Pożar stajni w Karolewku

Zbieramy u nas (Stajnia Laskonik) sprzęt, mogę podjechać w okolicach Laskowej/Limanowej/Nowego Sącza gdyby ktos chcial cos dorzucić. Próbujemy tez zaangażować w pomoc jeden z krakowskich sklepów jezdzieckich, wieczorem dam znac co z tego wyszlo.

Tarze bym złamanego grosza nie dala, przynajmniej do momentu gdy ktos z właścicieli stajni nie potwierdzi, ze fundacja faktycznie zaoferowała im pomoc.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2016 12:00
No właśnie. Mam głęboko zakorzenioną nieufność do Tary i tym podobnych.

W poniedziałek wysyłam paczkę z Jeleniej Góry. Jeśli ktoś z okolicy chce się dołączyć to proszę o kontakt.
Straty jeszcze nie oszcowane, wiadomo tylko że są olbrzymie, spłonęło praktycznie wszystko, więcej pewnie będzie wiadomo za kilka dni, zobaczymy, może uda nam się pomóc doraźnie chociaż biorąc do siebie na razie konie, z pewnością jest tu więcej ludzi którzy znają właścicieli i będą dawać znać na bierząco
Ja co prawda sprzetu dla koni juz nie posiadam ale mam ubrania ktore moge wyslac.
Moge rowniez zorganizowac wysyłkę z okolic Grójca, Białobrzegów,  Radomia jak ktos bylby chetny dorzucić sie rzeczami do paczki.
Witam, sklep jeździecki Bruge  przyłącza się do akcji! Próbujemy również zmotywować inne sklepy jeździeckie!
Organizujemy zbiórkę! Rzeczy będzie można przywozić do sklepu do Swadzimia k. Poznania.
Słuchajcie, a może ludziki z Wawy podrzuciliby na Cavaliadę jakieś rzeczy dla nich, zrobilibyśmy wspólną warszawską paczkę? Ja na Cavaliadzie będę codziennie, samochodem więc mogę zgarniać i w poniedziałek bym wysłała?
ziejuszek   Nic na siłę!
18 lutego 2016 13:45
to całkiem zacny pomysł. też będę na cavaliadzie to postaram się trochę rzeczy pozbierać od swoich znajomych do tego czasu i podrzucić również.
Jeżeli ktoś wybiera się na Cavaliadę z Łodzi, to chętnie dorzucę coś od siebie. Proszę tylko o informację, czy znajdzie się taka osoba, wtedy wezmę trochę sprzętu ze sobą do Łodzi 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2016 14:44
Ja chętnie mogę zabrać coś z okolic Nasielska i zawieźć na Cavaliadę.
Stajnia Danki??!!!
Brak słów.
Dlaczego tak jest? Dlaczego fajnym ludziom tak się dzieje? 🙁
ushia   It's a kind o'magic
18 lutego 2016 16:24
sprzet "konski" to wszyscy wiedza co potrzeba

a ludzie?
kto tam mieszkal? dorosli, dzieci?
rozmiary?
potrzebne bedzie wszystko, od szczoteczek do zebow przez reczniki, mydlo po buty, posciel 🙁

z materiału TV wynika, że oni tam nie mieszkali na miejscu. W stajni spał kowal, który przyjechał dzień wcześniej i on zawiadomił o pożarze. Jest jeszcze mowa o pomocniku.
Cały dworek mieszkalny na szczęście się nie spalił, nad stajnią było mieszkanko dla pracowników, stajennych, używane na obozach. Sama z resztą byłam tam kiedyś na obozie, jestem w szoku, strasznie ciężko na to patrzeć pamiętając jak tam było  😕
Napisalam do over horse- pomoga! Przesla kosmetyki przyspieszajace gojenie, itp.
Karla🙂, super!
Moglabys napisac, jakie preparaty mogą sie przydać ocalałym zwierzętom? Jakies spraye na oparzenia, maści? Mam zaprzyjazniona lecznice i aptekę, moze udałoby się tez cos wynegocjować 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2016 17:46
Z FB: "Calen Vet masc nagietkowa oraz Ransept firmy over horse a takze masc argosulfan. Kantary z futerkiem oraz derki polarowe."

Argosulfan to maść na receptę, bardzo skuteczna przy oparzeniach. Dobry też jest solcoseryl bez recepty. Vetericyn.
Znalazłam w domu bandaż easywrap, opatrunki i gazy jałowe. Na pewno przydarzą się szczotki, kopystki i inne drobne rzeczy do pielęgnacji.
Jakieś octenisepty do odkażania chyba też sie przydadzą?
drabcio, znając życie wszystko się przyda.
W Linku dokładniejsze informacje nt. pożaru, oraz wypowiedź Pani Danusi. Uwaga: dość drastyczny materiał i strasznie smutny 🙁
Dava   kiss kiss bang bang
18 lutego 2016 18:17
Karla będziesz te rzeczy wiozła osobiście (przy okazji?), czy specjalnie nadawała paczkę?
Bo ja chętnie trochę rzeczy na Cavaliadzie bym Ci przekazała jeśli będziesz wiozła i to nie kłopot  :kwiatek:
Jeśli coś to ja paczkę mogę też wysłać  🙂
chce zrobic wielka pake i wyslac🙂
W Faktach mówili o pożarze 🙁 Strasznie smutno mi i nawet nie potrafię sobie wyobrazić co Oni czują. W poniedziałek ode mnie z Łodzi wyjdzie paczka, mam parę rzeczy do oddania, kupię trochę puszek dla psiaków.
Karla🙂 - będę na Cavaliadzie. Daj znać jak można Ciebie złapać żeby przekazać ode mnie rzeczy.
Z cavaliady Warszawa moge zabrac rzeczy i zawiezc bezposrednio do p.Danusi i Karolewka.

Od nas w tym tyg rusza transport cirezarowki ze sloma, siano pojechalo chyba dzis z innej stajni.
crazy z nieba mi spadłaś!!! no to dogadane- zbiórka na Cavaliadzie i stamtąd Crazy zabiera do Karolewka!!
Dokladnie, zawioze bezposrednio do Karolewka
Girls, to dajcie znać kiedy zbiórka. Mogę podjechać wieczorem każdego dnia.
Na dzien dzisiejszy zostaje do soboty wieczor...  wiec bezpiecznie bedzie do soboty wszystko zebrac.
Dada, jakby co to ja w sobotę też jestem, to mogę coś od Ciebie zgarnąć i przekazać, gdyby jeszcze ktoś coś podrzucił (nie pamiętam już, w które Ty dni w końcu jesteś).
Idę patrzeć, co im najbardziej potrzebne...
Czy wie ktoś czy we Wrocławiu będzie jakaś zbiórka?
Chciałabym zorganizować konsultacje szkoleniowe i cały dochód przeznaczyć na pomoc. Wiadomo, ze zebrana kwota to będzie kropla w morzu, ale zawsze coś. Mam nadzieję, że to wypali i znajdą się chętni do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Znajoma zaoferowała się też, że w trakcie konsultacje zrobi sesje zdjęciowe na rzecz pomocy. W kupie siła 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się