Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

lenka1z-podziwiam za skok w ujeżdżeniówce, ja chyba nie byłabym taka chętna do tego 😀 dziękuję bardzo za miłe słowa :kwiatek:
darolga-śledziłam Twojego fbl dość na bieżąco przez jakiś czas i Korab to koń, który łapie za serce, stanowczo! Co do naszego przygotowania-Ona zawsze jest gotowa, ja-niekoniecznie 😀 Jest jeszcze dużo rzeczy, które mi nie pasują ale póki co próbujemy je wyeliminować 🙂
brzezinka-uwielbiam Twoją córkę i kucynkę, bardzo zazdroszczę jej tego, że jeździ od małego i ma takie fajne możliwości 🙂
lusia722-dziękuję  :kwiatek:
Nirv-dziękuję bardzo! 🙂

Wczorajszy trening luźno, nawet fajnie się jeździło oprócz momentów, gdzie ona stanowczo nie miała zamiaru dojść ze mną do porozumienia... 🙄 Dzisiaj odpoczynek-w pełni zasłużony. A jutro świętujemy dziewiąte urodziny tej grubej mendy, a za 8 dni minie nam już 4 miesiące razem... 🤣 Mam nadzieję, że będzie ich o wiele więcej 😀

[EDIT] zmiana nicku na poprawny
wątek zamknięty
Moon, to kiedy wybierasz się na zawody? 🙂
Nirv, dzięki za miłe słowo!
Hermes, współczuję. Straszny pech.
brzezinka, gratki dla Ciebie i córci!
darolga, strasznie miło się czyta Twoje wpisy, bardzo pozytywne. Dawaj na L! 🙂
lusia722, czysta słodycz. Zarówno Księciunio jak i Martusia 🙂
deborah, pisałam już w innym wątku, że bardzo fajnie CB wygląda na tych zdjęciach. 🙂

Moje szare coraz bielsze:



Z racji mojego wyjazdu na narty na Szaraku jeździła trenerka, nie ma to jak tuning konia 😉
Teraz korzystam z drugiego tygodnia ferii i rzeźbimy.
wątek zamknięty
A ja sobie teraz nie po wsiadam do niedzieli, bo juz jestem w drodze do warszawy na cavaliadę.  🏇 🏇 Dziś rozkładamy stoisko a od jutra, od jutra to się będzie działo. !!!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2016 21:09
lusia722, mamy dużo czasu 😀 Też chcę kiedyś na Księcia wsiąść 😀
Hermes, bardzo mi przykro =(
Nirv, każde przyjmiemy, każde wyniuniamy 😀
Moon, będzie można focić?

Ja dziś miałam mega kiepski dzień, Halina dziś miała mega kiepski dzień, ale obie się starałyśmy.
Duuuuużo przed nami pracy nad precyzją. Dużo, dużo.

Wybaczcie foto wycięte z filmiku robionego patelnią.

wątek zamknięty
Strzyga-ale Wy latacie! Super! 🙂

Dzisiaj Jamnik skończyła 9 lat, dostała dużo jedzenia i miziania. A ja podczas próby wdrapania się na jej grzbiet na oklep zaliczyłam efektowny upadek tyłkiem w środek ogromnej kałuży. A Ona tylko schyliła łeb, szturchnęła mnie i zaczęła grzebać w kieszeniach..  🤣
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 lutego 2016 21:51
Strzyga nie ma problemu
Ostatnio rozmawiałam z panią trener i jak Książę wróci do zdrowia to działamy.
Naszym celem życiowym jest perfekcyjne opanowanie dwóch elementów ujeżdżeniowych- lotnych co tempo i ciągów w pasażu 😁
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2016 21:58
lusia722, jak kochać to Księcia, jak kraść to miliony!!!
Windziakowa, żywioł Haliny, choć teraz czekają nas ciężkie treningi na cavaletkach i o ciasnych zakrętach. Będzie boleć. A Twój koń przynajmniej ma odpowiednio ustawione priorytety w życiu 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 lutego 2016 07:46
anai, póki co to dostałam wielkiego kopa motywacyjnego po konsultacjach, z wrażenia... zapisałam się na kolejne!  😜 Ale mamy w planach (tfu, tfu, tfu...) jakieś szalone LLki, jak tylko ogarnę się czasowo w weekendy no i... siodłowo.  😉
Szary może i coraz bielszy, chociaż ile razy go widzę na padoku to mam wrażenie, że usilnie chciałby zlać z kolorem swojej maści... także derkę  😁

Strzyga, aj tam będzie bolało. No trochę poboli ale potem jaka to radocha jeździć konia w dwóch palcach i kręcić nim "na guziki" Zdecydowanie warte tego bólu!  😉
A że focić na konsultacjach? Nie mam pojęcia, musiałabyś do organizatorów uderzyć.

