konie małopolskie

Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
01 marca 2010 18:37
to pewnie pierwszy i ostatni mojej hodowli, chodź poza xx to tylko małopolaki  😉a poza tym Jaskier jest od klaczy xx  😁 liczyłam na to że będzie bardziej suchy od ojca, ale jednak na razie tatuś daje mocno genami we znaki, ale są i plusy, bo nie raz sam z siebie przeszkody na wybiegu skacze, już swoją pierwszą stacjonatę zaliczył  😁
montana   małopolskie
01 marca 2010 19:11
oj, czemu ostatni ? nigdy nie mów nigdy
Młody wygląda super, szczególnie na drugim zdjęciu przykuwa uwagę, kawał byka, no i maść chyba wg zamówienia (?)
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
01 marca 2010 19:21
a jak znajdę taką matkę xx która będzie się nadawać to na pewno nie będzie ostatni  🙂 ale ciężko o taką klacz więc na razie zostanę przy treningu swoich miśków.. a za parę lat może coś spróbujemy  🙂 po tej kasztance Twojej to Haj Bej jest BARDZO kuszący  😎
a Jaskier niestety w kłusie słaby, czasami pod siodłem to się zmienia, więc na razie można czekać aż dorośnie.. ale póki co to chyba będzie bardziej skokowy, więc już zaczynam się szkolić w tym kierunku bardziej  😁 z niego taki byczek, raczej małopolak w starszym typie, mało orientalny ... no ale i tak się z niego ciesze  🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 marca 2010 20:09
Moja Clio (Dalet xx-Czeremcha po Eksport):





Doma a może WKKW  🏇
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
01 marca 2010 20:52
nad tym też myślę, zobaczymy jak mi pójdzie w tym sezonie, spróbujemy wystartować w jakiś Amatorskich jak wszystko pójdzie.. jak wytrzymam, a Jaskier będzie miał predyspozycje to co tam, zaszalejemy  🏇 a tak bardzo poważnie to zobaczymy co życie pokaże  🙂
właśnie znalazłam informację że Berberys padł 25 lutego... wie ktoś co się stało?? 🙁
choroba..nie wstawal, uspili-najpiekniejsza rzecz jaka mogli mu podarowac wtedy gdy cierpial..
Arcon   dążąc do celu.
04 marca 2010 18:42
ahh szkoda  🙁 taki boski koń..
to ja się przypomnę z moim emetytkiem 🙂



i jakieś padokowe (komórkowej jakości niestety)
witajcie🙂 mam pytanie poniewaz nie mogłam znaleźc watku czy ma ktoś moze zdjęcia Hillona xo ( O: Juriste) albo źrebaki po nim?
A to nasza mała Bakalia ,córka wspomnianego wyżej BEBERYSA xxooo i Batuty młp.Berberys był wspaniałym ,kochanym koniem...
przepraszam ,wstawiłam dwa jednakowe zdjęcia przez pomyłkę.
Mogłabym prosić o zdjęcie ogiera Bahrain xo (Arlekin x Bazylia/Campetot)  :kwiatek:
bahrain
montana   małopolskie
18 marca 2010 20:12
witajcie🙂 mam pytanie poniewaz nie mogłam znaleźc watku czy ma ktoś moze zdjęcia Hillona xo ( O: Juriste) albo źrebaki po nim?


temat o Hillonie http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=262.0
A tu możesz sobie obejrzec jedną z jego córek http://www.ranczopodgajem.pl/component/option,com_jportfolio/cat,1/Itemid,47/
Arcon   dążąc do celu.
20 marca 2010 20:53
Mogłabym prosić o zdjęcie ogiera Bahrain xo (Arlekin x Bazylia/Campetot)  :kwiatek:


jeszcze jedno ;p
galopada_   małoPolskie ;)
20 marca 2010 21:09
Drift od Dropia po Cyborg xx / Jasny Poranek  😍

okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
20 marca 2010 22:05
Doma czytam Twoje posty i czytam i jakbym widziała swoje posty sprzed dwóch lat. Też miałam Jaskra małopolaka  😁 Niestety z wyjazdem na studia musiałam go sprzedać, a obecnie to nowi właściciele szukają mu domu... Wyjeżdżają za granicę na parę lat i czuję jak historia się powtarza... Mam nadzieję, że trafi w dobre ręce  🤔
Jeśli zdublowałem temat to przepraszam, szukałem i znalazłem tylko ogólny o małopolakach,
wpisuje temat dodam nieskromnie bo właśnie dowiedziałem sie że Askardi mojej hodowli przejechał w Lesznie P na zero a to jego chyba pierwsze zawody wyjazdowe,

wpisujcie zatem małopolaki które rokują dobrze jako konie sportowe , ja zaczynam :

Askardi od Asola po Emetyt - zawodnik Artur Wójcik WLKS Kraków Swoszowice

pawel jest watek o malopolakach i tam jest wszystko od sportu( przepraszam, ale  mhm  o jakim sporcie mowimy, bo dla mnie P...to nie jest jeszcze sport szczegolnie, ze ta rase stac na duzo wiecej niz 110cm:/) przez hodowle na zdj rekreacyjnych koni konczac, nie widze sensu zakladania drugiego watku tylko by pisac o startach na regionalkach...
Paweł (chyba) chciał się po prostu pochwalić tą Petką, tak samo jak niedawno pierwszym transportem nową przyczepą  😁 😁
pewnie że tak  🤣 wcale tego nie ukrywam,

a tak na poważnie to chyba żaden koń nie zaczyna od CC,

ja napisałem "rokują" mam świadomość ze P na zero to nie wstep na olimpiade, ale hodowla nie zaczyna się od kupienia konia Grand Prix,
bo pierwszy sezon pojedzie z rospędu,

