WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

KLIK
ktoś coś wie 🤔 Sprzedana???? Dzierżawa????

Skróciłam link.


Właśnie tego obawiałam się najbardziej. Widocznie można sprzedać konia z państwowej stadniny bez przetargu, bez podania ceny, po cichutku.... Gdyby nabywca nie pochwalił się? Kiedy dowiedzielibyśmy się o tym? A jeżeli to nie jedyny koń sprzedany w ten sposób? Artykuł Pana Marka Szewczyka wyjaśnia, że była to propozycja nie do odrzucenia a ile może być jeszcze takich propozycji?
A prokuratura im nakuka , bo p. Ziobro nie będzie zainteresowany podważaniem sensu dobrej zmiany w Janowie. Tak się kończy polityczne sterowanie . 😤
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2589944#msg2589944 date=1472666986]
KLIK
ktoś coś wie 🤔 Sprzedana???? Dzierżawa????

Skróciłam link.


Właśnie tego obawiałam się najbardziej. Widocznie można sprzedać konia z państwowej stadniny bez przetargu, bez podania ceny, po cichutku.... Gdyby nabywca nie pochwalił się? Kiedy dowiedzielibyśmy się o tym? A jeżeli to nie jedyny koń sprzedany w ten sposób? Artykuł Pana Marka Szewczyka wyjaśnia, że była to propozycja nie do odrzucenia a ile może być jeszcze takich propozycji?
[/quote]
A mnie nurtuje taka myśl (?) pytanie (?) i mam nadzieję , ze jestem tylko przewrażliwiona .
Czy ktoś z Państwa , którzy byliście w tym roku w Janowie widział dwa konie : Bambinę i Parisa ?
Czy one gdzieś się w tym roku pokazały ?
Czy może były zaprezentowanie podczas Dnia Otwartego i parady hodowlanej ? Jeśli były - czemu ich nie pokazano podczas Czempionatu (chyba że przegapiłam - ale raczej nie )
Czy coś się im stało i były w zbyt słabej kondycji czy może w przypadku Parisa przeciwnie ? A moze ich występ był komuś nie na rękę ?
Po ostatnich rewelacjach ..... wszystko możliwe.
Bambiny nie było a na ogierki młodsze  nie zdążyłam przyjechać - piszę o czempionatach w Janowie.
W Białce i Al Khalediah Bambina nie wystąpiła. Paris w Białce zajął 3 m. w klasie, nie wszedł do top five. W Bukszy i Radomiu też ich nie pokazano.
Co w sprawie rozprawy sadowej J. Bialoboka? Wczoraj chyba bula
Co w sprawie rozprawy sadowej J. Bialoboka? Wczoraj chyba bula


Wyrok ma byc  ogłoszony  13-go wrzesnia
Tak, brak Bambiny już wielu niepokoi. Parisa też w Janowie nie pokazano
z państwowych stadnin robi się prywatny folwark bez nadzoru, ciekawe jaka jest w tym wszystkim rola tak hucznie powołanej Rady ds. hodowli koni ??  🤔 Bardzo to przygnębiajace , a miało być uczciwie i transparentnie.
A komisja do spraw hodowli ma coś do sprzedaży koni? Tzn do ich cen? Myślę, ze nie, nie do tego byli powołani, a raczej, aby nikt bez głowy nie tworzył jakiegoś mezaliansu we krwi arabskiej.

A co do sprawy sądowej, pewnie odrzucono albo niczego złego nikomu nie zarzucono. Sama jestem ciekawa wyniku, ale nie spodziewam się cudu.
komisja może nie ale jej członkowie już niestety tak. Poza tym hodowla ma sens jeżeli wyhodowane konie znajdą nabywców. Co do mezaliansów to mam obawy, że Rada nie jest władna. Pełni rolę "Słupa"
ganasz, robi się??? To zawsze była prywata tych co u władzy. Ale owszem, szalenie dużo zależało od Jakości Osobowości konkretnego para-rządzącego (nominalnie) w danej stadninie.
ta tylko nowa zmiana przysięgała, że będzie uczciwie i transparentnie.  A Osobowości zamieniono na słupy. 😤
A jakie były podstawy aby im wierzyć?  🤬
8o są tacy, którzy uwierzyli i nadal wierzą ale wiara to kwestia wiary 😉
ganasz, e no, może i jestem idealistką (w sensie - naiwną), ale nie aż taką, żeby wierzyć w uczciwość i transparentność Jakiejkolwiek władzy. A już na pewno nie takiej, która nie zna się na danym temacie, i który jej nie obchodzi. Niestety, wiedziałam, że na zwycięstwie PiS końskie sprawy ucierpią, bo jest to partia mocno mieszczańska (i niekoniecznie "lepsza" od poprzedniej rządzącej). Ale jaki był wybór? Dalsze rządy PSL? Bo nie czarujmy się, że "w terenie" rządził ktoś z poza PSL. Że PSLowiec przynajmniej powinien odróżniać konia od krowy - to ma wszystko tłumaczyć?
Różnica była istotna. Tamci budowali a ci burzą wszystko. 😤
Jak by faktycznie z sensem budowali, to by rządzili nadal. Prawda?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 września 2016 21:19
halo, w tym kraju to nie jest takie oczywiste ....
Nie jest, bo jeszcze nikt nie robił tego porządnie 🙂. Zdaje się, że nigdy w historii.
Jak by faktycznie z sensem budowali, to by rządzili nadal. Prawda?


