Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Windziakowa, moj miły wałaszek za każdym razem robi mi podobny start na treningu :p do tego lubi dodać sobie kierunek w tył i w gore 🤣 ale moze kiedyś dojrzeje i jeszcze bedzie miłym i spokojnym wałaszkiem 😉
wątek zamknięty
Libeerte-moja to jest taka stereotypowa kobyła... Jednego dnia lubi jak ją się dotyka przy uszach, a następnego ma rządzę mordu i krwi w oczach :P A jak się zaweźmie to człowiek może walczyć i walczyć, ale ona i tak postawi na swoje. Taki typ... 🤣 Dla wałacha jest nadzieja, że dorośnie, dla niej - już nie 😀

[edit]dodanie treści
wątek zamknięty
Windziakowa, przynajmniej nie jest nudno! 😀
wątek zamknięty
Heh, życie z kobyłami 😎. Wczoraj chwaliłam Donię, a dzisiaj co? Puściłam ją luzem na hali z koniem znajomej żeby pobiegały trochę - strasznie leje i konie wyszły tylko na chwilę. Ruszyły się dopiero po naszej ingerencji. Biorę ją na lonżę i się zaczęło 😵 Kwiki, bryki, piski i zapieprzanie aż do pogubienia nóg 😁 I tak bez przerwy w obie strony przez 15 min 😵 Dopiero potem rozum wrócił 😎
wątek zamknięty
Dla każdego konia jest nadzieja, że dorośnie 🙂
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 grudnia 2016 18:31
Wy się śmiejecie, a ja poważnie mam problem z moją babą... Zawsze miałam (nawet założyłam kilka lat temu wątek na rv o problemach z kobyłami i z rują), ale teraz to już jest przegięcie... Od ponad miesiąca ma mleko w wymionach (nigdy nie miała źrebaka) i te wymiona powiększone. Miała usg jajników i wszystko super ekstra... Prawdopodobnie zaburzenia działania przysadki mózgowej i przez to hormony szaleją... Będę brała weta jeszcze raz, żeby coś wymyślił, bo to jest nie do zniesienia... ona ma fazy takie, że nawet po LSD ma się bardziej racjonalne zachowanie  😉
wątek zamknięty
Hehe taggi - ale ona zawsze miała temperamencik 😉
Jeśli ma hiperprolaktynemie to u ludzi nie wpływa to raczej na zachowanie - ale jak u koni to nie wiem. Może ma jeszcze jakieś zaburzenia hormonalne?

Ale fakt, kobyły w rui to bywa męka, mojej nie lubię w te dni, jest rozproszona, nie reaguje na łydkę(przez co albo robi sie do pchania albo zaczyna pędzić i targać czego szczerze nie znoszę), ciężko ją zatrzymać na jeździe a nawet jak sie zatrzyma, to nie ustoi dłużej jak sekundę... ale tak poza rują jest spoko i na szczęście nawet wtedy nie ma jakiś dzikich odpałów, więc wybaczam jej. I mimo wszystko ostatnie ruje były znośne, ale też chyba najgorsze są te późną wiosną, więc zobaczymy jak będzie w przyszłym roku... i kurde, żeby jeszcze było tak, że ma chcice a chłopa brak - ale ją regularnie kryje walach i to nie, że tylko sobie skoczy, normalnie uprawiają miłość - ale najwyraźniej jej nigdy dość  😀iabeł:
wątek zamknięty
Niektóre wałachy też nasuwają podejrzenia o przyswajanie czegoś w rodzaju LSD 🙂
wątek zamknięty
Kiedyś to miałam tak jak Branka- albo do pchania, albo pędziła, albo nie chciała skakać. Ot po prostu gorsze dni.
Po zmianie stajni i dołączeniu do stada (od zawsze były tylko w 2 konie na padoku) wstąpił w nią diabeł jak miała ruję. Na myjce się odsadzała, a trzymana w ręku stawała dęba  😁  😜  Mam nadzieję, że z czasem wyluzuje  😵
wątek zamknięty
Znam to doskonale. Nasza ruda jak ma ruję to czasami potrafi być tak wredna, że najlepiej odpuścić sobie wtedy trening 😉
Moje maluchy utrzymują formę, byliśmy właśnie na II eliminacji zawodów z cyklu Winter Cup. Dzielnie walczyły z turbo kucykami i znów udało się wywalczyć drugą lokatę 😅



wątek zamknięty
brzezinka gratulacje  🙂

Treningowy Kary




I filmik


😀
wątek zamknięty
brzezinka, gratuluję! Ale śmiesznie wygląda kucyk tak ogolony 😉
tulipan, no no, wygląda świetnie. Zmiany co dwa tempa rewelacja, zazdroszczę, ja mam problem z jedną 😀

Puściłam w sobotę siwego luzem, wyjątkowo rzadko nam się to zdarza. Chyba nieźle sobie poradził, jak na konia, który w ciągu dwóch i pół roku drugi raz skakał sam 🙂 


(filmik śmiesznie nagrany, bo nie miałam nikogo do pomocy)
wątek zamknięty
Przybywam o rekreanci z wlasnym!! Jestem zakochana po czubki uszu  💘 😍 🏇 💃

8 letni klusaczek, moj, moj, moj!




wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
17 grudnia 2016 12:54
faith, już widziałam na fejsie. GRATULACJE! 🙂😉)

