WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

fender  :kwiatek:  Karma wraca, a pani Iza była osobą szanowaną o ogromnej wiedzy i kulturze osobistej, na takich ludzi Panu Bogu rozpada się już foremka. zaczyna się produkcja seryjna od sztancy 😉
Widzę że nowa władza fundnęła sobie papugę co albo powtarza oklepane frazesy, albo wkleja jakieś pseudo menedżerskie wstawki
Jak Ci płacą Nestor - od posta, czy od ilości głupot?
Szczerze mówiąc jestem w kłopocie, bo nie za bardzo chce mi się te "mądrości ludowe" czytać, ale coś tam przeczytałam.
kilka wniosków:
nikt - lub mało kto interesuje się naszymi arabami na świecie - czyli co? Nowa "dobra zmiana" może wszystko zaorać. A konie? Pewnie kupić dla siebie po cenie, albo raczej za bezcen.
a odnośnie spółek, o których tak tokujesz - mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz jak działa stadnina, jaką pełni rolę i że koni nie produkuje się na taśmie jak śrubki i nakrętki pod kierunkiem sprawnych menedżerów, którzy rok pracują w śrubkach, inny rok w nakrętkach, a kolejny przy żarówkach. Piszę tak obrazowo - byś zrozumiał.
więc wyobraź sobie kolego, że w Janowie zwolniono prezesa - hodowcę i zatrudniono prezesa -"menedżera". I teraz nasuwa się pytanie - co zrobić z tymi kajakami, paintbolami, i wieloma innymi bzdurnymi sprzętami zakupionymi dla stadniny?
I skoro tak wszystko wiesz, to napisz jaki był bilans zysków i strat za p.Skomorowskiego? Ile kasy zostało na koncie stadniny po jego menedżerskich porządkach?
Mam nadzieję, że zrozumiałeś, że stadnina to nie jest taka zwyczajna sobie spółeczka jakich w Polsce są tysiące co to rok-dwa podziała, a potem jak nie wyjdzie to interes się zwinie i nic się nie stanie?
Więc stronę mógł im robić i musiał ktoś kto się na tym zna, nie ktoś kto napisze, że Janów ma do zaoferowania nasienie dobrych ogierów w niskiej czy przystępnej  cenie - ha, ha - świetny marketing. koń by się uśmiał.
A nowi uzurpatorzy - bidulki nie mieli kontaktów do klientów? Na pewno? No chyba były tytuły wpłat za kupowane konie? Są strony internetowe, "starym też nikt niczego na złotej tacy nie dawał - sami szukali i znajdowali kontakty. Nowi chyba też - Rumunów znaleźli  🤣
Zresztą czego chcieć od organizatora, który w najgorętszym okresie przed aukcją odbiera telefony w godzinach 8.00-16.00 to faktycznie tylko bek pozostał. I robienie słupów.
ten fragment Twojej wypowiedzi - W każdej umowie w korpo - pracownik ma wpisane, że osiągnięcia, zdobyta wiedza, notatki, uzyskane efekty są własnościa przedsiebiorstwa.
Mam pytanie jak tą zdobytą wiedzę z głowy wyekstrahować? Na to też masz sposób? I naprawdę stadnina to korpo? Jasne, że nie - używasz tego porównania, bo tak wygodniej, a logicznych argumentów nie masz.
Widzę że drzemie w Tobie jeden wielki żal- starzy nie zostawili wytycznych do hodowli na następne 10 lat, tak, by można było się nie męczyć, tylko lecieć z rozpędu. Tu muszę dodać, że jak najbardziej zostawili - są rodowody koni, używane połączenia. Tylko korzystać.

Więc wniosek końcowy, bo nie chce mi się analizować tych wypocin do końca - daruj sobie, wiemy, że tak Ci kazali, że się wykazujesz, żyły i flaki wypruwasz, ale nikt tu tego nie doceni, bo to głupoty są i piszesz je w złej wierze i my to wiemy i Ty też to wiesz.
No chyba, że dalej Ci płacą.

