Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2016 19:55
faith, wygląda jak... Pączuś z lukrem! 😉

Wiecie, co jest najlepsze? Że dzień się wydłuża i za chwilę nie będzie egipskich ciemności o godz. 16... 😀

Kulu-Lulu po wizycie u zębologa magicznym sposobem odfochował sie na owies, wysłodki i inne dobra, a w robocie jakoś się milej na ręce zrobiło 😉
We wtorek jedziemy do Sopotu, od soboty konsultacje, więc plis o kciuki żebyśmy siary nie zrobili trener i sobie, hehe :p
wątek zamknięty
dawno nie pokazywałam mojego czarnego dziecka  🙂 oto Dzidzioosoba w różowościach, przepięknie chodzi na lonży, cudownie pracuje, uprawiamy intensywną drążkologię stosowaną i tyje w oczach od kiedy skończył się problem ze złamanym zębem-niespodzianką. Jak widać na poniższych zdjęciach, grasuje i czuje się jak to dziecko- dzidziowo 😀. Jeszcze jednak musi złapać "trochę mięśnia" zanim z powrotem założę mu na grzbiet siodło 🙂  😜   😍
swoją drogą, od kiedy nic go nie boli, zrobił się tak przylepny że spędzam w stajni średnio 40 minut dłużej, tylko drapiąc, głaszcząc i przytulając. Jakoś tak wygląda, że mam farta do tych koni z genem pluszowości  😍 😍
a na Pluszka wsiadłam przedwczoraj na padoku, na oklep bez kantara nawet, pełen spontan. Od Listopada utrzymuje nienaganną jakość chodu  😍  😍  😍 Jak tylko przyjdzie wiosna, zabieram się z powrotem za wdrażanie go do roboty  😅

wątek zamknięty
dairoxroxi Madzia jaka jaśniutka  🙂 jak się sprawuje? Najfajniejsza kucynka z jaką pracowałam. Właściwie jedna z niewielu <170 na której mi się fajnie jeździło, pomimo, że wyglądało to raczej komicznie 😉

Precelek Ale wesoły Elektron  😍 i ta derka... jest genialna  😜
wątek zamknięty
Precelek obłędnie mu w tych kolorach  😍  mojej babusi opowiedziałam historię Elektronka z zębem i od razu ją przestało boleć  😁 nagle wszystko je bez problemu  😂
wątek zamknięty
Precelek, mistrzowskie kolory  😍
wątek zamknięty
Sivens bo imię Electro to nie przypadek  😁
Milla dziękuję, to dzidzioderka, wiadomo że z uwagi na stan umysłu tego Dzidzia, róż to najlepszy wybór  😁
Baffinka dziękuję w imieniu Dzidzia, cieszę się że babcia zaczęła jeść :kwiatek: :kwiatek:
mam jeszcze małego Dzidzia przed pracą  🙂 żeby nie było że on się tylko tuczy i lata jak oszalały po łące  😁
wątek zamknięty
A ja wpadam z filmem https://vimeo.com/153018778

Mam najlepszego konia na świecie. Latam 30cm nad ziemią z jego powodu  💘 Szymi jest tak ambitny, zdolny, cierpliwy, że aż się boję siadać bo zepsuję. Film to zlepek momentów z niedzielnego treningu. Pierwsze podejścia do sekwencji łopatka - wolta - ciąg w kadencji, pierwsze podejścia do piruetów w galopie i pierwsze lotne w ilości więcej niż jeden. Powinnam Karemu pomnik postawić. Usposobienie Karego najlepiej widać pod koniec filmu. Chciałam zrobić dwie lotne na ścianie, a on sobie podniósł poprzeczkę i wali w serii, a pod koniec nawet co tempo  😁 Ostatnio sam proponuje trudniejsze elementy, no koń marzenie po prostu. Jeszcze to wszystko jest rozklekotane, ale to dopiero trzeci miesiąc pracy z nowym trenerem z czego pierwszy to totalny powrót do podstaw i zabaw gaz - hamulec. Zmieniliśmy sposób jazdy o 180 stopni, wiec i ja i koń potrzebujemy trochę czasu na ogarnięcie się.

