Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 kwietnia 2016 16:52
Dziewierz, genialnie chłop wygląda!  😍  Uwielbiam takie typy "do schrupania".
wątek zamknięty
Alvika dziękujemy... Moje jeździectwo jest ostatnio raczej symboliczne - nowa korporacja skutecznie mi organizuje czas  😤 
A jak nie praca, to dziecki, albo zwierzaki...  😵

A może koleżanka znowu zawita do Zastawna i w końcu się uda spotkać "na żywo" 👀
wątek zamknięty
darolga, robakt, anai  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Kuc faktycznie jest świetny. W obejsciu mega grzeczny. Na jeździe od początku trzeba go pilnować bo nie jest z tych wyrywnych ale jak już się rozluźni to sama przyjemność z jazdy.




wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 kwietnia 2016 21:59
Darolga kask zawadiacki 🤣, ale Korabski top forma 👍javascript:void(0);
Brzezinka Kucyk profi, ale Juleczka jest bezbłędna 💘
Chciałabym tak jeździć. Poważnie!
A ja tymczasem dokładam wszelkich starań, żeby zorganizować treningi dla kucyka. I może dla siebie.
wątek zamknięty
Brzezinka super masz córcię!  I kucyk zacny  😍

Szkoda, że moje panienki się tak do jeździectwa nie garną...
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2016 23:28
Widziankowa porozmawiaj szczerze z rodzicami, po co Ci ktoś kto rozpręży Cie na zawodach skoro możliwe, że w ogóle na nie nie pojedziesz, bo pochłonie Cie kryzys. Czasami trener jest rewelacyjną osoba, ale może nie mieć pomyslu na danego konia, może go nie czuć i przez to stoicie w miejscu. Rodzice powinni zrozumieć, że trening ma sens tylko kiedy jest regularny. Zwłaszcza, ze masz dwie trenerki na miejscu, wiec nie będziesz musiała komplikować jakos bardzo zycia sobie i rodzicom 🙂 Trzymam kciuki za Was i głowa do góry!  :kwiatek:
Darolga cudownie wyglądacie 🙂
Brzezinka powiem tylko tyle  😍 😍 😍
Dziewierz ale to jest piękny wielkokoń  😍 Co do kaszlu mi dduzo osob polecalo syrop bronchosol(chyba z leoveta), będę zamawiać dla swojego wlasnie, żeby przetrwać alergie
Xymena pięknie mu w tym niebieskim!
Kasija sto lat dla młodego  :kwiatek:


wątek zamknięty
xequus dziękujemy!  :kwiatek: Twój Pan Koń to fajna maszyna!

Co do kaszlu- zgodnie z zaleceniami wet nic nie podajemy do czasu otrzymania wyników z krwi (testy)
wątek zamknięty
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
10 kwietnia 2016 00:08
A  to moje siwe szczęście 😉 Młoda,szalona Milka. Zaledwie 155 wzrostu :P 🙂 3lata i 9 miesięcy.
W lipcu będzie rok jak ją mam 😉 Co osiągniemy to czas pokaże.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duże zdjęcia
wątek zamknięty
Cóż, skierowano mnie tutaj, więc... Od początku :]
Żadnego focha strzelać nie miałam zamiaru, nie moje metody :P Ja się w ogóle nie obrażam na nic i na nikogo, nie wiem kiedy ostatnio mi się zdarzyło... Może jak miałam 7 lat i napisałam na kalendarzu "nie odzywać się do taty", żeby nie zapomnieć :P Po prostu pomyślałam, ze to jeszcze nie jest czas, na "bardziej profesjonalne" wskazówki, że jeszcze musimy popracować, żeby w ogóle było od czego zacząć :] A zajrzałam ponownie, bo... Cóż, znowu nie wiem ;]

Kilka osób sugerowało mi pomoc innych pensjonariuszy - już wyjaśniam w czym problem. Koń stoi w pensjonacie, który a zaplecze treningowe ma maneż (glina i piach - więc latem kurząca się skorupa, po deszczu lodowisko, a zimą gruda, że człowiek boi się tam wejść, a co do dopiero konia wprowadzić) i kilka przeszkód, które i tak zrobiła jedna z pensjonariuszek. W związku z tym każdy, kto ma jakie takie ambicje na jazdę szuka gdzieś dalej. U nas połowa koni nie chodzi pod siodłem w ogóle (trzymane jako maskotki, odwiedzane wieczorami, albo i w ogóle - jest u nas kobyłka, u której właścicielka bywa raz w roku (!)), druga połowa buja się czysto rekreacyjnie - z głową w górze, odgiętym grzbietem i na luźnych wodzach. Jest jedna babeczka, która trenuje coś pod okiem profesjonalistów, jeździ na parkury szkoleniowe gdzieś pod Kraków i w ogóle jest tytanem pracy. Jest jeden mały szkopuł i ujmę go tak - "przygotowanie ujeżdżeniowe? A co to?". Pani jeździ sobie na jakieś zawody L i LL, kica, jest zadowolona i pewnie skokowo chętnie by mi pomogła, ale ujeżdżeniowo... Cóż, no nie bardzo.