A do Admina prośba, by raczył wyrzucać te wstawki o spółkach, prawie, czy nieprawie, bo to nie ma nic do rzeczy w tym wątku
Elka-na, od strony sp. z o o... to Nestor ma racje ale już nie chce bić piany. Skomorowski był na czas wyłonienia nowego Prezesa, to też się praktykuje i takie posunięcie było do przewidzenia.
Mi bardzo szkoda tych zmian, bo jak pisałam wcześniej. Można było wprowadzić nadzór wewnętrzny i wszystko by grało nadal. Z tego co widze hodowcy sie cieszą twierdząc, ze ocena koni jest nareszcie obiektywna. (Nie wiem jak jest bo sie tym nie interesuje, ale słysze od znajomych i widze wpisy na fb) Nie jestem jakoś zafascynowana arabami, ale dajmy szanse nowym władzom. Może JP ma jeszcze lata świetności przed sobą. W końcu jak konie dobre, to sie obronią.
Nie ma co sie tu wyzywać od PiSuarów i wypominać, ze ktoś komuś za coś płaci. Ogólnie to był dla stadniny rok wpadek (filmiki sprzedażowe, zdjęcia katalogowe, po aukcji mówienie na głos, ze dobrze, ze jakaś klacz sie sprzedała, bo była stara, itp.) i to mnie wkurza, ale początki aukcji poprzedników też do najłatwiejszych nie należały. Zobaczymy za rok, zobaczymy bilans za 2016 (strata pewnie będzie, ale zależy jakiej wielkości) ja już ochłonęłam i teraz czekam. Ale nie pozostaje mi nic innego niż być dobrej myśli. Za rok 200 lecie stadniny, oby to nie był ostatni rok, ale myślę, ze przetrwa i dalej bedzie naszą chlubą
Megane - taką formę własności dało państwo, ale racz zauważyć specyfikę dzialalności. W przysłowiowych śrubkach możesz dać menedżera od czego tam chcesz, w stadninie to nie działa, skoro do tej pory byli to fachowcy od hodowli, to chyba jednak po czemuś tak było. Spróbuj zmieniać menadżera co roku w stadninie. Kogoś kto będzie według swojego widzimisię zmieniał kierunek hodowli, wprowadzał swoje porządki, swoich ludzi.
po drugie - Skomorowski początkowo był powołany bez żadnego gadania o tymczasowości, podobnie jak ta kobiecina w Michałowie. Tylko okoliczności - śmierć klaczy spowodowały jego rezygnację. Sam mówił, że czuje, że konie będą jego nową pasją, nie było nigdzie powiedzenia o czasie określonym, to dorobiono potem, by ratować twarz. Czytałąm jego wywiad dla jakiegoś czasopisma ze wschodniej Polski jak roztaczał plany rozbudowy turystyki itp. Tak mówi ktoś na tymczasie?
Wiadomo, że prywatni hodowcy będą się cieszyć i chwalić zmiany jeśli ich konie będą święcić tryumfy na pokazach - to takie 500+ dla nich od nowych. Może warto prześledzić jakie do tej pory konie te miały noty w pokazach, jakie zajmowały miejsca. I najważniejsze - jakie miejsca zajmą w pokazach tytularnych na jesieni. Przypomnę, że zazwyczaj medaliści z Janowa zajmują na nich czolowe miejsca i zdobywają medale. Jeżeli konie prywatnych hodowców powtórzą takie miejsca to uznam, że wynik z Janowa był sprawiedliwy...
Piszesz, że był to rok wpadek, a z drugiej - dajmy szansę, konie są, ale w hodowli trzeba planować na lata. Konie muszą się rodzić co roku. Trzeba szukać nowych połączeń, nowych ogierów.
Początki poprzednich z aukcjami nie były łatwe? Tego nie bardzo rozumiem, ale skoro teraz były takie dobre, to dlaczego to zniszczono? Obecną formułę wypracowywano przez lata.  O jakim nadzorze wewnętrznym piszesz? Że taki Leniewicz miały nadzorować? Albo Tylenda? Ignorant i dyletant?
I tak lekko piszesz - pewnie będzie strata! Przecież nowi uważali, że dochody są za niskie, a sami wydali już wszystkie pieniądze stadnin na duperele.

