Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

oj ostatnie sprzed 2 lat chyba 🙂 Ancilli tu brakuje, wiem ze chyba Marta robila u Niej cos nowego !

A ja wciaz szukam jakiejs zdjeciowej dokumentacji Polagry 2002, ktos ma moze?
http://www.allegro.pl/item523269689_stanowka_ogierem_slaskim_rataj.html

Czy ja dobrze widze, to ten Rataj po Rycerz ? 1983 rocznik ! wow, jestem pod wrażeniem, 26 lat w tym roku !
Hexa, masz na myśli te?  🙂
(poruszenie postaci dodane przeze mnie)




Montana, tak to na 90% ten Rataj 🙂.
cieciorka   kocioł bałkański
06 stycznia 2009 20:48
Hexa, ile marcepan ma wzrostu?

i jak wg twoich rodziców wygląda ładny koń? 🙂
Marcelito ma 10 lat, 28 marca skonczy 11. W papierach ma wpisane 166, natomiast jak ostatnio go mierzyliśmy to mial 170,5 w podkowach.

Dla mojej rodziny jedynym slusznym zwierzeciem jest kot - pod każdą postacią - kazde inne stworzenie ( śmiem twierdzic, ze wliczaja w to równiez swoj hexowaty przychowek  😉 ) to boski półprodukt  😂

Vynter tak, o tych zdjeciach mowiłam 🙂 i jeszcze raz spytam o nieszczęsną Polagrę 2002, z tego co slyszalam to Marcepan zostal wtedy vicechampionem wystawy. Wiesz moze w jakim tiowarzystwie? jaka byla reszta stawki i wyniki?
zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 21:05

Dla mojej rodziny jedynym slusznym zwierzeciem jest kot - pod każdą postacią - kazde inne stworzenie ( śmiem twierdzic, ze wliczaja w to równiez swoj hexowaty przychowek  😉 ) to boski półprodukt  😂



łeeeeee... zaplułam monitor!!!  😁  🚫
W papierach ma wpisane 166, natomiast jak ostatnio go mierzyliśmy to mial 170,5 w podkowach.


Jak Ci kiedyś mówiłam, że on musi mieć koło 170, to się uparłaś jak koza...Hmmm, wiedziałam że mam rację - mały bydlaczek z niego...

A co do kotów, to Twoja rodzina ma rację - w szczególności w porównaniu z Tobą. Nie zauważyłam, żebyś umiała się łasić i mruczeć przy głaskaniu...
 

 śląski bezmięśniowy darmozjad w zimowej szacie 🙂
fot. m. staszczak


jeszcze taki
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 stycznia 2009 18:52
Hexa
Cuuuudo!!  😜
Pokaż jeszcze!!

Tak mi się przypomniało, że chyba miałam Twojego konia na tapecie swego czasu 😉
Takie zdjęcie na hali w skoku luzem, od przodu.
Hexa  on jest przepiękny , naprawde jest najładniejszym koniem jakiego widziałam  😉
asds   Life goes on...
08 stycznia 2009 19:09
Hexa..on jets po prostu cudny! Tylko schrupac!  😍 😍 😍
Dziewczyny przestańcie bo szybko popadniemy w samozachwyt 🙂 ale ogromnie, ogromnie mi miło i dziekuje w imieniu Darmozjada  🙇
asds   Life goes on...
08 stycznia 2009 19:44
Dziewczyny przestańcie bo szybko popadniemy w samozachwyt 🙂 ale ogromnie, ogromnie mi miło i dziekuje w imieniu Darmozjada  🙇




No kłamac mamy zacząc? 🙂
Wiesz co Hexa, normalnie on jest taki brzydki, że aż mi oczy wychodzą na wierzch i dostaję ślinotoku  😜
Hexa niestety nie mam wyników z tamtej wystawy - wtedy jeszcze nie siedziałam w śl. Przejrzałam stare KP ale tam ani słowa o Polagrze.

Marcek to ma w sobie coś takiego co ujmuje każdego - zresztą wystarczy spojrzeć na jego liczny fanclub 😁 ja też go kiedyś miałam na tapecie 😉 Daj jeszcze jakieś zdjęcia. O! i Boya też jak masz (+ i źrebaki najlepiej)  :kwiatek:

A tak w ogóle to Marcel kryje nadal? Dlaczego nie ma go w spisie pzhk?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 stycznia 2009 17:37
To ja się jeszcze pochwalę moją ślązaczką: Żegluga, hodowli książańskiej, po Jogurcie od Żety. Urodzona 11.03.2007, gniada bez odmian, dla znajomych: Glusia  😉 Niestety, zdjęcia za fixa nie chcą mi się tu wkleić, więc posiłkuję się forum małopolków, gdzie Gluśka jest:
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=231.30  - odpowiedź 31 i 34
Averis   Czarny charakter
10 stycznia 2009 20:17
Te wstawione przez Was Ślązaki są obłędne!  😜

