Hubal - nowe spojrzenie. Paweł Deląg, Marcin Troński.

Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, bo mam istotną informację.

🏇 Marcin Troński i Paweł Deląg staną po dwóch stronach barykady.  🏇


Czy da się pokazać w atrakcyjny sposób kawałek polskiej historii tak, aby ciarki przechodziły po plecach? Czy jest "siła w narodzie" do realizacji filmów historycznych, które trzymałyby do samego końca w napięciu? Czy da się połączyć najlepsze elementy kina akcji z historiami z naszej przeszłości?

My uważamy, że tak. Jeśli myślisz podobnie, albo po prostu chcesz zobaczyć do czego zdolny jest obiecujący młody reżyser, poczytny pisarz książek historycznych i grupa ludzi, dla których tradycje kawaleryjskie są częścią życia - trafiłeś/aś doskonale. Oto Grzegorz Bogaczewicz, nagradzany w konkursach za najlepsze filmy i zdjęcia m. in. w Berlinie, Warszawie i Bułgarii. Jacek Komuda, pisarz, który doskonale zna realia czasów o których pisze biorąc aktywny udział w licznych rekonstrukcjach historycznych oraz Fundacja Ułani Króla Jana, zrzeszająca miłośników koni i kawalerii oraz inspirująca podobne przedsięwzięcia, łączą siły tworząc etiudę filmową pod tytułem "Hubal".

Zdjęcia do filmu będą kręcone na terenie gmin Dubiecko i Bircza w województwie podkarpackim.


Tu trailer "Hubala":

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=mAMKdsagpfU


Potrzebujemy:
funduszy,
zainteresowania,
rozgłaśniania.

Wiem, że re-volta ma moc. Będę wdzięczna za każdą reklamę  🙇

Więcej na FB: https://www.facebook.com/ulanikrolajana?fref=ts


P.S. Poznałam tych ludzi...są magiczni, magiczne jest miejsce i magiczne są konie.
Ja uważam, że powinniśmy pomagać w takich przedsięwzięciach. 😉 Jaki macie w ogóle plan promocji?
Do tzw. PR-u zostały wyznaczone 3 osoby. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób (nie tylko ze świata jeździeckiego, a także do zainteresowanych historią). Chcemy uderzyć do TVP Historia, do jeźdźców "ze świecznika".Każda promocja będzie dla nas ważna, nawet przekazywanie informacji, że coś takiego powstaje. Będę wdzięczna jeśli ktoś u siebie na Facebook'u zamieści trailer, udostępni go. Dwie firmy z regionu podkarpackiego już zadeklarowały  pewne fundusze, obecnie brakuje ok. 15 tys. zł. Sponsorowanie zaczyna się od 2.5 tys.zł lub 7.5tys.zł, no i dochodzi do 15 tys.zł. Informacje z podziękowaniami dla sponsorów będą zamieszczone na początku lub na końcu filmu.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to zainteresowanie jak przyjechałby Justin Biber. Jednak to kawał naszej historii z końmi w roli głównej.

Może re-volta zostałaby sponsorem? Może jest szansa na uzbieranie kwoty 2.5 tys.zł?
Może ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić dla tego projektu żeby szerzej o tym mówiono?


Wszystkie rady chętnie widziane.


Edit. Trwają rozmowy z TVP regionalna Rzeszów.
piszcie tez na fejsie do Sierpniowe niebo. 63 dni chwaly.
Maja duzy przekaz 🙂

Super, ze powstaja takie filmy, jestem bardzo na tak dla takich realizacji.
Juz z niecierpliwoscia czekam na 04.03.2016 i film "Historia Roja"
W piątek zapowiedziana jest konferencja prasowa.
Bardzo fajna informacja, trzymam kciuki bardzo mocno 🙂
CuLuLa, a nie myśleliście o uderzeniu do dużych korporacji po wsparcie? PKO BP często sponsoruje wydarzenia kulturalne. Może warto jakieś lokalne duże firmy odwiedzić ?
bera7,, dwie firmy lokalne już zasponsorowały część scen. Na konferencji prasowej będzie Telewizja Rzeszów i zrobi program na kanale ogólnokrajowym, będzie pani z życia Podkarpackiego, Radio Rzeszów, Kurier Rzeszowski.
trzymam bardzo mocno kciuki za wasza inicjatywe, takich filmow nam trzeba
Może re-volta zostałaby sponsorem? Może jest szansa na uzbieranie kwoty 2.5 tys.zł?

Re-volta pod wieloma względami, również prawnymi nie może zostać oficjalnym sponsorem. Możesz ewentualnie założyć... hmmm... fundację? Konto? Takie, na które revoltowicze mogliby wpłacać pieniądze.

