęłam. Jeszcze się nie odnalazłam w nowej rzeczywstości
I odkryłam, że mój sąsiad ze swojego mieszkania sobie portal zrobił  😂

Jak skołować zaproszenie do grupy resistance na google+?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 kwietnia 2015 22:26
Portal mozna hakowac raz na 300 sekund, podczas hakowania wypadaja z niego przedmioty. Wrogie porte potrafia do nas strzelac podczas hakowania. Ten bialy pyl, rozsiany po mapie to zycie 🙂
Do portalu trzeba podejsc na 30m i kliknac w niego. Po lewej stronie dookoła napisu "link" jest miejsce na rezonatory czyli akumulatory dla portalu. Oznaczone sa one symbolami od L1 do L8, gdzie L1 to slaby, a L8 to najwyższy poziom.
Po prawej stronke hack to oczywiste hakowanie... Napisze jutro rano instrukcje w pracy razem z obrazami 😉
mhm nie wiem czemu, ale świecę na niebiesko, a zieloni są enemy, jak zmienićfrakcję skoro wybrałam inną ( akurat mi siękomóra zawiesiła jak wybrałam naszą i chyba mnie przeniosło...)
kujka   new better life mode: on
08 kwietnia 2015 22:44
buyaka, mozna to zglosic z tym sasiadem bo takie sa wbrew regulom 😉

Kurde, chyba odpale znow Ingresa, nabralam przez Was znow ochoty na gre!


Edit: ozeszwmorde wrogom podpowiadac nie bede haha :P
W ogole polecam ogarniac czat. Przynajmniej warszawskie zabki sa bardzo pomocne dla nowicjuszy i nie tylko 🙂 w ogole zieloni sa znani z tego ze jest fajniejsza atnosfera w teamie niz u niebieskich!

Edit:
Aaa Karla!! Poki nie nabilas sobie punktow to zmieniaj team! Zresetuje Ci konto ale na tym etapie to nic strasznego.
czekajcie, bo zgłupiałam.. zieloni  (enemy😀) to Oświeceni? czyli ja jestem niebieska? znaczy nasza? revoltowa? 😀
kujka   new better life mode: on
08 kwietnia 2015 23:01
Piiiiip!!! WROOOOC!
JARA jak mozesz byc niebieska??? Niebiescy to fajfusy dawajcie do zielonych no halo!!
oja! Jam też niebieska!
Jutro wraca mój telefon z naprawy, to zainstaluję ponownie i się poprawię  😡
kujka   new better life mode: on
09 kwietnia 2015 08:16
buyaka, taakkkk!  🏇 💃
Czyli przerejestrowac się na zielonych? 😀
W sumie to lepiej, bo u mnie wszystkie portale zielone w mieście 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 kwietnia 2015 08:46
Można jakoś sprawdzi przed rejestracją czy w moim mieście są jakieś portale?
kujka   new better life mode: on
09 kwietnia 2015 08:54
safie, jesli nie ma to mozesz zalozyc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się