:(

Dowidzenia.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
03 lutego 2016 07:37
Nigdy nie słyszałam o specjalnych nerwach łączących nabiał ze stawami skokowymi.
wątek zamknięty
nie ma znaczenia kastracja na to czy kon bedzie skakac czy tez nie i kastracja nie zmienia charakteru konia. Sama mam młodego bo prawie 3 letniego ogiera, ale planuje go kastrowac, dla jego wygody i swojej. Ponieważ na zawody można wtedy bez problemu z innymi się zabrać, nie będzie się napalał na każdą napotkana klacz, na padok będzie mógl wychodzić obok innych koni a nie sam i odseparowany.
Do tego gdy koń nie ma miec licencji to po co ma byc ogierem? A jak jest jeszcze agresywny to tym bardziej kastracja może go troche utemperować.
wątek zamknięty
.
wątek zamknięty
A że tak zapytam... ile lat ma "dziewczynka"?
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
03 lutego 2016 09:56
Interesujący dobór nicku. Zaiste.
wątek zamknięty
Przy "Zostałam sama" uroniłam łzę. Nie wiem, co taka sentymentalna jestem....  😁
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
03 lutego 2016 12:32
proponuje przedstawic argument, ze po kastracji bedzie skakal lepiej - nie bedzie jajkami o dragi haczył  😎
wątek zamknięty
Żarty żartami, szkoda że tego konia nie widzicie.

Proponuje rozczulać się nad nowymi kolekcjami czapraków 2016 lub zaatakować kogoś kto za nisko założył ochraniacz.

Trudno, pomysł nie wypalił..... Trzeba szukać innej drogi.
wątek zamknięty
Mendy,
dziewczynka jest niepełnoletnia, Ty nie jesteś stroną w sprawie - ale znajomą.
Co mamy doradzić?
Co napisać? że jakiś kompletny debil kupił dziecku ogiera i tego nie kontroluje?? że zwala na dziecko odpowiedzialność za ogiera?
Że koń jest niewychowany, zaatakował dziecko (może po prostu ruszył szybciej i przewrócił) i rodzice to olali? że właściciel stajni ma swoje podejście?

Zgłoś do TOZ bicie konia, zgłoś na policję że rodzice zaniedbują dziecko.

Co tu pisać?
wątek zamknięty
A czo tu było ciekawego, zanim Mendy skasowała? 🙂
wątek zamknięty
Dowidzenia.


Jeśli już, to "Do widzenia".
wątek zamknięty
A czo tu było ciekawego, zanim Mendy skasowała? 🙂


Ogier, dziecko, kastracja, bicie konia. Rodzice maja w de.
wątek zamknięty
mila   głęboka rekreacja
03 lutego 2016 15:39
Julie - dziewczynka ma groźnego ogiera ale nie chce nabiału się pozbyć. Wszyscy się rozpiechrzli w popłochu. Wszyscy poza Mendy, która pytała o radę, jak przekonać właścicielkę ogiera do ciachnięcia jajec.
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
03 lutego 2016 15:46
A to mendy, co się rozpierzchły no!
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
03 lutego 2016 17:43
[quote author=Julie link=topic=99053.msg2490632#msg2490632 date=1454512125]
A czo tu było ciekawego, zanim Mendy skasowała? 🙂


Ogier, dziecko, kastracja, bicie konia. Rodzice maja w de.
[/quote]