Artur kupił Askardiego ode mnie jak źrebak miłą 6 miesięcy, wtedy wogóle nie skakał
[quote author=pawel_asola link=topic=19267.msg525830#msg525830 date=1269177071]
Artur kupił Askardiego ode mnie jak źrebak miłą 6 miesięcy, wtedy wogóle nie skakał
[/quote]

a powinien skakać wagony, jak mniemam  😂
tylko widzisz..wchodzac do takiego watku raczej nie spodziewamy sie wpisow typu:
sluchajcie moj malopolak od kasi po janowskim joziu dzis przeszedl  LL na zero- to wielki sukces, bo kon rok temu nie skakal w ogole, a moja kara corka Kwarteta wczoraj wygrala P pod takim i takim zawodnikiem w pciumiu dolnym...
od tego mamy przynajmniej kilka innych watkow
co do askardiego mhm no nie dziwie sie, ze jako  zrebak   w ogole nie skakal
jestes w bledzie twierdzac, ze hodowla nie zaczyna sie od kupienia konia na wysoka klase- wyobraz sobie, ze wielu zachodnich hodowcow, wlasnei tak zaczyna- kupuja sprawdzony material zenski i meski w sporcie, hodowli i zaczynaja hodowle lub "produkcje"
moderatorzy wydaje mi sie, ze nie ma co dublowac watku dla jednego askardiego co P poszedlw Lesznie😉 prosze o przeniesienie do watku o malopolakach
to nie miał być watek o Askardim tylko o dobrze zapowiadających sie małopolakach

za jakis czas będzie widac które z nich cos osiągneły a który pozostały na P na zero

forum ma taki układ że watki w których nic nie jest wpisywane spadają na dół więc nie wiem o co tyle szumu, tamten watek jest tak obszerny jak rasa Sp w Polsce więc zacząłem nowy.

Taką hodowlę ze kupuje się znane konie nic nie gwarantuje.

Sztuką jest wypatrzeć konia jak ma np. 6 miesięcy, i BĘDZIE skakał .

Rozumiem że według Ciebie koń musi nazywac się obcojezycznie żeby byl cos wart, a po kasi i józiu nie może skakakać?

ech... lepiej kupic Volfganga de rozenkranc , najlepiej od niemieckiego dobrego zawodnika , wtedy jest szansa ze jeden sezon pojedzie na czysto 😂

Karli chodziło o to, że
A/ jest wątek o małopolakach
B/ przejechanie P na czysto to jest mały stopień a nie osiągnięcie.
Ja się z tym zgadzam.
trzynastka   In love with the ordinary
21 marca 2010 14:09
scaliłam watki. N.
In.   tęczowy kucyk <3
21 marca 2010 14:11
pokemon, no co Ty, P na zero to jest conajmniej jak mistrzostwa świata! 🙄 Jednemu koniowi na tysiąc to się uda!
pawel,nie rozumiesz w ogole...widac, ze nie masz bladego pojecia o mnie i moich upodobaniach hodowlanych- jestem jak najbardziej za promocja teraz polskie konie itp.ale za swiadoma hodowla, a nei przypadkiem wyhodowanie jednego koniczka itp. i mowienie o sobie..HODOWCA, ja WYHODOWALEM...pokory ludzie...

przykre, ale niestety prawdziwe, ze nasze konie sporo gorzej sa promowane i nie sa chetnie jezdzone przez polskich jezdzcow. Niewielu jest takich jak Gloskowski, ktorzy od poczatku do konca jezdza polskiej hodowli konie

gwarantuje ci, ze w polskiej hodowli sa tysiace takich konikow co jako zrebak trafia w jakies tam rece i nawet dojda do tych 120...tylko co dalej, bo jakos malo jest w tym sporcie wyzej koni od prywatnych polskich hodowcow, co maja 1-2 klaczuchy.

co do zachodniej hodowli- jest hodowla i produkcja- polecam moj art o Lewitz, moze pewne rzeczy wtedy zrozumiesz. Jakos taki sposob hodowli zagwarantowal kilku panom wysokie miejsca w rankingu potomkow ich ogierow i klaczy...w  takicho ktorych my mozemy tylko pomarzyc. Tylko tam oprocz kojarzenia czempionow jest jeszcze pare innych rzeczy decydujacych o tym czy dany potomek zaistnieje w swiecie. W sumie to wystarczylo byc na czesci wykladow w piatek w Jastrzebcu by wiedziec o czym mowie😉 Poki dokladnie to mialam na mysli.
aa o db i lepiej niz askardi zapowiadajacych sie malopolakach masz wlasnie w watku o malopolakach- wystarczy poczytac o sukcesach w MPMK koni izy czy na czempionatach i w ZT i skokach koni, z ktorymi zwiazana jest galopada🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
21 marca 2010 15:45
mamy mnóstwo świetnych małopolaków, tylko szkoda że nie ma dla nich jeźdźców, bo mało komu się chce z nimi i ich temperamentem "użerać".. chwała Artkowi który podjął się tego, Artek to nie byle kto, tylko zawodnik I klasy sportowej (oczywiście super by było żeby jeździli nasze małopolaki tylko zawodnicy klasy Mistrzowskiej itd. a najlepiej Mistrzowie świata) i przypuszczam że na 120 cm się nie skończy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się