Dziękuję za uwagę, koniec rzygania tęczą  😡  😉
wątek zamknięty
tulipan Jeśli pozwolisz, że się podzielę opinią, choć jestem laik patentowany - dużo bardziej mi się podobacie  👍 Super robota, oby tak dalej. Widać, że się jeszcze odnajdujecie w nowej rzeczywistości, ale jak to się poskłada do kupy to będzie WOW 😀 Kibicuję i trzymam kciuki.

Zazdrooooszczę trenera  😍
wątek zamknięty
Atea tak jak napisałaś to wszystko jeszcze trzeba poskładać do kupy. Kary nie ma siły, dlatego zdarza mu się tracić równowagę. Ale to zupełnie naturalne i nie martwię się. Za kciuki dziękuję, będą dobrą motywacją, żeby wrócić za kilka miesięcy z jeszcze lepszym obrazkiem  🙂
wątek zamknięty
tulipan, gratki dla was 🙂 Oby więcej udanych treningów i efektów z pracy 😉
Precelek, ty ze swoją Dzidzią macie mega pole do popisu jeśli chodzi o kolory, no i super się prezentuje 🙂
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
26 stycznia 2016 10:27
Musze sie bardziej udzielac. Mlode mi sie fajnie zajezdzaja- bez problemu na wybiegu skrecaja, zatrzymuja sie, ruszaja i oboje chodza zarowno töltem jak i klusem, wiec nie bede miala problemow z ,,wyduszeniem'' ktoregos chodu. Najbardziej zaskakuje mnie Þokkadís (Basiek), bo jest tak fajnym koniem i tak sie rwie do pracy (jak ma juz siodlo i wie,ze idziemy jezdzic to az sama rwie do przodu  😁 ). Strasznie zywa, energiczna,wesola.... taka zywiolowa Baska 😀 Bjarmi jest znowu zupelnie inny- jak ma isc to idzie, no trudno sie mowi. Kojarzy mi sie troche z emo  😂

13 lutego pierwsze zawody w tym sezonie i nadal sie zastanawiam czy startowac czy nie. Wszystko zalezy od Kleiny.

Wrzucam zdjecie Baski oraz dlaczego nie powinno sie robic zdjecia panoramicznego konia...

wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 stycznia 2016 11:27
Tulipan wow! To jak nie ten Szymek, którego pamiętam z poprzednich filmików i z zawodów  👍 A z kim teraz trenujesz, bo umknęła mi ta informacja?
Precelek  😍
wątek zamknięty
Precelek, Na ostatnim zdjęciu Elektro chciał zrobić tak:

I bardzo ładnie mu się udało. 😁 Muszę też przyznać, że koń ubrany na różowo na ogół przyprawia mnie o wymioty, ale w takim zestawieniu i na nim wygląda to naprawdę ładnie.

tulipan, Wspaniale to wygląda, zazdroszczę. 😍
(I jeszcze bardzo mi się podoba podkład muzyczny, uwielbiam MM. I Twój podskakujący pompon. :hihi🙂

ekuss, Panorama konia wymiata.  :wysmiewacz22: Poza tym mi się zdaje, że to mamut, nie koń. 😁

A z poprzedniej strony najbardziej podoba mi się Manti. 😀
wątek zamknięty
Milla dzięki  :kwiatek:
xequus z Marcinem Woldańskim  🙂
Julie w pompona wstąpił szatan chyba  😜
wątek zamknięty
Zairka Ale dorobiłaś się maszyny. Nie mogę doczekać się zdjęć spod siodła 😀 Co planujecie? Bardziej skoki czy ujeżdżenie?

lusia722 Oby do przodu i nie w górę! Dobrze kucyk wygląda, nawet po kontuzji.

dairoxroxi Jestem chyba nie na czasie? Masz drugiego konia oprócz łaciatego hucuła?

tulipan WOW. Na prawdę super postępy 😀 Widać że Szymek bardzo się stara, po wyjściu z łopatki do wolty świetnie majtają mu się uszy, jest zrelaksowany i skupiony na zadaniu. Marcin Woldański czyni cuda, już nie pierwszy raz wizę bardzo dobre wyniki współpracy... <zazdrość!!> 😉

faith Też ubolewam nad pogodą bo dachu brak...

