ZAGINĄŁ KOŃ PO SPRZEDAŻY!!

Sprawa jest juz nie ważna, ale dziekuje za to ze mogłam zobaczyc jak duzo chamów i ludzi bez serca żyje na tym swiecie🙂
Gillian   four letter word
13 marca 2016 09:42
To się nawet nie nadaje do skomentowania.
Jak po sprzedaży - to nie zaginął tylko pewnie sprzedali gdzieś dalej. Trzeba było dać w bezpłatną dzierżawę. Koń sprzedany to koń do którego wyłączność ma jego właściciel. Teraz szukaj wiatru w polu. Mamy ci powiedzieć co się stało z kobyłą o której nikt nie wie co to za kobyła, w jakim wieku, gdzie stała, u kogo? Zresztą nawet gdybyśmy ją znali od źrebięctwa to niby jak ją namierzyć i na jakiej podstawie?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
14 marca 2016 07:23
po nr paszportu w PZHK  można dowiedzieć się, czy koń żyje. Więcej informacji jest w wątku poszukiwany, poszukiwana. Dziewczyny w ten sposób odnalazły kilka konia
Luna, w temacie jest ze sprzedany, w pierwszym poście, że oddany, więc nie bardzo nawet wiadomo co autorce chodziło po głowie.
Ja wiem że jest masa układów typu "sprzedam wam, ale wysyłajcie mi zdjęcia i nie sprzedawajcie nikomu". I spodziewam się że tak właśnie było w tym przypadku. A prawda jest taka że jak się konia sprzedało... to się sprzedało.
Gillian   four letter word
14 marca 2016 15:31
I dlaczego do ciężkiej cholery ten temat jest w dziale technicznym!!!
pewnie autor sugerował się słowem "Pomoc"  🏇
Gillian   four letter word
14 marca 2016 16:11
Analfabetyzm się szerzy.
A Wy zamiast potraktować z sercem dziewczynę ,,załamaną,, kopiecie ją jak i tak już leży.
Może i analfabetyzm... może i głupota a może naiwność .. a nie łatwiej jest zwyczajnie potraktować kogoś tak samo jak by chciano abyśmy sami byli traktowani ?
Mnie też głupota ludzka czasem do szału doprowadza ale staram się traktować ludzi z szacunkiem bo dość już jest na świecie przemocy ,znieczulicy i krytycyzmu nawet wobec najbliższych.
Niech ktoś zwyczajnie odpisze tej dziewczynie spokojnie ,po ludzku i z wyrozumieniem.
Ja jestem z tych co nie wie jak sprawdzić i gdzie szukać ale cholerka też bym nie chciała być w takiej sytuacji.
I wkurza mnie czasem przerost formy nad treścią i wymądrzanie się.
Jak nie ma ktoś czegoś konkretnego do napisania niech się nie udziela albo po prostu ,,pomoże,,

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 marca 2016 10:41
Angela ja normalnie odpowiedziałam. Mam nadzieje, ze założycielka wątku skorzystała z rady i już tu więcej nie zajrzała i oszczedzila sobie czytania tych wszystkich przykrych komentarzy.
Angela
wieki mnie tu nie było i nie liczyłam że taka forma zniknie...ale to się zrobiło "standardem", że ktoś gdzieś popełni błąd to nie ma Niech ktoś zwyczajnie odpisze tej dziewczynie spokojnie ,po ludzku tylko od razu jak sprowadzenie do mokrej szmaty...

standardy rosną  😁
Rudzik, Nie do wszystkich to było.Przepraszam jak Ciebie uraziło co napisałam. Ale odpisałaś jedna a reszta nie za wiele wniosła.
Mnie kiedyś też tak tu potraktowano bo napisałam że przyda mi się używany sprzęt dla adoptowanego konia.Założono że zbieram konie bo zakładam szkółkę i potem te konie poumierają z głodu leżąc gdzieś na łące itd bo nic nie wiem o koniach. Bolało jak cholera. Dobrze że na forum są ludzie którzy pomogli słowem,kilkoma drobiazgami i osobiście u mnie byli aby pomóc w kilku kwestiach.
Teraz mam koni kilka ,mają się świetnie ,szkółki nie prowadzę i nic mi nie padło z głodu 😉 ale wiem jak to jest na tym forum.
Zyczliwych ludzi jest tu malutka garstka.Chyle czoła przed tymi życzliwymi
Angela
wieki mnie tu nie było i nie liczyłam że taka forma zniknie...ale to się zrobiło "standardem", że ktoś gdzieś popełni błąd to nie ma Niech ktoś zwyczajnie odpisze tej dziewczynie spokojnie ,po ludzku tylko od razu jak sprowadzenie do mokrej szmaty...

standardy rosną  😁
  A ja myslałam ,że z czasem to się zmieni. Ale jak widać z tych naiwnych jeszcze jestem 😉
Gillian   four letter word
15 marca 2016 11:13
Co rusz jakiś nawiedzony cżłowiek tu wpada i wali posta w dziale technicznym. Ile to zajmuje czasu, żeby chociaż wzrokiem omieść pozostałe tematy? zorientować się minimalnie o co chodzi?
jesli chodzi zaś o kopanie leżącego... koń jest sprzedany, nowy właściciel może z nim zrobić co mu się żywnie podoba. Może go posolić i zjeść. Może go wypuścić w Bieszczady. Może go sprzedać do cyrku. Może go wysłać na hak i NIC NIKOMU DO TEGO! Pomogłam?
pomogło.

w wątku poszukujących będzie mniej zapytań. wystarczy wklepać: koń jest sprzedany, nowy właściciel może z nim zrobić co mu się żywnie podoba. Może go posolić i zjeść. Może go wypuścić w Bieszczady. Może go sprzedać do cyrku. Może go wysłać na hak i NIC NIKOMU DO TEGO!

