konie małopolskie

sei małe kare robi się siwe  😁 czteromiesięczny ogierek po Krymie 😉

esperado fotki już podziwiałam na fb, on mnie nigdy nie przestanie zachwycać! zdecydowanie jestem Waszą fanką! 😉

amnestria śliczne zdjęcia, dawaj koniecznie więcej  :kwiatek:

breakawayy dziękujemy  😡

Ogier kryjący Jocker-W zajął 2 msc na MPMK WKKW koni 4-letnich!  😅
Widziałam właśnie, już gratulowałam zawodniczce! 😉
Przy okazji naszła mnie refleksja - dlaczego takie ogiery nie dostają licencji? Sporej ilości koni po ZT dalej w sporcie nie widać... Po tych MPMK widać, że Jockerowi licencja jak najbardziej się należy. Co wydarzyło się na tym ZT? Z tego co mi wiadomo, na kwalifikacjach koń dość mocno się wyróżniał, więc co tam się zadziało, że jednak tej licencji nie uzyskał?
breakawayy, no cóż... Te pytania prawdopodobnie pozostaną bez odpowiedzi 🙂.

Oby mój maluch wdał się w ojca 😀.
O, będziesz mieć małego Jockera? Koniecznie go pokazuj! Jestem strasznie ciekawa maluchów 😀
breakawayy, no jasne. Jokera znam od urodzenia i od małego wiedziałam, że "to jest to" 😉.
Ale maluch dopiero w lipcu, jak wszystko będzie ok. Oby nie kasztan...
A tam, kasztany też są super 😉. Oby zdrowy! 😉
Widziałam właśnie, już gratulowałam zawodniczce! 😉
Przy okazji naszła mnie refleksja - dlaczego takie ogiery nie dostają licencji? Sporej ilości koni po ZT dalej w sporcie nie widać... Po tych MPMK widać, że Jockerowi licencja jak najbardziej się należy. Co wydarzyło się na tym ZT? Z tego co mi wiadomo, na kwalifikacjach koń dość mocno się wyróżniał, więc co tam się zadziało, że jednak tej licencji nie uzyskał?


Joker na próbie końcowej uzyskał wynik niższy niż średnia ( a do licencji wg nowego regulaminu potrzebny był wyższy niż średnia) i rzeczywiście wypadł słabiej niż na kwalifikacji, podobnie jak wszystkie inne ogiery, co jest zupełnie normalne. Średnia była zawyżona, bo najsłabszy ogier nie ukończył crossu (właściwie ukończył, ale pod drugim jeźdźcem, bo dosiadająca go wcześniej amazonka spadła). Co dziwne nie wpisano mu za to oceny niedostatecznej, tylko go wykreślono z listy. Z tego zakładu ogiery małopolskie Joker i Lucjer dostały warunkowe licencje na rok, z możliwością przedłużenia na stałe pod warunkiem zakwalifikowania się do MPMK.  Przy okazji oba pokazały co są warte te nasze ZT.
Przy okazji oba pokazały co są warte te nasze ZT.


Idealne podsumowanie całej sprawy, moim zdaniem 😉. Chociaż powiem szczerze, że nie słyszałam o tym drugim koniu, o którym piszesz  😡. Mogłabym prosić o przybliżenie sylwetki tego ogiera?  :kwiatek:
tam jest błąd w imieniu 🙂
zakładam, że chodziło o Luciera 😉

http://www.bazakoni.pl/lucier-ramadan-luczia
Rzeczywiście błąd, dzięki za sprostowanie 🙂 Ma ciekawy rodowód, sporo araba. Dobrze biegał na Partynicach i stamtąd go zapamiętałem, tylko trochę trudno go było potem wyhamować, co widać było w ZT, na zawodach w Strzegomiu i Jaroszówce i teraz jeszcze chyba też. Nie wiem czemu nie dostał licencji za wyścigi (bo dostał np. janowski Ezop, który przegrywał z nim we wszystkich gonitwach). Ale to wie tylko PZHK 😉

http://www.bazakoni.pl/lucier-ramadan-luczia




Ezop nie ma licencji. Nie znam go z torów, ale jeśli chodzi o typ to i tak podoba mi się znacznie bardziej niż Lucier.
Zgadza się , to był Armin, mój błąd. Ezop biegał dobrze.
Armin raczej kompletnie na wyścigowca nie wygląda 😉
Ezop dobrze biegał i ma bardzo duże predyspozycje do WKKW, mam nadzieję, że się i tutaj będzie miał okazję wykazać 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
29 września 2014 23:00
amnestria, super, że duszek wrócił pod twój tyłek 🙂 pokazuj go tu często!
esperado, niezmiennie uwielbiam twojego zwierzaka  💘
cieszę się też z wyniku Jokera na MPMK-C, jest gdzieś galeria albo filmy? jestem strasznie ciekawa jak ten koń się rozwinął i jak teraz wygląda.

