WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

A no właśnie nawet administratorów strony zwolnili ....Cóż pewnie prywaciarze zacierają teraz ręce że takie sukcesy przed nimi...pozyjemy zobaczymy ...poza tym najcenniejszą klacz można przecież zmarnowac byłe jakim ogierem...w kwestii pikiety ....ogłoszenie o pikiecie było zaledwie przed kilkoma dniami a każdy pracuje i ma zobowiązania których nie można odwołać sobota jest dniem jak każdy inny a plany ustalone są miesiąc wcześniej ...poza tym wiele osób m.in że środowiska naukowego uważa że trochę to nieeleganckie chodzenie po ulicach...Cóż nie wyobrażany sobie znanego sędziego ,profesora idącego na pikiete ...
Pani Dodofon jak się mówi A winno się również powiedzieć B inaczej odzywanie się nie ma sensu...
To co osiągnęli prywaciarze to zjawisko krótkiej kołdry ale w tym kraju nikt nie planuje długofalowo niestety..Poza tym polecam wywiad z p.Trela wspomina że spodziewał się czegoś takiego bo już czuł "sępy" krążące nad nim(słowa moje On wyraził to bardzo elegancko)
Gdyby nowi prezesi rzeczywiście wymyślili wyprzedaż najlepszych koni w imię wyników finansowych, np. takiego Pogroma czy Equatora, to już widzę jak prywatni hodowcy przelicytowują szejków i uszlachetniają sobie hodowlę...
A jeśli myślą, że teraz się tanio obkupią, to albo patrzą przez różowe okulary, albo zamierzają kupować konie w jeszcze bardziej "niegospodarny" sposób niż do tej pory, czyli z pominięciem przetargów i oficjalnych ogłoszeń o sprzedaży.



nie przelicytują... ale co poniektórzy mają nadzieję na łatwiejszy dostęp do ogierów przebywających w Michałowie i Janowie....
Jest też głos WAHO
http://www.waho.org/waho-news/
Gdzie widzieliście  wpisy hodowców arabiarzy, tzn. prywatnych stadnin, którzy tak strasznie ubolewają nad zmianami w stadninach? Poważnie pytam. Widze tylko udostepniane petycje, ale jakos nikt sie nie wychyla z wiekszymi, fachowymi wypowiedziami.
Ja widze tylko wpisy ludzi związanych ogólnie z końmi (tu najwiecej komentarzy), arabiarze jakby siedzą cicho. Rozumiem jednostki podlegające pod Agencje Rolną, ze skromnie komentują i tak aby od siebie nic nie dodać, ale ... reszta sie boi, czy moze to im na rękę?


A skąd wiesz, że nic nie robią? Może wolą 'drogę dyplomatyczną" bez robienia show przed kamerami  🙄

http://www.swiatkoni.pl/videos/1652,prywaciarze-o-panstwowych-wywiad.html
http://www.swiatkoni.pl/news/10574,bolesna-lekcja-matrixu.html

"Jednym z następstw tej decyzji było dołączenie do programu pracy obradującej wczoraj sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (KRRW) debaty na ten temat. KRRW rozpoczęła wczorajsze prace o godzinie 14😲0.
I o tej właśnie godzinie zjawili się w Sejmie przedstawiciele środowiska związanego z hodowlą i końmi, by przedstawić parlamentarzystom i ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi swoje uwagi na temat wspomnianych wydarzeń." 

http://pzhka.org.pl/index2.php?option=news&lang=pl

• 2016-02-25 •
Apel PZHKA
Informujemy, że wysłaliśmy do Pani Premier Beaty Szydło załączony Apel. Oprócz wymienionych w Apelu instytucji przesłaliśmy go również do Agencji Nieruchomości Rolnych. Pod Apelem, pomimo bardzo krótkiego okresu zbierania podpisów (4 godziny),  podpisało się 30 członków i  8 sympatyków PZHKA. Z tego też powodu podpisy poparcia naszych członków pod Apelem zbieramy również po jego wysłaniu wg. formuły, która była rozesłana. Ewentualne zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: administrator@pzhka.org.pl  . Pragniemy zauważyć, że Apel jest również próbą rozwiązania zaistniałego konfliktu i zasypania powstałych podziałów w środowisku hodowców koni arabskich w Polsce.

