WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Ale jakże to tak, że to tak bez przetargu...?
Przecież to była taka zbrodnia, że nie było co roku przetargu!
Ręce opadają.
A co do MTP, to zastanawiam się, czy są naiwni, czy głupi, czy naprawdę na coś liczą, czy sprawa ma drugie dno, o którym nie wiemy.
Wieża, ja tylko odniosłam się do drogi i odległości, bo ludzie o wszystko biją pianę, zamiast skupić się na problemie.
edit: Przy okazji, jak ktoś dyskutuje nie wiedząc gdzie leży Petersburg i że sie jedzie tam przez Ukrainę, to obniza to niestety poziom dyskusji...



Dziekuje  za  ocenę  mojej  inteligencji    Ukrainę podałam bo  wczęsniej było  napisane  Kazachstan,  więc to  chyba   najkrótsza  droga mozna   jeszcze przez  Białorus  ale  to  chyba  kapkę  dalej.  Wiem  gdzie  leży  Petersburg  jednak  odnosiłam sie  do  pierwszej  nazwy.

Nie  siedzę  na tyle w  arabach żeby  wiedzieć  iż  w  Petersburgu  sa jakieś  czempionaty
W Polsat News wszystko jest w porządku,  jak ANR mówi,  że aukcja się odbędzie na milion procent, to tak jest i kupcy przyjadą,  bo w ANR był przedstawiciel bliskowschodniej ambasady. A ja tak pomyślałam,  może był żeby zawrzeć ugodę  po upublicznieniu szczegółów umowy dzierżawy Moriona.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2536574#msg2536574 date=1461932738]
Ale jakże to tak, że to tak bez przetargu...?
Przecież to była taka zbrodnia, że nie było co roku przetargu! [/quote]

Bo wcześniej było złodziejstwo i niekompetencja a teraz rządzą ludzie kryształowo uczciwi i niebywale kompetentni i bez żadnych przetargów wiedzą najlepiej, co jest dobre. Poza tym prawo, to jest takie coś, co pasuje PiS-owi a nie jakieś tam głupie przepisy i ustawy.

[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2536574#msg2536574 date=1461932738]
A co do MTP, to zastanawiam się, czy są naiwni, czy głupi, czy naprawdę na coś liczą, czy sprawa ma drugie dno, o którym nie wiemy.[/quote]

Pewnie dostali propozycję nie do odrzucenia. 100% udziałów w MTP ma miasto. Zapewne ANR sfinansuje całą imprezę, żeby wyjść z twarzą z tej hecy.
http://wyborcza.pl/1,75398,19995884,sejm-zmienil-ustawe-o-wyscigach-konnych-to-gwalt-na-175-letniej.html#ixzz47DxOCAVS

Dalszy ciąg  "dobrej zmiany". W mediach cicho,  bo tematem nr jeden jest wizyta komisji weneckiej.
Podobno MTP mają zorganizować tylko gołe warunki techniczne na miejscu - catering, służbę porządkową, trybuny itp.
Nie marketing, nie aukcję i nie obsługę nabywców.
Czyli - tak naprawdę nadal nie wiadomo, kto organizuje imprezę.
A po co promocja ??? Przecież wyczytałem tutaj że te konie są tak wspaniałe że nie potrzebują promocji . Pewno do takich wniosków doszli nowi zarządcy  😤
Juz  wiadomo jakie MTP beda miały    zadanie na P&P
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=192
Młody wymyślił sobie, że pokaże całemu światu co jest wart i że sam wszystko zorganizuje, Skomorowski nigdy chyba nie był i nie widział na czym polegają Dni Konia Arabskiego , jakiej klasy kupcy mogą przyjechać a przyjaciele z PA zapewniają,  że wszystko będzie dobrze. Muszę tam być i zobaczyć co oni zorganizują.
Tylko kto się zajmuje stadniną, skoro zarząd organizuje imprezę.