z Bielic będzie relacja online na ŚK, nie wiem czy dam radę obejrzeć, więc i tak czekam na wasze wrażenia 😉
sei tak jak i ja Twojego Rudolfa-pokazuj go częściej  😍

Kilka zdjęć Jockera wygrzebane z internetów  😉


Odświeżam trochę wątek i się przypomnimy z młodą. Potwierdzone po 3 miesiącach, że ciąża się utrzymała, także mam nadzieję, że dotrwamy do końca i wyjdzie, tfu, tfu, świetny źrebak (klaczka byłaby już w ogóle spełnieniem marzeń :hihi🙂, ale jeszcze sporo czasu przede mną 😀

Vis Versa AA - Cynik xx - Kwartet AA (jakiś czas temu była dyskusja nt. koni po VV, także tu mamy jeden egzemplarz 😉)

i portrecik

Za zdjęcia ślicznie dziękuję Sonii Kokocińskiej :kwiatek:

Złośliwe koleżanki ze stajni straszą, że kobyła urosła od ostatniego roku i ja mam nadzieję, że wcale jednak nie 🙁 Te 170 było już i tak zbyt dużo!
Jak wasze małopolaki? Jak wrażenia po ZT?
Ja mam mieszane wrażenia. Aport gdyby nie kłus, to byłby na pewno jednym z najciekawszych ogierów młp w ostatnich paru latach. W korytarzu był dla mnie trochę nierówny i chaotyczny,  kross zrobił naprawdę rewelacyjny, ale tak źle ruszającego się w kłusie ogiera to dawno nie widziałem i bardzo mnie to dziwi, bo stęp i galop ma niezły. Ma zadatki na bardzo dobrego wukkawistę, ale z takim kłusem to nie wiem czy zrobi czworobok na 60%. Sentido to zupełne nieporozumienie, nie mam dobrego zdania nt Huzara, o Emirze mam podobne, więc mnie to nie zaskoczyło. Jedyny jego plus to paradoksalnie to, że zaniżył średnią, bo uważam że taki próg jaki jest teraz wymagany dla ogierów młp w ZT jest zbyt wysoki, a dowodem na to są tegoroczne wyniki tych ogierów młp, które w zeszłym roku nie uzyskały licencji.  Z ogierów sp najbardziej podobał mi się Cairo.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 października 2014 09:44
Joker fajny, cieszą sukcesy 'rodziny'  😁 tylko za dużo białego na paszczy  😉

Zgadzam się, że Sentido to pomyłka. Było jeszcze kilka koni, na które zmuszały do zastanowienia skąd się wzięły na ZT...
Co do Aporta, trzeba mieć nadzieję, że kłus odpowiednią pracą się poprawi.
Mnie najbardziej podobał się Kaszmir 🙂
a my mamy Sentendera 😉)

Justus i Johnnie z konsultacji z Marcinem Michałkiem.
fot. M.Staszałek



Galopada zwierzaki wyglądają super.
Przyjedźcie na zawody
fabapi, dziękujemy. Jakieś zawody pewnie w przyszłym roku (jeśli wszystko się uda), bo my (jak wiesz) bez hali 😉 hodowla+pensjonat+rekreacja+sport trochę ciężkie do zagospodarowania jeśli chodzi o czas i finanse 😉

Sentender zajął boks obok Justusa!  😀 Jeśli wszystko się uda, to oprócz małych Justusów pojawią się 4 Sentendery z matek z linii J  😅



minęły 24h więc dorzucam Jaśka z tatą 😉

galopada
A co Halogen teraz porabia i gdzie mieszka ? Dobrze wygląda 🙂
mieszka niedaleko od nas i chodzi pod siodłem pod swoją właścicielką 😉
galopada_ a co z Jafarem? 😉
Fokusowa, Jafar odkąd został kupiony stoi w Warszawie 😉 Jajka ma 😉
galopada_ ale coś mi się kojarzy, że miały być jakieś maluchy po nim? Znaczy się, że krycie nim było w planach.. Czy źle kojarzę?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się