konie małopolskie

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 listopada 2008 18:58
Co u małopolskich klusek w przeddzień zimy słychać?
Moja klucha tłusta, w wersji mamut - nie nadaje się już do fotografowania. Wrzucam foto jeszcze z sierpnia, ale i tak widać skąd się wzięła ksywka Kulki

(teraz wołają na niego Farfelkugel bo Kula brzmiało zbyt... drobno)

I krótka prośba: byłabym wdzięczna za info o Klaczy Diranda m., brudnokasztanowata, ur. 1981, po Dukat I m. Może macie jakieś foto, jakiekolwiek informacje?
ta klacz jest z matki nnki, podejrzewam, ze ciężko będzie coś na jej temat znaleźć

Większość "małopolskich klusek" urzęduje tutaj : www.malopolaki.darmowefora.pl
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 listopada 2008 23:30
Zarejestrowałam się tam jakiś czas temu, ale potem wróciłam do volty. Chyba czas odkurzyć znajomości z tamtym forum

Co do Dirandy: właśnie przez to pochodzenie nie mogę się dokopać do tej kobyły. Ale volta działa cuda, może ktoś się natknął kiedyś na nią lub na konie od niej.
Mój małopolski niestety nie klusek ma numer wpisu do ksiąg: 1210 Gm Pz

Co to znaczy?? zwłaszcza te skróty??
I czy wałachy wpisuje sie do ksiąg??

Będę wdięczna za pomoc
odpowiedź już padła na forum młp ale dla jasności można i tutaj napisac 🙂

Gm to księga główna młp, a Pz to skrót od związku okręgowego (Poznań)
Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 15:54
Pestka, Twój koń miał kiedyś licencję na krycie? Kiedy został wykastrowany?
Pursat no właśnie próbuje się dowiedzieć Dziewczyny mi wytłumaczyły, że skoro ma wpis do księgi głównej to licencję musiał mieć.

Wiem, że kastrowany był w wieku 7-8 lat. Teraz ma 13 i nie przejawia żadnych ogierzych cech.
Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 19:01
Właśnie o to mi chodzi - jeśli jest w księdze, to musiał być uznanym ogierem
a ja mam pytanie czy ktoś może zna lub zna potomstwo klaczy Plomba po Kwartecie??🙂
ewcia112

mam kontakt z jej byłą właścicielką jak chcesz to popytam 😉
Mała juz zajezdzona 🙂



ooo ale ten czas leci! ile ona już ma? 🙂 i jakieś jaśniejsze zdjęcia proszę młodej w całości bo ja ślepa i nic nie widzę 😉
2 lata i 8 miesiecy - zajezdzanie bylo bardzo szybkie 2 tygodnie i po strachu. Teraz ma wolne az do poznej wiosny.









Pozdrawiam
no prosze , niezła ta Piladka ... trzeba było pokazać ja w Białce ...
całkiem ładnie się prezentuje 🙂
w pokazy sie nie bawimy 🙂 nie ma na to czasu, a młoda pewnie bedzie na sprzedaz, ale to dopiero na jesien, albo pozniej. Zobaczymy.

goha - dzieki
jej siostra wygrała konkurs w skokach na mistrzostwach śląska w ub roku , w tym pauzuje bo talent ma , lecz wiek nie pozwala na wyzsze starty , wiec chowa sobie źrebaczka ...
Harbuz mały 😉


galopada_   małoPolskie ;)
22 grudnia 2008 13:19
Dżakarta po Wiwat / Driada po Hegemon.  prawie 2 lata




Pursat   Абсолют чистой крови
22 grudnia 2008 15:15
Konik fajny, ale jaki ma sens prezentowanie małopolaka na sposób arabski? Gdzieś czytałam, że taka postawa zaburza właściwy obraz górnej linii.
galopada_   małoPolskie ;)
22 grudnia 2008 15:24
sama sie tak ustawila  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
22 grudnia 2008 15:48
Ma jakieś araby w papierach?
galopada_   małoPolskie ;)
22 grudnia 2008 18:21
Pursat   Абсолют чистой крови
22 grudnia 2008 19:10
Gdzieś tam daleko zaplątał się Orszak 🙂 I kasztan do tego 😎 Patrząc na nią, dałabym głowę, że gdzieś bliżej ma tego araba 😉
Pursat - to pewnie nie postawa arabska a raczej "może dasz jakiegoś cukierka jak nogami nie ruszę?" 😉
Harbuzia świetna jak zawsze 🙂
Ja mam do was małe pytanie, ponieważ w sprawie małopolaków jestem kompletnie zielona. ;]
Jak te konie sprawują się w sporcie?
ś. p. Diabełek - wysokiej klasy WKKW-ista pod B. Owczarkiem


Frazes - 3 m-ce w MP w skokach pod M. Kleniukiem

Zdjęcia się nie wyświetlają. /o.

Efekt - chodził wysokie konkursy w skokach pod. A. Głoskowskim


i wiele, wiele innych, m. in. Dworzanka, Magnolia, Egzemus, Buńczuk, Haracz, Browar, Baryt, kiedyś Grey, Saganek, Emetyt
Małopolaki to świetne konie do sportu,jednak niedoceniane.
Frazes nie był czasem 4 ?

Efekt doszedł do MR, na pewnoi z możliwościami na więcej, ale teraz jest użytkowany w hodowli.

Z fajnych sportowo koni, stratujących w tym tylko roku dodałabym :

og. Eremitę

bodaj 8 na MPJ, start na MEJ

og.Burgund
lat 20 ! a śmigał pod jr, niestey słabą więc wyników nie było, wcześniej medale w MPS pod Zagorami bodaj



og. Baryt
wkkw, starty pod Pawłem Spisakiem, udział w MŚMK w tej dyscyplinie (jedyny reprezentant PL o ile się nei mylę)

og. Biały Bór
starty w MPJ, obecnie od niedawna dosiada go Grzegorz Kubiak, stratował na nim na CSI w Spodku

og. Huzar (Jalienny x Toledo xx)
dopiero 4 letni,ale
3 miejsce w MPMK skoki, 2 miejsce MPMK wkkw !

na MPMK w wkkw w czołówce było sporo młp

czterolatki
1. Ferrero młp (Halogen x Toledo xx)
2. Huzar (patrz wyzej)
4. Nawis (Vis Versa - Nastka/Askar)

pieciolatki
5. Pakiet (Emetyt x Palant)

sześciolatki
1. Ebonit (Jalienny AA x Emfaza)


ponadto brązowym medalistą został małopolak po Askarze 🙂

troszkę tego jest, ale dotacje niestety pogarszają sprawę - niby przybywa koni "papierowych" ale znacznie spada ich jakość, wymienione konie (rónież te, które wymieniłą iza) poza Pakietem i Ferrero są  hodowli państwowej, a te dwa również pochodzą po przynajmniej jednym rodzicu hodwoli państwowej 😉
mam takie pytanko...macie może jakieś informacje o ogierze Mar Bej i Himenez? Himenez to ogier małopolski, a Mar Bej jak pewnie większości z was wiadomo to ogier po Elsingu(oo) i Marsylii(młp). Więc zwracam się z prośbą o jakieś inf. o nich, czyli o może jakieś starty w zawodach, czy dali jakieś dobre potomstwo, najlepiej foty, z górry dzięki!
Macie jakieś wiadomości kiedy wyjdzie nowa księga stadna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się