[[a]]http://pzhka.org.pl/pzhka_uploaded_files/Apel%20PZHKA.pdf[[a]]

• 2016-02-26 •
List Prezydenta ECAHO do władz w Polsce
Na stronie ECAHO http://www.ecaho.org/  pojawiła się oficjalna informacja oraz list Prezydenta ECAHO Jaroslava Laciny, który jest prośbą do władz Polski w sprawie wyjaśnień  dotyczących odwołań z pełnionych funkcji w jednostkach państwowych: Anny Stojanowskiej, Jerzego Białoboka i Marka Treli.
List podkreśla zasługi tych osób dla polskiej hodowli koni arabskich, pracy na rzecz rozwoju i organizacji ECAHO,  a także ich wpływ na hodowlę światową.
Przestrzega on również przed konsekwencjami tej decyzji, co może spowodować destrukcję hodowli narodowej, jak i światowej.
Komentatorzy Speed&Music na Cavaliadzie mówią o inicjatywie zawodników - jadą konkurs z czerwonymi przypinkami, w ramach solidarności  💃
Hodowcy prywatni bazują głównie na klaczach ze stadnin państwowych. Dojście do ogierów będących w dzierżawie też mają dzięki stadninie, bo nie stać ich na indywidualne negocjacje z szejkami. Często konsultują swoje koncepcje hodowlane z dyrektorami. Kto docenia te możliwości korzysta.Kto nie ma w sobie pokory potrzebnej w hodowli patrzy krótkowzrocznie i podcina gałąź na której siedzi. Dzierżawcy ogiery pozabierają i zanim stworzy się nową koncepcję hodowlaną miną lata i nie ma żadnej gwarancji, że na te konie będą kupcy. Kupcy mogą zbojkotować prywaciarzy, WHO ma duże możliwości. Nie zmienia się zwycięskiego konia w biegu. Petycję ślą hodowcy z całego świata, petycję można było wysłać emailowo. Torwar miał również znaczenie symboliczne i medialne. Ale jak to u nas wszyscy wszystko wiedzą lepiej.



Dodofon - ja Cie zrozumialam  :kwiatek:
Cierp1enie, mowa jest chyba o Starogardzie więc ma do rzeczy pieprzenie jednego "polityka" o tym jak bardzo zpieprzyli inni?
Na dzień dzisiejszy ze wszystkich państwowych stadnin sprzed 25 lat najlepiej funkcjonują Janów i Michałów i to, że przez ostatnie lata politycy się nie wpierdalali w ich działanie jest niewątpliwie jednym z tego powodów.
[quote author=Platynka17 link=topic=99140.msg2503546#msg2503546 date=1456572683]
http://aszdziennik.pl/116603,pilne-dyrektor-stadniny-zastapil-pilotow-dreamlinera-do-chicago-czuje-ze-to-bedzie-moja-pasja


Ja bym dała tytuł ,,Dyrektorzy stadnin zastąpili pilotów samolotu rządowego w Polsce- czujmy, że to będzie nasza pasja!".

A tak serio- jest jakakolwiek szansa, że przywrócą dyrektorów na ich stanowiska, lub tą funkcję dadzą komuś kompetentnemu?
[/quote]

Być może wtedy rządzący skupiliby się na powołaniu kolejnej komisji <smoleńsk2>, a nie na kluczowych państwowych stadninach...  😵
Śledzę wątek i wszystko, co  w mediach z przerażeniem w oczach i to nie tylko dotyczące arabów. W domu starsze pokolenia mówią: patrz, jak za komuny będzie" i przeraża mnie to, bo ile razy słyszałam: " bo za komuny było lepiej", i zastanawia mnie ile osób dalej tak myśli i to popiera.

Wywiad z Panią Stojanowską bardzo dobry, konkretny, spokojne przedstawienie argumentów, ale i wydaje mi się, że to zbyt mało  🙁
Cierp1enie, mowa jest chyba o Starogardzie więc ma do rzeczy pieprzenie jednego "polityka" o tym jak bardzo zpieprzyli inni?
Na dzień dzisiejszy ze wszystkich państwowych stadnin sprzed 25 lat najlepiej funkcjonują Janów i Michałów i to, że przez ostatnie lata politycy się nie wpierdalali w ich działanie jest niewątpliwie jednym z tego powodów.


na razie dostalam filmik z tej rozmowy, a ma byc duzo filmikow z tego spotkania.



