WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Tak samo mnie poruszył wygląd P. Białoboka.. Wygląda jakby upadł.. a wiem, że były obawy o zdrowie obu Prezesów, obaj bardzo schudli. No a widok P. Białaboka był dla mnie szokiem.
O wy, twórcy "dobrej zmiany", kłamcy, Gargamele i ci, stający z tyłu. Jeżeli cos stanie się Prezesom nie darujemy wam tego!!!!!  🤬  🤬
Próbuję u źródła, tj. Targów dowiedzieć się, czy prawdą są plotki o organizacji aukcji przez nich. Aż się wierzyć nie chce, że firma z taką renomą weszłaby w to bagno
Bagno bagnem, ale chyba wolę tak niż miałoby się w ogóle nie odbyć. Przynajmniej championat, aukcja jak dla mnie mogłaby ni istnieć.


http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=191

[quote author=Smok10 link=topic=99140.msg2535767#msg2535767 date=1461791624]
Dobra - konkret - zastanówmy się . Kto wg, ciebie może przyjechać i jakie ma szanse na kupno i czego  😎


......A gdyby firma jakimś cudem była na sprzedaż ? Jeśli nie wiesz kogoś stać na zafundowanie sześciu mercedesów na nagrody na prowincjonalnej imprezce albo kto oddaje na dwa sezony za friko do krycia ogiera, którego nasienie kosztuje parę tysięcy dolarów to po co się w ogóle wdajesz w dyskusje w tym temacie ?

.....
[/quote]
Kto powiedział że za friko :
-w ostatnich dzierżawach ogierów stadniny rozliczały się  źrebakami
w przypadku Kahila - na pewno poszła Burza  Top Five pokazu w Białce  i chyba Ceranova - Top Five Championatu Świata

- zysk niewymierny - promocja ogiera
Kto powiedział że za friko :
A kto powiedział, że to dotyczy Polski ?
Na FB pojawiła się wiadomość, że polskie konie państwowe pojechały na jakiś pokaz klasy C gdzieś daleko do Rosji, że poprzedni dyrektorzy ze wzgledu na odległość nigdy nie chcieli ich wysyłać. Coś ktoś wie więcej???
Pewnie do Kazahstanu w pęczku 🙂
Petersburg
Wyciąganie tacy w kierunku Rosji, " zlitujcie się i kupcie drogo nasze konie" ?
A na ten genialny pomysł pewnie wpadła pani dziennikarka z PA, bo to chyba oni kilka lat temu wystawili tam swoje konie i chwalili się zgarnietymi nagrodami. Konkurencji nie mieli.
Na FB pojawiła się wiadomość, że polskie konie państwowe pojechały na jakiś pokaz klasy C gdzieś daleko do Rosji, że poprzedni dyrektorzy ze wzgledu na odległość nigdy nie chcieli ich wysyłać. Coś ktoś wie więcej???


Nie tylko ze względu na odległość ale przede wszystkim Prestiż. Gdyby oryginalne  Rolexy sprzedawano na bazarze razem z podróbami to nikt by nigdy za nie kasy nie położył.  😁 😁 😁

Każdy jeden ruch z ich strony jest bardziej debilny od poprzedniego . 😵
Mam nadzieję, że z końmi pojadą doświadczeni pracownicy a nie klamczuszek i pani od turystyki i oby zwirzakom nic się nie stało. Ciekawe, czy Luftowa będzie się lansować,  bo w Europie, to chyba krzywo na  nią patrzą.
cyt z face ..."Ciekawe, jakie konie Janów wysłał w tą morderczą podróż ?
Źrebne klacze ?
Poprzedni prezesi konsekwentnie odmawiali udziału w tym pokazie, bo to w końcu tylko kategoria C a droga długa i niebezpieczna.
Ale nowy zarząd chyba nie chciał odmówić przyjaciółeczce Jaworskiego ?
Biedne konie, mam nadzieję, że wrócą wszystkie. I wszystkie całe i zdrowe"
Co tam konie lans jest ważny, i jaki brak patriotyzmu do Rosji ??? to kolejny zamach ?
A czy te 1150 km trasy to tak dużo? Tak serii, serio...
1776 jest do Paryża
Tam sa inne  (albo raczej ich nie ma) drogi.  Juz przekraczając  granice  z  Ukraina  jedzie  sie  głowna  droga jak  dawniej  na  wsi.
No jakbym miała jechać przez Ukrainę, to faktycznie byłoby i dalej i gorzej hihihi.... Tranzyt jest dobry.
Nie no , nie opowiadajcie bajek. Nie w drodze jest problem. Problem jest w upadku marki i prestiżu. Samymi swoimi działaniami , w dwa miesiące doprowadzili do ruiny coś na co pracowały pokolenia przez 200 lat . I tu jest problem. Każdy jeden ruch z ich strony jest gorszy i bardziej destrukcyjny od poprzedniego. 😤
Tylko, że w Paryżu zdobywasz tytuł championa  świata i oglądają to wszyscy, na miejscu, lub przez internet a jaki ma prestiż pokaz w Petersburgu? Nagrody, jeśli konie nie wyjdą zmęczone mamy w kieszeni, wszystkie tylko czy pokryją one koszty wyprawy, bo prestiż i promocja żadna , nie wiem kto będzie to ogladal. Mówię,  to jest desperacka  próba ściągnięcia kupców z grubym portfelem do Polski i chyba sędziów tez.
Wieża, ja tylko odniosłam się do drogi i odległości, bo ludzie o wszystko biją pianę, zamiast skupić się na problemie.
edit: Przy okazji, jak ktoś dyskutuje nie wiedząc gdzie leży Petersburg i że sie jedzie tam przez Ukrainę, to obniza to niestety poziom dyskusji...