Edit.
Powyskakuję jeszcze z lodówki - mój 'biedny zmęczony' Lulu z drugiego dnia konsultacji, gdzie urywał mi rączki w każdym najeździe, a sławetną linię z 2 okserów na 6 foule, pocisnęliśmy raz na ciasne 5...  🤣



wątek zamknięty
Moon wow Lulu wygląda super!  🙂

A jak spamujemy to ja też dorzucę kolejny filmik z Karym Koniem. Szymon jest świetnym partnerem i super mądrym koniem. Poza momentami, kiedy jest głupkiem i maltretuje inne konie na padoku, albo próbuje mnie rozpłaszczyć na ścianie szykowalni  🙄 Ale to szczegóły  💘 Moje główne zadania domowe - liczyć lotne i wytrzymywać ciśnienie bo notorycznie w ramach radości z tego jak mój koń chodzi ostatnią zmianę robię za szybko  🤔wirek:

https://vimeo.com/156689184
wątek zamknięty
anai, ale on szybko zaczął siwieć!
Strzyga, patelnią czy nie patelnią, kucka poskładana jak odrzutowiec! 😁
Moon, no no, Lulu aż gwizda! 😉 zazdroszczę, jako totalny nielot.
tulipan, motywujesz, i tyle Ci powiem 😍. I koń tak się stara.

My dzisiaj stępo kłusy sprawdzające co w trawie piszczy i nie wiem co w Brzydula wlazło, ale niech nie wychodzi! 💘
wątek zamknięty
Moon, to teraz na fali konsultacji itd. ładnie zapraszam w końcu na zawody !!
wątek zamknięty
xymena to miłe  :kwiatek: Mnie niezmiennie od kilku miesięcy motywuje mój koń  😜
wątek zamknięty
xymena, oj tam szybko. Toć on zaraz 6 lat skończy 🙂 (Cudne zdjęcie! Mój ulubiony odcień niebieskiego, idealny dla siwych!)
tulipan, pięknie sie prezentujecie. Radośnie 😀
Moon, bo on uwielbia kamuflaż. A tak na serio, żal mi nowych derek i kantarów, bo wszystko od razu całe w błocie. Miło oglądać Was w wersji skokowej!
Strzyga, domagam się lepszych fotek lub filmu ze skoków 😀

Dziś pierwszy raz skakaliśmy na dworze. Prawie spadłam na okserze, totalnie mną majtnęło w stylu Ives Roger Bosta (jakim on cudem jeździ GP i nie spada ?!). Ale było super (majtnięcia na filmie nie ma, ale chyba zrobię drugi filmik pod tytułem lot bez pilota 😉)
wątek zamknięty
anai, Hrabi dokładnie za miesiąc skończy 6, a patrz jaka różnica w siwieniu! 😉 Dziękuję :kwiatek:. Szary to teraz susy takie sadzi, że nic tylko oglądać i się zachwycać 🙂. Dawaj więcej!
wątek zamknięty
Anai dzięki  :kwiatek: Moje wyjazdy na dwór po sezonie halowym to bardziej walka o życie i nie katapultowanie sie z karego grzbietu  😎
wątek zamknięty
tulipan Świetne konisko i super się Was ogląda. Podoba mi sie filmik  😀
wątek zamknięty
Tulipan bombka, fanastycznie sie oglada jak kary sie rusza 🙂😉))) bardzo wam ta zmiana w treningu wyszla na dobre 🙂

Moon noooooo, imponujace loty! super wygladacie, a kon faktycznie sie urzezbil swietnie  😍

