Końska Rewia Mody cz. X (2016)

Sivrite, ja czekałam 4 dni robocze (nie liczę soboty i niedzieli). Paczka byłaby szybciej, ale kurier trochę zamulił 😉
Kurczę, a ten brązowy jest dokładnie w takim samym rozmiarze, jak fioletowy powyżej 😀
wątek zamknięty
harja Sivrite Do mnie też szedł 4 dni robocze bo kurier nawalił i był dzień później niż powinien, ale to raczej ze względu że w trakcie była Wielkanoc.

anai I skoro tak nas lubisz w Okunkowych komplecikach to wrzucam coś specjalnie dla Ciebie 😉

Arnica w komplecie Dragonfly


oraz w padzie banan+czekolada


Oba od Okunk.Art oczywiście 🙂
wątek zamknięty
W niebieskim o wiele lepiej według mnie 🙂.
To chyba muszę się zainteresować... 19 złożyłam zamówienie, 22 dołożyłam do niego pad z promocji na FB. Więc licząc od 22 dzisiaj mija piąty dzień, a nie dostałam nawet maila, że wysłane...
wątek zamknięty
Sivrite To napisz do nich, może coś im umknęło, pewnie mieli mase zamówień przed świętami i po, równie dobrze mogli zapomniec wyslac maila a czaprak idzie czy coś 😉
wątek zamknięty
Myślę, że raczej przez nawał roboty mają opóźnienia, bo maile wysyłane są automatycznie :P. Własnie miałam zamiar napisać, tylko chciałam się dowiedzieć, jakie normalnie mają terminy.
Jakie skróty profili czapraków ma Eskadron? Bo widziałam gdzieś jeszcze dwa prócz podstawowych DL, VS i SR.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
31 marca 2016 13:02
Sivrite, jest VSS, VSD, DL, SR i poniaki: PD i PVS.
wątek zamknięty
Czym się różni VSS od SR? Oba są skokowe. Fajnie, że rozróżniają Pony VS i DL. Jak byłam mała, to nikt o tym nie myślał, na kucach jeździło się w normalnych, wielkich czaprakach 😀.
wątek zamknięty
VSS jest pełny, a SR to łezka
wątek zamknięty
Rzadko tu zaglądam, ale przyszłam poszukać inspiracji i kurde... Nie będę pisać w wątkach, "co mnie wkurza", bo nie zamierzam nikogo "obgadywać za plecami".
Dominika95 weź odpaś tego konia porządnie, a potem go przebieraj. Bo żadna szmata na chudym koniu ze sterczącym kręgosłupem nie wygląda dobrze 🙁
wątek zamknięty
Dziękuję pięknie 🙂.
W regulaminie Jarpola doszukałam się, że czas realizacji to 7 dni + czas przesyłki. Więc nie będę im jeszcze głów suszyć, nie pali się. Już się nie mogę doczekać, bo poprzednie dwie derki, które zamówiłam (z innych źródeł) z różnych powodów nie wypaliły. Więc mam nadzieję, że ta w końcu będzie mogła wysuszyć konia spoconego pod zimowym futrem :P. Plus może uda mi się w końcu wsiąść w słońcu i zrobić jakieś foty.

Amnestria - Eeee? Koń rzeczywiście ma trochę mocno zarysowaną miednicę, ale zwróć uwagę na budowę tej klaczy. Jest długa i filigranowa. Na jednym zdjęciu widać żebra, ale w pozycji, w której koń jest całkowicie wygięty. Chyba trochę przesadzasz, nie każdy koń musi być pączkiem w maśle.
wątek zamknięty
harja, umarłam i nadal nie doszłam do siebie  😵 Twój koń...  😲 Powiem Ci, że jestem pod absolutnie ogromnym wrażeniem i tak się zastanawiam, jak kurka czuje się galop na takim koniu. Ziemia faluje, nie?

