WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Ja mam prośbę - skracajcie linki (...)

Uzupełniając prośbę wskazówką:

[ url= TU WKLEJAMY LINK ] TU WPISUJEMY TEKST, KTÓRY SIĘ WYŚWIETLI ZAMIAST LINKU [/url]

Tylko bez spacji. To jest proste.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 maja 2016 20:20
buyaka dziękuje :kwiatek:
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2539805#msg2539805 date=1462645631]
Angeldust, nie krytykowalabym gdyby to była naprawdę dobra zmiana, nawet nie próbuje z Tobą dyskutować o hodowli,  bo nie mam w tym zakresie pewnie nawet cząstki Twojej wiedzy ale jeśli słucham ministra polskiego rządu,  niestety mojego rządu dlaczego odwołał prezesów i w jaki sposób to zrobił,  caloksztalt jego wypowiedzi, to mnie krew zalewa. Potem artykuły Nisztora i Gmyza, no i nowi prezesi i członkowie zarządów.  Nie odwazylabym się pisać słówka,  gdyby powołano fachowców i zwyczajnie podziękowano poprzednim pracownikom. Mam prawo wypowiadać się i w zaistniałej sytuacji naprawdę bardzo się staram nikogo nie obrażać.
[/quote]
Jak słucham ministra Jurgiela to mnie też krew zalewa.  🤬
Ale ten brak profesjonalizmu to nie tylko on i nie tylko ta partia to ogólnie domena polskich polityków. Trzeba być sprawiedliwym.
Ja mam to szczęście że nienawidzę tak samo tych czyli PiS jak i poprzednich czyli PO. Dla mnie to te same marne pijawki. I zawsze robie te same "dobre zmiany" i ci z lewa i ci z prawa. A że tym razem dobrali się do stadnin koni arabskich....

Masz rację tak to powinno wyglądać. Do tego stary prezes nowego powinien wprowadzić, przekazać wszelkie informację. Tak to by wyglądało w normalnym kraju. Ale nigdy nie wyglądało więc dlaczego się wszyscy spodziewali, że tym razem będzie?


i ja się w pełni zgadzam z powyższymi!

[quote author=angeldust link=topic=99140.msg2539773#msg2539773 date=1462641507]
Dopiero działalność finansowa dała dodatni wynik. Przy czym jak odejmie się wysokość dopłat unijnych od dzierżawionych od ANR gruntów minus czynsz dzierżawy to w latach 2011-2012 spółka ma bilans ujemny nawet z wygranymi z torów. Tylko ukryta dotacja w postaci dzierżawy gruntów w ilości około 1500ha dało tej spółce wyniki dodatnie i przetrwanie. Bez tego byłaby bankrutem.


Byłaby bankrutem, ale gdyby twarde reguły, jakie Ci się marzą wobec spółek ANR zastosować również  wobec indywidualnych rolników oni też poszliby natychmiast na dno bez dopłat, z normalnie opłacanym ZUS-em i podatkiem dochodowym.
Hodowla zarodowa koni nikomu i nigdzie na świecie nie przynosi zysków i zawsze musi być finansowana z innej działalności, tym bardziej prowadzona na taką skalę jak w stadninach ANR, a takie straty jak w Janowie (średnio 1400 -2000 na każdego konia rocznie) wcale wielkie nie są. Wielu prywatnych hodowców dokłada do tej zabawy więcej. Gdyby spółki zrezygnowały z koni to oszczędności z tego tytułu dałyby mniej więcej na głowę każdego obywatela PL 40 groszy rocznie. Jeśli kogoś ta hodowla koni w stadninach bardzo uwiera, to proszę o podanie numeru konta na priv, chętnie mu te 40 groszy przeleję i ciężar z serca zdejmę.
[/quote]

hmm, nawet z wygranymi wyścigowymi wychodziła działalność związana z końmi na minus? wydawało mi się, że nie, ale musiałabym sprawdzić, a obecnie nie mam czasu wrócić do tego raportu. swoją drogą do innych spółek państwowych, choćby kopalni, dopłacamy znacznie więcej. tym niemniej większości państwowych firm przydałaby się restrukturyzacja

angeldust jakby się kiedyś przy okazji znalazły zdjęcia kopyt, to ja chętnie spojrzę🙂
hmm, nawet z wygranymi wyścigowymi wychodziła działalność związana z końmi na minus? wydawało mi się, że nie, ale musiałabym sprawdzić, a obecnie nie mam czasu wrócić do tego raportu.

To raczej nie są jakieś istotne kwoty, ostatnio  janowskie konie rocznie wygrywały rocznie w sumie  200-250 tys zł przy 160-280 startach , średnia wygrana z jednego startu w ostatnich 20 latach to ok. 860 zł. Nie wiem jakie są umowy z trenerami co do wygranych, ale na pewno konie nie biegają za darmo.

swoją drogą do innych spółek państwowych, choćby kopalni, dopłacamy znacznie więcej.

Do spółek ANR nie dopłacamy, te zajmujące się końmi dawały ostatnio wszystkie razem zysk 7-9,5 mln rocznie. Można narzekać, że konie zmniejszają wynik finansowy spółek ale nie można mówić, że ktoś do spółek dopłaca.
W Radzie ds. hodowli koni powołano zespoły.
Pani Krystyna Chmiel przewodniczy zespołowi ds. koni arabskich.
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/inne-hodowle/rada-ds-hodowli-koni-powolala-zespoly-robocze,64447.html
Dlaczego mnie to nie dziwi... idą jak czołg, taran ... po trupach (końskich) do celu. A kto im zabroni? (pyt.retoryczne)
Araby jak Alfa Romeo , piękne z zewnątrz i liche w środku !!!!

