500+ jaką macie opinie o tym programie?

Jetem ciekawy jaką macie opinie o tym programie? Dobrze że go wprowadzili czy nie? Wiadomo - pomoc rodzinom wielodzietnym  to szlachetna rzecz, ale czy budżet polski nie jest z gumy. Już teraz zaczyna brakować na emerytury, do górnictwa dopłacamy miliardy. Jestem krytykiem tego rozwiązania - uważam, że powinno być ono inaczej skonsturowane. Np poprzez zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Większość społeczeństwa ma w dupie makroekonomię - cieszą się, że dostaną szmal na konto. Ale czy odpowiedzialni politycy powinni doprowadzać do rozsadzenia budżetu od środka?
No przecież zaraz sobie wszystkie araby sprzedadzą to będą mieć na pewien czas 😎
A tak na serio każda pomoc rodzinom z dziećmi jest dobra, druga sprawa jak te rodziny te środki wykorzystają.
Zastanawia mnie tylko Ci na prawdę potrzebujący dostaną pomoc, czy nie będą wykluczeni z powodu nie mieszczenia się w jakiś bzdurnych procedurach.
anil22, - drogę do MOPRów znają, więc dokumenty im pomogą złożyć.

To jest nie fair - moim zdaniem powinno być albo na wszystkie dzieci ( pierwsze też), albo dla wszystkich wg kryterium dochodowego.
Druga sprawa- czy faktycznie są na to pieniądze i jak długo będą?
Szczerze, to raczej pomoc rodzinom (np wielodzietnym) widzę całkiem inaczej. Aaaa! Znam Panią, która zrezygnowała z pracy (niecały etat) żeby brać na dwoje dzieci. Powiedziała, że jej się już nie opłaca pracować.
m.indira   508... kucyków
18 kwietnia 2016 18:27
moja sąsiadka, ma dwie córki, ciągle na długach, i ciagle na kacu, jak myślicie, gdzie pójdzie 500+...
a takie teksty że rezygnuje z pracy tez słyszałam....
W mojej bliskiej rodzinie też dwie Panie zrezygnowały z pracy, bo dostały 500+ na dwójkę i trójkę dzieci.

Mi się wydaje, że w warunkach ekonomicznych Polski jest to bardzo kiepskie rozwiązanie. Naprawdę wolałabym, żeby te pieniądze poszły w, chociażby, ulepszanie działania naszej służby zdrowia czy stworzenie dogodnych żłobków i przedszkoli. Nie wspominając o godnych emeryturach czy takich cudach jak zmniejszenie podatków dla małych przedsiębiorców.

A mówię to, chociaż prawdopodobnie sama skorzystam z tych pieniędzy.
marysia550, bo jej się nie opłaca. Bo praca (o ogromnym znaczeniu) nieopłacana jest niedoceniana, ale każdy, kto taką pracę wykonuje, wie, jaki byłby jej koszt, gdyby ją komuś powierzyć.

500+ jest naszą jedyną szansą Ekonomiczną. Szansą nas wszystkich. Zgodnie ze wszystkimi regułami ekonomii. Ponieważ krzywa dochodów zaczęła się układać w sposób gwarantujący kryzys. Teraz będzie bliższa normalnej, dając ekonomi szanse właściwego funkcjonowania. To nie jest "pomoc dla potrzebujących". To wymuszona redystrybucja dochodów. Patologii jest ile jest, w każdym systemie.
Najpoważniej uważam, że to dobrze, że matka 5 dzieci nie będzie musiała(!) pracować.
Ja bym wolała, żeby to był odpis od podatku. Wtedy dostaliby ulgę ludzie pracujący, zarabiający z tego, co wkładają do budżetu. Tak ty jest promocja i powielanie biedy i tumiwisizmu.  Socjal już ma to do siebie, że kopie po doopie pracowitych i ogarniętych.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 kwietnia 2016 19:05
Mam obawy, że teraz patologia (ponoć teraz lepiej używać określenia "rodzina dysfunkcyjna" ) będzie się mnożyć i mnożyć. Dzieci nie skorzystają, a rodzice będą mieli kasę do przepicia.

Lepiej by zrobili właśnie odpisem od podatku, obniżeniem podatku na artykuły dla dzieli (VAT chyba skoczył?), darmowymi obiadami w szkołach, świetlicami, albo zajęciami pozalekcyjnymi. Albo, żeby chociaż uzależnili wypłaty pieniędzy od średniej w szkole - zmobilizowało by to do nauki.