Przepraszam, że poza tematem, bo kolor chyba każdy na tym koniu by mnie powalił. No nie mogłam się powstrzymać  👍
wątek zamknięty
amnestria Chyba lekko przegięłaś, koń na zdjęciach nie jest chudy, nie ma zapadniętych boków , nie umiera z głodu.
Ale skoro już jesteś taka czepialska to wstawiam specjalnie dla Ciebie fotkęz tej zimy już po przeniesieniu konia w wakacje do innej stajni, w której ma nieograniczony dostęp do jedzenia i jest o wiele grubsza (ponieważ w poprzedniej mieliśmy z tym problemy i koń był wiecznie szczupły, JEDNAK NIE CHUDY)




Następnym razem dobrze się przyjrzy co komentujesz a następnie mocno to przemyśl 🙂
wątek zamknięty
amnestria
Dodatkowo kobyła ma dobre 170 wzrostu i jest dosyć długa, poza tym na żadnym ze zdjęć nie widzę sterczącego kręgosłupa.
wątek zamknięty
Ok. Wymiękam.
Jak nie każdy musi być pączkiem w maśle to spoko. Może w takim razie mam zaburzone postrzeganie, ale nie sadzam tyłka na takie konie tylko daję im żreć porządnie.
Przejrzałam Twoją galerię zanim skomentowałam i tak, dalej uważam, że koń jest chudy.

M.in. tu:
(wrzucam link, bo nie zamierzam więcej dyskutować. Twój koń, rób co chcesz.
[url=http://re-volta.pl/galeria/foto/153035#f]http://re-volta.pl/galeria/foto/153035#f[/url])
wątek zamknięty
amnestria

Na zdjęciu które załączyłaś koń jest po poważnej operacji kolki i powoli wraca do swojego stanu ze zdjęcia zamieszczonego przeze mnie 2 komentarze wyżej. Wiodczne zebra czy spadzisty zad które widać na niektórych zdjęciach.. zależnie od tego jak koń się ustawi? Tak tak obecnie wygląda mój koń po operacji i wielu dniach na samej kroplówce, jednak dostaje jeść i z dnia na dzien jest coraz grubsza, ale trafi się taka osoba jak ty która szuka dziury w całym i lubi się do czegos przypieprzyć .
Ale oczywiście już biegnę i wwalam w nią tone żarcia która zapewnie niemiłosiernie jej zaszkodzi 🙂 Nie posadziłam na nią tyłka tak jak to ujęłaś od 2 miesięcy 🙂

A zdjęcia które skomentowałaś są z poprzedniej stajni w której mój koń faktycznie nie był grubasem, ale nie była również chuda.
Czasem lepiej się nie wypowiedzieć jeśli się nie ma o czymś pojęcia.
wątek zamknięty
Nie chcę robić zamieszania, ale przed operacją koń wyglądał tak: KLIK
Parę postów wcześniej wstawiałam zdjęcie Siwej w Caballowym ametyście. Jest to zdjęcie z przed tygodnia. Nikt się nie odezwał, że chuda - dlaczego?
To zdjęcie również jest zrobione jakoś nieco ponad tydzień temu:

Nikt na konia nie wsiada, siodło było zarzucone, popręg luźny.
Może faktycznie zdjęcia były średnio dobrane - ale chyba najpierw można się zapytać, zanim zrobi się nagonkę?

