konie małopolskie

meghana, dobrałaś już sobie kolorystykę sprzętu? "Mój" ma podobny odcień futra, i wcale dobór nie jest łatwiutki 🙁
Na codzień chodzi w żółtym kantarze a pod siodlem brąz, ciemna zieleń ewentualnie czerń ze względu na brązowe siodło z zielonym tweedowym siedziskiem i poduszkami kolanowymi. Faktycznie nie jest łatwo coś wybrać do takiej gniadosci  😉k
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 stycznia 2015 10:23
halo, a to Twój nowy nabytek?
AleksandraAlicja, jak się sprawdzi to będzie mój, jak jednak nie będę chciała to wróci do właściciela - taki układ.
Gdyby nie ten układ - groził bilet w jedną stronę 🙁. Właściciela i dzierżawcę przerosło wyzwanie - czyli zwykła praca z młodziakiem, w takim stanie jak koń był - nikt by go nie kupił, oprócz przypadkowego handlarza. W tej chwili koń jest już normalny, może komuś służyć z pożytkiem i bez problemów.
Wkładam pracę i ryzykuję, że za free (ale poskakać mam na czym po przekwalifikowaniu mojego na pingwina, mnie bez skoków ciężko jest żyć) ale mam z kolei szanse mieć fajnego konia za free i bez straty czasu (zanim kupiłabym innego młodego). Właściciel też zyskuje w każdym wypadku. Przejmę konia - on pozbędzie się niechcianego ciężaru bez wyrzutów sumienia, nie przejmę - normalnie go sobie sprzeda jako fajnego, ujeżdżonego i naskakanego rekreanta, z już określonym poziomem "zastosowań sportowych". Dla mnie też fajnie, że nie ponoszę ryzyka ubrania się w konia, który nie spełni moich oczekiwań (minimalne to one nie są). Jeśli koń jednak rozczaruje - w każdej chwili mogę "strzepnąć pył z sandałów". Na razie jest nieźle: progres bardzo szybki, chęć współpracy ogromna, możliwości ruchowe i skokowe bez zastrzeżeń.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
15 stycznia 2015 09:21
Pochodzenie ma fajowe, ciekawa jestem, co z niego będzie. Życzę powodzenia  :kwiatek:
A to mój ogieras Harcownik po Makler II od Holinka po Euroboss 🙂
Mam go od odsadka, a znam od poczecia :P  W marcu skonczy 3 lata. Byl pieknym zrebakiem, paskudnym odsadkiem, cudownym roczniakiem i fatalnym, przebudowanym z glowa jak wiadro dwulatkiem (leb nadal jak wiaderko, kantar full jest na styk) 🙂
Jego najwieksze wady to cwaniactwo, robienie glupich min gdy pancia stoi tylem(przekrzywia glowe i wywala jezor). Jednak wszystko przebija milosc i porzadanie spozywania posilku...jedzenie jest najwazniejsze, nawet jak kobyla stoi obok, tylko troche przy karmieniu nie potrafi się zachowac i z niecierpliwosci zaczal kulic uszyska i grozic zadem -.- ale nad tym pracujemy i pomogla zasada "czesciej a mniej".
Ma też wiele zalet żeby nie było...🙂 przyjal siodlo i jezdzca(jestem za podjezdzaniem ogierkow zanim się im poprzewraca od hormonow). Aktualnie z braku czasu wielka laba. Najbardziej cieszy mnie to że wie ktora to ja :P
Z gory przepraszam za zdj jeśli rozmiar się okaze za duzy, ale na telefonie nie mogę tego spr i ew zmienic :/
iza90, gratulacje, wielkie brawa !

mitula2311, pięknie się Twój ogier prezentuje

Podrzucam Wam tutaj zeszłoroczny wykaz źrebiąt małopolskich, ułożony wg ojców, jakby ktoś chciał sobie przejrzeć, zobaczyć jakie ogiery i ile kryły, po czym najwięcej źrebaków. W tej chwili prawie 400 sztuk, więc na pewno spis nie jest jeszcze kompletny, ale to już większość.
Może będziecie mieć jakieś spostrzeżenia.
Jeśli znacie jakieś źrebięta nie ujęte w wykazie, lub pominięte ogiery ( zwłaszcza oo i xx mogły mi umknąć ) to poproszę o info.

