Pożar stajni w Karolewku

Przed chwilą na TVN24 podali informację o pożarze w stajni w miejscowości Miłobądz. Podobno spłonęły owce (nie usłyszałam ile) i 5 koni. Czy ktoś wie coś więcej?
Czy jest na forum ktoś, kto zna tę stajnię? Może potrzebna jest jakaś pomoc? Na nagraniach wyglądało to strasznie, z podanych informacji wychodzi dramat 🙁

Znalazłam ich profil na FB https://www.facebook.com/StadninaKoniKarolewko

Formy pomocy:

[quote author=_Gaga link=topic=99126.msg2498975#msg2498975 date=1455871631]
Dane do wpłat:
Bezpośrednio
Danuta Tarnowska-Juneborg , Miłobądz 1, 78-421 Drzonowo
31 1020 2791 0000 7002 0188 5524
Tytułem: Pomoc po pożarze

Pośrednio - pomoc celowa
[size=14pt]Zachodniopomorski Związek Jeździecki:
88 2030 0045 1110 0000 0397 4260
Tytułem: Pomoc Stajnia Karolewko


Aktualne PILNE potrzeby:
Siano, słoma, pasze, sprzęt : szczególnie derki dla ocalałych koni, kantary, itp., oraz preparaty do leczenia oparzeń.
Adres jak w danych do przelewów bezpośrednich

Cavaliada zbiórkę koordynuje Karla🙂 (TAK?) , rzeczy przekazane do soboty do południa - crazy wiezie bezpośrednio do Karolewka.
Jednak jeśli ktoś z Was ma jakąś zalegającą derkę, kantar to ślijcie od razu. Konie są na zewnątrz nie przyzwyczajone do tego, są w szoku, jest zimno...  😕 Siano / słoma - tu apel do okolicznych stajni / gospodarstw - jeśli możecie - pomóżcie...


[s]EDIT: nr konta do wpłat bezpośrednich u mnie nie działa. Postaram się to jak najszybciej zweryfikować[/s] ZWERYFIKOWANY
[/quote]

Do akcji włączył się też KONIK

Na hasło "karolewko" sklep udziela 20% rabatu na wszystkie produkty.

Są tylko 2 warunki do skorzystania z rabatu:

1. obowiązkowa przedpłata (z wiadomych względów sklep nie będzie wysyłać paczek pobraniowych)

2. adresem do wysyłki musi być adres stajni w Karolewku, czyli:

Stadnina Koni Karolewko
Danuta Tarnowska-Juneborg
Miłobądz 1
78-421 Drzonowo

(zamówienia z wykorzystaniem kodu, które będą zaadresowane inaczej będą anulowane!)



Kod jest już aktywny. Akcja kończy się 29 lutego.

Sklep dziś wysyła również paczkę od siebie.

Tez wlasnie przeczytalam ;( budynki splonely doszczetnie...
Dworcika, podano, że 40 owiec i 5 koni 🙁.
W Antyradio mówią właśnie 🙁 12 wozów strażackich, zginęło kilkadziesiąt owiec i koni. Tak powiedzieli. Ponoć budynki nadal płoną 🙁

Na FB jest informacja ...
... Stajni już całkiem nie ma. Większość koni uratowana, ale owce, krowa, i kilka kucyków, zginęło.
Cały zapas siana, paszy, cały sprzęt, siodła, uprzęże, wszystko co było w stajni i cała góra - mieszkanie, meble, wszystko spłonęło ...

edit. dopisek
O ja pierdziu... kolejna mocno znajoma stajnia 🤔
Do FB nie mam dostępu 🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2016 07:54
_Gaga, na fb nie ma nic poza tą wzmianką i jednym zdjęciem, na którym niewiele widać.

Ogromna tragedia. Tyle zwierząt... 🙁
Na TVN24 też niewiele. Film mi w pracy nie działa (blokady) a telefon mam póki co zastępczy (swój zbiłam). Nicto jak się czegoś dowiem dam znać.
Więcej zdjęć ... Dramat niewyobrażalny 🙁

https://www.facebook.com/danuta.tarnowskajuneborg
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2016 08:38
Koszmar... i te zdjęcia kucyka...
Widziałam już, że ktoś zaoferował pomoc w zorganizowaniu bazarku, może re-volta będzie w stanie pomóc.
Gillian   four letter word
18 lutego 2016 08:45
Znajoma mi stajnia 🙁 masakra 🙁 piękne miejsce, cudowna okolica 🙁 ale pech 🙁
Ja nie moge patrzec na te zdjecia... ale pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa- ubezpieczenie?
Mysle z najbadziej dorazna pomoc to zalezy od sasiednich koniarzy bo trzeba zapewnic dach nad glowa ludziom i ocalalym koniom...
A druga to jednak bedzie  potrzebna gotowka...
desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 08:51
Niewyobrażalna tragedia..  🙁 😕
http://kontakt24.tvn24.pl/duzy-pozar-stadniny-splonely-konie-i-owce,193745.html

Widziałam już, że ktoś zaoferował pomoc w zorganizowaniu bazarku, może re-volta będzie w stanie pomóc.