jujkasek, falować to może nie faluje.. Ale jest dość...śmieszny 😉 Dzięki.
wątek zamknięty
Amnestria, znam jednego takiego "hodowcę", który dokłada żarcia każdemu koniowi, który nie jest okrągły. Łącznie z pełnym żłobem owsa dla szetlandów. Z ochwatem kończy u niego 80% koni, a każde padnięcie, jakie miał było na kolkę bądź powikłania związane z ochwatem. Ale paśmy, bo jak się nie toczy, to jest zabiedzony!
Dominika, nie przejmuj się. Klacz na żadnym z tych zdjęć nie wygląda źle. Na kilku jest szczupła, ale to się zdarza przy większej robocie/problemach zdrowotnych lub własnie problemach w stajni. Dobrze, że odbija 🙂. Ten znaczek Supermena jest wyrąbisty 😀.
wątek zamknięty
Sivrite Dziękuję bardzo 🙂 A co do znaczka, nie mogłam wymyślić co by tu przy goleniu zrobić i stwierdziłam że to idealnie do tej mojej baby pasuje ;D
wątek zamknięty
I na tym zdjęciu koń wygląda fajnie (dopiero na tym!). I zwracam honor, jeśli kolka to zrozumiałe. Tym niemniej wrzucając zdjęcia do neta trzeba liczyć się z krytyką, a jakoś nie wydaje mi się, żebym zrobiła "nagonkę" 😲 Czepiam się, owszem. Bo nic nie razi tak jak szkapka ubrana w kolorowe szmaty 🙁
Sama leczyłam swojego konia, więc jak żałośnie potrafią wtedy wyglądać nawet te ukochane koniska, ale przeczekałam moment i chwaliłam się karym, jak wyglądał znów jak maszyna. Skąd mam wiedzieć, że koń miał kolkę? Za dużo w tym wątku już przewinęło się koni, których właściciele zamiast np. zainwestować w trening przebierali swoje zwierzaki. Może stąd moje uprzedzenie.

Dominika95, oficjalnie Cię przepraszam. Twój koń może wyglądać super i pewnie wkrótce będzie. 😉
wątek zamknięty
amnestria Skąd masz wiedzieć? A może czasem po prostu wystarczy pomyśleć zanim się napisze tak jak mówiłam wcześniej, nie każdy chudy jest głodzony, zanim się kogoś przyczepisz po prostu może najpierw zapytaj.

Przyjmuję przeprosiny i dziękuję za zwrócenie honoru , niemniej jednak osądzanie jeśli się kogoś nie zna i nie wie , zamiast zapytać to jest coś co mnie denerwuje najbardziej .
wątek zamknięty
amnestria, wybacz, może nagonka to rzeczywiście nieodpowiednie słowo było 🙂
wątek zamknięty
Dominika95 Bo to jest Internet 😉 Widzę zdjęcie (konia w pełnym sprzęcie) to oceniam.
Inna sprawa, że nie chowam głowy w piasek, nie piszę po kątach (a wątków pobocznych do oceniania zachowania innych trochę na rv mamy 😀) , celowo napisałam bezpośrednio do Ciebie. Źle Cię oceniłam faktycznie za co wyżej Cię przeprosiłam i dalej podtrzymuję, że się pomyliłam.
Dalej nie będą mi się podobać chude konie i pewnie dalej będę to pisać, słusznie bądź nie. Tobie i kobyle za to życzę byście wyszły na prostą. A wtedy jestem pewna, że zakasujesz mega fotami na fajnie wyglądającym koniu. I tyle 😉

Z Sivrite nie zgadzam się całkowicie, ale to nie miejsce na takie dyskusje.

Harja,
spoko :kwiatek:
wątek zamknięty
amnestria Chciałam jeszcze tylko dodac jedno, już bez ataku z mojej strony ale żeby zwrócić Twoją uwage na to że to jak koń stanie tez bardzo dużo daje. To zdjęcie które mi zalinkowałaś w swoim komentarzu było robione w tym samym czasie co te które dodała harja.
Fakt, moje jest mniej korzystne, ale a moim koń jest wygięty, ustawienie naprawdę dużo zmienia.