Więc czemu się nie przeniesiemy, zapytanie. To-to obecne jest dosłownie 15 min spacerkiem od mojego domu, chodzę do konia z buta. Wybraliśmy ten pensjonat 5 lat temu, bo a) był stosunkowo tani, b) był blisko, więc rodzice nie musieliby wozić swoich nieletnich dzieci wte i wewte codziennie, czy co dwa dni. Obecnie mam już prawo jazdy, ale wciąż jestem zależna finansowo od rodziców, więc przeniesienie konia nadal jest sprawą trudną, bo to oni muszą pokryć koszt pensjonatu (w moim regionie średnio ok. 650 zł) i koszty dojazdu (utrzymanie auta, paliwo, etc.). Od prawie pół roku rozglądamy się za nową stajnią, bo ta w której stoję, nie tylko jest beznadziejnie zaopatrzona (co mogłabym przeżyć), ale zwyczajnie niebezpieczna dla konia. Niestety wiecznie coś "nie tak" - tam gdzie warunki do jazdy znośne, to konie są w gorszych warunkach niż u nas, tam gdzie warunki zdecydowanie lepsze, tam możliwości jazdy praktycznie nie ma, bo "z rekreacją nie można jeździć, z osobami trenującymi z trenerami nie można jeździć, gdzie indziej niż maneż, czy niewielka hala, nie można jeździć, a w ogóle to ty podły rekreancie przyjeżdżaj o 12, bo kiedy indziej, to nie ma dla ciebie miejsca". Marzyłoby mi się przeniesienie do Ikarionu, ale ta stajnia z kolei jest dość daleko i koszty dojazdu i pensjonatu przekroczyłby nasz budżet.

Co do pytań prywatnych - lat mam 19 (prawie :P 18 i pół :P), mieszkam w Jaworznie na Śląsku, gdzie również stoi mój koń :] To jest około stutysięczne miasto między Katowicami, a Krakowem :]

A teraz z czym przyszłam.
Pominę tu tok myślowy, z jakim wybrałam i zostawiłam obecne kiełzno, bo o głupotach nie ma sensu opowiadać :P Zaręczam tylko, że nie wybrałam go, żeby konia sobie łatwiej ustawić. Pelham pojawił się u nas na długo zanim postanowiłam coś zmienić i... Został. Uświadomiłyście mnie, że przecież bez sensu :] Nie dość, ze na dobrą sprawę nie umiem go używać, to jeszcze koń już dawno przestał próbować mnie zabić, taki rodzaj hamulca jest już niepotrzebny. Najdalej w przyszłą sobotę pojadę do Amigo wybrać Rudemu jakąś oliwkę :]
Ale mam problem z siodłem. Kilka osób poradziło by je zmienić, a mi go trochę... szkoda. Lubię te siodła, dobrze mi się w nich jeździ i bardzo podobają mi się wizualnie (co oczywiście jest kwestią poboczną :P) :] Tę konkretną kulbakę wybrałam 5 lat temu, nie tylko ze względu na moją sympatię do tych siodeł, ale również dlatego, że Rude przyszło z obitym kłębem, w który wdało się zapalenie i że nadal ma bardzo delikatne plecy. Koń jest bardzo słabo nabudowany na nich, kręgosłup i kłąb sterczą i dobranie do nich siodła to męka. W ciągu pierwszych 3 miesięcy przetestowałam chyba każdy rodzaj siodła jaki istnieje - ujeżdżeniowe, wszechstronne, skokowe, wszystkich marek, od Stubbena do Piffa. Siodło albo nie pasowało mi, albo koniowi. W końcu machnęłam ręką i zostawiłam kulbakę. Dobraliśmy ją najlepiej jak potrafiliśmy, podpasowała i nam i koniowi. Rude chodzi w niej już od lat, nigdy nie miał problemu z plecami. I teraz nie wiem. Bo jeśli powinnam, to ją zmienię. Nie będzie to od razu, bo zwyczajnie nie dysponuję taką kwotą, ale za jakiś czas zmienię. Ale jeśli nie muszę, to bardzo, bardzo chciałabym, żeby jednak została :] Wyremontowaliśmy ją, dbamy o nią, jest w całkiem niezłym stanie, na ile mogę to ocenić i trochę mi jej szkoda ;]
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
10 kwietnia 2016 09:32
Za chwilę będę wyskakiwać z lodówki, ale nie mogę się powstrzymać  😎
Wczoraj koń pęęęędził i mieliśmy prędkość ponad świetlną, ale pojeździłam, później jeszcze się na piasku wybrykał. Dzisiaj wsiada właściciel, może ja też, jeśli zdążę.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
10 kwietnia 2016 10:33
xequus, dzięki! Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej ilości pochwał 😀
darolga,  Tobie również dziękuję! Korab wygląda pięknie i jestem pod wrażeniem spójności kolorystycznej sprzętu :F