Ja pier...ę  😵 Co ten kraj komu zrobił że ma takie szczęście do takich urzędników i polityków 🙁 🙁 🙁

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/znamy-przyczyny-smierci-koni-z-janowa-podlaskiego,645632.html

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2016 00:02
Araby jak Alfa Romeo , piękne z zewnątrz i liche w środku !!!!

Ja pier...ę  😵 Co ten kraj komu zrobił że ma takie szczęście do takich urzędników i polityków 🙁 🙁 🙁

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/znamy-przyczyny-smierci-koni-z-janowa-podlaskiego,645632.html




No i oczywiście nie byłby rasowym PiSlamistą ten Tylenda gdyby nie zwalił odpowiedzialności za śmierć klaczy pani Watts na poprzedni zarząd. Tylko teraz juz nie przez trucie, a przez niezrobione zęby 🤔 😵 🙄
Już niedługo pokaż w Białce. Macie może wiedzę,  czy będzie przekaz "na żywo ", albo chociaż  do odtworzenia później, tak jak kiedyś?
Przekaz z Janowa jak i relacja z Białki były sponsorowane przez Arabian Horse Magazine. Czy w tej sytuacji zechcą za to zapłacić? Kto to wie??
A my potrzebujemy informacji. Jest troszkę ponad dwa miesiące do Janowa a my nie wiemy: co z biletami, karnetami, ile będą kosztowały, jak będą dostępne, co z Paradami Hodowlanymi, jak będzie wyglądał program imprezy (od tego zależy w moim przypadku rezerwacja hotelu w Pińczowie).
A jak ma być taka parada jak pokaz źrebiąt podczas zjazdu PZHKA to ja dziękuję. Jechać tyle kilometrów, płacić za hotel, żeby obejrzeć kilka koni??
dea   primum non nocere
22 maja 2016 23:10

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/znamy-przyczyny-smierci-koni-z-janowa-podlaskiego,645632.html


404 not found, już wczoraj miałam. Usunięte? Przeniesione? Ma ktoś inny link? Przeczytałabym te rewelacje. Ot, masochizm.
Znalazłam coś na + nowej strony Janowa. Pojawiła się lista wyźrebien 2015.

Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 maja 2016 14:20
A co ze zrebakami Prerii i Amry? (゜.゜)
klik!

zmiany, zmiany w kierownictwie wszędzie, tylko szkoda koni, które będą płynęły w kontenerach na rzeź po 30 dni, żal ;(. Ile nie wytrzyma tej podróży? Coraz częściej zastanawiam się, kto to wybrał taki rząd?
rosakosa, a skąd ty wzięłaś to płynięcie w kontenerach?
rosakosa, a skąd ty wzięłaś to płynięcie w kontenerach?


pewnie stąd: "...Japonia chce jednak więcej i oczekuje koni żywych, które będą ubijane w japońskich rzeźniach...."
halo a stąd, ze niektóre zwierzęta transportowane są w czymś na kształt kontenera, tylko z otworami wentylacyjnymi przy suficie i oznaczeniami, że przebywa tam żywe zwierzę. Wykorzystuje się je również w transporcie samolotem.

klik!

Jednak istnieją statki, które są przystosowane do przewozu bydła. Nie zapomnij jednak, że często załoga takiego statku nie jest w stanie ogarnąć całego tego 'bałaganu' związanego ze zwierzętami. Takie realia są. Boksy są tak małe, że koń będzie ledwie w stanie obrócić się.
Rosakosa, a Ty i tu przyszłaś mądrzyć się o transporcie do Japonii? Prosiłam, podaj mi źródło, z którego bierzesz te bzdury.
Transport lotniczy jak najbardziej tak, drogą morską to tylko chyba Arka Noego.
Oczywiście Viva nawet na farmerka mi wlazła 😉
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
24 maja 2016 14:13
Lotniczy to tylko na hodowlane raczej, rzeźne przy cenie, którą Smok10 podał w innym wątku to raczej bez sensu... chociaż kto ich tam wie.
Podejrzewam, że da się taniej, to w końcu nie konie do sportu. 😉
Może jest podobnie jak z tanimi liniami lotniczymi? :P
Przecież to i tak podróż tylko w jedną strone 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 maja 2016 15:24
Wracając do tematu. wpadła na stronę tegorocznej aukcji ShameofPoland tfu znaczy sie PrideofPoland i może mam staroświeckie podejście, ale zrobiło mi się dziwnie.
Większość środowiska w geście solidarności z odwołanymi Anną Stojanowską oraz dyrektorami SK Janów Podlaski oraz SK Michałów bojkotuje tegoroczną "Pride" of Poland, a przynajmniej stara się nie pracować wybitnie na jej sukces. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to trzech Pań fotograf z Polski ... Pecunia non olet.
bjooork, też mnie zdziwiło, że pewne osoby zgodziły się robić zdjęcia do katalogu na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że z ich ust padały słowa poparcia dla wymienionych przez Ciebie odwołanych dyrektorów i Pani Ani. Cóż... jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o kasę...
Bjooork, a gdzie Ty masz tam info o autorach zdjęć?
Gdzie znajde w ogóle jakiś katalog? 😉
Wracając do tematu. wpadła na stronę tegorocznej aukcji ShameofPoland tfu znaczy sie PrideofPoland i może mam staroświeckie podejście, ale zrobiło mi się dziwnie.
Większość środowiska w geście solidarności z odwołanymi Anną Stojanowską oraz dyrektorami SK Janów Podlaski oraz SK Michałów bojkotuje tegoroczną "Pride" of Poland, a przynajmniej stara się nie pracować wybitnie na jej sukces. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to trzech Pań fotograf z Polski ... Pecunia non olet.


A jest już gdzieś oficjalne info? Ja się dowiedziałam już jakiś czas temu, moje przypuszczenia się sprawdziły 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się