Jak konie dobre, to się obronią. Prezesi wiele robili, by o naszych koniach było głośno - pokazy, dzierżawy - to nadawało rozgłos, sprawiało, że ludzie chcieli do Janowa przyjeżdżać po konie. To nie wzięło się znikąd. Janów leży na końcu Polski i ktoś te konie musiał gdzieś widzieć zanim do Janowa dotarł.
A jak sobie wyobrażasz sytuacje, ze zmieniasz prezesa i mowisz wszystkim, to tymczasowe? To, ze cos planował to jedno, to, ze unikał prasy, to drugie. Gdyby miał pewność, ze ma byc dlugo prezesem, wiecej by sie udzielał. Śmierć klaczy to może być przypadek jak wczesniej Pianissima. Nie wnikam, tym zajęła sie prokuratura.
Ty wiesz jedno, ja wiem drugie... ale warto chyba troche wyluzować.
ani Ty, ani ja nie byłyśmy przy zmianach, dlatego nie bede sie w to zagłębiać, mogę tylko skomentować, jak to wygląda od strony osoby prowadzącej spółki. A ze straty będą? Zawsze przy tego typu zmianach straty są, stąd moja pewność. Potrzeba czasu
Po pierwsze - dlaczego w takim razie nie zrobili konkursu w Michałowie? Tylko Durmała jest tam od początku?
po drugie - Skomorowski przestał się wypowiadać, gdy po pierwszej niefortunnej wypowiedzi powtarzały ją wszystkie telewizje i prasa i zorientował się jakie głupstwo palnął
po trzecie - obejrzyj na TV Rebuplika wywiad Tylendy z Nisztorem, tam Tylenda mówi dokładnie, że teraz będzie podwójne zabezpieczenie - że dlatego wybrali prezesa i dodali mu specjalistę od koni
po czwarte - Preria to choroba, ale Amra? Przeczytaj zalecenia weterynaryjne o przewozie klaczy przed i po wyźrebieniu. To, co zrobili tę klacz zabiło. I o tym wiedzą, więc Skomorowski dla ratowania sytuacji musiał odejść, tak, jak Tylenda po aukcji.

i nie ma przebacz - że zmiany się dokonały i trzeba je zaakceptować. Na to zgody nie ma. Bo nie można obrzucić pomówieniami zasłużonych ludzi, a potem rozwalać hodowlę dla widzimisię kilku osób. Gdyby nie czujność wielu osób Pinga nie wróciłaby z dzierżawy, a po aukcji dołączyłaby do niej Wieża Mocy.
dla dobra koni arabskich
I tak zrobią to, co będą chcieli. Czy Pinge za rok sprzedadzą, czy za 3 lata i tak bedzie bez naszego wpływu na to... jedynie bedziemy sie wkurzac i to wszystko.
Poczytaj sobie wątek od początku... to wszystko bylo juz maglowane. Za chwilke pokazuje sie ktos nowy i znow zaczyna od tych samych problemow. Ja nie bede sie powtarzac 😉
wiem, że było maglowane... widocznie trzeba dalej...

niech ją sprzedadzą oficjalnie na aukcji na oczach świata i robiąc dobrą reklamę hodowli... a nie po cichu biorąc mniejsze pieniądze, ale większą prozwizję
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2016 18:52
a nie po cichu biorąc mniejsze pieniądze, ale większą prozwizję

prowizję do prywatnej kieszeni wiadomo kogo 👀
Największy problem jest taki że politycy robią co chcą i za nic nie odpowiadają . Mogą doprowadzić kraj do prawdziwej ruiny i jeżeli nie wystąpią na ekranie z jakimś durnym zegarkiem za parę złotych to gówno im elektorat może zrobić . Mogą stracić miliardy , mogą przeputać dobro narodowe , byle by nikogo nie kłuli w oczy. Wystarczy chodzić w ciuchach z lumpeksu , jeździć 30 -to Polonezem na gaz i w majestacie prawa z poparciem ,, Elektoratu " można puścić kraj i jego dorobek z dymem . 😵 😵 😵 😵
tak - powiedzą, że "ponoszą odpowiedzialność polityczną" czyli więcej nie zostaną wybrani,  jak się już nachapią....
[quote author=elka-na link=topic=99140.msg2589305#msg2589305 date=1472493355]
  jak się już nachapią....
[/quote]