A mój champion kończy dziś 9 lat. Kiedy to minęło ja się pytam?



wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
10 kwietnia 2016 14:09
darolga, takie obrazki jak Wasze to mogą wyskakiwać bezkarnie z lodówki! ;-) I cały czas się nie mogę napatrzeć na Wasz zawodowy look, no szczał w 10tkę! 😀

xymena, no i Rino powrócił. Hehe, jaki ten świat mały! Dawaj jakieś foty pod siodłem ;-)

brzezinka, widzę, że juniorce się stadko powiększa, nówka sztuka jest super, wyglądają oboje jak milion ojro!  😍 (ino ochraniaczki chyba deko przyduże :P)

Averis, ty weź nie żydź fotków! Dawaj więcej prawie-syna Totka!  😅

Reth, jeszcze większy rispekt, że nie uciekłaś w popłochu, jak napadło na Ciebie stado voltopirów ;-)
Tak jak myślałam, gdy napisałaś o stajni - że to typowa (sorry za określenie) - 'szopa', gdzie konie generalnie są, egzystują a ludzie pojawiają się u nich od przypadku do przypadku, tudzież wcale. W takiej sytuacji, faktycznie nie dziwota, że nie masz nawet na kogo popatrzeć by stwierdzić że "omg, faktycznie chyba powinnam siedzieć/wyglądać na koniu tak a nie..." Jestem z Trójmiasta, więc kompletnie nie znam południowych rejonów, ale może dziewczyny z południa mogłyby pomóc, chociaż znaleźć kogoś - ktoś, coś?
Co do siodła, to cóż - ono Tobie na pewno nie pomoże usiąść dobrze, ale z drugiej strony kulbaki są "daleko" od pleców konia, więc może to jest mniejsze zło, skoro dotychczas koń nie narzekał. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż kupowanie na siłę np wszechstronnego siodła, które będzie robiło "kuku" koniowi. Bo - uprzedzając innych - jeśli koń plecowo problematyczny, to dopasowanie siodła jakkolwiek nie będzie proste (ani niestety tanie).
Żeby może lepiej zobrazować, nagraj filmik, zrób więcej zdjęć, będzie też łatwiej coś konkretnie doradzić.

U nas, tzn bardziej u mnie - wiosenna niemoc jeździecka i stypa :-/ Kulisty, tfu, tfu - za to bardzo wesół, pełen życia. Ino matka jakaś nie teges  😵
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
10 kwietnia 2016 14:56
Moon, sama tego chciałaś! 😀 Mam nadzieję, że moc Ci wróci!

Tutaj z jedzenia torciku.







wątek zamknięty
Averis Plemnik superkoń! Z kim jeździcie? (mam niejasne wrażenie, że już to wiedziałam, ale oczywiście zapomniałam)

Reth Co do siodła - prawdopodobnie nie pasuje do konia, choć żeby stwierdzić na sto procent przydałoby się więcej zdjęć. Wtedy na pewno nie możesz go Wam zostawić. Powiedz mi, jakie masz cele w jeździectwie? Jeśli zamierzasz jeździć rekreacyjnie, na spacerki do lasów: wystarczy, że będzie dopasowana do konia i wygodna dla Ciebie. Natomiast jeśli planujesz więcej ujeżdżeniowej, albo i skokowej pracy: zmiana na klasyka będzie raczej konieczna 😉 Chyba, że całkowicie przerzucicie się na west.