Truudneee spraaawyy... Szkoda, że nie zdążyłam przed edycją postów 🙁
wątek zamknięty
Julie, dziewczynka ma ogiera, który ją poturbował czy coś, przez co koń stoi teraz non stop w boksie. Rodzice się nie wtrącają, trener odszedł. Ogiera nie chcą wykastrować, bo dziewczynka słyszała, że wałachy nie skaczą  😜 I była prośba, byśmy napisali, że kastraty jednak skaczą i w ogóle zaaprobować pomysł Mendy na ciachnięcie jaj, która nie wiem jaki ma związek z tym koniem czy dzieckiem, ale chyba nie jest nikim ważnym w życiu dziewczynki, skoro ta nie słucha porad :P Pewnie tylko koleżanką.
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
03 lutego 2016 20:12
[quote author=budyń link=topic=99053.msg2490721#msg2490721 date=1454524824]
... Ogiera nie chcą wykastrować, bo dziewczynka słyszała, że wałachy nie skaczą  ...
[/quote]
Fakt, na kobyły nie skaczą...
wątek zamknięty
W każdej plotce jest odrobina prawdy  😉 Ogierów sportowych po przekroczeniu pewnego wieku nie sugeruje się wycinać . Zdarzają się przypadki , choć to nie reguła że po wycięciu konie robią się mułowate.  😉
wątek zamknięty
Smok10 w pewnym wieku to już się najczęściej żadnego ogiera nie kastruje bez względu na jego użytkowanie.  Tego, że robią się mulowate? Pierwszy raz coś takiego słyszę, wiem tylko o skutkach zdrowotnych 🙂
wątek zamknięty
Smok10 w pewnym wieku to już się najczęściej żadnego ogiera nie kastruje bez względu na jego użytkowanie.  Tego, że robią się mulowate? Pierwszy raz coś takiego słyszę, wiem tylko o skutkach zdrowotnych 🙂


W pewnym wieku , nie oznacza trupa nad grobem , tylko ok 6-7 lat wzwyż . To po pierwsze . Po drugie człowiek uczy się całe życie więc wszystko przed tobą  😉 Postaraj się uzyskać wiedzę od kompetentnych ludzi  🤣
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
03 lutego 2016 21:38
Smok10 może tęsknią?
wątek zamknięty
[[size=10pt]b]Smok10[/b] może tęsknią?[/size]

Może ? Tego nie wie nikt  🤣
wątek zamknięty
Nie neguje tego, tylko się dziwię 🙂
PS: Smoku jak ja lubię kiedy Ty wiesz wszystko, łącznie z tym gdzie się uczę, co robię i u kogo trenuję <3 😀
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
03 lutego 2016 22:13
Behemotowa bo takiego stwierdzenia nie da się zanegować 😉 czasem boli mnie brzuch po surowej marchwi. Mogę powiedzieć: Zdarzają się przypadki, choć to nie reguła że po surowej marchwi boli brzuch. Przypadki się zdarzają- zdarzają, nie jest to reguła- jasne, że nie 😀 ta-dam
wątek zamknięty
Nie neguje tego, tylko się dziwię 🙂
PS: Smoku jak ja lubię kiedy Ty wiesz wszystko, łącznie z tym gdzie się uczę, co robię i u kogo trenuję <3 😀


Skoro nie wiesz , znaczy że się uczysz i bardzo dobrze ? 😉 A u kogo to nie moja sprawa  😉

P.S Wiem że niepolitycznie jest przyznać mi rację , ale warto taką przestrogę zachować dla siebie . Czasem potrafi to uratować konia i parę groszy . ( zwłaszcza jak jest wartościowy) 😉
wątek zamknięty
Nie mam nic do Ciebie smoku, szczególnie, że powiedziałam tylko,  że tego nie wiedziałam. Możliwe, że tak jest,  ale nie trzeba od razu negować kompetencji moich trenerów czy nauczycieli 🙂
wątek zamknięty
  ale nie trzeba od razu negować kompetencji moich trenerów czy nauczycieli 🙂


W ogóle nie wiem o czym mówisz. Jak mógłbym negować kogoś o kim nie mam bladego pojęcia nawet kim jest  🙄 😲
wątek zamknięty
a może dobrym przykładem dla tego dziecka byłby koń crazy quick, na którym jeździ skrzyczyński? To wałach a skacze i to bardzo dobrze. wychodzi na to, że wałachy skaczą.
wątek zamknięty
A kto powiedział że nie skaczą .  😲 Problem jest w tym czy kastrowanie ogiera w trakcie kariery sportowej może mieć wpływ na utratę formy. 😉 I ja mówię że może . Niektórzy uważają że nie , bo nigdy o tym nie słyszeli . 🤣 Tyle że to nie argument  😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.