Co się stało ???

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2015 19:41
Tragedia się stała. Ludzie stracili 12 zwierząt i dorobek życia jednocześnie.
Nie ma co robić z tego sensacji, skoro nic jeszcze nie wiadomo. Należy tylko współczuć =(
edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 października 2015 20:55
Jak dla mnie to żadne robienie sensacji. Też chciałabym wiedzieć co się stało. W Niemczech były ostatnio przypadki herpesa zakończone eutanazją, zamykali całe stajnie na kwarantannę.
oj tam herpes, NZK mieliśmy i przeszło bez echa, a powinno się o tym właśnie mówić...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 października 2015 22:08
może zatruły się sianokiszonką z zakiszonymi myszkami  (botulizm)
no właśnie... trochę się obawiam o NZK... oby nie... bo to wyrok
o ja pieprze....oby to sianokiszonka a nie jakis wirus,,, ;(
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 października 2015 23:48
NZK to skrót od nosacizny??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2015 23:49
edzia69, no takie domysły to robienie sensacji. Wiesz co sie stało? Po co wymyślać dziwne scenariusze jak tych ludzi dotknęła tak straszna tragedia?
Chciałabyś czytać domysły w internecie jakby to Twoje konie zginęły?
NZK to skrót od nosacizny??

Niedokrwistość zakaźna koni.
Strzyga gdybyś miała swoje konie i to się stało w stajni obok Twojej to też byś chciała wiedzieć.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2015 23:57
espana, no tak, od wymysłów na volcie rzeczywiście sie dowiesz...
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 października 2015 00:14
espana, dziękuję
Strzyga- Od wymysłów i plotek , nie , ale jeżeli w okolicy coś się zaczęło dziać , to warto o tym wiedzieć .  Choroby z koni na ludzi się praktycznie nie przenoszą ale można konia transportować a można przenieść coś na odzieży . Lepiej dmuchać na zimne niż się poparzyć . Wiedza o takiej tragedii to nie sensacja tylko powód do czujności ,a może być sytuacja że w okolicy krąży jakiś czub . też lepiej być czujnym.

P.S Olbrzymim szacunkiem darzę p. Rudigera i ogromnie mu współczuję ale nie dałem tego wątku jako taniej sensacji tyko powód do wzmożonej czujności.   🤔
Jezus Maria, straszna tragedia, wyobrażacie sobie, jakby wam tak w stajniach padały konie jeden po drugim? 🙁 Ja osobiście nie wiem, jakbym to psychicznie ogarnęła, a wy?

W Anglii ostatnio bardzo głośno się krzyczy o Grass Sickness, nie wiem, czy w Polsce jest podejmowany temat, ale w UK w zeszłym miesiącu chyba wszędzie o tym trąbili. Nie życzę nikomu, aby w takie coś się wplątał:

http://www.grasssickness.org.uk/advice/grass-sickness-in-horses/

Myślę, że wątek ma sens, o ile nie zbierze się stado krzykaczy wymyślających teorie spiskowe, którzy zaczną zarzucać jakieś dziwne rzeczy osobie, która i tak jest niesłychanie poszkodowana. Najgorsza rzecz, jaka może się komukolwiek przytrafić, ale być może da to większej liczbie ludzi do myślenia, żeby bardziej się przykładali, jeśli chodzi o szczepienia, wybór paszy, siana, bezpieczeństwa stajni oraz prawidłowego oporządzania łąk i pastwisk.
Nie mówię, broń Boże, że pan Rudiger tego nie robił, dam rękę uciąć, że konie pod każdym względem były doglądane na "perfekt", jednak wypadki każdemu się zdarzają, niestety 🙁 A wiele ludzi dopiero włącza myślenie, jak usłyszą, że gdzieś tam indziej działa się tragedia.
Nie bardzo rozumiem skąd zarzuty pod adresem Smoka10.
Dobrze, że założył wątek. Trzeba wykluczyć przyczyny zakaźne. Chyba potrafimy rozmawiać jak dorośli bez szukania sensacji?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2015 14:07
Tania, pisanie na volcie wykluczy choroby zakaźne?
Rozumiem, ze komunikat. Ale po co robić domysły skoro NIC nie wiadomo?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
04 października 2015 14:10
Strzyga- Od wymysłów i plotek , nie , ale jeżeli w okolicy coś się zaczęło dziać , to warto o tym wiedzieć .  Choroby z koni na ludzi się praktycznie nie przenoszą ale można konia transportować a można przenieść coś na odzieży . Lepiej dmuchać na zimne niż się poparzyć . Wiedza o takiej tragedii to nie sensacja tylko powód do czujności ,a może być sytuacja że w okolicy krąży jakiś czub . też lepiej być czujnym.

P.S Olbrzymim szacunkiem darzę p. Rudigera i ogromnie mu współczuję ale nie dałem tego wątku jako taniej sensacji tyko powód do wzmożonej czujności.   🤔

Dokładnie o wzmożoną czujność chodzi, o nic więcej. Wiedzę czego się wystrzegać. Mam ponad 50 koni, ma się o co martwić.
Tania, pisanie na volcie wykluczy choroby zakaźne?
Rozumiem, ze komunikat. Ale po co robić domysły skoro NIC nie wiadomo?

Ale o co Tobie chodzi? Gdzie Smok 10 napisał jedno słowo poza komunikatem?
Dzięki niemu dowiedziałam się, że jest taka sprawa . Warto też popatrzeć jakie są w takim wypadku procedury.
Nikt dorosły nie szuka tu emocji.
p.s
I teraz będziemy się tu bez końca przepychać i meritum jak zawsze zginie. Pffff....
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2015 14:15
Dokładnie. Im więcej osób wie że taka tragedia miała miejsce tym lepiej. Ludzie ci będą dalej śledzić rozwój wypadków. I być może zapobiegnie to ew. podobnym tragediom.
Największe emocje to podsyca sama strzyga. Tu nikt nawet nie dyskutuje tylko wszyscy się zastanawiają i współczują . 🙄
Rozumiem, ze komunikat. Ale po co robić domysły skoro NIC nie wiadomo?


A nie pomyślałaś, że to, że TY nic nie wiesz nie znaczy od razu, że nie znajdzie się ktoś do kogo informacja dotrze szybciej i kto podzieli się tym na forum i co za tym idzie może pomóc ludziom? Ych...
Na Świecie Koni pod tym postem pojawił się komentarz, że takie "problemy" miały tam miejsce w przeszłości... tak też mi się o uszy obiło, ale nie wiem, o co chodzi, nie chcę nikogo prowokować, ani robić nieprzyjemności... A co do robienia "sensacji" - to po prostu JEST niecodzienna sprawa, która - co tu dużo mówić - we mnie budzi strach...
Co nie zmienia faktu, że to wielka tragedia. Nie wyobrażam sobie traumy jaką musi być dowiadywanie się, że kolejno konie padają w stajni, gdzie trzymam konia...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 października 2015 07:28
o kurcze;/ Przykra sprawa, oby się szybko wyjaśniło co tam się dzieje;/
Czy coś już wiadomo ?
Czy coś już wiadomo ?

no właśnie... jakieś informacje?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się