W sumie jeżeli ktoś nie chce pracować zawodowo to lepiej bo zwalnia miejsce dla osoby, która będzie chciała. Inna sprawa czy to nie zwiększy problemów młodych kobiet w znalezieniu pracy  👀
zamiast tego podwyższanie vat na naukę języków i na zabawki, smoczki, wyroby gumowe i vat do paliwa  😂
A tak zrobili w Rumunii http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rumunia-obnizyla-vat-i-inne-podatki-skutek,225,0,2046945.html

Wbrew wszystkim i wszystkiemu. Skutek , zwiększone wpływy do kasy, gospodarka ruszyła do przodu  😁

Cytat,, Reformy podatkowe już przyniosły spektakularne rezultaty. Jak podał rumuński fiskus, od 1 stycznia do 16 marca łączne wpływy podatkowe wzrosły o 7 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Wzrost wpływów z podatku dochodowego od firm wyniósł 32 proc., a wpływy VAT utrzymały się na tym samym poziomie - spadek wyniósł zaledwie 0,24 proc.

A u nas dadzą pińcet które rodziny będą miały na różnicę powstałą po podniesieniu podatków i wzrostu cen  😵
Ale jak to nie rozdawali pieniędzy, których nie mają licząc na cud?  🤔 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 kwietnia 2016 19:58
Najbardziej to się ucieszą te dzieci odbierane z domów dziecka, "bo 500+".
Najbardziej to się ucieszą te dzieci odbierane z domów dziecka, "bo 500+".



Ale program działa. Rodzice przypomnieli sobie że mają dzieci . Jedno dziecko to 25 flaszek wódki  😎
Gillian   four letter word
18 kwietnia 2016 20:16
Na szczęście nie jest tak łatwo odebrać dziecko z placówki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 kwietnia 2016 20:18
Gillian, łatwo nie łatwo, dla 500 zł miesięcznie ludzie są w stanie wiele zrobić.
Na szczęście nie jest tak łatwo odebrać dziecko z placówki.


Rodzice dadzą sobie radę . W akcie desperacji ( motywację już mają ) wyciągną dzieciaka siła . I co im zrobisz ?  😁
Gillian   four letter word
18 kwietnia 2016 20:21
Żeby odebrać musi zniknąć przyczyna odebrania. A to nie tak łatwo zmienić, przeważnie. Przecież menele nie znajdą czystego mieszkania, pracy itd tylko po to, żeby oddano im dzieci.
500+ świetny program, tylko czemu od razu podnieśli vat na art dziecięce z 8 na 23%? Smoczki, butelki... art pierwszej potrzeby... zaraz art szkolne podniosą... cieszmy się 🙂
500+ świetny program, tylko czemu od razu podnieśli vat na art dziecięce z 8 na 23%? Smoczki, butelki... art pierwszej potrzeby... zaraz art szkolne podniosą... cieszmy się 🙂


Jak to czemu ??? Żeby mieć kasę na 500+ . Przecież mówiłem że dadzą 500 a zabiorą 1000  😁 😁 😁 😁 Ja już się boję odzywać .  😵
Mnie troche szokuje to co piszecie. W kazdym cywilizowanym kraju wszyscy rodzice dostaja pieniadze na dziecko, kazde, od urodzenia do przynajmniej 18go roku zycia.
Nie rozumiem, dlaczego tak lubi sie ludzi klasyfikowac i oceniac komu sie nalezy czy nie (bo patologia albo za bogaci) - to powinno byc normalne, ze kraj wspiera rodziny. Wszyscy tak nagle zmartwieni budzetem panstwa - wykladacie na nie co miesiac, serio uwazacie, ze jako obywatele nie zasluguja na zadne wsparcie? 🙄
Dziwna polska mentalnosc...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 kwietnia 2016 20:46
nerechta, bo żeby państwo dało, to państwo musi mieć, żeby mieć to musi wyciągnąć obywatelowi z portfela.
Widzisz - dają 500 a podnoszą VAT na dość podstawowe rzeczy, czyli dobrze będzie jak rodzice wyjdą na 0.