Tylko to co nachapią muszą zakopać i korzystać dopiero po przyjęciu wymierzonej kary politycznej , broń boże wcześniej  😁 😁 😁 Nie możesz mieć konta , prawo jazdy nie mile widziane i broń boże konia , kot musi wystarczyć  😁 😁 😁

Potem po odejściu z polityki wszyscy mogą im skoczyć . 😂

Na zachodzie a w USA w szczególności żeby być politykiem to trzeba być bogatym.  😁 W Polsce wystarczy być dziadem i to już daje olbrzymią szansę na wygranie wyborów.  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2016 19:52
Dokładnie tak. Robią co chcą - Janów to taka Polska w pigułce - doskonale ilustruje to co się na większą skalę wyprawia. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności.

I oczywiście że Gargamel miał być docelowym dyrektorem tylko mu nie wyjszło za bardzo - padnięcie 2 klaczy z czego 1 to na bank wina złych decyzji Gargamela. I to dlatego w rezultacie, żeby jakoś tę aferę wyciszyć rozpisano konkurs który wygrał prof. Pietrzak. No ale ludzie jak widać pamięć krótką mają i jeszcze tonem nie znoszącym sprzeciwu wypowiadają się że nie że on na chwilę był od razu. 🙄

A tłumaczenia Nestora że tak naprawdę to polskie araby to jedno wielkie gó... tak naprawdę jest trochę takim strzałem w Nestorową stopę. Bo niby takie gó..., a jednak poprzedni dyrektorzy sprzedawali jak ciepłe bułeczki i za większą kasę. Czyli umieli te gó... dobrze sprzedawać.
ElaPe, tylko nie wiem czemu niektórzy wiedzieli wczesniej o tym, ze jest chwilowy na tym stanowisku, ale to insza inszość.  :kwiatek: pisałam o tym na samym początku, jeszcze przed padnięciem klaczy...ale nie będę gnębić tematu 😉
Ja juz przestałam się nakręcać... nie głosowałam za "dobrą zmianą", bałam się konsekwencji, wszyscy mi pisali, ze w końcu się zmieni w kraju, skończy się kolesiostwo i przekręty, ze ponad połowa Polaków dokonała tego wyboru... i tym podobne pierdoły... i widze, ze ta połowa nadal zadowolona, bo poparcie nie spada a rośnie. Co mi więc zostało? Mam wojne toczyć? To przecież "nasz" demokratyczny wybór 😉
Aby cokolwiek teraz zrobić, trzeba by było obalić rząd 😉
Jaaasne wiedzieli - to tylko słowa - niczym nieudokumentowane.
Jak zwolnią Durmałę lub Leniewicza to też powiem, że wiedziałam
podobnie było z Tylendą - w poniedziałek mówił, że już wie, że muszą kupić na kolejny rok elektroniczny sprzęt do licytacji, a w środę oświadczył, że był zadaniowo i odchodzi po wypełnieniu zadania.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2016 22:54
[quote author=elka-na link=topic=99140.msg2589377#msg2589377 date=1472505669]
Jaaasne wiedzieli - to tylko słowa - niczym nieudokumentowane.
Jak zwolnią Durmałę lub Leniewicza to też powiem, że wiedziałam
podobnie było z Tylendą - w poniedziałek mówił, że już wie, że muszą kupić na kolejny rok elektroniczny sprzęt do licytacji, a w środę oświadczył, że był zadaniowo i odchodzi po wypełnieniu zadania.
[/quote]