Czemu Rosja? Zdają sobie sprawę z tego, ze narobili bydła, wiec nie pchają sie na salony.
Chcą uniknąć niepotrzebnych i trudnych pytań
Wierzę w doświadczenie, wiedzę i sposób zarzadania stadniną koni arabskich  dyr. Marka Treli, skoro nie wysyłał tam koni na pokazy to wiedział co robi. Kolejne prywatne interesiki. Ciekawe czy dopakowano do koniowozu konie konkretnych prywatnych hodowców ? Do tego pomysłu żle odnosza się też hodowcy z zagranicy, a tym doświadczenia nie brakuje.
Kolejne prywatne interesiki.

Przede wszystkim rosyjskie interesiki. Udział polskich stadnin państwowych na pewno podniesie rangę imprezy i w jakimś stopniu zwróci większa uwagę obserwatorów, a Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać stracony dystans w tym świecie. I nie wątpię, że powalczą o europejski tron, jeśli my z niego spadniemy. Jeśli są w tej arabskiej aferze jakieś tajemne ścieżki, to kto wie, czy któreś z nich nie prowadzą przypadkiem w tamtą stronę. Szlak jest dobrze przetarty, nb w zeszłym roku p. Jaworski Mateusz wygrał czempionat klaczy  białecką Palmirą a i pani Luft bardzo ciepło pisała o tej imprezie.
St. Petersburg International Cup - 30.04-1.05.2016
Do St.Petersburga na pokaz (C Int.) wyjechały polskie konie -
z SK Janów:
Ballena (Kahil Al Shaqab - Belgica), 2013
Etira (Eden C - Etnologia), 2012
Bernadetta (Ganges - Belgica), 2010
Esparta (Poganin - Epoka), 2008
Almanzor (El Nabila B - Altamira), 1009
z SO Białka:
Milian (Lawrence Al Gazal - Mila), 2014
Cefir (Eryks - Celina), 2011
nie wiemy jakie konie hodowli prywatnej wezmą udział w pokazie,
http://www.saintpetersbourginternationalcup.com/

Znamy organizatora Pride of Poland 2016 - KLIK
armara a nie mozesz napisac po prostu kto, tylko wszedzie musisz wciskac linki do swojej strony ?
Ja jestem szczerze zdziwiona, ze cavaliadowcy chcieli w to wejsc. No ale pieniazek bedxie.
Ciekawe jak pogodza organizacje dwoch imprez, w lipcu przeciez zawody w kolobrzegu robia. W miesiac zdaza przygotowac janow?

Dlaczego bez przetargu wyloniono organizatora? Zal jak to wszystko wyglada.
armara a nie mozesz napisac po prostu kto, tylko wszedzie musisz wciskac linki do swojej strony ?

Juz bez przesady... wszyscy zamieszczają linki. Jak ktos wrzuca coś z TVN to reklamuje stacje TV?
Do Petersburga młode konie jadą. Oby nic im się nie stalo. Nadal próbują sprzedać Cefira.
Nie wiem,  co sądzić o nowym organizatorze Dni Konia. Nie zazdroszczę im tempa w jakim muszą zorganizować imprezę.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
29 kwietnia 2016 13:09
Ja jestem szczerze zdziwiona, ze cavaliadowcy chcieli w to wejsc. No ale pieniazek bedxie.


No właśnie ponoć nie chcieli, tylko zostali "przekonani" do tego pomysłu
Jakos mi sie wierzyc nie chce, ze ich przymuszono.
🙄
FirstLight
Wszystkie linki wklejam dokładnie w ten sam sposób.

O tym, że MTP został "przekonany" do tego pomysłu pisał wczoraj red. Szewczyk - KLIK. Jestem ciekawa jak to było naprawdę. Wydaje mi się, że ANR jest zdeterminowana. Tylko, że już słychać komentarze o braku przetargu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się