Strzyga jaka Halinka  😍 😅 no rumak godny pozazdroszczenia 😀

Anai okurde, ale wysiwial! zostalam z Manti daleko w tyle 😀

A my troszke luzniejszy tydzien, za to dobrze sie bawimy 😀 dzisiaj bylysmy w terenie z Xymena, jutro moze cos poskaczemy 🙂 Ale w koniu jestem bezwglednie zakochana, w teren chodzi jak stara ostatnio, wyluzowana, wodze za sprzaczke i jechana  😍  Ogon dzis tez wypralam i okazalo sie, ze mam blondynke  😁 i zobaczcie, brzuch sie podkasal!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 lutego 2016 18:04
anai, filmów mam caaaaala masę 😀 wyskakuje nawet z lodówki 😀 Szary sie zmienia jak w kalejdoskopie! Nie popsuć młodziaka to sztuka, ale jak sie nie popsuje...  🏇

xymena, nie wiem skąd się takie wzięło :P Ponia ma po prostu rękę do Latających Koni 😀 tej sie tylko nie wyrosło :P
Fajnie wrócić, nie? Wiosna nastraja do życia 😀

faith, Ale widzę, ze u was praca pełną parą ruszyła mam nadzieje, ze bedzie fotorelacja!
Halince stworzyłam nowy naczolek z kryształkami 😀 i takiego mam pięknego perszerona 😀 jest tez nowe siodło, ale jeszcze nie sprawdzone w ruchu 😀

wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
28 lutego 2016 11:33
tulipan jak jeżdżę ćwiczebnym sama, bez nikogo z ziemi, to żeby się rozluźnić i rozsiąść to myślę "Chcesz wyglądać jak tulipan, chcesz wyglądać jak tulipan..."
faith nasze plany z zawodami chyba się troszkę przyspieszą, bo u nas będą towarzyskie ujeżdżeniówki pod koniec kwietnia, więc chyba spróbujemy swoich sił  😅

Ja latam po piątku i sobocie w siodle  💃 w piątek wsiadłam sama na stępo-kłusa, jakoś galopy wolałam odpuścić sama, koń był super, fajne przejścia robił. Wczoraj jak zwykle pomoc z ziemi i w końcu zaczęłam pracować solidnie, bez narzekania i marudzenia i koń chodził super, galop na lepszą stronę miodzio  😍 i po całości i po kole, na gorszą próbowaliśmy na kole, bo troszkę ponosił i zatrzymywał się w narożniku, a nie chcemy prowokować takich zachowań, ogarniemy na kole i powoli będziemy wyjeżdżać na całość 🙂 no i nasza pomoc z ziemi też zadowolona, że w końcu zaufałam, że wzięłam się solidnie do roboty, więc już chcę piątek, ale już widzę minę konia, jak przyjadę jeździć o 21 w piątek  🤔

wątek zamknięty
Strzyga, nawet bardzo fajnie 😅. Tylko przeraża mnie ilość rzeczy, które trzeba z tym koniem przepracować  😁
wątek zamknięty
Strzyga, faktycznie wygląda jak mały ziemniaczek 😀
faith, ona zawsze wygląda na taką wyczilowaną, że jak czytam o jakichś brykach, to aż nie wierzę :P
tulipan, widać, że wam treningi z Marcinem służą, inny koń po prostu 😀
anai, na fb mi gdzieś się przewinął ten lot nad okserem, nieźle to wyglądało :P Szaremu nic? Bo trochę huku było jak walnął w drąga.
Moon, fajnie te skoki wyglądają 🙂 Lulo też już mniej szczypior.

Udało mi się dwa dni przejeździć na łące i faaajnie, zimno i wietrznie, ale już mam dość mikrohali :P Koń wiosnę czuje, bo jak zrobiłam mu "hop hop", by pościgać się z autobusem, to poczuł wyścigowy zew i zepsuła się deczko kierownica 😁 Ale na szczęście szybko się ogarnął i kłusy miał później taaakie, koń jak nigdy w dwóch palcach, mogłam go ustawiać wyżej, niżej, a on luźno i na kontakcie. Rewelacja, ależ to jest komfort jazdy. Szkoda, że na drugi dzień już wszystko było be i fuj i straszne, to się skończyło na galopach po kole i po tym mu było wszystko jedno i mogłam gadać przez telefon i kierować za sprzączkę jedną ręką 😁
Trochę blogaska zrobiłam, ale zadowolona jestem, bo jest jakiś progres, rok temu nie było opcji żebym tam jeździła sama i galopowała jakkolwiek kontrolowanie :P A obawiałam się, że stoimy w miejscu.
wątek zamknięty
budyń, szary niezniszczalny  😉 drągi mamy lekkie  przepisowe, więc  nic się dziać nie powinno