Dokładnie. Kłamstwa, manipulacje, odwracanie kota ogonem, nazywanie czarnego białym i na odwrót, itd itp.  - to jest to, co wychodzi im póki co najlepiej  🤔wirek: 😤
To nie jest tak, że to "nowi" ludzie i im aukcja nie wyszła. To można zrozumieć. Ale to było jawne oszustwo, przekręt. Takie, że aż dech zaparło. Byłam, widziałam na własne oczy. Słyszałam wrażenia ludzi i tych, doświadczonych i tych, którzy byli pierwszy raz. A porównywanie oszukańczej sprzedaży Emiry do sprzedaży Fallady świadczy o kompletnej niewiedzy i "swojej" prawdzie.
Należy wspomnieć też o kłamczuchu, który jest członkiem zarządu stadniny a nadal pośredniczy w handlu końmi jeszcze jakby było mało próbował sprzedać dwie świetne klacze "pod stołem"
Oczywiście, że Gargamel miał pozostać. On i kłamczuch.
Prawda jest taka, że czego nie powiemy i czego nie zrobimy nie mamy wpływu na to co się dzieje. Jurgiel i jego ekipa zrobili taki rozp......l jakiego nawet armageddon by nie uczynił. Jedyne co możemy zrobić to nie dać sprawie ucichnąć i czekać aż wyleci Pan Minister i razem z nim jego ekipa z Panem Dyrektorem Sutkowskim z ANR na czele. Nie zapominajcie, że doradcami szefa resortu rolnictwa są Pan Wójtowicz i Pan Dobrzyński bezpośrednio zainteresowani zmianami, dlaczego ? "...jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi..." ś.p. Andrzej Lepper.

Rozwalą wszystko i sprzedadzą za grosze - bandyci !!!!!!!!!!!
To nie jest tak, że to "nowi" ludzie i im aukcja nie wyszła. To można zrozumieć. Ale to było jawne oszustwo, przekręt. Takie, że aż dech zaparło. Byłam, widziałam na własne oczy. Słyszałam wrażenia ludzi i tych, doświadczonych i tych, którzy byli pierwszy raz. A porównywanie oszukańczej sprzedaży Emiry do sprzedaży Fallady świadczy o kompletnej niewiedzy i "swojej" prawdzie.
Należy wspomnieć też o kłamczuchu, który jest członkiem zarządu stadniny a nadal pośredniczy w handlu końmi jeszcze jakby było mało próbował sprzedać dwie świetne klacze "pod stołem"
Oczywiście, że Gargamel miał pozostać. On i kłamczuch.


dokładnie i teraz zamilkli i usiłują przeczekać, aż sprawa przyschnie, media zapomną, a ludzie zajmą się czym innym...
i liczą, że większość powie, zmiany są nieodwracalne, jakoś to będzie...
Nesto i halo także przycichli. 😁 Widocznie to takie metody PIS .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 sierpnia 2016 11:18
Nesto i halo także przycichli. 😁 Widocznie to takie metody PIS .


To normalne  😎 Chociaż mnie bawią bardziej katolickie slogany, Bóg najważniejszy, a katolików którzy nie zgadzają się z poglądami PiS zwyzywać od lewactwa, brudasów i wrogów narodu  😎 Coś wybiórcza ta nasza wiara  😎
óg najważniejszy, a katolików którzy nie zgadzają się z poglądami PiS zwyzywać od lewactwa, brudasów i wrogów narodu 
Mnie tam sposób wypowiedzi Nestora przypomina teksty pana Porębskiego (np. http://www.passa.waw.pl/artykul/buntownik-na-50-procent,1132) - bardzo podobny poziom...
Nesto i halo także przycichli. 😁 Widocznie to takie metody PIS .


Zaraz wrócą, ze zdwojoną siłą 😉

halo
Jeśli sukcesy są od X lat czyli od X pokoleń to śmiało można powiedzieć, że nasze konie czystej krwi są klasowe i z dużym potencjałem genetycznym. Nie szukajmy dziur tam gdzie ich nie ma, to nie przypadek że od lat osiagają sukcesy. Nie ma sezonu bez db osiągnięć polskich koni czystej krwi. Jeśli chcieli stołki mogli je wziąć, a prezesów zdegradować na członków zarządu...

