Seksmisja czyli wszystko o ogierach

Dziewczyny, znacie jakieś artykuły /książki w których jest info o rozwoju ogierów? konkretnie o "opóźnieniach" w rozroście. Mój mały ma rodziców (matka 165 ojciec ponad 170) całkiem sporych, a sam jest wciąż źrebięcej postury i urody...nie przeszkadza mi to ma prawie 3 lata ( w czerwcu kończy) no ale..ale...zastanawiam się z czego to wynika że ogiery rozwijają się wolniej. Niby się mówi, że jak się wykastruje to wystrzeli do góry..ale...od czego to zależy? u ogierów jakiś hormon to spowalnia?
Czytałam wątek i widzę, że macie doświadczenia z ogierami chodzącymi razem na padok. Mam w stajni dwa 4letnie ogiery, oba z dużych hodowli, więc przyzwyczajone do towarzystwa. Oba grzeczne, karne i nie bardzo impulsywne, nie kryjące. Mają 1 padok i pastwisko którym się dzielą (jeden wychodzi rano, drugi po południu), ale zastanawiam się czy nie spróbować ich połączyć, żeby było im raźniej 😉. Ze stajni się nie znają (stoją w 2 częściach oddzielnych). Próbować? Nie próbować? Jakieś porady? Oba konie są w treningu, więc dobrze by było gdyby się nie zamęczyły 😉. Część pastwiskowa, na której stoją jest dość daleko od części gdzie są klacze (mogą je widzieć w oddali, albo bliżej pod opieka człowieka). Obok padoku ogierów jest padok "świeżego" wałacha, ale on jest tak nieprzyjemny w obyciu (bardzo zaczepia inne konie), że mam wątpliwości, czy w ogóle dołączy do jakiegoś stada, do ogierków szkoda go wpuszczać, bo im nie da żyć 😉.
może wypuść je z wałachem? one dwa razem to może być za duży raban, chociaż kto wie skoro grzeczne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się