Ogier chodzący w boksie

Witam, mam ogromny problem, otóż mój koń (ogier arabski) chodzi w boksie, wręcz kłusuje zawsze na jedną stronę. Nie ważne czy jest przy nim człowiek czy nie. Stoi w stajni gdzie są inne ogiery, więc to nie chodzi o brak towarzystwa, ani nic z tych rzeczy. Problem jest naprawdę bardzo poważny, gdyż podejrzewam uraz kręgosłupa, przez takie chodzenie, ponieważ jak podnosi ogon to zawsze na jedną stronę. Wiązanie też nic nie da, powiem z góry. Bardzo proszę o pomoc!!!! 😕
Skoro podejrzewasz uraz kręgosłupa to może wezwij weta?
Dlaczego jeszcze nie wezwałaś weterynarza, skoro podejrzewasz uraz kręgosłupa?
Dlaczego wiązanie nic nie da? To chyba jedyne rozwiązanie dla takiego namiętnego chodziarza.
No i oczywiście wiadomo.. jak najwięcej na dworze! Ale znam konia, który schodzi do boksu  tylko na posiłki a i tak trzeba go wiązać, bo gania od razu.
Lianorr, to że koń trzyma ogon krzywo nie koniecznie musi znaczyć że ma uraz kręgosłupa, więc spokojnie.
Jak długo jesteś właścicielem?
Kiedy zaczął się problem?
Jak koń się zachowuje poza boksem? Zakładam że to boks zabudowany, nie angielski.
Prawdopodobnie nie lubi zamknięcia stąd takie zachowanie. Według mnie w takim wypadku wiązanie nic nie da bo zniweluje się tylko widoczny objaw a nie przyczynę takiego zachowania,
co więcej koń nie mogąc rozładować napięcia może to inaczej odchorować.
Jestem właścicielem od 3 mies,
Problem był chyba od zawsze, podobno jakaś dziewczyna się nim zajmowała i to trochę złagodziła, ale problem dalej jest
Zachowuje się jak typowy niewyżyty seksualnie ogierzyna... Tak boks zabudowany ( ma duże okno na zewnątrz, ale nie otwierane)
Był wiązany ale nic nie pomogło, wręcz przeciwnie szarpał się jak cholera. To tylko moje podejrzenia co do urazu, ale wezwę weta taj jakby co
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 marca 2016 19:46
Kryje?
może kastracja chemiczna jeśli z jądrami szkoda się żegnać🙂
Wędrowanie to typowy nałóg stajenny. I leczy się jak nałogi stajenne, np. tkanie. Czyli, zasadniczo, jak się nie zdarzy cud, to w boksie się nie wyleczy.

Tak, od upartego wędrowania w kółko pogłębia się skrzywienie konia.
Lianorr ,a spróbuj odwrotnie . Czyli odseparuj konia od innych, tak żeby nawet ich nie widział. Kiedyś nadpobudliwe ogiery wracające z punktów trzymano w boksach zakrytych kocami zanim się nie wyciszyły .
Tak, od upartego wędrowania w kółko pogłębia się skrzywienie konia.


Tak, i rozwalają kopyta (to wewnętrzne będzie krzywe i płaskie), zewnętrzne dostanie też po ...upie. Jak i cały aparat ruchu.

Lianorr, a po co jest ogierem?
Lianorr ,a spróbuj odwrotnie . Czyli odseparuj konia od innych, tak żeby nawet ich nie widział. Kiedyś nadpobudliwe ogiery wracające z punktów trzymano w boksach zakrytych kocami zanim się nie wyciszyły .

Dlatego m.in kiedyś wiele ogierów tkało 😉
A jak czesto on wychodzi poza ten boks?  Kupilas tego ogiera do krycia? w jakim jest wieku?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 marca 2016 08:11
Lianorr, wytnij konia, zmień stajnie na taka gdzie konie spędzają na dworzu jak najwiecej czasu, daj mu do cholery sie wybiegać. Kon cierpi psychicznie, nie biega, bo uważa, ze bedzie bardziej fit. Biega, bo sobie nie radzi z zamknięciem, frustracja ogierzą, nadmiarem energii. Cokolwiek. Efekt jest taki, ze kon sie meczy i to bardzo. Dlatego należy mu zapewnić warunki, w których może sie swobodnie wybiegać, wytarzać, wybrykal, a najlepiej jeszcze pobawić z kumplami. Inaczej to jest dręczenie zwierzęcia. 
Lianorr, wytnij konia, zmień stajnie na taka gdzie konie spędzają na dworzu jak najwiecej czasu, daj mu do cholery sie wybiegać. Kon cierpi psychicznie, nie biega, bo uważa, ze bedzie bardziej fit. Biega, bo sobie nie radzi z zamknięciem, frustracja ogierzą, nadmiarem energii. Cokolwiek. Efekt jest taki, ze kon sie meczy i to bardzo. Dlatego należy mu zapewnić warunki, w których może sie swobodnie wybiegać, wytarzać, wybrykal, a najlepiej jeszcze pobawić z kumplami. Inaczej to jest dręczenie zwierzęcia. 
  Wyciac konia,to jest dobry pomysl tylko wtedy,gdy nie bedzie to ogier kryjacy....,bo nie wiadomo w jakim celu dziewczyna kupila OGIERA
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 marca 2016 08:35
Monic, jeśli jest kryjący to niech kryje. Ale poza tym niech chodzi na padok, a najlepiej pastwisko i ma okazje pobyć koniem. 
Monic, jeśli jest kryjący to niech kryje. Ale poza tym niech chodzi na padok, a najlepiej pastwisko i ma okazje pobyć koniem. 
  to raczej komentarz do wlascicielki konia,a nie do mnie
DLA WŁAŚCICIELI OGIERÓW WĄTEK NIE MÓGŁ ISTNIEĆ, ALE DLA JEDNEGO OGIERA CHODZĄCEGO W BOKSIE MOŻE???
Nirvette   just close your eyes
09 marca 2016 13:23
espana, nie chciałabym być niemiła, ale w ilu wątkach to jeszcze wykrzyczysz? 🙂
espana, ostatnio moderatorzy nie mają za wiele czasu na sprzątanie forum 🙁
Poza tym wylewanie żali, że jakiś Twój wątek nie przeszedł - jest lekko żenujące. Widocznie wtedy modzi mieli tegoż czasu więcej
espana, nie chciałabym być niemiła, ale w ilu wątkach to jeszcze wykrzyczysz? 🙂

