PORADY STYLOWE- czyli re-voltowe metamorfozy!

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 lutego 2016 07:36
busch, sa sklepy internetowe z oprawkami i można tam wrzucić swoje zdjęcie i posprawdzać 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2016 07:45
bush wiem, ze niby inny, ale jak patrze na Twoje zdjecia to wydaje mi sie, ze byłoby Ci dobrze, choć moze to tez byc spowodowane moim zachwytem nad nimi  🤣 Jakby Ci sie udało zrobic w nich zdjecie to by było super  :kwiatek:
kolebka, w starej grzywce jak dla mnie dużo lepiej.

busch, idź do jakiegoś dobrego salonu (niekoniecznie dużego i markowego...) i poprzymierzaj po prostu. Ja też nigdy nie miałam okularów, a jak się okazało że powinnam mieć, to poszłam do poleconego optyka i przymierzałam póki nie trafiłam na coś, w czym się sobie podobałam. Niestety padło na jeden z najdroższych modeli, ale stwierdziłam że wolę wydać więcej i nosić bez bólu że źle wyglądam niż mieć okulary i ich nie używać bo wstyd czy cokolwiek 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2016 17:14
busch, mając w pamięci "wewnętrznego poznaniaka" polecam oprawki Bergmana, ja mam z serii Nordik już ponad rok i się świetnie trzymają. a ze szkłami zapłaciłam 300zł więc nie tak dużo 🙂
Mam pytanie makijażowe: jak dobrać do facjaty kolor różu i brązera? Mam koloryt taki chyba typowo polski, bardzo jasną, piegowatą ale zimną cerę, brązowe ale myszate, zimne brwi i włosy i niebieskie oczy. Zimne lato się to nazywa czy jakoś? Tak mam też dobrane kosmetyki podstawowe tylko właśnie z różu i bronzera nie jestem zadowolona. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie konkretnie odcienie się sprawdzą i to najlepiej z numerkami, jak krowiena rowie bo ja generalnie słabo czuję słowne opisy kolorów 😉 Help help.
busch   Mad god's blessing.
28 lutego 2016 12:03
Dzięki wszystkim za podpowiedzi! To ja w okularach mojej siostry. Co myślicie o takim kształcie? Kolor pewnie wybrałabym inny - jakiś granat albo szary może.



Ja jestem na nie. Za duże, za ciężkie. Nie widać Cię w nich.
A mi się podoba kształt, tylko rzeczywiście mogłyby być lżejsze 🙂
Np. ja odpuściłabym lekkie prostokątne, kojarzą mi się z szarymi myszkami z gimnazjum.

Jak widzisz - ile osób tyle opinii. Polecam po prostu chodzić, mierzyć, robić zdjęcia i porównywać. Ja zawsze baardzo długo i skrupulatnie szukam nowych oprawek.
bush ja bardzo lubię wyraziste oprawki, ale te są za duże i zbyt okrągłe dla Twojej twarzy.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 lutego 2016 15:42
bush nie ten kolor i powinno ich byc troche mniej pod oczami, ale ogolnie kształt pasuje 😉
busch   Mad god's blessing.
28 lutego 2016 16:25
Widzę, że opinie niejednomyślne 🙂 A ja sama zupełnie nie umiem się zdecydować, czy wyglądam ok, czy nie ok w tych okularach 😁
kajpo, na pewno tak zrobię! Miałam tylko nadzieję na zawężenie obszaru poszukiwań 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lutego 2016 17:14
busch, mnie tylko pan optyk powstrzymał od kupienia okularów zza których kompletnie mnie nie widać w salonie (bo większość pań doradza koszmarnie  🤔wirek: ), ale też mi się wydaje że są za duże, natomiast kształt jest spoko.  🙂

