Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

kujka   new better life mode: on
05 października 2009 09:55
szukajka nie wyplula podobnego tematu, wiec zakladam.

Co ciekawego mozna robic w Gdansku (zwlaszcza wtedy, kiedy nie jest juz tak cieplo)? Jakie sa fajne miejsca, ktorych nie ma w przewodnikach, a ktore warto zobaczyc? Znacie jakies klimatyczne knajpki, kawiarnie, herbaciarnie? Gdzie zupelnie nie warto isc? :P

z gory dziekuje za wszelakie info 😉
A co kujka, wybierasz sie do Gdańska? 😉
kujka   new better life mode: on
05 października 2009 09:57
Alice, wybieram sie i bede sie tam regularnie pojawiac w tym roku 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 października 2009 10:04
końsko-zawodowo - to niestety regularnie mniej więcej co dwa tygodnie odbywają się halowe zawody w skokach,ujeżdżeniówki rzadziej,ale też są na hipo...

a kulturalnie?nie pomogę,bo rzadko mam czas choćby na kino  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2009 10:05
kujka, zależy o jakie zwiedzanie Ci chodzi: kluby, kawiarnie, galerie? Historia, muzea? Żywa historia, stare, zrujnowane kamienice, cmentarze?
kujka   new better life mode: on
05 października 2009 10:10
Strzyga, wszystko, chociaz po klubach raczej sie nie prowadzam za czesto. Zywa historia jak najbardziej, super sprawa 🙂

Ktoś, konsko sie pewnie wybiore kiedys na hipo, ale to bardziej towarzystko pewnie ^^
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2009 10:20
Z kawiarni : Oliwa: Arbat zaraz przy pętli, bardzo klimatycznie i miło, po drugiej stronie blue times - drogo i nudno. Dalej Stara Oliwa na przeciwko parku - całkiem miło, z tego, co pamiętam we wtorki koncerty studentów AM. W  Sopocie Józef K. przy dworcu, baaardzo fajnie, zwłaszcza na antresoli, mają produkty z Fair Trade, jest jeszcze zaścianek na haffnera, gługo by wymieniać.

Żywa historia - resztki poniemieckiego cmentarza jadąc słowackiego prawie do końca, z bardziej niebezpiecznych miejsc: nowy port, dolne miasto, ołowianka, Twierdza Wisłoujście, Forty ( z czasów napoleońskich), warto pochodzić po sopockich uliczkach/


Tak teraz na szybciutko w przerwie między zajęciami. Pomyślę na historii prawa polskiego, będę miała czas xPP
Ja polecam Stary Rower przy monciaku. Pub z fajnym klimatem, a w sobote fajna muzyka i parkiet maly tez jest😉
Fajna tez Pralnia w Oliwie. a w głównym pełno fajnych pubów😉
Coś czuje, że to będzie mój ulubiony wątek 😜
kujka   new better life mode: on
05 października 2009 20:05
fin, a Ty z jakiej okazji do Gda sie wybierasz? 🙂

Arwena, dzieki 🙂

Strzyga, dziex  :kwiatek: przypomnialo Ci sie jeszcze cos ciekawego?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:08
To powiedzcie mi, czy toto jeszcze istnieje. Wieki temu byłam w Trójmieście (bardzo polubiłam to miejsce) i  dokładnie w Sopocie przechlałam sie mlecznymi koktajlami - taaaakie pyszne były. Czy istnieje jeszcze własnie taki koktailowy bar? Pamietam, że schodziło się w dół ulicą brukowaną od pizza hut i szło się w stronę Sopockiego Mola. Jak się szło w stronę Mola to i Pizza Hut i niżej ten Bar były po lewej stronie.
fin, a Ty z jakiej okazji do Gda sie wybierasz? 🙂

Powiem tak... ja w Gdańsku bywam kilka razy w roku, od paru lat. To moje ukochane miasto, znacznie lepiej się tam czuje niż w "moim" Lublinie. Jak najszybciej planuję się wyprowadzić do Trójmiasta, moim marzeniem jest, żeby udało się to już na studia. Czasami znajomi mówią, że mam świra na tym punkcie... na jednym czapraku wyszyłam muliną herb Gdańska, mam zdjęcia Gdańska w pokoju, a w wakacje moim ulubionym zajęciem przy komputerze (zaraz za re-voltowaniem) było oglądanie map satelitarnych Gdańska na Zumi.pl 😎 poza tym wszystko ze mną w porządku 😁
kujka   new better life mode: on
05 października 2009 20:18
fin, wow, no to juz rozumiem czemu to bedzie Twoj ulubiony topic... 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:18
Fin, ja po Mazurach, uwielbiam Trójmiasto. Gdyby nie sytuacja rodzinna to pewnie już dawno bym tam siedziała.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2009 20:28
Na monciaku w Błękitnym pudlu nie jest najgorzej, choć średnio klimatycznie jak dla mnie, w krzywym domku jest Coctailo mojego byłego dyrektora.  dooobre koktajle mają, tradycyjnie jeszcze Kinski. Do kawiaretonu na Żabiance też zapraszam.

Z Zabytków raczej mało znanych:  warto zobaczyć kuźnie wodną, torpedownie na babich dołach, rezerwat ptaków na wyspie Sobieszewskiej, przejść się po uliczkach starej oliwy, wejść na pachołek, odwiedzić Kolibki, gdzie do niedawna były konie, a jeszcze póki co ostały się zabytkowe stajnie, przy okazji mozna zachaczyć o mini skansen...