Ja z mojej wypłaty widzę 600 zł tylko na umowie - może wystarczyło by tutaj jakoś podziałać?
Smoku, to było pytanie retoryczne :P
Lepiej było zabrać emerytom :P
Lepiej zamilcz, bo tylko złowróżysz :P
ushia   It's a kind o'magic
18 kwietnia 2016 20:48
Żeby odebrać musi zniknąć przyczyna odebrania. A to nie tak łatwo zmienić, przeważnie. Przecież menele nie znajdą czystego mieszkania, pracy itd tylko po to, żeby oddano im dzieci.

niestety mnostwo dzieci w domach dziecka jest nie tyle odebranych co zostawionych - i po te rodzic przychodzi i zabiera

nerechta - niech moj kraj wspiera rodziny - oczywiscie - niskimi podatkami, niskimi obciazeniami dla pracodawcy, powodujacymi wyzsze zatrudnienie,  uproszczona papierologia
mam gdzies 500zl ktore (o ile w ogole program przetrwa) i tak przestanie mi sie nalezec jak tylko starsze dziecko skonczy 18lat, bo wtedy nie wiem - przestajemy byc rodzina czy jak?
co mi z tych paru stowek jak gospodarka sie sypie a ci psychopaci robia wszystko zeby bylo jeszcze gorzej? a kase za to co mi "dadza" i tak ze mnie sciagna w tym czy innym podatku - i dobrze bedzie jezeli tylko tyle, a ie wiecej niz 500...
Smoku, to było pytanie retoryczne :P
Lepiej było zabrać emerytom :P
Lepiej zamilcz, bo tylko złowróżysz :P



Sam się boje tego co gadam.  😲 Widzisz że prawie już nie pisze .  😡
ale mowa jest o wsparciu finansowym panstwa dla rodzin - nie o dziurach budzetowych czy "skad na to wezma" (bo to juz inny temat i oczywiscie wazny, ale co my mozemy? gadac sobie tylko...). Mi osobiscie wisi, czy podniesli vat na smoczki - nie kupuje sie ich tonami ani pewnie nie jest to wzrost 100%... a 500 zl dodatkowo w budzecie zrobiloby mi duza roznice.
a Mi osobiscie wisi, czy podniesli vat na smoczki - nie kupuje sie ich tonami ani pewnie nie jest to wzrost 100%... a 500 zl dodatkowo w budzecie zrobiloby mi duza roznice.


A zrobiło by ci różnicę , jakby ci ubyło 1000 z twojego budżetu a przybyło by ci 500 na dziecko ??? Bo o tym tu mowa. I to program , na ten rok , bo jest na to kasa z LTE ,a na przyszły rok ??? Pieniędzy się nie drukuje tylko zarabia . Jak nie ma wpływu to trudno żeby państwo na swoje programy liczyło na totolotka . Budżet nie jet z gumy i albo na coś kasa jest albo jej nie ma.  😉
Nerechta, program super tylko powinny być na niego pieniądze w budżecie... zebrane wcześniej a nie zabrane teraz i przez następne lata. Obserwuje sytuacje na rynku wszystkich art. pierwszej potrzeby... Jesli u mnie na wsi chleb zdrożał o 30 groszy z dnia na dzień, to mam sie czym martwić, choć smoczki też mnie nie obchodzą...
Jesli opłaty bankowe wzrosły mi o jeden obiad miesięcznie, to zlikwidowałam konta i zostawiłam jedno. Przykładów jest sporo na konto 500+
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 kwietnia 2016 21:09
nerechta, rzucanie 500 zł nie wspiera polskich rodzin. Można to zrobić mniejszym kosztem i z o wiele lepszym skutkiem.
Ale politycy sypią kasę, nie dlatego, że to jest najlepsze dla Polaków, tylko dlatego, że kasę najłatwiej zauważyć i jedna czarna masa z drugą czarną masą pójdą zagłosować na tych co sypią czystą, żywą gotówkę. Nie ważne, że tą czystą, żywą gotówkę musieli wcześniej oddać państwu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 kwietnia 2016 21:09
nerechta, oj obawiam się, że upchnięte to zostanie również w podręcznikach szkolnych i artykułach pierwszej potrzeby, paliwie itp. Nie wiem czy to takie bez znaczenia
nerechta, - mnie też by zrobiło sporą różnicę. Ale mam TYLKO jedno dziecko i jemu się nie należy.

Niech naprodukują tych dzieci ile wlezie, ciekawe, kogo będzie stać je wykształcić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się