Wykaz 2014

edit. poprawa linka

montana, dzieki 😉 chcialoby sie tych malopolakow wiecej widziec w polskich rajdach, ehh... Zobaczymy, na razie za granica znajduja wiecej zwolennikow niz w kraju 🙁 jak zreszta chyba kazdy krajowy produkt

Ot takiego rodzynka ostatnio znalazlam w wynikach zawodow w Katarze: fotka
Klacz Horda (Haracz - Hordenina / Campetot)
Na razie poszla odpowiedniki naszych konkursow P i N i mozna miec nadzieje, ze niedlugo pokaze sie na dluzszych dystansach.
🙂

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Dziewczyny, mam pytanie.
Co sądzicie o potomstwie ogiera Tabex?
Dokładniej, interesuje mnie ich charakter.
Mój siwy po Krymie 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 stycznia 2015 22:36
iza90, super że wstawiłaś to zdjęcie! widziałam kobyłę na żywo przed jej wyjazdem za granicę. śliczna! ale charakterna kobitka 😉 są gdzieś jej wyniki do wglądu?
dodajmy, że to produkt walewicki 😉
gratulacje oczywiście dla ciebie za udany sezon!

Bre Gun sporo (w odniesieniu do pozostałych ogierów) ma dzieciaków z 2014. jestem bardzo ciekawa co z nich wyrośnie 🙂

tuch, malachit cudeńko!  💘
sei, akurat dla mnie sezon był nieszczególnie udany, bo z 5 startów na CEI 120 km nie skończyłam żadnego  🤣  chyba nigdy nie było tak źle (ale i tak dobrze, zależy z której strony patrzeć)
za to (mało)polskie angloaraby zaczynają dawać czadu. jutro lecą prawdopodobnie 3 polskie konie w Bahrajnie (pod miejscowymi zawodnikami). proszę o kciuki!

wyniki są na stronie Qatar Endurance Comittee (http://www.qatarendurance.com.qa/print.php?view=horse&name=Horda), szczegółowych wyników trzeba szukać w zakładce Endurance Rides -> Results
Wrzucam zdj, bo pod poprzednim postem mi nie dodało ;/
mój  Harcownik   🤣
1 zdj. jakieś 2-3 tyg
2 zdj. ok.7 m-cy
3 zdj. 2 lata 8 m-cy 🙂
W marcu 3  🏇
(wrzucam z tel, więc z góry przepraszam, jeśli zdjęcie będzie zbyt duże)

Edit. sorka -.- na kompie nie pokazywało zdjęcia w poprzednim poście.... zaśmiecam forum -.-  💃 
DIOKLES szaleje na Florydzie, 26 na 107 koni w 140 cm. Biorąc pod uwagę, że parkur nie był łatwy, a koń i jeździec jeszcze się zgrywają, to można uznać to za dobry wynik  😀
Bardzo dobry, zwłaszcza że tam jedzie kupa dobrych jeźdźców z Europy i czołówka z Ameryki Płn Ameryki Płd oraz Kanady. Raz że zawody się ciągną , bo to tour a dwa że nagrody są dużo lepsze jak w Europie  😉

http://www.swiatkoni.pl/news/9078,diokles-debiut-podczas-wef.html
No no, aż miło popatrzeć na Dioklesa!  😜

Katharina   "Be patient and trust in the process"
05 lutego 2015 12:05
No to Jasny Poranek już nie spłodzi więcej potomków  😁  😉
No to Jasny Poranek już nie spłodzi więcej potomków  😁  😉

Wielka strata to raczej nie jest 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
05 lutego 2015 12:18
armara Oczywiście, że nie jest !  😉
Proszę w takim razie o podzielenie się opinią na temat potomstwa Jasnego Poranka.  Czy aż takie było przeciętne, że nie jest szkoda?
było.. tak jak ojciec.. ładne 🙂
No to Jasny Poranek już nie spłodzi więcej potomków  😁  😉


a gdzie on teraz się znajduje i co robi?
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2285141#msg2285141 date=1423151617]
było.. tak jak ojciec.. ładne 🙂
[/quote]

Tak, w naszej hodowli to najważniejsze.  🤣
Teraz rozumiem punkt widzenia będący podstawą opinii że nie jest szkoda.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
05 lutego 2015 22:26
Ihp stoi w Świętokrzyskiem, ciągle w treningu skokowym za to po wycięciu już spokojniejszy  😉
Dziewczyny, mam pytanie.
Co sądzicie o potomstwie ogiera Tabex?
Dokładniej, interesuje mnie ich charakter.

Nie widziałam wcześniej - ta którą aktualnie jeżdżę jest wrażliwa, pobudliwa, początkowo bardzo niefajna w pysku.
Raczej introwertyczna, długo się 'otwiera' na człowieka, każda zmiana jeźdźca/otoczenia to stres - ot taki typowy glut, trzeba uważać z wymaganiami, żeby styków nie popalić. Ale za to jest bardzo inteligentna, szybko się uczy i bardzo przywiązuje do swojego jeźdźca.
Ihp stoi w Świętokrzyskiem, ciągle w treningu skokowym za to po wycięciu już spokojniejszy  😉


Mam do czynienia z jego synem, stąd pytanie 🙂 ale patrzę, że potomstwo ogólnie zbyt pochlebnych opinii nie ma...
Wrzucam temat: użycie ogiera Shagya w hodowli koni małopolskich.
Proszę o Wasze opinie na ten temat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się