WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

A co ma do rzeczy koń do formy jego sprzedaży ????  🙄 Chyba masz problemy z czytaniem.  😲
[quote author=8o link=topic=99140.msg2594200#msg2594200 date=1473836705]
Jednego nie mogę zrozumieć - jeśli to oczywiście prawda - ceny rezerwowej za Emirę - 700 tys. euro.  🤔 Kto mógł sobie wyobrażać że tyle dostanie  za co prawda piękną i cenną ale  16 letnią , kulawą, w dodatku podejrzewaną o niepłodność klacz? W zależności od sytuacji to byłaby przyzwoita cena nawet za  najbardziej utytułowane gwiazdy w rodzaju Emandorii, El Dorady czy nawet Pingi.
Pycha, głupota czy uważają ludzi za idiotów?


Pragnę przypomnieć, ze Emira wskoczyła na listę aukcyjną w ostatniej chwili ! Przygotowania Wierzy Mocy(zdjęcia filmy)były bardzo zaawansowane i nastąpił wielki bum w necie! Trzeba było znaleźć Gwiazdę i znaleźli. Klacz o doskonałym pochodzeniu, zasłużona matka stadna, w odpowiednim wieku na aukcje. Miłośnicy arabów podeszli to"gwiazdy" ze zrozumieniem ( nawet aprobatą). Szum wokół stadnin nie przybierał na sile(i o to chodziło). Cena min. 700tys E mogla dotyczyć pierwotnie przygotowywanej "gwiazdy",która honorowego patrona ma za 2 tys zł. Ja osobiście bardzo się ciesze ze Emira ma nowy dom. Mam nadzieje, ze stadnina z nieograniczonymi możliwościami poradzi sobie z kulawizna i może doczeka się jakiegoś malucha 😉 😉
[/quote]
Wszyscy jesteśmy zadwoleni , że znalazła nowy dobry dom. jeśli wierzyć poprzednim organizatorom - ceny rezerwowe ustalano praktycznie przed samą aukcją -więc trudno domniemywać że Emira wraz z lot 0 przejęła też cenę Wieży
Niewykluczone ze mam choć nie tylko ja 😉 W mojej wypowiedzi nie ma nic o formie sprzedażny konia. Odniosłam się do momentu w którym Emira znalazła się na na liście aukcyjnej. W organizacji i prowadzeniu aukcji jest tyle niewiadomych, ze pozwoliłam sobie na przypuszczenie. Jeśli kogoś tym uraziłam przepraszam 🤣
A co tam jest niewiadomego ??? Przecież już wszystko zostało wyjaśnione w materiałach. Wystarczy tylko obejrzeć i samemu wyciągnąć wnioski  🙄
A co tam jest niewiadomego ??? Przecież już wszystko zostało wyjaśnione w materiałach. Wystarczy tylko obejrzeć i samemu wyciągnąć wnioski  🙄

naprawdę wszystko??? Kto podejmował decyzje w kuluarowych negocjacjach z Annet??? Jak doszło i za jaka kwotę została sprzedana Al Jazeera??? I kto licytował Emire w pierwszym locie powyżej 300tys ???
Odpowiedź ad 1 ) Pan Mateusz w porozumieniu z kimś wyżej . Inaczej się nie da.

Odpowiedź ad 2 ) Na pewno niewielką skoro została sprzedana pod stołem

odpowiedź ad 3 ) Chyba jasno zostało wykazane że słupy  .

Co za mało ujęć  ??? Może warto obejrzeć jeszcze raz albo w zwolnionym tempie  😁

Obecnie dwie rzeczy łączą Aukcję w Janowie ze wstępami w Skaryszewie to setki lat tradycji i ranga przedsięwzięcia . 😵
Odpowiedź ad 1 ) Pan Mateusz w porozumieniu z kimś wyżej . Inaczej się nie da.

Odpowiedź ad 2 ) Na pewno niewielką skoro została sprzedana pod stołem

odpowiedź ad 3 ) Chyba jasno zostało wykazane że słupy  .