http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/kon-za-milion-dolarow,201185.html
Może zamiast aukcji dla Szejków , wywiozą konie na targ do Skaryszewa. Ile pieniędzy zaoszczędzą na niepotrzebnej organizacji imprezy.  😁 😁 😁
A to niespodzianka. Polskie araby nie zdobyły wszystkich złotych medali w Petersburgu, konkurs klasy  C. Wielka to promocja naszych koni. Brawo Klamczuszku, brawo!!!!!!
Gdzieś w sieci są dostępne wyniki?
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2537685#msg2537685 date=1462183888]
A to niespodzianka. Polskie araby nie zdobyły wszystkich złotych medali w Petersburgu, konkurs klasy  C. Wielka to promocja naszych koni. Brawo Klamczuszku, brawo!!!!!!
[/quote]

a jak wypadały te konie, które pojechały na pokaz w Petersburgu? może wysłano po prostu średniej klasy konie z racji pokazu niższej klasy?
ciekawe jak wypadnie aukcja organizowana sposobem gospodarczym.
notabene: inni prezesi - inne zasady... kiedy poprzednicy zawierali umowy przedłużające z Polturfem bez kolejnych przetargów (a nie musieli ich organizować, byli w prawie), to oskarżono ich o złodziejstwo, kiedy obecni zawierają umowę bez przetargu (a także nie musieli go organizować na podwykonawstwo, byli w prawie), to wszystko super...


https://v3.arabianhorseresults.com/saint-petersburg-international-cup-2016


hmm, ale to chyba nie wyniki, tylko kolejność pokazywania koni? jeśli tak, to konkurencja niewielka...

bo wedle ArabyMagazine miejsca nasze konie zajęły następujące:

"St. Petersburg International Cup - 30.04-1.05.2016
Wielkie brawa i gratulacje dla najlepszego hodowcy pokazu MARKA TRELI
klacze młodsze: srebro - Ballena
klacze starsze: złoto - Etira
srebro - Esparta
brąz - Bernadetta
ogiery starsze : brąz - Almanzor
Gratulacje dla Białki za brąz Miliana
i dla M.Bogajewicza za wyhodowanie złotego Girlan Beya"
Fortuna, wiem, że do Petersburga nie pojechały Top One i bardzo dobrze ale to nadal pokaz klasy C a nasze konie mają być towarem ekskluzywnym, tak? Nie wszystkie araby musimy pokazywać. Zawsze na początku roku czekałam z niecierpliwością na listę wyźrebien i zawsze co będzie miała El Fatha a kiedy zobaczyłam ją na przeglądzie to dosłownie "szczęka mi opadla". To nie jest klacz pokazowa ale jest wspaniała.
Z jakiegoś komentarza na fb, organizatorem pokazu w Petersburgu była pani Irina, była pracodawczyni klamczszka,  która jako jedyna nie podważyła jego CV. Odwdzięczyl się jej podnosząc poziom imprezy naszymi arabami.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
02 maja 2016 17:52
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
02 maja 2016 20:43


"St. Petersburg International Cup - 30.04-1.05.2016
Wielkie brawa i gratulacje dla najlepszego hodowcy pokazu MARKA TRELI




To chyba Gargamela i Wszechstronny Mateusza szlag jasny trafi za te gratulacje  😁
[quote author=fortuna link=topic=99140.msg2537765#msg2537765 date=1462201771]


"St. Petersburg International Cup - 30.04-1.05.2016
Wielkie brawa i gratulacje dla najlepszego hodowcy pokazu MARKA TRELI




To chyba Gargamela i Wszechstronny Mateusza szlag jasny trafi za te gratulacje  😁
[/quote]

Dobre 😉  😁
Z jakiegoś komentarza na fb, organizatorem pokazu w Petersburgu była pani Irina, była pracodawczyni klamczszka,  która jako jedyna nie podważyła jego CV. Odwdzięczyl się jej podnosząc poziom imprezy naszymi arabami.
[/quote]