Żaden argument mnie nie przekona, że taki styl zmieniania prezesów/zarządu jest ok i służy czemuś dobremu. Zwłaszcza, że dobra zmiana, albo sama jest mało ogarnięta w temacie (delikatnie mówiąc), albo ma fatalnych doradców. Przecież oni sami zarzucali np., że Pianissima nie pozostawiła w PL potomków, w momencie gdy w Janowie są już jej dwie, rodzące córki, a trzecia dorasta... A nawet nie wiecie o ilu kwiatkach się nie słyszy, ilu członków rady ds hodowli nie odróżniłoby folbluta od araba...  😵 😵 😵 Nic nie usprawiedliwia ładowania na stołki ludzi bez pojęcia. NIC!

I dokładnie tak jak ktoś napisał - stadniny to taka pigułka tego co nowa władza robi w PL. Daleko szukać nie trzeba, w moim powiatowym mieście, szefową jedego z urzędów została siostra posłanki, a drugiego - pani sekretarka. Nachapią się i tak "przyjaciele królika", więc wyborca naszej słusznej partii najpewniej skorzysta co najwyżej z 500+...




armara, a kto pisze, że to co się dzieje jest Słuszne??? Wiem tylko, że nie pierwszy raz tak się dzieje - i tyle. Obawiam się, że nie ostatni 🙁. Nikt też nie odmawia jakości najlepszym polskim koniom. Ale trzeba pokornie uznać ich znikome Ekonomiczne znaczenie w skali świata. Polskie araby to taka perełka, z niejedną skazą (w ich populacji), ale zacna. Jednak do handlu diamentami się nie umywa.

Mozii, chwilunia. Jak Nestor zniósł bardziej w politykę, to wielki krzyk i nawet wezwania moderatorów. A jak ty, ni z gruchy, ni z pietruchy, mieszasz do tego religię - to wszystko cacy, tak? Co ma religia do koni arabskich i stylu zarządzania spółkami???
KLIK
ktoś coś wie 🤔 Sprzedana???? Dzierżawa????

Skróciłam link.
Przecież pan licytator co chwilępowtarzał, że można konie kupić w stajni, więc skąd zdziwienie? Też byłam i na własne oczy widziałam ten cyrk. A że to nie była pierwsza aukcja na której byłam a -nasta, więc mam porównanie.
W sumie nie ma się co dziwić, pomijając nawet uwagi aukcjonera 😀iabeł: stadnina potrzebuje forsy, ciekawe za ile została sprzedana (można przypuszczać, że cena jednak była okazyjna) - na aukcję trudno byłoby ją wystawić, a dla  ambitnego kupca dobry kąsek -  na pokazach będzie czym się pochwalić .  ciekawe czy Alert też znajdzie nabywcę w ten sposób. 😕
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 sierpnia 2016 09:01

Mozii, chwilunia. Jak Nestor zniósł bardziej w politykę, to wielki krzyk i nawet wezwania moderatorów. A jak ty, ni z gruchy, ni z pietruchy, mieszasz do tego religię - to wszystko cacy, tak? Co ma religia do koni arabskich i stylu zarządzania spółkami???


halo, czytaj uważnie ok?  😉 Moja odpowiedź była skierowana do smoka odnośnie tego co nas bawi w polityce PiS. Stąd stwierdzenie o katolikach. Nie było to skierowane do Was...  😵
Tylko mi nie mów "a co to ma wspólnego z wątkiem?" bo nie raz nie dwa w tym wątku płynie się w rejony koszmarnego  🚫

EDIT: a jednak... http://swiatkoni.pl/news/11461,al-jazeera-sprzedana.html
Artykuł pana Szewczyka polecam 😉 Przed chwilą sie pojawił.  🤔
desire   Druhu nieoceniony...
31 sierpnia 2016 18:31
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=237

nosz ja pier$@lę.  😲 🤔 😵 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się