WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Ascaia załóż własną, niezależną jedynie pawdziwa TV 😉 każdy może teraz realizować się niezależnie w dobrej zmianie.
Smok10 jak zawsze mój lajk 😉
8o, zostawiłam pusty punkt 3. ,troche poruszyłas temat.
Miałam tam napisać właśnie, ze jesli diament jest diamentem, to czemu traci aż tak bardzo na wartości od jakiegoś widzimisię? I nie mam tu na mysli tylko aukcji ale także wystawy. Oceny koni mocno sie przewartościowały. Czyżby diament stawał się węglem?
Od czego to zależne?

Co do odpowiedzi dot kupowania kulawej, możliwe że niepłodnej klaczy...  :kwiatek: dzięki za odp i przykłady

Smok10, ja juz nie wiem na co jestem najbardziej zła, chyba jednak w całej tej już bezradności tylko i wyłącznie na wyborców, bo jakby nie bylo to ich wina... chcialo sie lepszego, to zaraz nic nie będzie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 11:13
Megane, jak jubiler będzie obrażał potencjalnych kupców to czemu ktoś ma kupować diamenty u niego? To nie artykuł pierwszej potrzeby. Sklepowa na wsi może być nieuprzejma, jak do następnego sklepu będzie daleko, bo ludzie tak czy inaczej chleb musza kupić.
A kto kupi obraz, jak malarz będzie bluzgać i oszukiwać? Powieszą sobie obraz kogoś innego i tyle.
Ja wychodze z założenia, że dobre powinno się obronić. Jeśli niesympatyczna sklepowa będzie sprzedawała Nemiroffa (jedna z moich ubionych) a sympatyczna Krajową to myślisz, ze w którym sklepie wódkę kupię? 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 11:24
Megane, to i niektórzy kupili konia 😉
No tak, ale myślałam, że jak będzie promocja to kupią więcej... (na zasadzie super materiał to wyrwijmy co sie da po minimalnej możliwej cenie...) a jeszcze wyhodowane za starego, "prestiżowego" zarządu
Araby są towarem luksusowym a Polskie Araby to była luksusowa marka. Sprzedaż towarów luksusowych wymaga odpowiedniego podejścia do klienta. To nie jest tak że bez polskich arabów świat się zawali ,jedynie zniknie z rynku jedna z luksusowych marek jakich w historii zniknęły tysiące. Ucierpimy tylko my Polacy i nikt inny.  😤 Tyle że dla obecnej władzy luksus się nie liczy , swoją władzę opierają tylko na badziewiu i tego bronią.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 11:35
Megane, a ferrari kupisz od kogoś kto Cię najpierw zwyzywa, a później nie zaprosi do kupna?
Ferrari F 40 było niedostępne na wolnym rynku. Nie wystarczyło być milionerem i latać własnym odrzutowcem .Specjalna komisja sprawdzała ile posiadasz Ferrari w garażu i czy aby nie kupujesz go żeby odsprzedać z zyskiem .Tak się buduje prestiż marki. W ich przypadku nie wystarczyło być bogatym i mieć kasę . Trzeba było być godnym dostąpienia zaszczytu posiadania F 40  😉

Nie sprzedaje się towarów luksusowych pod stołem jak Emirę w tym reportarzu , chyba że to są Chińskie podróbki  😵
Megane, a ferrari kupisz od kogoś kto Cię najpierw zwyzywa, a później nie zaprosi do kupna?


Jasne, że nie. Pójdziesz do Porsche 😀
Raczej do Bugatti. Choć to Volkswagen to zrobili wszystko by utrzymać magię marki. To samo Lamborghini, niby to Audi ale kto o tym wie. 🤣 Magia marki i związana z nią tradycja działa cuda. Tak samo jak Riva wśród motorówek .  😉
Raczej do Bugatti. Choć to Volkswagen to zrobili wszystko by utrzymać magię marki. To samo Lamborghini, niby to Audi ale kto o tym wie. 🤣 Magia marki i związana z nią tradycja działa cuda. Tak samo jak Riva wśród motorówek .  😉


Racja! Ale nie chciałam się wgłębiać w tą dyskusję, bo nadaje się bardziej do wątku w dziale Towarzyskie, a nie Arabskie 😀
[quote author=safie link=topic=99140.msg2593957#msg2593957 date=1473762940]
Megane, a ferrari kupisz od kogoś kto Cię najpierw zwyzywa, a później nie zaprosi do kupna?


