Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 lutego 2014 22:17
iwona9208, dzięki 🙂 Nie, no myślę, że ma ok. 90cm, może metr (ale wątpię), co nie zmienia faktu, że Darka kopa ma i w hali bez problemu skakała 115 😉 Skakałaby wyżej, gdyby nie jej nieogarnięta jeszcze Pańcia, która na wyższych przeszkodach jeszcze panikuje 😉
Aleksandra Alicja, Bazyli jest u nas w treningu :-) Potwierdzam, piękny i jaki piękny taki jest miły i sympatyczny w obejściu i pracy. Taki cukiereczek :-)
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 lutego 2014 10:03
iwona9208, dzięki 🙂 Nie, no myślę, że ma ok. 90cm, może metr (ale wątpię), co nie zmienia faktu, że Darka kopa ma i w hali bez problemu skakała 115 😉 Skakałaby wyżej, gdyby nie jej nieogarnięta jeszcze Pańcia, która na wyższych przeszkodach jeszcze panikuje 😉

Mimo wszystko wydaje się wysoko, a kobyła jeszcze skacze z jakim zapasem! Tylko pańcia musi przestać cykorzyć  😉
Jeśli chcielibyście mieć od śląskiej matki coś bardziej sportowego, skoki lub ujeżdżenie, jakiej rasy ogiera byście wybrali?
Dobrze do tej pory spisywały się w tych dyscyplinach ślązaki po ogierach xx.

Mam pytanie odnośnie programu ochrony rasy. Ile minimum hodowca musi mieć klaczy 2 czy 3? Nie interesowało mnie do tej pory, a teraz znajomi się pytają.
asds   Life goes on...
26 lutego 2014 22:52
Jeśli chcielibyście mieć od śląskiej matki coś bardziej sportowego, skoki lub ujeżdżenie, jakiej rasy ogiera byście wybrali?


Wtedy bym zakupiła ślązaka w nowym typie, czyli z dolewem krwi XX.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 lutego 2014 10:18
iwona9208, oj musi, musi, już trenera w tym głowa 😉
[quote author=Enara link=topic=99.msg2022747#msg2022747 date=1393342981]
Jeśli chcielibyście mieć od śląskiej matki coś bardziej sportowego, skoki lub ujeżdżenie, jakiej rasy ogiera byście wybrali?


Wtedy bym zakupiła ślązaka w nowym typie, czyli z dolewem krwi XX.
[/quote]

A ile tej krwi powinno być?
8,28% to dużo czy mało?
Teoretycznie powinno tak być ,ze im wiecej dolewu tym słabszy kościec,lecz to tak nie działa  🙂 Trzeba konia zobaczyć . 🙂
Hej! Czy ktoś z re-voltowiczów wybiera się jutro na test obcego powożącego do Książa? Może ktoś z aparatem? :-)
I jak test obcego powożącego 🙂?
Witam oglądając zdjęcia Waszych kochanych ślązaczków aż dech mi zaparło 😍 😍. Coraz bardziej słaniam się do kupna konika właśnie tej rasy, macie jakies rady na co zwrócić większą uwagę przy kupnie konia właśnie tej rasy?
Czy ktoś wie może o której zaczynają się próby dzielności klaczy w sobotę oraz niedzielę ? Wybieram się pierwszy raz w tym roku ale nie znalazłam informacji odnoście godziny rozpoczęcia 🙄
śląska moc czyli kucyk power!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
11 kwietnia 2014 16:29
Djarumm, faaajnyyy 🙂 Napiszesz coś więcej??
Makrejsza - Dziękuję ! 🙂 A więc ma na imię Fiona, 21 czerwca będzie obchodziła swoje 6 urodziny,w sumie przyznam się szczerze że 100% ślązak to nie jest bo w papierach ma rzekomo wpisane SP ale ojciec śl. Matka sp ,ślązak z  małopolakiem,więc tak czy tak większość ma  w sobie jednak tej krwi śląskiej 🙂
gwoli ścisłości tu jest rodowód
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-134038.html
Po za tym można  powiedzieć że ambitna z nas rekreacja ,która ma chwilowy zastuj bo trenerka jest w ciąży,poza tym fanki terenów,spacerów w ręku  i generalnie konia mam dla samej siebie,przyjemności i swojej satysfakcji 😉
Jeśli kogoś próba interesuje to mogę powiedzieć, że Loxia pierwsza, druga Roma, a trzecia Palestra. 8 była La sinn. Trzy klacze odpadły, m.in. Arabelka, bo okulała. Tyle do mnie wieści dotarło więc się dzielę. Jeśli coś źle napisałam, a ktoś ma inne info proszę mnie poprawić i przepraszam za wprowadzenie w błąd 🙂
Dzieki za info 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
30 kwietnia 2014 20:36
Są wreszcie zdjęcia Pauliny Peckiel  😅
Pamięta ktoś może jak sie nazywała ta niemiecka strona,gdzie można zobaczyć rodowód konia,coś podobnego jak u nas baza koni. Z góry dziękuję 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
04 maja 2014 09:13
Znam tylko taką: http://www.allbreedpedigree.com/ , ale to chyba nie niemieckie...
Rimondo?

12 lipca pod Płońskiem ma być premiowanie źrebiąt śląskich. Wzhk planuje klasy od sysaków po dwulatki.
Dzięki wielkie 🙂 Ktoś wie może jak bonitacja klaczy na naborze do ZT Książ ??
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 maja 2014 19:29
Jako, że przechodzę na L4 i do jazdy wrócę w przyszłym roku, to pomęczę Was trochę filmikami z zawodów, na których udało mi się w tym roku wystartować 😉
Od razu mówię, że wszystkie stopy były moje - wychodzi jednak, że niedoświadczony koń + niedoświadczony jeździec, to kiepskie połączenie 😉 Co nie zmienia faktu, że i tak jestem z naszych postępów niesamowicie dumna 🙂




Był ktoś może na wystawie w siedlcu i ma fotki  oraz wyniki 🙂?
Ja mogę powiedzieć tyle na temat Siedlca, że w kategorii 3- letnich klaczy I miejsce zajęła Rebelia - klacz z Książa, II Dama - hodowli pana Tadeusza Cieślaka i III Nimfa - również klacz z Książa. Czempionką całej wystawy natomiast została bodajże dwuletnia Wenecja należąca do pana Henryka Paczkowskiego. Myślę, że nic nie pomyliłam 🙂
Zagadka 🙂 Co to za ogier 🙂?
jednak widzę :P

Czy macie fotki sl ogiera Begis ?

czy ktoś jest w stanie mi na forum wytłumaczyć na czym dokładnie polegają rody np. Ród og. Edelman, og. Gambo ?
Dave jaki rocznik? 😉

Begis


Edelman i Gambo





edit.
Makrejsza fajna z Was para, jeszcze się wyrobicie jak wrócisz do jazdy 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 czerwca 2014 15:19
vynter, dziękuję 🙂 Na razie trzymam kciuki, bo kobyłka szykuje się do L-ki w Jaroszówce (będzie na niej startować forumowa Kl4dia) 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się