dodam jeszcze, bo tak kazdy gada na PIS, ze glowny rzad, czyli pani premier, JK - oni nie wiedzieli o tym, dowiedzieli sie po fakcie. Co zrobia dalej z ta sprawa, nie mam pojecia. Mam nadzieje ze zmienia prezesow, ze ci sa tymczasowi.
Mi rowniez zalezy na dobrze stadniny, rowniez jestem oburzona natychmiastowym zwolnieniem, wyrzuceniem bez zadnych slow - dziekuje i tym ze nowi prezesi to laicy.
Czemu i komu ma to służyć ? bez sensu. Następny krok ? Zlikwidować polskie hodowle, sport jeździecki, ludzi z nim związanych na zasiłek.
Mnie mało obchodzi co to za partia, przez ostatnie 25 lat politycy rozwalili tyle działających przedsiębiorstw swoją niekompetencją, niektóre "uratowali" tym, że prezes z nadania miał świadomość swojej niekompetencji i nie przeszkadzał fachowcom.
Wprowadzenie na prezesa jednej z najbardziej znanych na świecie stadnin człowieka nie mającego o koniach pojęcia tylko dlatego, że jest kolegą ministra nie da się wytłumaczyć największą niekompetencją poprzednika. A jako koniarz powinnaś wiedzieć, że tym bardziej nie da się wytłumaczyć padnięciem na skręt jelit jakiegokolwiek konia (jeden z powodów)
Spojrzy jeszcze tutaj Pride of Poland lot.23, a podobno gdyby miałą wyższy numer poszła by za ho,ho .... A kto układał liste?
Na dzień dzisiejszy ze wszystkich państwowych stadnin sprzed 25 lat najlepiej funkcjonują Janów i Michałów i to, że przez ostatnie lata politycy się nie wpierdalali w ich działanie jest niewątpliwie jednym z tego powodów.
No niezupełnie, najlepsze wyniki finansowe  ostatnich latach miał Michałów, Prudnik i Pępowo, Janów dołączył do tej trójki w ub. roku. Z wyj. SO Starogard wszystkie inne są na plusie.

[quote author=Cer1enie]
dodam jeszcze, bo tak kazdy gada na PIS, ze glowny rzad, czyli pani premier, JK - oni nie wiedzieli o tym, dowiedzieli się po fakcie. Co zrobią dalej z ta sprawa, nie mam pojecia.[/quote]
Oczywiście że wiedzieli, a jak nie wiedzieli to jeszcze gorzej. To znaczy że nie panują nad sytuacją.  Na razie i minister i pani premier podtrzymali decyzje a komisja sejmowa głosami posłów PiS odebrała prawo wypowiedzi na ten temat zaproszonym fachowcom.
celowo nie napisałem o wynikach finansowych tylko o funkcjonowaniu
Megane - co do hodowców prywatnych broniących odwołanych osób, zobacz ilu z nich podpisało list PZHKA, Głowacki, Poszepczyński, Tarczyński, Podgórny i wieeeeeeelu innych. I to dużych, znaczących prywatnych hodowców.

O Janowie i Michałowie tam są dwa słowa. Ale wysłuchałam do końca i uważam że większość tego co gadał to takie PiSowe pier... jak zawsze. Czyli oni źle robili a teraz weszliśmy my i będzie miód i mleko.
to nie ma nic wspólnego z pisem, tak samo pie...li zieloni, kiedyś Samoobrona i wszyscy inni. TKM
Mnie mało obchodzi co to za partia, przez ostatnie 25 lat politycy rozwalili tyle działających przedsiębiorstw swoją niekompetencją, niektóre "uratowali" tym, że prezes z nadania miał świadomość swojej niekompetencji i nie przeszkadzał fachowcom.
Wprowadzenie na prezesa jednej z najbardziej znanych na świecie stadnin człowieka nie mającego o koniach pojęcia tylko dlatego, że jest kolegą ministra nie da się wytłumaczyć największą niekompetencją poprzednika. A jako koniarz powinnaś wiedzieć, że tym bardziej nie da się wytłumaczyć padnięciem na skręt jelit jakiegokolwiek konia (jeden z powodów)
Spojrzy jeszcze tutaj Pride of Poland lot.23, a podobno gdyby miałą wyższy numer poszła by za ho,ho .... A kto układał liste?



ja doskonale to rozumiem i rowniez jestem tym oburzona i dobrze wiem ze przyczepienie sie o padniecie na skret jelit to tylko glupia wymowka
ciekawe co im podali, bo gośc strasznie pier.....
Jestem laikiem w kwestii aukcji POP ale jak widzę inne konie miały wyższy nr niż klacz p senatora i nie zostały sprzedane...