Jasne, że nie. Pójdziesz do Porsche 😀
[/quote]
Nie wiem, ani jednym ani drugim nie jezdziłam i nie mam takich ambicji... nawet jakbym miała kasy po kokardkę to i tak sobie Patrola GR'a kupię i to Y61...
8o, zostawiłam pusty punkt 3. ,troche poruszyłas temat.
Miałam tam napisać właśnie, ze jesli diament jest diamentem, to czemu traci aż tak bardzo na wartości od jakiegoś widzimisię? I nie mam tu na mysli tylko aukcji ale także wystawy. Oceny koni mocno sie przewartościowały. Czyżby diament stawał się węglem?
Od czego to zależne?

----

moim zdaniem na oceny miał/ma wpływ upadek prestiżu (no i myślę w Janowie promocja prywatnej hodowli :lol🙂. W obecnej sytuacji to nie państwowe stadniny robią komuś swoistą "łaskę" przywożąc na mniejszy pokaz swoje gwiazdy. To raczej one antyszambrują u różnych prominentów itp.
W przypadku Janowa pewnie też będzie to skutek utraty utalentowanego i doświadczonego zespołu prezentersko-trenerskiego.
Tak w ogóle się zastanawiam czy zdecydują się wziąć udział w największych europejskich  pokazach. Jeśli chodzi o Janów to desperackim ale może jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby oddanie jakichś gwiazd do treningu do któregoś z ważniejszych ośrodków treningowych...
Materiał TVN jest bardzo, bardzo rzetelny. Jedno, co można mu "zarzucić" to to, że tylko pokazał jeden wątek całej afery, która się rozegrała. Bardzo ważne są słowa, że kłamczuch jadł kolację z aukcjonerem i mówił, że będzie miał podstawionych licytujących na sali.
A co do spadku cen. Aukcja ma sens tylko wtedy, kiedy jest z kim licytować. Jesli nie ma a licytujący męczy i męczy licytację wręcz wskazując cenę minimalną to stąd masz niską cenę. A w tym roku największe i najbogatsze i te najlepsze stadniny arabskie nie przyjechały, że tylko wymienię: Al Shaqab, Atbah, Al Zobair i wiele innych. I o P. Watts nie wspomnę.
Muszę przyznać, że bardzo ich brakowało. Facetów z Al Shaqab ze swoja kamerką no a przede wszystkim P. Watts.... Dlatego to już nie było to.
A "nowi" chyba nie zrozumieli, że bez kupców aukcji nie ma w żaden sposób  bo jak nikt nie licytuje to takie własnie uzyskuje się ceny.
Inną sprawą jest, że wielu  ludzi wyczuło  oszustwo i przestało licytować.
A co do Emiry.... Nie wiadomo, czy nie będzie miała potomstwa. To bardzo piękna klacz z wieloma tytułami i wielokrotnie pokonywała bardzo znane klacze na pokazach. Mało tego, jeszcze chyba rok, czy dwa temu została wydzierżawiona do słynnej Ajman Stud za duża kasę i jak się książę cieszył a ile pokazów mu wygrała! I naprawdę została kupiona z miłości i sentymentu wiem, bo znam sprawę. Mało tego, sama uwielbiam jej matkę i ją   😜   😍   😍
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 września 2016 14:58
"Dobre zmiany"  w kolejnej stadninie.  SK Prudnik ma nowego zarządcę. Gdzie dalej łapy wsadzą?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 15:16
Megane, dla mnie kupno wódki jest abstrakcyjne 😉

Na oceny i ceny pewnie wpływ miało nieprzygotowanie koni - ja się nie znam, ale kilka osób o tym wspominało
Czy to nie  dzisiaj  miał być  wyrok w  sprawie  Pana J.  Białoboka ?
I jest. Nie może wrócić do pracy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 17:38
W ocenie sądu, umowa o pracę jaką Białobok zawarł w 1997 r. obejmuje zatrudnienie na czas pełnienia funkcji prezesa zarządu – dyrektora spółki. W takim przypadku stosunek pracy ulega rozwiązaniu na skutek odwołania członka zarządu lub jego rezygnacji.