Precelek Piękny Elektronek i na prawdę ładne zestawienie kolorystyczne derki, a nie przepadam za różem. Mój w tym roku jak mamut, nie derkowany i czasem mam ochotę siebie za to udusić.

Z cyklu dzień jak co dzień...Pada deszcz, na dworze szaro buro i ponuro.
Kalosze, kurtka przeciwdeszczowa, czapka, szalik i lecimy...

Wytaplany w błocie i kałuży, cały mokry i parujący, zadowolony z siebie...  Entuzjazm +100  😀

Po wyczyszczeniu i ubraniu na lonżę... Entuzjazm -100 😁

wątek zamknięty
tulipan fajnie wyglądacie  🙂
precelek jak mi się Twój Dzidź podoba  😍

A my z Donitą czekamy na weta. Wetka miała być dziś, ale nie zdąży i przyjedzie jutro. Kaszel i glut z nosa niestety nie przeszły po lekach, a dodatkowo Mała kuleje. 🙁 Oprócz tego szukamy siodła, które będzie pasowało i nie zrobi jej takiego kuku jak obecne  😵
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 stycznia 2016 19:13
Zairka Ale dorobiłaś się maszyny. Nie mogę doczekać się zdjęć spod siodła 😀 Co planujecie? Bardziej skoki czy ujeżdżenie?

Powiem szczerze ze szukalam profesora w skokach ale chyba glupieje na starosc i chce mi sie ujezdzenia... A ze siodlo musze zmienic...
wątek zamknięty
Precelek, no w końcu🙂 ciesze się że wszystko u Was ok 🙂
tuch, hahaha, świetne przed i po 😀

Odwilż przyszła  😅 to oznacza błoto ale także rozmarzniętą ujeżdżalnie  😁
wątek zamknięty
W sumie to chciałam zacząć KR w 2016-tym od takiego wielkiego "boom": hej hej, wracamy, trenujemy się, jest dobrze... Chciałam - a wyszło jak zwykle  😤
Czyli ja w domu sprzedaję sprzęt, a koń w klinice po operacji. To się nazywa "boom"!  😵

Podpatruję więc sobie Was, Wasze koniska i sukcesy, i cieszy mnie to, że stała re-voltowa ekipa dobrze się trzyma 🙂 Patrząc na Was, żywię nadzieję, że i do nas w końcu uśmiechnie się los i pojeżdżę na swoim koniu dłużej niż pół roku bez żadnych kataklizmów 😉

Buziaki dla Was i kopytnych ode mnie i od Rudej  :kwiatek:
wątek zamknięty
xxmalinaxx, Jezu :O jak mi przykro, co się stało?!  😲 😕 Trzymaj się jakoś..
wątek zamknięty
O matko. 🙁 Wynik wrzodów czy coś innego się Wam przytrafiło? Dużo siły przesyłam. :kwiatek:
wątek zamknięty
Nie, dziewczyny, niestety wrzody są tylko nie dającym o sobie zapomnieć tłem. To była kolka; właściwie bez przyczyny, ot tak, z powietrza. Statystyka, jak powiedziała znajoma. Przemieszczenie okrężnicy, wzdęcie jelita ślepego. Musiała być niestety operacja - najważniejsze, że już po, a kobyła żyje. Bo przyznam szczerze, że momentami zwątpiłam  😡
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 stycznia 2016 23:17
xxmalinaxx strasznie współczuje stresów 🙁 całe szczeście że dobrze się skończyło :kwiatek: trzymaj sie a konisko niech rehabilituje sie dzielnie!

