Re-voltowy łańcuszek książkowy

aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
20 stycznia 2016 08:25
Mam pomysł dla re-voltowych czytelników - łańcuszek książkowy. Pomysł zrodził się z jakiejś dziwnej "piramidy finansowej" w postaci książek, która zaczęła krążyć po facebooku. Piramida to nie będzie i mam nadzieję, że Wam się spodoba. Proponuję zasady:

Do 10 lutego tworzymy listę chętnych osób, między 10 a 15 lutego rozpoczynamy zabawę. EDIT: Do 12 lutego każdy musi przesłać swój adres osobie poprzedzającej na liście.

1. Wybieramy książkę, którą lubimy, która jest dla nas ciekawa, wniosła coś ważnego do naszego życia - choćby uśmiech i radość.
2. Na kartce A4 piszemy, skąd wybór tej akurat książki, oraz notujemy jeden ulubiony cytat z wybranej lektury. Kartkę wkładamy do książki.
3. Wysyłamy książkę do kolejnej osoby z listy (ostatnia osoba z listy wysyła do pierwszej)
4. Kolejna osoba po przeczytaniu książki na kartce A4 do niej dołączonej dopisuje cytat, który najbardziej przypadł jej do gustu z lektury, podpisuje się nickiem z re-volty. I przesyła otrzymaną książkę do kolejnej osoby z listy.
5. W ten sposób wysłana książka przejdzie przez ręce wszystkich Re-voltowiczów z łańcuszka, na końcu wracając do właściciela z listą cytatów od każdego jako pamiątka z podróży po Polsce.

Na przeczytanie ksiązki proponuję miesiąc czasu - wysyłka ksiązki do 15go każdego miesiąca. Wysyłka zawsze przesyłką priorytetową, posiadającą nr nadania - aby nie zaginęła i nie szła przez kolejny miesiąc. Należy się liczyć z faktem, że książka w trakcie takiej podróży może się podniszczyć - ale myślę, że będzie to kolejne świadectwo jej przygód z podróży.

Jeżeli zbierze się nam na liście sporo osób, to podzielimy na dwa lub trzy łańcuszki - aby książki nie wędrowały dłużej, niż rok (10-12 osób w łańcuszku). Po zamknięciu listy nie dopisujemy nowych osób do istniejącego łańcuszka - ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzył się kolejny. Gdy łańcuszek zakończy swój cykl, możemy zrobić losowanie kolejności, lub wymianę osób z innym łańcuszkiem w ramach urozmaicenia.

Co Wy na to? Podzielmy się swoją ulubioną książką!

1. aniapa
-----------------------------------------------------------------
Wysyłka książek: do 5 dnia każdego miesiąca, zaczynamy między 1 a 5 lutego

Do 1 lutego wysyłamy teresce tytuł i autora książki na listę kontrolną. Jeśli tytuł będzie się powtarzać, o pierwszeństwie do jego wysyłki decyduje kolejność zgłoszeń.

Do 1 lutego przesyłamy adres do wysyĺki osobie poprzedzającej, dogadujemy się z nią, jaka forma wysyłki najbardziej pasuje obu osobom - pamiętajcie, by dało się ją śledzić!

Łańcuszek A
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
9. LatentPony

Łańcuszek B
1. sienka
2. LatentPony
3. Cierp1enie
4. Ogryzek
5. Atea
6. safie
7. hedonistka
8. JARA
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 stycznia 2016 08:48
2. Jara
3. Akleshia
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
A jeżeli ktoś otrzyma książkę, którą już posiada?
Może osoba wysyłająca powinna się upewnić przed wysyłką?
Albo żeby nie szły łańcuszkiem dwie takie same pozycje...
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
22 stycznia 2016 12:57
Myślałam o tym - albo decydujemy się na niespodziankę z ewentualnym rozczarowaniem, albo zgłaszamy tytuły, jakie chcemy wysłać. Zdecydujemy wspólnie, jak zamkniemy łańcuszek  :kwiatek:
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
Cariotka   płomienna pasja
22 stycznia 2016 15:01
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
Scottie   Cicha obserwatorka
22 stycznia 2016 16:23
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie

Moja pierwsza re-voltowa zabawa, zapowiada się super i już nie mogę się doczekać jej rozpoczęcia! 🙂
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
Fantastyczny pomysł!!! 😍


1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
9. sienka
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 stycznia 2016 18:56
Ja też chcę, ja też!