Został zwolniony bo mieli takie prawo a w zasadzie możliwość , bo tak stanowiła umowa.  Ale czy zrobili dobrze czy źle to już czas pokazał. Teraz zbieramy żniwa za idiotyczne decyzje podyktowane prywatnymi i partyjnymi interesami.

Jak już pisałem , równie dobrze mogą odwołać dyrektorów muzeów i posprzedawać najcenniejsze dzieła sztuki żeby mieć na 500 +  😤 😤 😤
Nie widzę żadnej różnicy w ich działaniach.  😤
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 września 2016 21:35
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 września 2016 22:33
Jednego nie mogę zrozumieć - jeśli to oczywiście prawda - ceny rezerwowej za Emirę - 700 tys. euro.  🤔 Kto mógł sobie wyobrażać że tyle dostanie  za co prawda piękną i cenną ale  16 letnią , kulawą, w dodatku podejrzewaną o niepłodność klacz? W zależności od sytuacji to byłaby przyzwoita cena nawet za  najbardziej utytułowane gwiazdy w rodzaju Emandorii, El Dorady czy nawet Pingi.
Pycha, głupota czy uważają ludzi za idiotów?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 września 2016 09:45
desire   Druhu nieoceniony...
14 września 2016 09:47
Constantia, omg !  😲 😵
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-skandal-na-aukcji,675642.html

Wnioski trzeba wysnuć samemu , to tylko materiał .  😉

I ciekawy komentarz

mis uszatek 13 godziny temu
Art. 305. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Tej samej karze podlega, kto w związku z publicznym przetargiem rozpowszechnia informacje lub przemilcza istotne okoliczności mające znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany. § 3. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego. i gdzie jest prokurator?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 września 2016 17:25
Jestem w szoku...  Rozwalają najlepsze stadniny w mgnieniu oka, to jest nieprawdopodobne!
Jednego nie mogę zrozumieć - jeśli to oczywiście prawda - ceny rezerwowej za Emirę - 700 tys. euro.  🤔 Kto mógł sobie wyobrażać że tyle dostanie  za co prawda piękną i cenną ale  16 letnią , kulawą, w dodatku podejrzewaną o niepłodność klacz? W zależności od sytuacji to byłaby przyzwoita cena nawet za  najbardziej utytułowane gwiazdy w rodzaju Emandorii, El Dorady czy nawet Pingi.
Pycha, głupota czy uważają ludzi za idiotów?


Pragnę przypomnieć, ze Emira wskoczyła na listę aukcyjną w ostatniej chwili ! Przygotowania Wierzy Mocy(zdjęcia filmy)były bardzo zaawansowane i nastąpił wielki bum w necie! Trzeba było znaleźć Gwiazdę i znaleźli. Klacz o doskonałym pochodzeniu, zasłużona matka stadna, w odpowiednim wieku na aukcje. Miłośnicy arabów podeszli to"gwiazdy" ze zrozumieniem ( nawet aprobatą). Szum wokół stadnin nie przybierał na sile(i o to chodziło). Cena min. 700tys E mogla dotyczyć pierwotnie przygotowywanej "gwiazdy",która honorowego patrona ma za 2 tys zł. Ja osobiście bardzo się ciesze ze Emira ma nowy dom. Mam nadzieje, ze stadnina z nieograniczonymi możliwościami poradzi sobie z kulawizna i może doczeka się jakiegoś malucha 😉 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się