Oczywiście że nie ! Musieli by najpierw ciemnej masie naobiecywać miliardy cudów na kiju i co rano mannę z nieba . Inaczej mogli by wybudować drugi Dubaj i nic by to nie dało.  😁 😁 😁
ale ci którzy teraz poniewierają krajem nie wiedzieli chyba, że trzeba budować, rozbiórka jest ich ikoną stylu. Szalone pomysły awanse z koni do mąki, niebezpieczne, obsesyjne teorie spiskowe. Politycy rozpoczęli bardzo niebezpieczną wojenkę ze zdrowym rozsądkiem, smutne czasy. A jeżeli na przestrzeni wieków nikt niczego nie zrobił porządnie tz. , że idealny system nie istnieje. Lepiej stosować maksymę -po pierwsze nie szkodzić.
Podsumuję: nie ma jak Incitatus! 🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 września 2016 12:54
Ganasz, Kazimierz Wielki budował - zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną  😉, bo tak bliżej to chyba jedynie Piłsudzki mi przychodzi do głowy.
Otto von Bismarck powiedział „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.”, a władza konsekwentnie potwierdza,ze to prawda  🙄
My mamy taka skazę genetyczną,że jesteśmy narodem wojowników. Jak jest wróg zewnętrzny nie damy się złamać co docenił choćby nawet Bonaparte mówiąc,że dla Polaków nic nie jest niemożliwe.
I krew nie woda jak to mówią. Za długo jest spokój, nie trzeba walczyć o wolność....wiec walczymy między sobą, szukając wrogów wewnętrznych.
Bronze masz rację , krótka walka długie konsekwencje i nie mamy pokory pracy u podstaw, a i z szanowaniem autorytetów u nas kiepsko.
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 września 2016 20:53
Ganasz - i te wieczne doszukiwanie sie "żyda" i "komucha"lub "esbeka" w każdym kto śmie myśleć inaczej ... ale to już nie wiem skąd w Polakach siedzi. Na geny tego nie zwalę.
Jeszcze starsze pokolenie jakoś można wytłumaczyć,bo wojna, a jak nie wojna to stan wojenny, ale,że młodzi ludzie wyskakują z takimi hasłami to juz mi sie w ogóle nie mieści w głowie.
No, ale jak sie nie mieści w głowie to trzeba miec w d...e  🙄
Na pocieszkę dodam,że zło nie trwa wiecznie - nawet jak łeb wychyli to wie,że nie na długo. A to,że trzeba potem posprzatac i sie pozbierac do kupy - w tym akurat jako naród mamy niezła praktykę.
smutne, że od polityków zależy też dobrostan zwierząt  😤
Pan Szewczyk jak zwykle szybko.

http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=241

Konkurs na Prezesa Michałowa, ciekawe dlaczego tak szybko ANR chce go rozstrzygnąć (28 termin rozmów kwalifikacyjnych)  .... wiem eureka 17 października za pasem i rozprawa z Panem Senatorem w sprawie padniętego źrebaka.

Durmała zapowiedziała że od niej nic "Pan" Dobrzyński nie dostanie więc trzeba wybrać innego prezesa, który będzie bezmyślnie wykonywał polecenia Pana Dyrektora Sutkowskiego kolegi z Podlasia Pana Dobrzyńskiego.

Nawet gdyby wystartowała kompetentna osoba to i tak nie ma szans bo zapewne już ktoś ma dostać stołek w zamian za bycie lojalnym.

Dla mnie wszystko jasne....................... krew mnie zalewa jaką prywatę odstawią kilka osób - banda oszustów a Jurgiel na to wszystko daje przyzwolenie i ma wszystko w d.......e.

Wszyscy tutaj głośno wyrażacie swoje niezadowolenie ale czy ktokolwiek coś zrobił aby postawić się Jurgielowi i ANR ?
Chrapka, nigdy nikt się nie postawił ANR. Niespecjalnie jest taka opcja.
No to aby jeszcze poprawić humory oto nowy wiceprezes ANR

[[a]]http://anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/13529519?redirect=%2Fweb%2Fguest[[a]]

To ten człowiek w nagrodę za zniszczenie fachowców otrzymuje awans,k......a w jakim kraju żyjemy.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się