łołoło, jak już doradzacie- chciałabym zmienić fryzurę. marzą mi się włosy ścięte bardzo krótko, ale to w innym wcieleniu, bo moje włosy są ultra cienkie. to zdjęcie obrazuje jak bardzo:
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10923193_848403998562607_7336769657694191875_n.jpg?oh=30588991eab464391a147c7627a3fe52&oe=575D6FDA[/img]
(próbowałam uczynić z nich coś normalnego, ale niestety, już się pogodziłam z ich szaloną objętością :P )

spinam je na co dzień zwykłą spinką, co z przodu wygląda w miarę, ale nudno
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/1000514_550123928390617_843771154_n.jpg?oh=0068d91ba1a2848c74fec856f1f05f4c&oe=5755AE00[/img]
(foteczka sprzed dwóch lat, teraz chyba mam szczuplejszą twarz, bo cała jestem szczuplejsza)

ale z tyłu już mocno średnio
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11953138_883433191726354_7738806424600236082_n.jpg?oh=2336d3431179b7b984be732978bac396&oe=57656630[/img]

czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? czy jestem skazana na spinkowanie po wieki?  :kwiatek:
busch, ja jeszcze dodam, co mi się wydaje 🙂 Masz twarz o kształcie trójkąta, więc brwi powinny być dużo mniej wyraziste, mniej szpiczaste, w kształcie łagodnego łuku, no i dużo jaśniejsze, aby nie dodawać górnej części twarzy dodatkowej "szerokości" i akcentu. Okulary nie mogą być szersze niż twarz, bo wtedy będą dodatkowo poszerzać górę "trójkąta". Te Twojej siostry są moim zdaniem właśnie złe, dodatkowo poszerzają Ci buzię.
busch   Mad god's blessing.
28 lutego 2016 22:09
busch, ja jeszcze dodam, co mi się wydaje 🙂 Masz twarz o kształcie trójkąta, więc brwi powinny być dużo mniej wyraziste, mniej szpiczaste, w kształcie łagodnego łuku, no i dużo jaśniejsze, aby nie dodawać górnej części twarzy dodatkowej "szerokości" i akcentu. Okulary nie mogą być szersze niż twarz, bo wtedy będą dodatkowo poszerzać górę "trójkąta". Te Twojej siostry są moim zdaniem właśnie złe, dodatkowo poszerzają Ci buzię.


Dzieki za uwagi - jak pisałam wyżej, to są okulary mojej siostry ktora ma zupełnie inny kształt twarzy i pewnie stad nie pasują na mnie 🙂. Kształt brwi rysuję tak, jak mi naturalnie brwi rosną, tzn prawą dokladnie tak, jak rośnie, a lewa troche poprawiam bo naturalnie jest dość mocno inna 😁 Wiec raczej nie zmienię brwi na mniej spiczaste, bo musialabym je wyskubac wbrew naturze i zrobić sztuczny kształt, a tak uzdolniona to nie jestem, żeby mi z tego katastrofa wtedy nie wyszla 😁

madmaddie, mam dokladnie tak samo cienkie wloski jak Ty i podobnie absurdalnie cienki kitek! 😀 Łączę sie w bólu. Ja mam o tyle lepiej, ze mam kręcone włosy i to im dodaje troszkę więcej objętości ale nie wiem, czy chce Ci doradzać ten sposób, bo wyobrażam sobie ze agresywne fryzjerskie manewry to nie jest dobry pomysł przy takich cienkich wlosach... :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lutego 2016 07:47
no nie są. ale chciałabym coś z nimi zrobić. w rozpuszczonych niby mi ładnie, ale zaś są a) za cienkie, b) personalnie uważam, że wyglądam wtedy jak smutny chart afgański (bo mam duży nos). rozpacz. z drugiej strony, nie chcę katastrofy, która musi odrastać parę miesięcy  😁
Dzięki za sugestie 🙂 stara grzywka była super, ale niestety mam falowane włosy a taka grzywka musi być prosta. Także dość mocno ją przesuszyłam prostownicą :/
Stąd też decyzja o grzywce na bok, która sama się układa 🙂

A co do ombre to nadal chcę, ale chyba nie taki mocny blond na dole... Może ciemniejszy blond ? Jak dostanie premię, to pójdę do fryzjera prawdziwego 😀
busch więcej na górze, mniej na dole (okularów, rzecz jasna 🙂 chodzi o to, żeby górna oprawka zakrywała brew, a dolna kończyła się wyżej).
Mi też doradzicie? :kwiatek:
Chodzi o fryzurę, przez długi czas miałam długie włosy (do połowy pleców) czasem całe równe, czasem pocieniowane, zawsze nosiłam spięte w kitkę lub coś kokopodobnego, w rozpuszczonych czy innej fryzurze chodziłam sporadycznie. Na początku lata ścięłam je do ramion i zrobiłam sobie grzywkę na bok, podobało mi się, pod koniec roku znów poszłam do fryzjera żeby obciąć to co odrosło, ale tym razem wyszłam z pocieniowanymi i trochę krótszymi niż wcześniej. Na początku było ok, jednak teraz znów mi się coś nie podoba 😤 i już sama nie wiem w jakiej fryzurze jest mi najlepiej 🙄. Pomocy :kwiatek: :kwiatek:

