Okrągłe podkowy

Hej  🙂
Zaczęła się zima, spadło trochę śniegu, przez co rodzi się moje pytanie. Jak radzić sobie ze śniegiem przyklejającym się do kopyt podkutych okrągłymi podkowami? Pierwszy raz mam taki problem, mój koń ma kłopot z kopytem więc teraz muszę ją przekuć na okrągłe. Kupiłam podkładki tradycyjne do śniegu ale kowal mówi że bez sensu je zakładać bo do tylnej części podkowy i tak będzie się śnieg przylepiać co jest podobno gorsze dla kopyta niż gdyby wg nie miała podkładek. I teraz zastanawiam się czym jak nie wkładkami można się pozbyć nabijającego się śniegu? I czy zakładać te podkładki czy sobie je odpuścić? Ma ktoś może jakiś pomysł 🙂 potrzebuję jak najszybszej odpowiedzi bo kowal ma być jutro, z góry dzięki 🙂
wątek zamknięty
tusia336, po pierwsze jest wątek o podkuwaniu, kopytach, podkowach itp zatem nie przeczytałaś regulaminu i stworzyłaś dubel
Po drugie kowal powinien wiedzieć jakie wkładki zastosować w tym przypadku - możliwe, że pomogłyby zwykłe , pełne zasłaniające całe kopyto, lub zalanie kopyta silikonem (zdrowsze), ale nie znając konia i problemu ciężko wyrokować
Tak, czy siak wypuszczanie kutego konia na śnieg i lód to niestety proszenie się o kontuzję 🙁
wątek zamknięty
zamykam
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.