A do nas przyjechał wczoraj ten pan  💃

wątek zamknięty
faith, ogromne gratulacje, zdrówka i samej radości 😍 i więcej fot!
wątek zamknięty
faith super!! Napiszesz o nim coś więcej? Bardzo ładny zwierzak, przyjemnie mu z oczu patrzy! 🙂

galopada_ a co to za konisko? 🙂
wątek zamknięty
faith, kciuki trzymałam :kwiatek:

Podpowiecie coś? Potrzebuję takie coś... co tego małego człowieka na koniu jakkolwiek utrzyma. Lepiej pad do jazdy na oklep? Siodełko typu gapa? (brałam pod uwagę takie: https://animalia.pl/waldhausen-siodelko-dla-kucyka-unicorn/szczegoly/33989/ )
A może jakieś prawie prawdziwe siodło? 😉 Mam sieczkę...
wątek zamknięty
faith halo, to na kiedy mnie zapraszasz? 👀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 grudnia 2016 13:51
faith  😅 powodzenia
Met siodło najlepiej
tulipan co tak skromnie tym Szymkiem 😍? Widzę praca cały czas idzie do przodu 😀
A kucyk znowu błysnął Jakiś czas temu miał problemy z żuchwą (tydzień wolnego). Wróciliśmy do pracy... i alergia skórna.
Od tygodnia łazimy w ręku. Oszaleje z tym moim gnomem 🙇
wątek zamknięty
Nie dziekuje wszystkim i tfu tfu tfu  :kwiatek:

Flygirl - a kiedy tylko chcesz 🙂😉)) wiesz ze u nas zawsze jestes mile widziana 🙂😉

Synek jak wspomnialam ma 8lat, jest klusakiem francuskim : ) do tej pory chodzil troche male ujezdzenie, ale planuje go wykorzystac wszechstronnie 🙂

Ciezko pracowalam zeby spelnic to marzenie i oto jest 🙂😉))))
wątek zamknięty
faith, gratulacje, piękny zwierz
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
17 grudnia 2016 16:30
faith, już też pisałam na fejsie, ale wielkie gratulacje! Dobrze mu z oczu patrzy 🙂  Niech się zdrowo chowa! I obowiązkowo, mnogość fotek, oczekuję ja! 😀
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 grudnia 2016 17:30
Faith gratuluje i życzę wam samych cudownych chwil, wyczekałaś się na tego swojego  :kwiatek:

Pozdrawiamy kącik z kobyłą


i Prosiakiem

wątek zamknięty
faith fajne konisko 🙂 Powodzenia i przyjemności w pracy 😀
wątek zamknięty
faith, gratuluję!!! Powodzenia w pracy z nowym zwierzakiem i zdrowia dla niego!
wątek zamknięty
faith fajne konisko! Samej frajdy z jazdy Wam życzę  😅
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
18 grudnia 2016 09:54
breakawayy, 8 letni wałach Dedal (Landor po Lacatraz / Danina po Adlerschild) 🙂
wątek zamknięty
galopada_, bardzo fajny konik, Landory zresztą są bardzo wdzięczne w pracy (no oprócz kobył 😉). I większość zawsze kradnie mi serducho 🙂.
wątek zamknięty
faith, Też już podziwiałam na fejsie. Piękne konisko! 😍
wątek zamknięty
julka177, gratki poszerzania siodła o 2 rozmiary 😀 co do szaleństw - ot kobyła, łączę się w bólu 😁

brzezinka, gratuluje! 🙂

tulipan, nie treningowy Kary, tylko Kara maszyna, piękny on 😍

faith, gratuluuuje! Przepiękne konisko!

Kastorkowa, jak tam współpraca z kobyłą? 🙂

U nas się dzieje! Pamir ma współdzierżawczynię, więc ma dużo ruchu, a i tak full energii, chodzi top, przestawiamy go z wielokrążka na zwykłe wędzidło i taaak fenomenalnie mi się jeździ, że ojeju  😍 Wygląda już fajnie, jeszcze troszkę do ideału mu brakuje, ale ja to czepliwa matka jestem. 😂
Natomiast kobyła w końcu mi się ujeżdża. Treningi, czas i praca włożona w tą kobyłę daje super profity. Bawimy się jeździectwem i obecnie mamy mega fun z wszelkiego rodzaju ustępowań (nawet w kłusie zaczyna coś wychodzić!), łopatkami i innymi plątaniami nóg. Byłyśmy też na pierwszych zawodach po kontuzji, Pani Trener bardzo nas pochwaliła  😍 a spodziewałam się maskary, bo kobyła na ostatnich skokach przed zawodami miała parcie na skakanie jak najszybciej. A tu psikus, miły koń, trochę próbowała ze mną pójść, ale była do opanowania. Jechałyśmy małe LLki, bo pierwsze zawody po kontuzji to raz, a dwa chcemy się skupić na jakości parkurów, nie na wysokości. W 60 kobyła super, ale ja za to zapomniałam o przeszkodzie nr 7  😁 Natomiast w 70 już zapamiętałam mapę, przejechałam na czysto, kobyła super, a równa jazda, bez ciśnięcia spowodowała to, że byłyśmy pierwsze - konkurs z trafieniem w normę czasu  😀

Dowody na fajne jeździectwo:



Zawodowe z dekoracji:


I biegactwo niedzielne, kobył po zawodach taki zmęczony  🏇 a Pamir bawiący się w konia Zorro.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.