:kwiatek:
Nat, :kwiatek:  😀

EDIT:
Chciałam przytoczyć tu ciekawostkę z życia, o ktorej usłyszałam w sobotę.
Mój sąsiad -rolnik miał kiedyś zapalenie wyrostka. Tak go bolało ,że oczywiście wezwano lekarza.Karetka dojechala ,lekarz delikatnie mówiąc nabijał się z człowieka uważając że sobie popił (sąsiad nie pije) i udaje że coś mu jest.A sąsiad z bólu nic nie mógł powiedzieć. Z wielką łaską i złym traktowaniem zawiózł pacjenta do szpitala wojewódzkiego.
Sąsiad już po operacji wjeżdza na salę a tam jakiś facet drze się i wyzywa pielęgniarkę że go olewa i nie chce się nim zająć a on tak bardzo cierpi z bólu. Nie uwierzycie- ten lekarz miał wypadek karetką po odwiezieniu sąsiada do szpitala bo sobie ,,wypili po drodze,,. Na sali traktowali go naprawdę jak na to zasłużył a sąsiad poprosił pielęgniarkę aby to temu co wrzeszczy podała pierwszemu zastrzyk bo on jeszcze chwilę może poczekać. Jak los potrafi się odmienić.
Było to z 20 lat temu ale do dziś sasiad dobrze to pamięta 😀
To taki  🚫 do tematu
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 marca 2016 11:47
Angela, nie dotknęło mnie to. Absolutnie nie czuję się urażona, uważam, że wypowiedź bardzo trafnie określa to, co ostatnio dzieje się na revolcie. Poziom dyskusji spada z dnia na dzień. Kiedyś takie utyskiwanie było rzadkie, teraz staje się normą. Modzi zamiast pilnować porządku sami wdają się w dyskusje na poziomie piaskownicy.

Gilian, wyszukiwarka od dłuższego czasu wariuje i przez to jest wysyp nowych wątków. Ktoś na forum zwracał już na to uwagę, ale obsługa nic z tym nie zrobiła.
Gillian   four letter word
15 marca 2016 12:03
Rudzik, ale to nie chodzi o wyszukiwarkę, tylko ogarnięcie w jakim dziale się jest. Każdy z nas umie czytać, czy to takie trudne?
Nat, można sobie konia szukać, sama szukałam i znalazłam. Tylko nie bardzo ogarniam rozmiar pretensji, jaki się pojawił w pytaniu.
Gillian, widzisz -czasem człowiek w rozpaczy nie myśli logicznie. Ja też czasem jak się czymś przejmuję to nie potrafię zastanowić się nad prostotą rzeczy. Dopiero jak się ogarnę to wiem ,że panikuję bez podstawnie i że rozwiązanie jest proste.
Może nie przez przypadek wynikł taki temat przez ten wątek. Naprawdę jest tu za dużo ,,złośliwości,, i czepliwości na forum.
Za dużo tego ,,szmacenia,, ludzi. Przecież nie każdy rodzi się expertem w danej dziedzinie i czasem z czasem doświadczenia stajemy się ,,mądrzy,, i wiedzący. Ale czy musimy iść przez płot cierni i poniżenia ?
Ktoś kto stracił konia wie jak go szukać albo sam na to wpadł albo ktoś mu pomógł. Gdybyśmy byli bardziej dla siebie życzliwi to i wszystko wokoło było by inne.
Z własnego doświadczenia wiem ile czasem brak jest życzliwości na co dzień w miejscu w którym się mieszka -akurat ja mam tą radość mieszkać we wsi gdzie jeden drugiego ,,nienawidzi,, a co drugi dom to rodzina 😉. Brak jest czasem zwyczajnej sąsiedzkiej pomocy.Ja niestety przyszłam z zewnątrz i zawsze dla wielu będę -pani z miasta. A z tego forum wiem ,że nie jest to rzadkość. Tak jak i przez FB. Nie możemy jak brzmi napis zmieniać standardy końskiego forum ? Czy tu nie może być tak ,że siega się po porady i je otrzymuje nim zostanie się zbezczeszczonym i powieszonym za samo odezwanie się na tym forum ?Przecież tak naprawdę wszystkich ludzi tutaj coś łączy -pasja i miłość do koni. Tylko i aż ..

Gillian ok, rozumiem. co nie zmienia faktu w jakie standardy to forum obrosło.
dupe mam mała...może stad ją az tak przez to sciska  👀

ale o tym było w innych watkach, piany o to wiec (tym bardziej tu) bic nie warto... :kwiatek:
tylko zamknąć to-to, autor milczy wiec ...same rozumiecie  😉

zatem sio  🏇

np. do t. psów...koze moja niedawno wstawiłam  😁
Gillian   four letter word
15 marca 2016 21:43
Kiedyś mieliśmy moderatorów, wątek by przenieśli. A tak zostało tylko się wkurzać tutaj 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się