Tu ten filmik :


Strzyga, bardzo staram się  nie popsuć  młodego.
faith, ano jest jasny. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał  latem,  bo u niego sierść  zimowa jest bardzo jasna  🙂 Świetnie  siwa wygląda,  jest duża różnica w brzuszku  🙂
tulipan, u nas jest takie fajne podłoże  na placu, że  od początku  lutego jeździmy  na dworze  (chyba że  leje lub jest już  ciemno), ale pierwsze trzy jazdy też  były  wesolutkie 😉 😉
xymena, no to faktycznie  jest różnica  w kolorze.
wątek zamknięty
Dziękuję za miłe słowa  :kwiatek:

robakt  😡 Akurat dosiad to moja zmora i ciągle nad nim pracuję  😉

Kończąc spam Czarnym koniem wrzucam foty z dziś  🙂 Napotkaliśmy lekki kryzys, ale zwalam to na wiosenną pogodę, która podgrzała Karemu styki  😉



Hopsa lotne, czyli wejście na 5 bieg  😂
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2016 19:44
Strzyga kucynka jest świetna  😍

Przypominam się z chłopakami
Proś



i Pan senior


wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 lutego 2016 21:50
xymena, i bardzo dobrze! Inaczej byś sie nudziła!
anai, łatwe to nie jest, zwłaszcza, ze kusi bardzo iść coraz szybciej...
Kastorkowa, jasne, ze jest! Jest jedna na milion, grzeczna, dzielna, ambitna, pracowita. Nawet jak nie ma ochoty, co ma zrobić, zrobi.
Prosia to Ci ukradnę, kompletnie moja maść! <3
budyń z tym, ze ziemniaki tak nie skaczą 😀  bo w jeździectwie tak jest, ze nic, nic, nic, nic, a bach 😀
My za to w piątek z zaskoczenia skakaliśmy na oklep. Ponia była tak łaskawa i tego nie nagrała. Ale lądowanie na kucyku na oklep... To sztuka. Wierzcie mi :P
wątek zamknięty
Nirv, Moon, Windziakowa, anai,   :kwiatek:
Moon, ale się rozkręciliście, skoki to wasze powołanie  🙂
tulipan, widzę, że jesteście w świetnej formie  🙂
anai, rewelacja, rytmicznie, bez spiny, lubię oglądać takie obrazki  😍
xymena, pięknie siwej w tym kolorze  🙂

A my jak zwykle weekendowo. Ja uprawiam dupowożenie a maluszki szykują się na następne halowe zawody  🙂









wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 lutego 2016 18:25
Strzyga nie polecam, można zbankrutować na szamponach  🤣
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 lutego 2016 21:53
Nirv, dzięki wielkie 😉
Moon, niestety życie jest cholernie niesprawiedliwe, a Benek mógł żyć dalej, bo był młody jeszcze 🙁 co do Hello to coraz bardziej się oragnia (tfu tfu), w skokach jest coraz przyjemniejszy, ale ja wyczyniam jakieś dziwne akcje tam na górze 😁 A Wy z Lulkiem latacie niesamowicie!!!
anai, jaki jaśniutki już Twój siwy 😍
Strzyga, dzięki, mimo wszystko strata Warka była dla mnie czymś cholernie trudnym do pogodzenia się, ale po Benku nadal smutno i pusto. A kucyk zarąbisty 🙂
tulipan, Czarny wygląda kwitnąco 😍
Kastorkowa, Prosiaczek chyba coraz luźniejszy w robocie? 😉 coraz lepiej wyglądacie! A senior świetnie!
brzezinka, soorry mamuśka, ale córa rozwala na łopatki 😍 😁

A ja mam chyba swoje najlepsze zdjęcie z parkuru 😂


wątek zamknięty
Znowu wpadam po kciuki, tym razem takie małe. Jutro się przeprowadzamy do nowego domku. 😅 No i kciuki potrzebne, żeby wszystko poszło sprawnie i bezboleśnie. Choć daleko nie mamy, ale i tak mały stresik jest. 👀
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 marca 2016 03:18
sumire, kciuki są! 🙂 gdzie się przenosicie?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.