Co do genezy, to mam swoją opinię - że jest to schemat pt. cwane doły podbechtały bezmyślną górę i poszło. Efektem jest tragedia.



To nie jest tylko Twoja opinia, wystarczy poczytać na FB wypowiedzi, arabiarzy, i ludzi związanych z wyścigami, nie spotkałam jeszcze  hodowcy tej , rasy, ani żadnej innej, by uważał, że to dobra zmiana. Hodowcy arabów z zachodu ,to w prost zamieszczają zdjęcia dwóch panów, którzy ,,rozmontowują " polskie stadniny państwowe , czystej krwi arabskiej , a przy okazji prywatną. Świat teraz jest mały, a środowisko  hodowców bardzo hermetyczne z racji swojej specyfiki, a arabiarzy w szczególności, wszyscy o wszystkim wiedzą.
Wychodzi szydło z worka na kongresie ECAHO Polskę będa reprezentować Szpura i Durmala 🙂😉



Dodofon - ja Cie zrozumialam  :kwiatek:


To czysta demagogia,  czemu ten pan nie powiedział  kto rozkradł kraj,film jest wyrwany z kontekstu,  może trzeba go uświadomić, że to sLD i PSL, przy wchodzeniu do Unii wpakowali Stada i Stadniny do ANR, i  jako spółki bo wiedzieli ,że te sobie nie dadzą rady ze względu na specyfikę tego typu instytucji. Post komuniści zamiast  poukrywać je pod płaszczykiem muzeów  itp rzecz, jak to robią cywilizowane kraje, wyczuli łatwy łup i możliwość uwłaszczenia się, dlatego tak zrobili jak zrobili, ... następne ekipy, miały ważniejsze sprawy, niż stadniny, i zapomniano o nich, ... no prawie :/ 
Ze Starogardu zawsze brałam ogiery, za dr. Markowicza, był tam najlepszy w  Polsce garnitur ogierów, po  ostatnim  starogardzkim   u mnie urodzony źrebak chodzi teraz 2* w WKKW, ale od 12 lat, nie było tam po co jeździć, bo jak nie ma dotacji na zakup dobrych i bardzo dobrych ogierów, to i nie ma usługi, czyli dzierżawca, woli wziąć  nasienie ogiera z zachodu, niż kryć miernotą.
A... i dobiły mnie te firmy spółki z tymi rodzinami w tle,  no i to jedzonko, .... ludzie, padłam   😵 Tam przyjeżdżają koronowane głowy, i szefowie wielu państw, tak się gości elity, to jest w dobrym tonie. Chyba mówił o córce pana A.Krzyształowicza, która  ma pieczę nad żołądkami gości odwiedzających Janów . Ja osobiście w Janowie , nie byłam, ale ludzie , którzy dostąpili tego zaszczytu, opowiadają, z jaką klasą, są podawane posiłki, a manier przy stole mogli się uczyć królowie..... Janów Podlaski i Michałów to były wizytówki, to jedyne miejsca, gdzie tak na prawdę gdzie zachowały się jedyne  prawdziwe  elity tego kraju , nie wymordowane  przez SB, pan Trela, pan Białobok, i pani Stojanowska, byli nie tylko spadkobiercami wiedzy o koniach po śp A.Krzyształowiczu, i I.Jaworowski , byli  również jedynymi spadkobiercami   polskiej historii, kultury w żywej postaci. Żywymi pomnikami staropolskich obyczajów w dobrym tego słowa znaczeniu.    Na potęgę Janowa i Michałowa składają się nie tylko konie, ale właśnie Ci zwolnieni ludzie.  Patrząc na obecnych polityków, ktoś to ładnie ujął, że są, ,,... krzywym odbiciem komuny w soczewce"   Tak oni są dziećmi komuny.  Również ja rozmawiałam z działaczami PiS, na nasz teren , byłam przerażona,   poczułam się jak bohaterka z książki Ossendowskiego ,,Lenin"  Proszę państwa, również głosowałam na tych biedaków ( inaczej nie można ich nazwać, bo to są biedni ludzie bez wiedzy , pomysłów, i rozumu),  przeżyć nie mogę, że dołożyłam swój gwóźdź do trumny tych stadnin. Niestety, po rozmowach nie mam złudzeń, w związku z tym ,ze ta partia, ma absolutną większość , po ich rządach zostanie tylko goła ziemia i popiół . 😕  Teraz można powiedzieć , że zabrano nam wszystko .
PS. Wykupujcie  wszystkie książki , i gazety z historią Janowa Podlaskiego, bo to za chwilę będą cenne rzeczy, a wnuką będzie je  można czytać,  i powspominać o potędze  😕  
Zaglosowalas  i teraz placzesz??Przecież widziałas  jaki styl rządów prezentowali kiedy byli "u steru" rozmawiałas z nimi i co nic Ci nie dało do myślenia jaki typ myślenia prezentują??Nie rozumiem tych żali skoro samemu się przyłożyło rękę do morderstwa!