Ja przyznam szczerze tez ciekawie zaczynam przygodę z Buniem przyjechał 20 grudnia, 22 pojechał na kliniki z objawami kolkowymi, spędził tam tydzień, wszystko wskazywało na zapalenie jelit wywołane silnym stresem, takze swieta mialam z glowy.. cale szczescie skonczylo sie na dobrze (tfu tfu). Przed zakupem zakuł oko, wet badał stwierdził że nie groźne powierzchowne zapalenie rogówki, kropić i przejdzie a niestety wygląda że jest coraz gorzej... w sobotę mamy wizytę wetki.
Taki mój powrót do jeździectwa.. ja nie ja to koń, a obiecałam sobie że to będzie DOBRY rok, dobry początek nowego życia a mam wrażenie że wszytsko sprzysięga się przeciwko mnie 😵
ehhh taka chwila słabości bo w głebi ducha wierze że to już koniec problemów, taki tam chrzest 🙄
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
27 stycznia 2016 07:07
Ehh, bo to jest złośliwość losu, na którą nie mamy wpływu - ileż razy klęłam aż uszy puchły, bo się na rzęsach staje, dba, chucha i dmucha na szkapę, a jej ciągle coś. Jak nie noga to oko, jak nie oko to obtarcie - no oszaleć można! A obok się widzi "cyborga" co chodzi w siodle rodem z głębokiego prlu, jeździ na nim styl "ułańsko-fantazyjny pt galopem ze stajni, galopem do stajni" i takiego konia nic się nie ima.  😵 wtf?! I człowiekowi ręce i cycki opadają.
Dużo, dużo zdrowia dla Waszych sierściuchów laseczki!
wątek zamknięty
Zairka, wspólczuję perypetii z okiem. Pół roku walczyliśmy o oko mojego konia. Jedna rada- tylko i wyłącznie wet okulista tu liczy się czas! Bardzo mocno trzymam kciuki!!! :przytul:
wątek zamknięty
tuch Karemu uszy majtają na wszystkie strony, on po prostu polubił robotę ostatnio  🙂 A co do panierowania. Moje ogolone i zaderkowane, a potrafią się pięknie pod ciuchami ubabrać  😉

malina Będzie dobrze  :kwiatek: Operacja ze względu na wrzody czy coś zupełnie innego?
wątek zamknięty
Zairka xxmalinaxx Współczuję kolek 🙁
Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i ruszenia z kopyta bez przygód.

Moon Mamy w okolicy wiele takich oszołomów i owszem jest hajla, bajla, brama, dzida, galop ale... Trzeba im przyznać że te konie chodzą codziennie lub prawie codziennie pod siodlem a jeśli nie pracują to wychodzą codziennie na padoki na dość spore obszary, są rozruszane, nikt ich nie wyciąga nagle na jazdę po miesiącu stania w boksie. Są zaprawione w bojach, mało czego się boją i mało co robi na nich wrażenie. Często przy okazji są źle traktowane a to uczy je cwaniakowania i radzenia sobie z człowiekiem, a to z kolei chroni je przed głupimi kontuzjami. Inna kwestia też że tych koni nikt nie bada 😉
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
27 stycznia 2016 08:34
tuch, no właśnie, ale masz poczucie, że omg - X ora konia po polach, szlabanach i gałęziach, a ty móżdżysz czy aby na pewno podłoże na hali odpowiednie na podskoczenie 40cm i... czyj koń się sypie? Ofc, że Twój! :P Złośliwość, no złośliość losu!  😤

Zairka, aż mnie ciarki przeszły na myśl problemu z okiem... Oby to nie było nic poważnego, szybko wzywaj weta, bo nietrafiona diagnoza oczna to lipa straszna :/ Z ciekawości - jakie krople dajesz i jak wet sprawdzał uszkodzenie rogówki - kroplami?
wątek zamknięty
Zairka-bardzo ci współczuję-nie piszę jak najszybciej wet okulista bo ty jesteś taką osobą  która wie o co chodzi-
Ja przeszłam gehennę z leczeniem wrzodu- w wyniku powikłania koń stracił wzrok w tym oku-doszło do bardzo cięzkiego zakazenia grzybiczno-.bakteryjnego. Ponieważ był oprócz tego bardzo ciężko chory konia musiałam uśpić-ale leczenie tego oka i co się z tym okiem działo do dzisiaj doprowadza mnie do rozstroju nerwowego.
Kto ci leczy konia i jakie krople dajesz?
Oby ten rok był dla ciebie szczęsliwszy niz jego początek-tego ci z całego serca życzę.
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
27 stycznia 2016 10:11
walczyłam z uszkodzeniem rogówki bardzo długo i żadne krople nie działały, poskutkowało dopiero wkraplanie osocza krwi. Z oczami nie ma żartów i trzeba jak najszybciej działać... :/
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.