Właściciele napisali na fb (lub ktoś z ich bliskich), że póki co nie są w stanie trzeźwo myśleć - nie dziwie się, po tym co zobaczyłam na filmiku.. 🙁
Na pewno ktoś z ich bliskiej okolicy pomoże z jedzeniem dla zwierząt, myśle że jak sie otrząsną to dają znać co potrzeba itd..
Ale jakąś zbiórke pieniędzy może re-volta by ruszyła?
Straszne..biedne zwierzęta, które spłonęły  😕 Współczuję właścicielom.
lardia mam nadzieję, że są ubezpieczeni i dzięki temu odbudują stajnię, kupią sprzęt.  Ale życia zwierząt nic nie przewróci, żaden pieniądz, a i koszmar w pamięci zostanie już na zawsze.
O rany, poznałam właścicieli na zawodach  🙁 Masakra, ogromne wyrazy współczucia.
Straszne 🙁
Czy ktos z Was zna właścicieli? Wiadomo czy potrzebna jest jakas pomoc materialna/finansowa?
Orzeszkowa, tak, kilka osób z forum zna właścicieli
I tak - potrzebna jest pomoc, spłonęło wszystko - od zasobów pasz, siana, słomy po sprzęt, generalnie wszystko 🙁
Na tę chwilę Zachodniopomorski Związek Jeździecki uruchomił swoje konto do wpłat
Mamy możliwość legalnej pomocy celowej, która polega na tym, że zbiera się pieniądze i przekazuje towar (np. siano czy słomę) czy usługi (tu: weterynaryjne).
Dziś nad ranem doszczętnie spłonęła stajnia w Karolewku!! Zginęły konie i owce. Potrzebna jest pomoc dla tych którym udało się wyjść z pożaru cało. O wszystkich potrzebach materialnych będziemy informować na bieżąco. Z pewnością przyda się również wsparcie finansowe. W tym celu Zachodniopomorski Związek Jeździecki umożliwia dokonywanie wpłat celowych na konto: Zachodniopomorski Związek Jeździecki 88 2030 0045 1110 0000 0397 4260 z dopiskiem Pomoc Stajnia Karolewko


edit: pogrubiłam
Gaga moze by wrzucic tu dane do wpłat? Mysle z w obliczu takiej tragedii kazdy chce pomoc chociaz drobna wplata.
wiem ze zycia ni nie zwroci...ale ubezpieczenie choxiaz zapewni  jako taki powrot.
lardia, wrzuciłam... czekaj, pogrubię.
Gapa ze mnie :p ale wazne ze jest,  teraz kazdy grosz na wage zlota. Wiadomo cos o przyczynach pozaru?
Cytat ze strony fb właścicielki stajni: Wszystko spłonęło, uratowana większość koni, ale krówka Iza, kilka kucyków, owieczki z pamiętanie, papugi, koty....'..Nie udało się.
Na ten moment kontakt z Danusią jest bardzo ciężki, ale jak tylko coś będziemy więcej wiedziec to będę pisać na wątku
lardia, ja sądzę, że jeszcze gaszą pożar. O przyczynach pewnie więcej za kilka tygodni dopiero... Ale skoro zapaliło się siano, to tylko samozapłon przychodzi do głowy...

edit: na marginesie: dałoby radę zmienić tytuł wątku na "Pożar stajni w Karolewku"?
Bo pod taką nazwą wszyscy znamy tę stajnię...  i może by go dopiąć na początek, co?
Tytuł zmieniony.
O matko!  😕 Może dobrze by było, że moderator przyczepił temat tam na górę? Da się?  👀
Przeraza mnie to... jednego dnia masz stajnie i nagle bach.... swiat do gory nogami. I jezeli to samozaplon siana to nawet nie ma jak sie uchronic..
Jeżeli komuś rzuci się w oczy, że organizowana jest zbiórka sprzętu w Lublinie (lub okolicach), to będę wdzięczna za informację.
Przelew zrobiony na konto PZJ mam nadzieję, że pieniądze do nich trafią.
Okropna tragedia 🙁 Czy ktoś wie co z właścicielami? Mają się gdzie podziać?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2016 11:43
Parę groszy poszło na pzj. Na fb była inf., że TARA zbiera na poparzone zwierzęta?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się