W ilu będzie trzeba  😁 A właściwie w każdym bezsensownym, w którym moderacja również prowadzi dyskusję.  😉

[quote author=_Gaga link=topic=99280.msg2509883#msg2509883 date=1457529966]
espana, ostatnio moderatorzy nie mają za wiele czasu na sprzątanie forum 🙁
Poza tym wylewanie żali, że jakiś Twój wątek nie przeszedł - jest lekko żenujące. Widocznie wtedy modzi mieli tegoż czasu więcej
[/quote]

O to chodzi, że w tych wątkach moderacja się udziela, nabijając się z autorów, więc to jest lekko żenujące. "Mój" wątek (nie ja go założyłam, ale chętnie bym pisała) miał trochę większą wartość merytoryczną i cieszył się zainteresowaniem. Widocznie wtedy modzi bardzo się nudzili  😁
espana, może byli wówczas w innej sytuacji życiowej
Czasami warto się z... dobra zamilknąć, bo można komuś sporą przykrość sprawić taką pierdołą...
Polecam szersze czytanie wątków w temacie działalności modów... może się trochę sytuacja rozjaśni

I uwierz ten - zdecydowanie śmieciowy wątek - to kropla w morzu ostatnio tworzonych bzdur...
Gaga, a który to watek? Bo właśnie chciałam w tym temacie się odezwać, ale nie wiem gdzie.
Ja w ogóle nie rozumiem tego dramatu związanego z wątkiem "ogierzym". Przecież istnieje taki wątek "praca z ogierami", to tam nie można o ogierach pisać?
Przykro to się czyta, jak moderacja nabija się ze szczypiorków.
Przykro to mi się zrobiło, jak zamknięty został naprawdę fajny wątek, w którym mogliby popisać oldboye tego forum, np. ja.
Nie wnikam w sytuacje życiowe modów, ale chyba nie jest tak źle, skoro potrafią wbijać szpilę żółtodziobom, trollom i innym.
Nie chodzi mi o piętnowanie wszystkich debilnych wątków (ani tym bardziej moderacji), szkoda, że jedne wątki niesprawiedliwie się zamyka, a w innych ma się używanie niezupełnie zgodnie z regulaminem. I to chciałam podkreślić.

Ja w ogóle nie rozumiem tego dramatu związanego z wątkiem "ogierzym". Przecież istnieje taki wątek "praca z ogierami", to tam nie można o ogierach pisać?


Właścicielki ogierów nie chciały pisać w tamtym wątku, bo spotykały się z krytyką. Właścicielki ogierów niekoniecznie chciały pisać o pracy z ogierami. Zaraz po zamknięciu tego wątku powstał wątek o fantomach (tak, w naszym wątku też poruszaliśmy temat  sztucznej inseminacji) i okazało się, że ten może pozostać. I gdzie on teraz jest? Spadł i już nie wstanie. Nasz by żył.
Uderz w stół , Gaga się odezwie . Jak ogier nadpobudliwy { to po jajach } najpierw trzeba wyciszyć , a później niwelować przyczyny .  Całe życie nie ma spędzić odizolowany , . Tylko wątek o pracy z ogierami i pytanie czy na przekór wszystkiemu mój koń musi mieć jaja .
espana, w tamtym wątku właścicielki nie pisały o niczym, tylko zaczęły wklejać zdjęcia ogierów. Poziom taki, jak wątek na fotki koni karych, albo siwych, albo gniadych z wysoką skarpetą.
Ten wątek też na pewno będzie zamknięty lada chwila, raczej nie ma co się spodziewać dyskusji z jego założycielem.
OGIER JEST KRYJĄCY!!!  🏇 🏇
Nie ma mowy o wycięciu jaj.
Proszę mi nie zaśmiecać wątku przemyśleniami na temat moderacji, ponieważ to jest bardzo poważny problem i chcę dostać odpowiedź od osoby która może mi pomóc. 
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Więcej padoków, i może spróbujemy z izolatką.
Proszę mi nie zaśmiecać wątku
:wysmiewacz22:
Julia, proszę nie robić mi zbędnego spamu. Jeśli nie masz mi nic do powiedzenia to proszę opuść ten wątek 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się