Co za mało ujęć  ??? Może warto obejrzeć jeszcze raz albo w zwolnionym tempie  😁

Obecnie dwie rzeczy łączą Aukcję w Janowie ze wstępami w Skaryszewie to setki lat tradycji i ranga przedsięwzięcia . 😵

nie ma nazwisk nie ma kwoty nie ma winnych ale wszystko jest wiadomo  😉 Życzę miłego wieczoru w wiadomych realiach :kwiatek:
To powinna z urzędu wyjaśnić ( w zasadzie np : tych materiałów to stwierdzić )  prokuratura , ale jak ???  🙄
To powinna z urzędu wyjaśnić ( w zasadzie np : tych materiałów to stwierdzić )  prokuratura , ale jak ???  🙄

i tu sie zgadzamy! A puki co nic nie wiemy  😕
No nie do końca bo dowodów na przekręty jest mnóstwo ( nagrania , świadkowie ) Tyle że nie będzie komu ich potwierdzić  😵
wszyscy zainteresowani aukcją wiedza ze to było oszustwo! a ja jestem naiwna i wierze ze kiedyś będą rozliczeni" przodownicy dobrej zmiany"!
Oooo , to tak jak ja , tyle że nie za tej władzy.  😁 😁 😁 Przecież sami siebie nie posadzą  😁 😁 😁
Jurgiel i jego sitwa zrobiła z aukcji PoP i stadnin (nie tylko arabskich) prywatny folwark, wolność tomku w swoim domku. Śmieją się nam w prosto w twarz i udają że nic się nie stało Skurw.....yny

Jurgiel jest tak pewny swojej pozycji, że na bezczelnego już szarpie kasę z różnych źródeł m.in. jako ekspert od norek w fundacji polska ziemia (pisał o tym onet) co wyklucza jednoczesne bycie ministrem rolnictwa ale co tam mi przecież wolno.

Najgorsze dopiero nastąpi jeśli hodowlą koni nie zajmą się ludzie, którzy robią to z miłości do koni a nie dla pieniędzy, stadnin rozkradną, mateuszek i jemu podobni wyprzedadzą konie i cały majątek, beneficjenci dobrej zmiany kasę przytulą, ostatni zamknie bramy na klucz i żegnaj dorobku pokoleń.

Jednak istnieje jeszcze nadzieja - powrót Prezesa Białoboka , pojawcie się w Michałowie w najbliższy weekend na zawodach organizowanych w stadninie, pokażcie Panu Jurkowi ile osób go wspiera, niech wystartuje w konkursie wbrew wszystkiemu i wszystkim, niech ratuje to co sam zbudował. Nie ma obecnie lepszej osoby na to stanowisko niz Pan Białobok i Jurgiel oraz ANR to wie.

Zrobiono z niego złodzieja i oszusta ale wszyscy wiemy jak jest naprawdę, Panie Prezesie Białobok niech Pan pokaże klase jakiej brakuje tym u żłobu, niech Pan schowa zranioną dumę w imię dobrej sprawy i ratuje to co dla nas wszystkich najdroższe i najukochańsze.

Stawmy się w dużej sile w Michałowie nie przeciwko obecnym władzom Michałowa (jak już wiemy Durmała nie gra z tymi od góry w jednej drużynie i podobno jest ok) ale jako motywacja dla Pana Białoboka, niech startuje i wygra w cuglach wyścig o swoje stare - nowe stanowisko.