długie włosy





lato



obecnie


Kastorkowa   Szałas na hałas
01 marca 2016 18:11
Julka jak dla mnie na obu ostatnich wyglądasz najlepiej i przy tym bym została. Okulary też dużo lepsze 🙂
Zdecydowanie ostatnie 🙂
Ostatnie super 🙂 Nic bym nie zmieniała 🙂
Zdjecia z cyklu "Dojrzewanie - robisz to dobrze" 😉
Ja bym zostala przy ostatniej wersji. Modelujesz sobie jakos wlosy czy same sie tam ukladaja?
Dziękuję  🙂, jak tak patrzę na te zdjęcia to uważam podobnie, jeszcze wersja z lata wg mnie nie jest najgorsza  😉, ale upewniłyście mnie :kwiatek:

kajpo kompletnie nic nie robię, same tak się układają  😉 czasem lepiej a czasem gorzej  😁
julka177, Ja też jestem zdania, że robisz to dobrze. Delikatniejsze oprawki, ciut jaśniejsze i krótsze włosy bardzo Ci służą. Niczego nie trzeba zmieniać, ale gdybyś koniecznie miała taką potrzebę, to mi się widzi jeszcze odrobina rozjaśnienia włosów i dobre cięcie u dobrego fryzjera. Myślę, że fachowe wycieniowanie długości nada jeszcze większej lekkości Twoim włosom. Poszłabym też w stronę podkreślenia tego, że Twoje włosy się naturalnie kręcą/falują, wygniatając je trochę w trakcie suszenia. Nawet niekoniecznie chodzi o suszenie suszarką. Ja często idę spać z wilgotnymi i wtedy same się w nocy wygniotą.
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2016 09:25
julka177, obecnie najładniej.. ja bym jeszcze trochę tył zapuściła a przód zostawiła taki lekko pocieniowany żeby podkreślić naturalny skręt włosów. Śliczna jesteś!
Julie dziękuję :kwiatek: wiesz, tylko ja tych włosów nie farbowałam ani nie rozjaśniałam  😉 to mój naturalny kolor. A też często chodzę spać z wilgotnymi i mam wtedy bardziej pofalowane, gdy wyschną same to udają proste 😁.

deborah dziękuję  :kwiatek:
a wetrzeć produkt do kręconych włosów, albo jakąś utrwalającą i suszyć zgniatając włosy w ręku w pięść? Kiedy tak suszę, to mam masę fajnych loczków, które się trzymają ze 2-3 dni
aien   wędrowiec
02 marca 2016 18:30
julka177 jesteś niesamowicie piękną kobietą! Mi również Twoja obecna fryzura podoba się tym bardziej, że sama zapragnęłam wycieniować włosy.
Mam okrągłą twarz i mam dość zaczesywania włosy w kucyk. Kompletnie sobie nie radzę z moimi włosami. Gdy pójdę spać z mokrymi, każdy wykręca się w swoją stronę, bez pytania mnie o zdanie... :/ zaczęłam suszyć włosy na okrągłej szczotce, ale nie mogę ich dosuszać do końca bo po 1, mam bardzo cienkie włosy, a po 2 robi mi się "szopa". Nie jestem w stanie codziennie prostować sobie włosów bo ich spalę. Mam włosy, które wyglądają jakbym ich nigdy nie czesała. Odrobinę się kręcą, ale tak, jakby się nie mogły zdecydować.

aien moje włosy zachowywały się podobnie gdy były długie 🙂. Znam ten ból 😁

tunrida muszę wypróbować! Dzięki 🙂

Jejku, dziewczyny, miło mi słyszeć te komplementy :kwiatek:, tylko... ja tak w ogóle nie uważam 😡
julka177, to zacznij! Na przedostatnim super-super. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się