Kolejna szara sieć w hodowli arabów? Czekam z niecierpliwością na wyniki śledztwa red. Gmyza!
W tym samym czasie w Holandii również odbywał się pokaz, chyba również klasy C, ale poziom koni nieco wyższy,  chyba..... Bliżej niż Petersburg, więcej potencjalnych klientów na nasze konie, większa reklama, ale......  był tam Pan Marek Trela, poza tym tamtejsi hodowcy potępiają "dobrą  zmianę " w  naszych stadninach. Myślę,  że gdyby do dekoracji naszego konia wyszli obecni decydenci, to oklasków  nie byłoby,  co najwyżej pomruk niezadowolenia.
Z ciekawostek: klasę klaczy dwuletnich wygrała a później zdobyła brąz klaczy młodszych kobylka od Palabry i po Emeraldzie, swoją klasę wygrała tez Alabama pokazując nisamowity ruch 4x 20 pkt. Brakuje mi relacji państwa Pawłowskich. Może ktoś jednak pokusi się o stworzenie strony internetowej dla, o polskich arabach, gdzie można też będzie dyskutować na forum, bo do odwiedzania pa, chyba nikt nie wróci.
Jak na razie nasze konie reklamują się same, ciekawe jak długo.
 
Jestem stałym widzem pokazów arabów ale coś takiego jak pokaz w Petersburgu widziałam pierwszy raz.  Poziom koni poniżej krytyki, oceny za typ na poziomie 17,5 widziałam pierwszy raz, poziom prezenterów i przygotowania koni fatalny.
I nasze konie w tym... Przy całym szacunku dla Kamila to nie Paweł i Asia. Mało tego, większość koni była zmęczona i nie pokazała się. Napisałam na FB: smutny pokaz, smutne, zmęczone nasze konie i smutny prezenter. I zadowoleni z własnej zajebistości kłamczuch i podróżniczka którzy odważyli się prężyć przy obrazie Pani Izy na uroczystości honorujących Ją. Po prostu skandal, żeby ludzie demolujący hodowlę mieli czelność pchać się na taką uroczystość.
Nie wiem, jak zniosę ich widok w Białce i przypisywanie sobie nie swoich zasług. Chyba mnie trafi!!!
Nie wiem, jak zniosę ich widok w Białce i przypisywanie sobie nie swoich zasług. Chyba mnie trafi!!!

Do Białki nie mogę pojechać, ale w Janowie mam nadzieję, że będę. Wymyśliłam sobie, że jeżeli do dekoracji wyjdzie nowe towarzystwo to będę buczeć, bo jednak gwizdać nie wypada. Może ochrona nie wyprowadzi mnie na kopach  🙂
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 maja 2016 15:13
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2538305#msg2538305 date=1462340353]
Nie wiem, jak zniosę ich widok w Białce i przypisywanie sobie nie swoich zasług. Chyba mnie trafi!!!

Wymyśliłam sobie, że jeżeli do dekoracji wyjdzie nowe towarzystwo to będę buczeć, bo jednak gwizdać nie wypada. Może ochrona nie wyprowadzi mnie na kopach   🙂
[/quote]

chętnie się dołączę :P

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/shirley-watts-pozwala-polskie-wladze,640957.html

Pierwszy pozew za dobrą zmianę  😉


niech się im dobiorą do zadków  😀iabeł:
Witam forumowiczów!
Przywędrowałam z miejsca, które nawet gdyby działało to nie nadawało by się do używania ( PA)...

Do Janowa pewnie się nie wybiorę- mam strasznie daleko i inne okoliczności  wadzą, ale jeśli bym jechała to zaopatrzyłabym się w gadżety ( koszulki , chusty, torby) jakoś akcentujące wizerunki Wielkiej Trójki, czy np plakaty, chorągiewki z wizerunkiem odpowiedniego hodowcy  i hasłem "gratuluję" i wymachiwałabym przy dekoracji ICH koni...tak sobie fantazjuję, kierowana złością i bezsilnością 😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 maja 2016 05:46
Nawet dupelek się pokusił o kilka słów. Trochę szkoda, że Janów pójdzie z torbami i to my dostaniem po kieszeni, a dla Jurgiela i spółki nie będzie konsekwencji
http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Rada-ds.-hodowli-koni

Niektórzy członkowie to faktycznie wybitni specjaliści a pieniążki na to idą z naszych podatków.  😤 😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się