Tak czy siak , dziękuję , zamierzamy wrócić do formy sprzed operacji i podbić internety jak to się mówi 😀
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny, niebieskich mam jeszcze kilka, ale czekam na paczkę i dopiero wtedy zrobię zdjęcie wszystkich 😀
Czy może mnie ktoś poratować wymiarami brillantów VSS?  :kwiatek:
wątek zamknięty
harja, ten caball ametyst na focie ma realne odzwierciedlenie koloru? Chyba chcę na moje kare... 👀
wątek zamknięty
budyń, wg mojego monitora owszem 🙂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
31 marca 2016 15:27
Gdyby amnestria nie zwrocila na to uwagi, zrobilabym to ja... podobnie jak Ona nienawidzę ogladac chudych koni/ z niedobranym sprzetem/ przerosnietymi kopytami ale w najnowszych czaprakach!
Niestety wstawiajac zdjecia do neta, trzeba liczyc sie ze nie kazdy bedzie zachwycal sie pieknym kompletem na chudej szkapie ( tak Twoj kon na wiekszosci tych zdjec byl chudy,  wbrew temu co pisze Sivrite).
Nie dziwie sie reakcji amnestrii, przez te kilkanascie lat ktore tu jestesmy mozna tu bylo "podziwiac" naprawde chore rzeczy i bardzo dobrze ze ktos mowi glosno ze tak nie powinno byc.
Nie wiedzialysmy ze kon po kolce, ja pewnie zareagowalabym nieco inaczej  i zapytala jaki jest powod tak zle wygladajacego konia, ale najwazniejsze ze wyjasnione. Zdrowia dla koniska :kwiatek:
wątek zamknięty
Zairka W moich oczach ona nigdy nie była jakaś wychudzona, nie twierdze że byłą w super formie, bo tak nie było, ale też nie była głodna czy chuda. Każdy patrzy swoim okiem i porównuje do czego innego. Wy wszyscy pewnie jak patrzycie na swoje konie i porównacie to faktycznie chudość na zdjęciu. Ja teraz patrząc na swojego konia TERAZ to również widze duzą zmianę w porównaniu z tamtymi fotkami. I może też nie mam racji, ale uwierzcie patrząc na nią a na całą pozostałą resztę koni w naszej 1 stajni ona nie była chuda. Była jednym z lepiej wyglądających koni tam. Oczywiście temat zamknięty, koń przeniesiony już od wakacji gdzie indziej, z wielkim brzuchem i normalna ilością jedzenia. Mimo ze po operacji to i tak wygląda lepiej niż te parę lat wcześniej.

Chcialam dodac również że tu jest ta różnica, bo głównym powodem mojego zdenerwowania była właśnie forma zwrócenia mi uwagi. Bo tak jak mówisz, gdyby ktoś napisał do mnie i zapyta ł jaka jest przyczyna to już zmienia całą postać rzeczy.

Tak czy siak dziękujemy za zdrówko dla Siwej, mam nadzieję że już niedługo będę mogła bez stresu pokazać swojego konia w pełni, bez zarzuconej derki zakrywającej zad czy też bez odpowiednio dobranej perspektywy 🙂
wątek zamknięty
Tak skromnie się tylko wypowiem. Od kiedy mam konia, w którego pakuję mnóstwo kasy w żarcie i wetów rozumiem wszystkich co mają konie chudzinki. Mój raz wygląda lepiej, a raz tak jakbym biedaka głodziła. Wiem, że jest więcej osób na forum co mają konie, które mają problemy z kosmkami i mnie rozumieją, ale tak to się boję wstawić zdjęcie jakiekolwiek. My musimy z tym żyć i tyle, może kiedyś nam się uda znaleźć złoty środek, na razie nam się to nie udało. Rozumiem, że to internet, ale za nim powie się, że koń wygląda na zaniedbanego to warto wczesniej się spytać czemu on tak wygląda. Przepraszam za  🚫 , wiem, że mogę być teraz za to zlinczowana, ale osobiście mnie to zabolało i musiałam coś napisać.
wątek zamknięty
Zdrowszy kon troche za chudy niz za gruby. Nie wiem skąd taka panika na sama myśl o zarysowanych żebrach czy - jak u niepracujacej siwej powyżej - wystających krzyżach. Lepsza taka opcja niz kon chodzący trzy razy w tygodniu ale futrowany szportpaszami i milionem dodatkow zeby pod tluszczem braki mięśni schować - a i takich przypadków znam sporo, chyba nawet więcej niz koni które są naprawde za chude a pracują pod siodlem.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.