Jak mi się coś przypomni, to będę dopisywała.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:29
Strzyga dzięki KRZYWY DOMEK!!!!!!!!
W Sobieszewie koniecznie trzeba zjeść smażoną rybę 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2009 20:31
To o kotajle w krzywym domku Ci chodzi? To właścicielem jest dyrektor mojego liceum xP
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:35
Tak, kochana w zyciu takiej pychoty nie piłam. Niestety, przechorowałam to okrutnie. Najpierw zeżarłam ogromniastą pizzę w Pizza Hut, a potem wysiorbałam 3 ogromne koktaile. Nie wiem czyj żoądek to by wytrzymał, mój nie dał rady. Ale obiecałam sobie, że pizze natępnym razem odpuszczam na rzecz koktaili 🙂
Jeśli nad morze, to koniecznie Trójmiasto, albo najlepiej całe Pomorze Gd. Co prawda nie jestem z Trójmiasta, ale bywam tam kilka, a nawet kilkanaście razy w roku i wiem, co warte jest obejrzenia. A do oglądania jest mnóstwo ciekawych miejsc. W Gdańsku ulica Długa, Neptun, Ratusz, Kościół NMP, Motława i Żuraw, Muzeum Bursztynu, Westerplatte, Nowy Port, katedra na Oliwie,  plaża miejska, itd. W Sopocie oczywiście piękne molo, wszystkie te wspaniałe nadmorskie kurorty w starym stylu, Hipodrom 😁 . No a w Gdyni Skwer Kościuszki i port z Darem Pomorza na czele, stocznia, dom Żeromskiego na Orłowie, klify, Akademia Morska, oceanarium, Bulwar Nadmorski i tak dalej. Na prawdę jest co oglądać! 😜 Oczywiście jest też wieeeeeele rzeczy poza zabytkami 😁 Polecam też pyszne ryby w Sobieszewie 😎

Gdańsk, ulica Długa:



Gdańsk, pomnik Neptuna:


Gdańsk, plaża:



Gdynia, Dar Pomorza, za nim Sea Towers:


Gdynia, Zjawa IV w porcie jachtowym:


Gdynia, Dar Młodzieży:


Sopot, plaża:


Sopot, widok z molo na wieżę:


Kawałek dalej, jadąc na południe, mamy Wdzydze Tucholskie, piękne lasy i wiele jezior. Tczew z najdłuższym mostem, Malbork, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Z kolei na zachód od Gdańska jest Wieżyca - najwyższy szczyt pobrzeży. W drodze do Redy, Wejherowa, jest chyba Trójmiejski Park Krajobrazowy 😍 . W Wejherowie śliczna, choć niewielka staróweczka z pomnikiem nie-pamiętam-kogo 😡 i pyyyyyszne pączusie w piekarni. Kawałek dalej mamy już Puck, Zatokę Pucką, potem Jastrzębią Górę, przylądek Rozewie - najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce. No i koniecznie trzeba zahaczyć o Władysławowo i Hel, ewentualnie można oczywiście popłynąć promem.

aaaaale się rozmarzyłam 😜

O różnych regionach/miastach w Polsce jest też tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,930.0.html


no i oczywiście w Trójmieście można spotkać Strzygę  😂 i Klami, i Kate, i Alivkę, i Alice, i Marakejszę, i Aszkę, i Crazy, i Rewir, i Sigmę i Karolass, i Lenkę, i... chyba wszystkich nie dam rady 😁


Cytat z tematu: Gdzie na urlop w Polsce?
pizzy hut i tak juz nie ma wiec nie martw sie 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:39
Matko ale tam dużo forumowiczów. A w moim rejonie Tylko Ja, Kaloe i MONIKA

Strzyga, powiedz Dyrowi jak go spotkasz, że dzieki mnie ma juz stałych bywalców z Mazur u siebie. Tak go kurde reklamuję (po cichu szepnij, ze w ramach reklamy liczę na termosik truskawkowego na drogę do domu) 🙂
Jeszcze ja ! Jeszcze ja !!
Gdynia sie klania.

kujka   new better life mode: on
05 października 2009 20:44
fin, chodzilo mi o takie mniej oczywiste-przewodnikowe miejsca. takie, do ktorych nie trafia kazdy turysta 🙂

Szczyga dzieki!

Dragonnia narobilas mi smaka na te koktaile, chyba pojde!!
Crazy i Karolas uciekly juz z trojmiasta 😉
a z takich klimatycznych kafejek to jeszcze Kultura- uliczka w lewo za reserved (ktore swoja droga i tak sie juz likwiduje)
ktos juz wymienil Józefa K. - polecam mrozona czekolade z syropem pomaranczowym  💘
i Zaścianek tu szarlotka z lodami i czekolada marcepanowa  😜
dragonnia, jest jeszcze Lena, Zuziasta, kate, Hanula, wrotki, xxagaxx .... ktos jeszcze ??
Klami, w cytacie u Fin pod zdjeciami sa wszyscy wymienieni
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 października 2009 20:47
Kujka, jedź kobito, bo warto. Oj i ja bym siorbnęła 🙂

Sigma nie kuś, bo  ja zawziecie sie odchudzam od.... x lat. 🙂

Kujka, nie drażnij... jest jeszcze Ktoś, to wiem na pewno, bo jak Wrotek to i Ktoś musi być 🙂

A tak jesli chodzi o znajomości, tyo moge się skromnie pochwalić, że z mojego regionu znam wszystkie forumowiczki  😀 "systkie tzy"
dragonnia, to mamy tez Green Way'a... a nawet dwa 😉
Moon   #kulistyzajebisty
05 października 2009 20:48
No i obowiązkowo ja! 😀

Ja jeszcze polecam cappucino i tarty truskawkowe z kawiarni przy Reserved. Kiedyś to bło Nescafee, teraz zmienili i kurka nie pamiętam nazwy :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się