wątek zamknięty
Averis ale maszyna! 😍
Z końmi jak z dziećmi-czas zapitala, że ledwo się było w ciąży, a tu już trzeba na zebranie do szkoły...  😵
Mój Zodiak też przecież "dopiero co" był małym źrebaczkiem, a teraz ma 11 lat 🤔

Reth witamy w kąciku!
wątek zamknięty
Reth, siema! Ja cię dalej namawiam do wrzucenia zdjęć do wątku interpretacyjnego, jeśli chcesz faktycznych porad 😀
Averis, ech te ślązaki, i tak był kawał konia, ale teraz to w ogóle maszyna 🙂
Moon, u mnie teraz pogoda taka do d., że też się nic nie chce. Może to ta aura jesienna :P

Ja sobie trochę popuchnę, bo w piątek skoczyłam w końcu całą gimnastykę, co w zeszłym roku było nie do pomyślenia, bo siedziałam jak kupa i koń wyłamywał ciągle. W końcu coś pyknęło i poooszedł! Jak dzik w żołędzie 😁 Skróciłam też te strzemiona i przestałam się zabijać na okserach, także dzięki za poradę :kwiatek:
Chyba zaczyna coś go brać po otrębach, bo mi schudł na przesilenie. Chciałabym go umięśnić ładnie, no ale jak się jeździć nie umie, to niech przynajmniej będzie gruby 🤣

wątek zamknięty
mils   ig: milen.ju
10 kwietnia 2016 17:56
Wracam do kącika! Dawno mnie nie było, bo chyba ostatni raz odezwałam się w tamtym roku albo i jeszcze dawniej. Cały czas regularnie czytałam i śledziłam wszystkie Wasze historie. Ale wracam, bo... Dziś podpisałam umowę o współdzierżawę! 🏇 Mam nadzieję, że teraz już wszystko pójdzie do przodu (wreszcie!). 😀
wątek zamknięty
Averis
Karson teraz super wyglada. I musisz mi uwierzyc na slowo, ale synki Totka sa brzydsze (a przynajmniej te ktore znam ) 😀
wątek zamknięty
budyń, nie mogę się powstrzymać... ale prześmieszne bryczesy 😉 Takich jeszcze nie widziałam! Poza tym - grunt, ze jesteś z siebie zadowolona 😉
Averis, fajna klucha z tego Twojego Karego! Jak to się stało, ze jako dzieciak był taki jasny a teraz kary? Zawsze myślałam, ze tylko siwki jaśnieją, a tutaj zonk!
robakt, ładnie razem wyglądacie! Pasujecie do siebie!
brzezinka, gratuluję udanego zakupu! Fajnie, że córa zadowolona z kucyka. Ile ona ma lat, myślisz ze konie już na stałe wpiszą się w jej hobby?
xymena, śliczny!
wątek zamknięty
Averis, sto lat dla Twojego CIACHA  😍
lusia722, Dziewierz, xequus, Moon, Olson, dziękuję  :kwiatek:
brzezinka, widzę, że juniorce się stadko powiększa, nówka sztuka jest super, wyglądają oboje jak milion ojro!  😍 (ino ochraniaczki chyba deko przyduże :P)

Moon, a no duże. Wszystko jest na niego za duże, podkładka, ogłowie,ochraniacze. Na szczęście siodło pasuje, przynajmniej w to nie muszę inwestować. 😉

brzezinka, gratuluję udanego zakupu! Fajnie, że córa zadowolona z kucyka. Ile ona ma lat, myślisz ze konie już na stałe wpiszą się w jej hobby?


Olson, we wrześniu skończyła 10 lat. Ona od urodzenia "mieszka" w stajni, rośnie w końskiej atmosferze. Obecnie cieszy się tym bardzo, nie tylko lubi jeździć ale przebywać w stajni, sprzątać, karmić,pomagać. Co będzie za kilka lat nie wiem ale powiem szczerze, że się nad tym nie zastanawiam za bardzo. W tej chwili chce jeździć więc robimy wszystko żeby jej to umożliwić.

U nas, tzn bardziej u mnie - wiosenna niemoc jeździecka i stypa :-/ Kulisty, tfu, tfu - za to bardzo wesół, pełen życia. Ino matka jakaś nie teges  😵

A wiesz, że ja też mam jakieś przesilenie i najwygodniej to mi w teren jechać, żeby tyłek powozić. Ale dziś wsiadłam na ujeżdzalni i coś tam się poszwędałyśmy.

wątek zamknięty
brzezinka, o łał.. rudej jakoś tak więcej! 🙂
wątek zamknięty
mils, gratulacje!!! Jaki konik?
budyń, super wiadomości, czasem taki niby duperel jak strzemiona zmienia diametralnie całą równowagę 😉
Averis, sto lat i zdrówka!!!
Reth, witamy!