Tak w ogóle mnie tak natchnęło do myślenia - jesteśmy już bardzo dużym, silnym i opiniotwórczym forum. Czy my jesteśmy w stanie "dołączyć się" do różnych imprez, aby były one pod naszym patronatem?
Po konferencji prasowej pojawia się coraz więcej informacji:

http://blekitna.tv/na-podkarpaciu-powstaje-film-wojenny-hubal-tworcy-prosza-o-pomoc-w-realizacji/

ikarina, musiałabyś napisać dokładnie co masz na myśli przez słowo "dołączyć" 🙂
Świetny pomysł 🙂 Czekam z niecierpliwością na realizację  😜
A, oczywiście udostępnione na FB! 😀 Mama i znajomi będą molestowani o "podanie dalej" 😉
Mam tylko nadzieję, żę w filmie nikt nie zapomni o Mariannie Cel "Teresce"! 😉 Swoją drogą, dobra okazja do napomknięcia o tych nielicznych kobietach w kawalerii 🙂
TRZYMAM KCIUKI ❗ ❗ ❗
Rusza się. Rusza.  😅 Byliśmy w Teleexpresie extra. Nadal szukamy funduszy. Nie tylko Polska dowiedziała się o nas.  🏇
W ten weekend ostatnie sceny.

Dzięki serdeczne wszystkim zaangażowanym. Dzięki za udostępnianie na FB.  :kwiatek:


Edit. Relacja TVP Rzeszów
http://rzeszow.tvp.pl/22482956/ulani-z-piatkowej-chca-nakrecic-etiude-filmowa-o-hubalu
CuLuLa - Jeżeli chcesz mogę napisać artykuł do Życia Podkarpackiego bo jestem dziennikarką tej gazety a dodatkowo piszę do portalu Carpatia Biznes. Jak coś to zostaw mi numer telefonu na PW porozmawiamy jeżeli satysfakcjonuje Cię taka pomoc  😉
Re-voltowicze pomagają 🙂

Dzięki uprzejmości użytkowniczki Presja ukazał się dziś artykuł na stronie Carpatia Biznes.

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,na_podkarpaciu_kreca_hubala.html

Wielkie dzięki  :kwiatek:

Wiemy, że jeszcze będziemy mogli liczyć na kolejny artykuł 🙂


A taka wisienka na torcie to nasz oficjalny patronat medialny. Już niebawem odkryjemy tajemnicę który portal jeździecki będzie nas wspierał (to też użytkownik Re-volty).  😅


Największe sceny już nakręcone. Odbyło się to w zeszły weekend. Zdjęcia do obejrzenia tutaj:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=970137536375891&id=671750876214560

Jesteśmy jeszcze przed kręceniem mniejszych scen i nadal szukamy funduszy. Od jutra będzie możliwość pomocy na polakpotrafi.

CuLuLa, z tym "dołączyć" właśnie mi chodziło o takie coś, co zrobiła Presja - że jeden revoltowicz pomoże z jednym, drugi revoltowicz rozpuści wici, aby pomóc z drugim coś załatwić, itp, itd. Poza tym - moglibyśmy stworzyć taką małą bazę osób, które by były chętne pomóc, które mają umiejętności i sprzęt, które z pewnością się przydadzą.. Na pewno do filmu będą potrzebni statyści, konie, tak poza filmem - jakiś catering i tak dalej... Wiele revoltowiczów ma swoje małe firemki, jest specjalistami w wielu dziedzinach - z jednej strony mogli by wam (i innym) pomóc, a z drugiej strony - mogliby sami siebie promować 😉
Udało mi się uzyskać zgodę na publikację informacji na oficjalnym fanpage'u Rzeszowa. 🙂 Podlinkowany zostanie artykuł Presji. Publikację planuję dziś popołudniu. 😉

Proszę też zaangażowane osoby (przede wszystkim związane z podkarpackimi mediami) o przesyłanie bieżących artykułów, jeśli jakieś się jeszcze pojawią, to będę publikować na FB Rzeszowa.
Nowe informacje:

Mamy zbiórkę funduszy na polak potrafi:

https://polakpotrafi.pl/projekt/najwpanialsza-scena-szarzy-ulanow-hubal?utm_source=index

Prośba jest aby zamieścić informacje o zbiórce na portalach.

Dziękuję  :kwiatek:
ikarina teraz skupiamy się na portalu Polak Potrafi. Prowadzona jest tam zbiórka brakujących funduszy. Kwota to 8 tys.zł
Mamy już uzbierane 1606 zł. Cegiełki zaczynają się już od 1zł. Za większe kwoty gwarantowane nagrody. Zachęcam bardzo mocno do pomocy.
http://polakpotrafi.pl/projekt/najwpanialsza-scena-szarzy-ulanow-hubal

No i pragnę obwieścić, że patronat medialny objął portal Equista 🙂 🏇

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy.
Można przeczytać już 2 artykuły opisujące projekt "Hubala". Serdecznie zapraszam do czytania.
http://equista.pl/editorial/918/kino-i-film-hubal-etiuda-filmowa
http://equista.pl/editorial/919/hubal-stan-sie-czescia-tego-niesamowitego-projektu
Dava   kiss kiss bang bang
19 listopada 2015 16:07
Super  🏇

Ja 'cegiełkuję' film DVD ze scenariuszem i autografami wszystkich  😍 -> 60zl, tanioszka
Dava  :kwiatek:
Z 8000 zł uzbieraliśmy 2506 zł, czyli brakuje 5494 zł.Wsparło nas 15 osób. Do końca zbiórki pozostało 5 dni. Można wspomóc już od 1 zł.

