aplikacje do jazdy w teren

Witam
Czy ktoś można polecić sprawdzoną aplikację na smartfon. Chodzi mi o aplikację która rejestrowała by trasę i jej parametry i można to potem było sprawdzić na komputerze.

Pozdrawiam
ja traadycyjnie używam endomondo
ja też 🙂
Endomondo 🏇
Endomondo ale czasami nie mogę uwierzyć, że koń może osiągnąć 95km/h 🙂 Trzeba brać poprawkę na wskazania
nigdy nie miałam takich cudów.
Jedyne z czym jest problem, to jak braknie mi pakietu internetowego to często się gubi 🙁
Ja też zawsze włączam Endomondo 🙂
jest też traseo.
Są programy które nie wymagają internetu i do których mozna pakowac swoje mapy. Oziexplorer, trekbuddy i inne. Kilka lat uzywałem smartcomgps, ale to było na symbiana.
Endomondo uzywa ktos w Puszczy Kampinoskiej i dziurach zasiegowych? Polecicie cos NIE na smartfona?
ja używam Garmina /konkretnie GPSmap 62/, ale to już nieco droższa zabawa bo appki z reguły są darmowe lub kosztują parę zł - ja za garmina dałam zdaje się ponad 700zł - to było jakieś 4? lata temu? nie wiem jak aktualnie cenowo wychodzi, a nie kupiłam najtańszego modelu bo używałam go również do pracy
na plus dla takiego rozwiązania jeszcze jest fakt, że jak się jeździ długie tereny to nie ma obawy czy bateria w telefonie się nie rozładuje na trasie
Any- niestety cenowo nadal duzo to wychodzi
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 września 2015 11:17
Endomondo ale czasami nie mogę uwierzyć, że koń może osiągnąć 95km/h 🙂 Trzeba brać poprawkę na wskazania



Najwzwyczajniej w świecie sygnał się zgubił i jak w końcu znalazł drogę to taka z prędkością światła 😉
Używam Endomondo od ponad 3 lat, na różnych telefonach. Na każdym urządzeniu program działał inaczej.

Sony Xperia J - często zrywało sygnał GPS, odnajdowało dopiero po włączeniu na chwilę internetu, co było dość upierdliwe.
HTC Desire 310 - bardzo słaby zasięg GPS
Sony Xperia M2 - nie kolejkował dobrze danych w tle i wyłączał endomondo podczas używania aparatu lub korzystania z internetu, beznadzieja bo miałam treningi podzielone na kilka części.

Aktualnie używam Sony Xperia M4 Aqua i działa idealnie, bez zastrzeżeń, jestem zadowolona. Super sygnał GPS (jeśli gubi to tylko na kilka sekund), mapy bardzo szybko się ładują.
Odnośnie endomondo. Do tej pory zawsze na żywo na komputerze w domu śledziłam trase naszych jeźdźców, od 2 dni nie pokazuje mi się mapka, u Was działa normalnie ? nie wiem o co chodzi i jak naprawić  🤔
u mnie też mapy brak
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 12:23
Odkopuję z czeluści stron niedzisiejszych 😉
Ostatnio na treningu, wpadłyśmy z trenerką na pomysł, że świetną sprawą byłaby aplikacja, która podpowiadałaby kolejność elementów w programach ujeżdżeniowych 🙃 Skoro taki EquiLab wie kiedy jest zakręt w prawo, czy lewo, gdzie są przejścia itp. to pewnie byłoby to do ogarnięcia, po załadowaniu konkretnego programu uj. podpowiadałoby kolejność elementów. Taka szkoleniowa apka. Czy jest już coś takiego? Bo od dawna wiadomo, że jak coś wymyślisz, to sprawdź, bo na 100% już jest do tego aplikacja 😉
Ja jestem zawiedziona Equilabem. Mi jakieś bzdety wylicza. Poszłam do lasu na spacer z koniem w ręku jakiś czas temu a na trasie pozaznaczane miejsca kłusa, galopu, itd 🙈
A ja sobie po prostu lazłam z darmozjadem obok.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 12:30
Bo jak idziesz i tel masz przy sobie, a nie na koniu to on się gubi, nie takie kroki widocznie. Konno mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby się pomylił. Ale jak zapomnę wyłączyć, zsiądę i chodzę z telefonem w kieszeni, to nie raz mi galop nalicza 😅
Hmm, a więc to tak 😅
No to może się "odbrażę" na tą apkę 😉 a da się sprawdzić max tempo i prędkość, jak na endomondo?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 12:42
Da, musisz wejść w zapisany trening, zjechać na dół, kliknąć "Detailed Stats" i tam masz wykres gdzie jakie prędkości i chody były i poniżej wykazane maksymalne i przeciętne, oraz dystanse.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 12:43
Fotka osobno, bo nie poszła 🙄
Screenshot_20210601-124028_Equilab.jpg Screenshot_20210601-124028_Equilab.jpg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
03 listopada 2022 14:30
czy jest jakaś darmowa apka na rynku która mogłaby wykryć upadek i wysłać smsa do wybranego kontaktu w telefonie jeśli to się zdarzy?

Znalazłam Horse Rider SOS i robi dokładnie to tylko problem jest taki że jak ekran telefonu jest wyłączony to przestaje działać co się trochę mija z celem. Próbowałam włączyć żeby działała w tle, i faktycznie liczy czas od "nieruchomości" ale nie wysyła smsa dopóki nie "obudzę" ekranu. Co jest bez sensu.

Nawet taka apka dla starszych ludzi by się nadała, nie musi być stricte pod jazdę konna.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się