Muszę dziś pochwalić siwsona. Zasłużył 😉 pierwszy raz szedł dziś N1, zajęliśmy 3 miejsce. Pierwze zawody otwarte w 2016, szedł jak przeciąg. Znów miałam pewne problemy z odległościami w liniach (wszędzie było przeraźliwie krótko 😉), ale za to latał.



Pierwsze 125, dwufazowe 🙂

wątek zamknięty
anai gratulacje!  👍  idziecie jak burza! Strasznie mi się podoba Twój spokój na parkurach, u Was nigdy nie widać czy to debiut czy setny raz w danej klasie 🙂
wątek zamknięty
anai super z was para, bardzo przyjemnie się was ogląda!

P.S. Jak ty to robisz, dobra kobieto, że znajdujesz czas na regularne treningi? 🤔
Ja przy pracy i dwójce dzieci totalnie nie ogarniam kuwety... 😲
wątek zamknięty
Anai ogromne gratulację!  😅 Szkoda tylko tej zrzutki, tak to byłoby 1 miejsce.   🤬  😁
mils super wieści, zdjęcia i więcej informacji prosimy. 🙂
brzezinka nowy kucyś świetny. Twoja Ruda super, a ty masz odjazdowe bryczesy.  :kwiatek:
darologa wyglądacie nieziemsko, bardzo się cieszę, że udało wam się wrócić na parkury po tylu przebojach. Korabowi tylko pozazdrościć takiej właścicielki, dalej trzymam za was kciuki.

A ja muszę zdać relacje, że Duszkowa, no ok re-voltowa Amnestria była wczoraj z Duszkiem na czworobokach i z tego co wiem to dali radę i byli zaje****i 🙂 🏇

Za to ja od stycznia mam w dzierżawie innego konia, a Szronka teraz dzielnie uczy juniorkę.  Ataman przez większość życia chodził ujeżdżenie, od jakiegoś czasu odkrywamy w nim skoczka i idzie mu to super. 🙂 Wrzucam dwa zdjęcia Atamana.



i aktualnie mam jeszcze dwa konie do jazdy

4 letni ogier


i super profesor

wątek zamknięty
anai gratuluję  😅 Z siwego robi się najlepszy skoczek na Re-volcie! 😜
wątek zamknięty
Reth
Bede na poczatku maja w Polsce, na slasku ( w okolicach Katowic ). Moge Ci pomoc , albo cos podpowiedziec jesli chcesz.
wątek zamknięty
xequus, dziękuję :kwiatek: Twojego to się tyyyle zrobiło, że aż się oczy cieszą 🙂
Moon, foty mam tylko z jego właścicielką na grzbiecie, mi nie ma kto robić niestety 🙁 Nie mów, wszystko budzi się do życia a Ty masz niemoc? Wstydź się! 😁
Averis, sto lat i zdrówka! :kwiatek:
Olson, jak nie łypie spod byka białkiem oka, to faktycznie jest ładny 😁. A Ty chwal się tą swoją piękną maszyną!
brzezinka, Twoja córa na zdjęciach ma taką świadomość własnego ciała, że az na starszą wygląda 🙂 Kuc cudny i bardzo zazdroszczę - też chcę takiego!  👀
anai, ogromne brawa! Wyglądacie jak milion dolców! 😍
Minosia, to zarobiona jesteś 🙂 fajne koniska!
wątek zamknięty
Averis, stóóóówka dla Karsona  😍

anai,
on jest coraz piękniejszy! Super profesjonalnie się prezentujecie!


Minosia
już doniosła, więc melduję i ja 😀 Przeżyliśmy nasze czworoboki szkoleniowe i zdecydowanie wróciliśmy z tarczą. Duch jest stworzony do zawodów 😍 Co za koń! Był niezwykle dzielny, odważny, bardzo chętny, energiczny i ambitny, a przy tym miałam 100% kontroli. Bałam się, że wyjedziemy ze szranek, a koń był tak świetny, że wczoraj mogłam na nim hipoterapię prowadzić. Spróbowaliśmy się w L-1 i P-1, dzięki pomocy niezastąpionej ekipy z mojej stajni 😍 😍



Z minusów: pakowanie do przyczepy i ja. Ale to ogarniemy. Koń jest mistrzowski 😍
wątek zamknięty
amnestria super wieści  🙂 To kiedy jakieś zawody? Czaprak macie szałowy  😜
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.