https://polakpotrafi.pl/projekt/najwpanialsza-scena-szarzy-ulanow-hubal

Zdecydowana większość końskich aktorów występujących w etiudzie filmowej „Hubal” to przedstawicie naszej rodzimej rasy małopolskiej. Należą do nich nasze fundacyjne klacze Irga i Laguna. Oprócz nich, to między innymi konie należące do Stadniny Koni Stara Cegielnia Gładyszów o imionach Entuzjazm, Ekspert, Melisa i debiutant filmowy Estoril (hod. SK Janów Podlaski). Konie te zwykle uczestniczą w zajęciach Konnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej w barwach I Pułku Ułanów Krechowieckich im. Bolesława Mościckiego. Na planie można było również spotkać "małopolaki" ze stadniny koni w Kotowie, która może się poszczycić dość pokaźną hodowlą oraz z "Boskiej Doliny".Aktualności.

W tym roku zamierzamy pojawiać się z etiudą filmową "Hubal" 🏇 dla szerszej publiczności. Mamy też w zanadrzu kilka projektów i zadań do wykonania.

Potrzebujemy rąk do pracy, a konkretnie wolontariuszy.

Jeśli ktoś z was ma ochotę pomóc, lub może podać dalej tę informację (do znajomych, na uczelniach), będziemy bardzo wdzięczni.
Tu szerszy opis:

Wolontariat w Fundacji Ułani Króla Jana.
W 2016 roku czekają nas wspaniałe wyzwania, premiera i pokazy etiudy filmowej „Hubal”, czy widowisko plenerowe „Popis Jazdy Polskiej” oraz projekty, które czekają na przyznanie grantów.
Naszym celem jest w sposób atrakcyjny opowiadać o naszej wspaniałej przeszłości, budzić poczucie dumy narodowej i postawy patriotycznej, jak również promować jeździectwo. Jeżeli masz wolę wspierać te cele i dołączyć do naszego zespołu jako wolontariusz, zapraszamy. Możesz nas wspierać z każdego miejsca na świecie, wiele działań można wykonać on-line.

Kogo szukamy:
-miłośników historii, a głównie jazdy i kawalerii żeby pomogli nam o niej pięknie opowiadać;
-grafików komputerowych;
-specjalistów od marketingu i reklamy;
-osób posiadających doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków i rozliczania projektów;
-animatorów do pracy z dziećmi;
-instruktorów jeździectwa;
-trenerów potrafiących wspierać ludzi w procesie zmian i osiąganiu celów;
-jak również każdej pary rąk do pomocy w naszej Stanicy Ułańskiej, czy podczas imprez przez nas organizowanych;
-oczywiście z otwartymi rękami powitamy kandydatów na kawalerzystów!

Na naszym profilu jest bardzo wiele relacji mówiących o naszej działalności, tak możesz poznać nas bliżej.

Wolontariat w Fundacji Ułani Króla Jana, oprócz samego poczucia realizacji ważnej społecznie misji, daje naszym wolontariuszom możliwość poruszania się w ciekawym środowisku min. pisarzy czy aktorów, obcowania z historią i tradycją, zdobywania doświadczenia podczas realizacji nietuzinkowych projektów jak filmy, widowiska, wystawy, plenery.
Specjalnym walorem związanym ze współpracą z nami jest możliwość przebywania w naszej Stanicy Ułańskiej - jej klimat, kuchnia i oczywiście konie dają porcję pozytywnej energii.
Napisz do nas, w czym możesz nam pomóc, w czym chcesz się realizować, może masz jakieś pomysły do realizacji, ciekawe projekty?

Adres do korespondencji: kontakt@ulanikrolajana.pl

Hubal....Radoszyce kres ...pochowany.podobno cmentarz w pobliżu Radomska....rozmawialem w latach 90 z ludzmi z okolic miejscowosci Niebo , Pieklo Gatniki i okolice i co oni mowili na temat majora- ludnosc miejscowa
szalony koń, zapraszamy cię do kontaktu. Ułan Sławek na pewno chętnie z tobą porozmawia na ten temat. 🙂
[quote author=szalony koń link=topic=98371.msg2484328#msg2484328 date=1453399513]
Hubal....Radoszyce kres ...pochowany.podobno cmentarz w pobliżu Radomska....rozmawialem w latach 90 z ludzmi z okolic miejscowosci Niebo , Pieklo Gatniki i okolice i co oni mowili na temat majora- ludnosc miejscowa
[/quote]
http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-przelom-w-poszukiwaniach-miejsca-pochowku-majora-hubala,nId,2155302
m.indira   508... kucyków
11 kwietnia 2016 18:22
jest drugi trailer
27 kwietnia ukaże się książka, na podstawie której nakręcono film  https://www.facebook.com/fabryka/photos/a.157916823773.116932.154351333773/10153907281153774/?type=3&theater
Tylko ten pies na okładce  nie podoba mi się
Inicjatywa świetna!Pracuję w szkole im.Hubala, jak mogę pomóc?zorganizować  zbiórkę, nagłośnić inicjatywę?Myślę, że dyrekcja byłaby za.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się