No to obiecane zdjęcia z nowego domku 🙂



asds   Life goes on...
10 stycznia 2009 20:24
A ja jutro jakies fotki grubcia nowe postaram sie podrzucic :P
Hexa cuuudo  😜 daj więcej zdjęć 😉
Averis   widze że Kary się zaklimatyzował w nowej stajni  😀
asds   Life goes on...
10 stycznia 2009 22:12
Averis a gdzie teraz urzedujecie?
Hexa Marcek wymiata 🏇 Te zdjęcia widziałam już nie raz na starej Volcie, ale nadal nie mogę się napatrzeć. Nigdy mi się nie znudzą 😜

Averis słodziak ten Twój 💘 Strasznie jestem ciekawa jak będzie wyglądał jak podrośnie

Cieciorka zaczęła temat starego i nowego typu ślązaków. Mi się chyba (bo jeszcze nie jestem pewna :emoty327🙂 bardziej podobają te w starym typie. Powiedzcie mi czy to, że typ nazywany jest "starym" oznacza, że odchodzi się od niego całkiem, że teraz ślązaki będą już "lżejsze"?

Marzy mi się kupno ślązaka, czy jak za parę lat sobie wymyślę takiego to czy dostanę jakiegoś w starym typie? (młodego 😉)
Averis   Czarny charakter
11 stycznia 2009 16:50
amnestria Dzięki  :kwiatek: Myślę, że będzie wyglądał identycznie jak jego matka (zdjęcia są na początku wątku 🙂😉, bo już teraz jest do niej bardzo podobny.
asds W niewielkiej stajni pod Opolem- w Grotowicach. Ma cały dzień padoki, kumpli, blisko las- także myślę, ze jest zadowolony 🙂

Edit: zjadłam jeden wyraz  😁
asds   Life goes on...
11 stycznia 2009 16:58
Zdjec nie mam bo nie miała czasu robic, za to konia wymierzyłam i trzeba bedzie usiasc przy maszynie i derke szyc....Bo takich rozmiarów w sprzedazy nie ma :P
[quote=Amnestria]Cieciorka zaczęła temat starego i nowego typu ślązaków. Mi się chyba (bo jeszcze nie jestem pewna emoty327) bardziej podobają te w starym typie. Powiedzcie mi czy to, że typ nazywany jest "starym" oznacza, że odchodzi się od niego całkiem, że teraz ślązaki będą już "lżejsze"?[/quote]

Stary typ oznacza ślązaka z minimalnym/bez dolewu xx lub sch.w. Hoduje się i takie i takie, w zależności od celu użytkowania. Jeśli chodzi o sport to stary typ ma tam małą racje bytu, ale za to idealnie nadaje się do szeroko pojętej rekreacji, małego sportu i kochania 🙂. Poza tym stary typ co cenna baza genów, i chociażby z tego powodu warto go pielęgnować. Oczywiście pod warunkiem jednoczesnego dbania o jakość tej "bazy".

Trochę zimowych klimatów okiem Agnieszki Paradowskiej.  🙂
Jeszcze raz ogromne dzieki :kwiatek: :kwiatek:

Z  fotkami Marcela chyba powinnam dac na wstrzymanie, zeby z kącika ślązakow nie zrobił sie kącik marcela  😉

Vynter nie wiem wlasnie czemu nie ma go w spisie PZHK, jest w DZHK
http://www.ozhk.wroclaw.pl/trzebnicki.html

Co do nowego typu to brakuje mi tu zdjec Tulipan i jednego z moich sportowych ślązakopochodnych ulubieńców - Lino.

Atu proszę, Vynter - dla Ciebie Boy z lata tego roku:

fot. M.Staszczak
Ach, Boy... 😍  😅 masz jeszcze, prawda?  :kwiatek:

Na starym forum, Tereska chyba wstawiała zdjęcia jakiegoś narybku po nim, nie wiesz może co dalej z tymi źrebakami, może masz jakieś zdjęcia?

Duże jest zainteresowanie Marcelem i Boyem jako ogierami? Dziwne, że  nie ma go w tym spisie pzhk, ciekawe jakich jeszcze ogierów brakuje 😉
asds   Life goes on...
13 stycznia 2009 11:28
Kochany wątku ślązaków 🙂


Od południa dnia wczorajszego asds juz oficajlnie 24 lata ukończyła 🙂  :kwiatek: 🏇
Ha! Asds nie gadaj 😁 mi też wczoraj przybył kolejny rok  🏇. Czy data urodzenia wpływa na zainteresowania? 🤣

Najlepszego!  :kwiatek:
asds   Life goes on...
13 stycznia 2009 14:45
Ha! Asds nie gadaj 😁 mi też wczoraj przybył kolejny rok  🏇. Czy data urodzenia wpływa na zainteresowania? 🤣

Najlepszego!  :kwiatek:


Nawzajem!

Jak będziesz może w Wawie na Torwar to zapraszam na winko ( dojrzewajace ) urodzinowe 😀
Dziękuje, ale na Torwar się nie wybieram. Może innym razem 🙂 :kwiatek:.

Miał ktoś z Was do czynienia z mixem śl-xo/młp? Co sądzicie o takim połączeniu, czy sprawdza się lepiej, czy gorzej niż xx?

W ramach ciekawostek, Ronceval xo użyty w Strzelacach, ojciec m.in koni Medar (od Medora/Fabian) i Dysput (od Dyna/Fabian) startujących w ujeżdżeniu (może ktoś posiada fot?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się