Ja będę liczę na Waszą obecność !!!!!!
Chrapka, nie mam ochoty z tobą polemizować, bo zasadniczo widzimy rzecz podobnie. Jednak nie zgadzam się z pierwszym zdaniem. Problemem nie jest jedynie "Jurgiel i jego sitwa" itd. bo ten problem "prywatny folwark..." dotyczy "spółek" końskich od czasu "przemian własnościowych" (a i wcześniej bywał). Zawsze było tak, że o funkcjonowaniu danej stadniny/stada najmocniej decydowała... klasa dyrektora/prezesa. Sporo ludzi poświęciło całe swoje życie, czas życia, żeby co oddane ich pieczy funkcjonowało najlepiej jak to możliwe. Jednak często-gęsto byli bezradni. Bo o całości decyduje jednak właściciel. A nie jest nim prezes. Jest nim skarb państwa, poprzez Agencję (nazw różnych). Nie ma takiej opcji, żeby prezes realizował (zgodnie z prawem) inne założenia niż właścicielskie (a potrafią być od czapy, oj, potrafią - przy każdej władzy centralnej), żeby prezesem była osoba nie akceptowana przez "nadzór właścicielski".
Gdy PiS wygrało wybory bardzo zmartwiła mnie obsada ministerstw "biologicznych" (rolnictwo, środowisko). Choć zasadniczo chciałam zmiany, bo rządy PSLu (bo to PSL rządził "w terenie"😉 bywały niestrawne. Jednak powstało zagrożenie, że w "spółkach końskich" może zacząć dziać się gorzej nawet(!) niż za PSLu. I ta smutna wizja zaczęła się szybko urzeczywistniać 🙁
Ogólnie mamy taką sytuację, że masa ludzi dobrej woli walczy o dobro naszej wspólnej własności - "państwowych" koni. Ale - rząd za rządem ma to centralnie gdzieś 🙁 W sumie wszystkie dlatego, że to "obciążenie dla budżetu".
Jeszcze nie trafił się taki mądry, co by to rozwikłał 🙁.
Halo, czyli co wg ciebie powinniśmy zrobić, siedzieć i biadolić, że nic się nie da i taka jest kolej rzeczy. bardzo polskie myślenie. Ty możesz siedzieć przed komputerem i pisać swoje wywody, skoro nie stać cie na nic więcej.

Ja będę walczyć o stadniny bo konie a zwłaszcza araby to cale moje życie i bez nich wszystko straci sens. A PIS niech swoje brudne łapska poda Panu Prezesowi.

Jeszcze raz wznawiam apel jeśli los stadnin arabskich nie jest Wam obojętny, zróbcie coś więcej aniżeli wylewanie swoich mądrości w sieci.
Chrapka, ale CO możemy zrobić? CO może zrobić przeciętny Kowalski, żeby zmienić decyzje rządu (jakiekolwiek zresztą, nie tylko te)? Bo ja się obawiam, że nic nie może. Sądzisz, że choćby nawet pół Polski przyjechało na mistrzostwa do Michałowa i wymachiwało tam transparentami, to władza przejmie się tym w jakikolwiek sposób? Działania typu manifestacje, protesty, pisanie listów itp. wyrażanie niezadowolenia przez obywateli mają w naszej rzeczywistości politycznej dokładnie taką samą moc sprawczą, jak pisanie w internecie - czyli żadną.
I taka jest prawda. Jakkolwiek smutno i beznadziejnie by ona nie brzmiała.
sorry, ale tak źle jak się teraz dzieje w stadninach nie było za żadnej dotychczasowej powojennej władzy. W stadninach pracowali fachowcy, a nie dyletanci i karierowicze, a to czyni różnicę.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 września 2016 10:42
Chrapka co konkretnie planujesz na MP?
Myślałam o jakimś transparencie itd aby zmotywować Prezesa Białoboka do startowania w konkursie. Można zrobić inne formy zachęty ale najważniejsza i tak będzie sama obecność i ciepłe słowo w kierunku Pana Jerzego
Jurgiel od dawna jest do wywalenia a nadal jakimś cudem się trzyma stołka. Ale co się odwlecze itd. ..................... jego czas właśnie nadszedł w stolicy się o tym mówi od dawna. Niech zabierze jeszcze ze sobą Humięckiego i Sutkowskiego.
ganasz, nieprawda, niestety. Gdzieniegdzie uchowali się fachowcy, mało gdzie. Fachowcy ze związanymi rękami.
Chrapka, jestem za. Jeszcze tylko wskaż, na kogo wymienić.
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co można zrobić,  żeby powstrzymać to cale wariactwo w naszym kraju. Jakimikolwiek manifestacjami nasza władza nie przejmuje się. Przeczekać i mieć nadzieję,  że nasza hodowla koni czystej krwi to wytrzyma? Mieć nadzieję,  że nowa władza pozwoli odbudować straty? Po cyrku, jaki urządzili podczas aukcji i sprzedaży Al Jazeery "pod stolem", nie mam wątpliwości,  że dobrze nie będzie, niestety nie tylko ze stadninami.
oj,  halo nieprawda, że nieprawda, ja miałam szczęście poznać w różnych stadninach prawdziwych hodowców. Związane ręce ??? i brak szacunku do pracy u podstaw tak naprawde to są teraz.
ganasz, nieprawda, niestety. Gdzieniegdzie uchowali się fachowcy, mało gdzie. Fachowcy ze związanymi rękami.
Chrapka, jestem za. Jeszcze tylko wskaż, na kogo wymienić.