może trzeba go uświadomić, że to sLD i PSL, przy wchodzeniu do Unii wpakowali Stada i Stadniny do ANR, i ARiMR,  jako spółki bo wiedzieli ,że te sobie nie dadzą rady ze względu na specyfikę tego typu instytucji.



yyyyyyyyyyyy  🤔zczeka: a co ma ARiMR do SO i SK ? Nie pomyliło Ci się coś ?
Możesz mieć rację  , już prostuję 😉

Zaglosowalas  i teraz placzesz??Przecież widziałas  jaki styl rządów prezentowali kiedy byli "u steru" rozmawiałas z nimi i co nic Ci nie dało do myślenia jaki typ myślenia prezentują??Nie rozumiem tych żali skoro samemu się przyłożyło rękę do morderstwa!





Chyba nie przeczytałeś  mojego postu dokładnie, właśnie dało do myślenia. Po za tym , każdy robi błędy, ważne by się do tego przyznać. Nieszczęście się stało i  trzeba to naprawić, jeżeli jeszcze jest jakaś nadzieja ...., a nie pitolić bez sensu i wytykać błędy, których nikt nie ukrywa, chcesz mi dokopać, gratuluje swoistego charakteru  :/

Silver , poprawione  😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postów
" no i to jedzonko, .... ludzie, padłam  zemdlal Tam przyjeżdżają koronowane głowy, i szefowie wielu państw, tak się gości elity, to jest w dobrym tonie. Chyba mówił o córce pana A.Krzyształowicza, która  ma pieczę nad żołądkami gości odwiedzających Janów . Ja osobiście w Janowie , nie byłam, ale ludzie , którzy dostąpili tego zaszczytu, opowiadają, z jaką klasą, są podawane posiłki, a manier przy stole mogli się uczyć królowie.....  "


tylko patrzeć jak przykładem niegospodarności będzie to że nie sewowano szejkom polskiego patriotycznego schabowego z kapustą tudzież śledzika z czystą wyborową i chlebka ze smalcem, tylko jakieś specjały albo może nawet- o zgrozo- ośmiorniczki....


jestem baaaardzo ciekawa jakie wnioski po " zapoznaniu sie z papierami stadniny" przedstawi nowy prezes....przeczucie mi mówi że  to dopiero  będą fajerwerki...... 🙄

a pani Durmała w Omanie na ECAHO ...... pewnie cięzar rangi wydrzenia jej nie przeszkadza .... 🤣


Ta panienka, jest ,,blondynką" z kawałów ( przepraszam   inteligentne blondynki, a znam takie)  , ona nawet nie będzie wiedziała, ze popełniła jakąś gafę . 😵

W Omanie powinni jej zamknąć drzwi przed nosem, co by skandalu nie było .
Niech jadą. Po pierwsze zobaczą na własne oczy reakcję świata, a po drugie niezależnie od wszystkiego nie możemy dopuścić do wykluczenia Polski z obrad międzynarodowych, kluczowych organizacji.
Titina nie chce Ci dokonać tylko ją wokół mnie ciągle słyszę och gdybym wiedział gdybym wiedziała to bym ie głosowała a oni już rządzili i teraz płaczą bo ustawę o gruntach rolnych im wcisneli która może ich wywlaszczyc ...
A propos panienki z Michałowa ona nawet nie zauważy że jest lekcewazona na kongresie ECAHO i potraktuje wszystko jak dobra monetę ....smaczku nabiera kto będzie na konferencji ...Trela Bialobok Stojanowska 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się