konie małopolskie

galopada_, Łaciata jest przepiękna! Ale jak to jest z dziedzicznością tej maści u małopolaków? Zdaje mi się, że jest mało takich przypadków?

Ja się przypomnę z Aramisem (po Monsunie od Aluzja)


galopada_   małoPolskie ;)
19 maja 2012 08:34
huzarova z dziedziczeniem tak jak u wszystkich innych ras   🤣  Harbuz (ojciec Jutlandii) jest (a właściwie był) jedynym dobrym ogierem młp o tej maści w ostatnich latach. Oczywiscie nie kryliśmy ze względu na maść tylko użytkowość i wszyscy mieli nadzieję że zrebak nie bedzie srokaty a przynajmniej bedzie miał mało białego... nie wyszło  😁
galopada_ masz jakieś wieści z frontu zajeżdżeniowego?  🤣 interesuje mnie zwłaszcza taka jedna piękna ruda mordka  😉
galopada_   małoPolskie ;)
23 maja 2012 08:22
mamy przestój w zajeżdżaniu bo mam za duzo koni ( i dopiero zaczynam wakacje bo mialam maturę), aktualnie od 2 dni jestem chora ale ruda już śmigała z siodłem tylko mnie na grzbiecie brakuje na razie  😁 mysle ze pojdzie szybko bo ona z niebrykającej lini więc w ciagu 2 tyg powinnam jezdzic (o ile nie zabierzemy się najpierw za jakiegoś innego konia ktory musi byc zajezdzony). Kilku naraz się nie da bo mam troche tych koni do jazdy i musiałabym chyba wstawac o 4 rano zeby to objezdzic wszystko  😂
Przypomnę się w wątku z moim małopolakiem:

Ruda77 drugie zdjęcie super a ten zad  😍 
galopada_ to jak już się rozluźni i będziesz miała czas, to ja ładnie proszę o jakieś zdjęcia 😉
gorąca szesnastka odmładza się ubiorem 😉

tej rasy nie trzeba odmładzać , one zawsze są młode  i tak się też zachowują, nawet po 20  😎
...."do twarzy jej w różowym".... 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 maja 2012 09:55
a co wiecie o panu Kwinto(Sebastian/Kler)?

http://www.bazakoni.pl/horse_6978.html
o nie 🙁
amnestria   no excuses ;)
28 maja 2012 09:16
jankesiara, zareagowałam dokładnie tak jak Ty, gdy się dowiedziałam 🙁
Szkoda strasznie, ale dożył pięknego wieku, a emerytura zdaje się wymarzona
Możecie mi powiedzieć coś na temat mixów ślązak-małopolak? Na żywo żadnego nie widziałam, na zdjęciu może ze dwie sztuki, za to parę pozytywnych opinii słyszałam - jak to jest w rzeczywistości? Taka mieszanka ma jakikolwiek sens?
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 16:15
Orzeszkowa ja osobiscie nie rozumiem i nie popieram takich miksow  🤔
Ostatnio przeglądając ogłoszenia, natrafiłam na parę ofert źrebnych klaczy młp, kryte śl. I jest takich ofert coraz więcej.
Przypominam mojego wariata 😉



Niedługo będzie miał szansę sprawdzić się znów o "oczko" wyżej w ujeżdżeniu, trzymajcie kciuki za małopolską krew 😀

EDIT
Orzeszkowa takie mixy są niestety herezją w polskiej hodowli... Ślązak jako najcięższy typ konia półkrwi w Polsce i małopolak jako ten najlżejszy, razem? No chyba, że chcemy konie do zaprzęgów, to wtedy zapewne otrzymamy coś na pograniczu muła, ale będzie ciągnął jak diabeł  🤣
Bez urazy dla obydwu ras - bo obydwie kocham, mój pierwszy koń był ślązakiem 🙂
Dzięki za odpowiedzi :kwiatek:

No właśnie połączenie też takie nieco z d*py strony mi się wydawało, ale ja się nie znam - więc wolałam zapytać, zwłaszcza że są osoby, które twierdzą że z takiego miksu wychodzą fajne konie wierzchowo-robocze  🤔wirek:
A przecież ślązaka można uszlachetnić czym innym z zapewne dużo lepszym wynikiem. Tak czy siak, gdyby ktoś dysponował zdjęciami takich wynalazków, to chętnie obejrzę 😉
widzialam takie "cuda" na zywo. Padaka jak dla mnie. I sory, ale mamy czyste mlp i slazaki wybitne do zaprzegow wiec bez sensu jestprodukowanie takiego odpadu. Jesli uszlachetniac slazaka to tylko db folblutem. Takie krzyzowki to produkcja koniny, niszczenie czystych ras.
Ja poprosze o wiecej pieknej landryneczki w rozu🙂 :kwiatek:
Karla🙂 uszlachetnianie ślązaków nie tylko folblutami - oldenburgami też dawało dobre efekty. Sama miałam klacz po ojcu oldenburgu, miała świetny ruch, przy typowo śląskim typie i pokroju. Koń nie do przebicia 🙂 Ale EOF 😀

oldenburgi to protoplasci slazakow, a sam Oldenburg uwazany jest za kolebke tej rasy wiec to nie uszlachetnianie ino powrot do korzeni😉
tak czy tak mieszance sl plus malopolak mowie glosno nie, wole kazda rase czysciutka🙂
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:23
a już za 5 dni championat w białce! kogo z voltowiczow będe mogla spotkać?  😤
.
Tak czy siak, gdyby ktoś dysponował zdjęciami takich wynalazków, to chętnie obejrzę 😉


Wynalazki to dobre określenie
Prosze bardzo, w linku, bo to fotki dla odważnych,
matka młp, ojciec śl, klacz, na pierwszym zdjeciu 4 lata, na pozostałych 6 lat
https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/Malina?authkey=Gv1sRgCL_W2Yjc_I-0Ww
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:48
montana zaluje ze weszłam w podany przez Ciebie link  😂 masakra

Vanilka my bedziemy od piątku więc można urzadzic małe voltopirowe spotkanie  😉
.
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:55
Vanilka

2 latek po Desmin Jasnym Poranku (zdjęcia z kwietnia)






i roczna klaczka Jetta po Huzarze  😉 leleczka  😉

.
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:59
tak klaczki popołudniu. ma się zacząć o 9 ale zapewne jak zwykle będzie obsuwa  😉
Mój piękny nabytek, jest absolutnie świetny, ale czip w prawym przodzie 🙁
przedstawiam wam 6letniego wałacha Hadżi (Makler II - Hańcza)


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się