Nie trzeba było by wymieniać gdyby nie zostali wybrani  😤 😤 😤 Skoro to był twój pomysł , to wymyśl teraz jak wybrnąć z tego gówna  🙄
ganasz, ja też miałam to szczęście. Chyba napisałam jasno, że gdzieniegdzie się uchowali. I dobrze wiem jakie mieli możliwości działania, a jakich nie. A teraz, owszem, jest nieco gorzej. Ale niewiele gorzej. I to zależy jeszcze z jakimi czasami/ekipą porównywać.

Smok10, przykro mi, nadal nie widzę lepszej opcji. Gdyby miała wrócić twoja ukochana PO - chyba bym sobie w łeb strzeliła. Choć wielce boleję nad tym, że zwolniono Białoboka, Trelę i Stojanowską. Bo robili co tylko mogli, w istniejących okolicznościach. Ale próby wmawiania, że "wcześniej" i "zawsze" było kryształowo w spółkach skarbu państwa - to przegięcie. O czym doskonale wie każdy, kto choćby ociupinę miał do czynienia z tym tematem od kulis.
I ciupkę minie rusza, gdy czytam tu "o, realizuja prywatę, kłamią, oszukują, zaprzepaszczają". Bo widzę jeden "grzech" większy niż poprzedników: większą jawność. Może na skutek poruszenia mediów. To, w takim razie, wielka szkoda, że media nie ruszyły wcześniej. Zaręczam, bywało o co "robić aferę". Czy akurat w świecie arabów? Tu nie wiem, może nie.
Ale z tego co wiem o mechanizmach poruszania się w dialogach z ANR - nie wyobrażam sobie prezesa, który nie byłby zmuszony do... daleko idących ustępstw różnego rodzaju. Rodzaj ustępstw to już zależał od formatu danej osoby. I okoliczności, rzecz jasna.
pojawcie się w Michałowie w najbliższy weekend na zawodach organizowanych w stadninie
Co, gdzie, jak, kiedy ? Jakiś link ?

Smok10, przykro mi, nadal nie widzę lepszej opcji. Gdyby miała wrócić twoja ukochana PO - chyba bym sobie w łeb strzeliła.


halo - Nie chce nic sugerować , ale może wszystkim żyło by się lepiej. 😉 PO robiło swoją robotę i dzięki temu mamy infrastrukturę o jakiej nie marzyliśmy od lat ( tzw . Polskę w ruinie ) . Byli na tyle transparentni że nikomu nie obiecywali rzeczy nierealnych . Robili swoją robotę i tyle . To co obserwujemy teraz to hekatomba destrukcji. Niszczenie ludzi i dorobku pokoleń a nepotyzm doszedł do granic absurdu. A czy transparentnie ?. Bez dwóch zdań tak ! Wszystkim pokazują że mają ich w dupie i co im zrobisz ?  😤
desire   Druhu nieoceniony...
16 września 2016 06:45
Smok10, daj spokój zagorzałej pisowiczce, nie warto sobie języka strzępić i krwi psuć. 😉


Murat,
no jak to CO trzeba zrobić? Wziąć kupe ludzi, iść pod rząd i albo kaczki wystrzelać albo wywieźć na taczce, ot co! Jeszcze troche i doczekamy się wojny domowej. Ale przecież oni są tacy doskonali, że halo sobie w łeb strzeli jeśli odejdą od koryta...  🤔wirek: 🤔 😵
desire znaczy się proponujesz przewrót antyrządowy?  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się