1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
9. sienka
10. LatentPony
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
9. sienka
10. LatentPony
11. Cierp1enie


super pomysl  🏇
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
22 stycznia 2016 22:03
Cieszę się, że się podoba 😉 Jeszcze jedna osoba i zamkniemy pierwszy łańcuszek. Mam nadzieję, że nazbiera się ich więcej  😉
1. aniapa
2. JARA
3. Akleshia
4. Karino1998
5. pestka
6. Cariotka
7. Scottie
8. tereska
9. sienka
10. LatentPony
11. Cierp1enie
12. Ogryzek

💃
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 stycznia 2016 09:03
No i mamy pierwszy łańcuszek  😅 Zbieramy drugi!!! Kto zacznie?

Decyzja dla osób z pierwszego łańcuszka - czy zgłaszamy teraz tytuły książek?
Scottie   Cicha obserwatorka
23 stycznia 2016 09:20
Zdecydowanie bardziej wolę niespodzianki! Nie przeszkadza mi, że będą np. 2 takie same książki w jednym łańcuszku czy książka, którą już kiedyś czytałam.
Dokładnie ja też chcę niespodziankę! A może zaczniemy wcześniej skoro komplet już jest 🙂
Ja się podporządkuję decyzji większości.
rowniez jestem za niespodziankami 🙂

proponuję jednak żeby ustalić nie za szybki termin pierwszej wysyłki - osobiście do własnych książek jestem bardzo przywiązana, chciałabym kupić nową do wysyłki, więc myślę że chwila na namysł plus kupno mogłaby się przydać 🙂
A może np. jedna osoba otrzymałaby na pw wiadomość od każdego, jaką książkę wyśle. Żeby jednak uniknąć powtórzeń tej samej książki w łańcuszku?
Scottie   Cicha obserwatorka
23 stycznia 2016 15:52
sienka, do 15 lutego to chyba wystarczająco dużo czasu? Chociaż moim zadniem nie ma co tak długo czekać, najchętniej wysłałabym książkę 1 lutego 😉
Też wysyłam książkę, do której jestem bardzo przywiązana (i jest nowa w mojej biblioteczce), ale moim zdaniem ta zabawa właśnie na tym polega.

PS. Jeśli chcecie, to możecie mi wysłać tytuły- sprawdzę, czy się powtarzają.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 stycznia 2016 15:56
A może np. jedna osoba otrzymałaby na pw wiadomość od każdego, jaką książkę wyśle. Żeby jednak uniknąć powtórzeń tej samej książki w łańcuszku?


Wtedy ktoś nie będzie miał niespodzianki. Nie ukrywam, że ja też bym ją chciała mieć   😁 ale dostosuję się do większości głosów - jeśli chcecie, skontroluję listę 🙂

Edit: teraz doczytałam ps. Od Scottie - jak chcesz mieć niespodziankę, to ja sprawdzę listę, jako założyciel zabawy poczuwam się do odpowiedzialności 🙂

Proponuję dla naszego łańcuszka termin wysyłki do 5 lutego. Co Wy na to?

No i czekamy na kolejny łańcuszek!
5 luty jest ok.  💃

Ja się zgłaszam na ochotnika do sprawdzenia tytułów. Nie zależy mi w sumie na niespodziance...
Podajemy tylko tytuł czy autora też I do kogo?
Ja już mam ksiazke wybraną  🙂 lezy i czeka na wysyłkę, tylko cytat trudniej wybrać bo czytałam ją  już jakiś czas temu ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 stycznia 2016 16:13
To tytuły w takim razie wysyłamy do tereski, jeśli jej to odpowiada  😉

Edit: zaktualizowałam pierwszy post.
Scottie   Cicha obserwatorka
23 stycznia 2016 16:21
Napisałam do tereski- tytuł i autora, to do kogo wysyłamy to chyba jasne 😉 W poniedziałek się już na pocztę wybiorę 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 stycznia 2016 16:30
Scottie poczekaj proszę z wysyłką, aż tereska potwierdzi, że żadna z książek na liście się nie powtarza.
aniapa, Scottie, pestka zgłoszenia książek przyjęte, nie powtarzające się.  😅
Świetna sprawa, szkoda, że nigdy nie mam pieniędzy i nie stać mnie nawet na wysyłkę  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się