Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 czerwca 2017 07:29
Kubicki na Wartkiej. Pychota, chociaż ceny raczej wyższe.
Szukam na ostatni moment noclegu w okolicach Openera i mam spory problem, bo noclegi są, ale pokój w mieszkaniu u obcych ludzi za 200zł na dobę to trochę szaleństwo. Nie mamy tutaj może kogoś, kto mieszka w Gdyni i udostępniłby dosłownie miejsce w ogródku na namiot i prysznic raz dziennie za kwotę niższą niż 200zł na dobę? Albo zna jakieś fajne miejsce/hostel/cokolwiek? Jestem trochę zdesperowana...
Pola namiotowe w okolicy niby są, ale mówią, że nie mogą zagwarantować, że będzie gdzie zaparkować samochód

edit: sytuacja opanowana  💃
Ramires, mam podobny problem, niby mieszkam blisko, bo za Wejherowem, ale powroty w środku nocy będą mocno problematyczne :/ znalazłaś dobrą duszyczkę, która Cię przygarnie czy jakiś hostel? Na airbnb ceny kosmiczne, w tym terminie ciężko znaleźć cokolwiek... Idziesz na wszystkie cztery dni? Ja nie mogę się już doczekać  😍
Tak, jadę na 4 dni, dlatego spanie w samochodzie mnie przerosło (fajnie się czasami umyć).
Znalazłam gościa na olx, który ma wolny pokój w swoim mieszkaniu w Gdyni i za 70zł/dobę go wynajmie  🙂 Zobacz tam oferty, bo jeszcze trochę tego jest, tylko trzeba uważać na lewe ogłoszenia
Ja właśnie zaczęłam moje mieszkanie wynajmować, jest na trasie skmki, ale w Gdańsku. Proszę pisać na pw, 6 osób się zmieści.
R-V z Pomorza - niedługo się wybieram na 2tyg w okolice Wdzydz Kiszewskich. Wie ktoś może, czy w promieniu 50km znajduje się tam jakaś fajna stajnia, gdzie mogłabym pojechać na fajnych koniach w fajny teren? Będę wdzięczna za wszelkie info, coś tam googlowałam, ale nic do mnie nie przemawia, kiepskie stronki no i wiadomix - lepiej z polecenia, żeby się nie wpakować w jakiś syf.
Znam tylko ze słyszenia, nie osobiście, ale to na pewno porządny ośrodek:
https://m.facebook.com/nadstropna/?locale2=pl_PL
Dzięki Julie! Niestety tam nie ma rekreacji, pytałam.

Wygląda na to, że te okolice to biała plama na jeździeckiej mapie Polski :/
Hiacynta, jak chcesz to zadzwonię później do znajomej z leśniczówki Zdroje (między Sulęczynem a Bytowem) czy wezmą Cię w teren.  Miejsce i lasy jak z bajki. Oficjalnie to oni chyba już nic nie prowadzą, ale mają konie swoje i w pensjonacie i dla znajomych pewnie się da.
Napisz mi jak byś określiła swoje umiejętności jeździeckie i wzrost/waga orientacyjnie, bo pewnie zapyta. (Może być na PW 😉 )
Słuchajcie, czy Muzeum II WŚ faktycznie 4h się zwiedza? Ktoś był? Jak wrażenia?

I gdzie warto zjeść (Gdańsk!)? Bo ja po knajpach rzadko chodzę, a rodzina przyjeżdża i muszę gdzieś ich zabrać. 😡 Bo ja to z obcykanych miejscówek to standard - niezawodne Mandu z pierogami i ulubione Retro (niedaleko Józefa K w Gdańsku 😉) z ciachami, a muszę jakiś ciekawy zestaw na dwa dni zorganizować! Naleśniki i burgery odpadają, dla mojego taty to nie obiad, "dziwna" kuchnia też nie wchodzi w grę 😉
Do Grassa (Szeroka, Gdańsk) raz zabrałam rodziców i te nowatorskie połączenia coś im nie podeszły. 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 lipca 2017 21:50
Hiacynta, W Przywidzu w "zielonej bramie" jest stajnia. Ale tylko dolna - Torado, nie górna. Nie jeździłam tam, ale tereny są http://stajniatorado.pl/cennik.asp
Hiacynta, może tutaj http://stadninakolano.pl/
Jako uczący się jeździec nie podpowiem Ci fachowo czy to fajne konie i czy teren Ci się spodoba. Mnie dziewczyna przedwczoraj dała wycisk po lesie, ale taki pozytywny. A miejsce piękne.
Julie dziękuję! Z tym, że nie chcę robić kłopotu ani im, ani Tobie, ciężko jest mi też określić, kiedy dokładnie bym się chciała wybrać na konie, więc to bym musiała i tak się już na bieżąco dogadywać. W każdym razie jestem zaawansowana (mam 3 licencję w skokach) 160cm/ 55kg 🙂
Strzyga Mrowak dziękuję też! Kolano już googlowałam i jest na mojej liście do ewentualnego sprawdzenia.

A jeszcze tak spytam, drogie Pomorzanki - gdzie najlepiej na plażę z psem? Istnieje w ogóle coś takiego jak odludna plaża w  pomorskiem, coś z dala od wszelkich kurortów, byle można było gdzieś sensownie zaparkować i móc dojść nad morze?
Moon   #kulistyzajebisty
19 lipca 2017 08:00
Hiacynta, plaża dla psów jest na wysokości Orłowa (między Sopotem a Gdynią. Za wybiegiem dla psów notabene - bardzo dużym i całkiem fajnym, więc moim zdaniem całkiem dobre rozwiązanie) i z tego co ostatnio czytałam gdzieś w Sopocie, ale nie pamiętam w którym miejscu.

Co do odludnej plaży to kiedyś uznawana była za taką plaża na Stogach, ale obecnie nie mam pojęcia jak to wygląda. Wzdłuż całego wybrzeża do Helu pewnie znajdzie się kilka miejscówek - generalnie wszędzie tam gdzie nie ma budek z jedzeniem, parasoli, knajp etc 😉
Z moim P. jeździmy do Kopalina z kolei, gdzie jego mama ma domki na wynajem - są miejsca zatłoczone, ale idąc plażą dalej można dojść w końcu do zupełnie pustej plaży.
Stogi są tłoczną plażą, ale można też przejść lasem czy brzegiem i znaleźć miejsce bez ludzi. Sobieszewo po spacerku lasem też nadaje się na wypad z psem, dalej od głównego wejścia jest często mało ludzi albo właśnie pisarze 🙂
Hiacynta, może tutaj http://stadninakolano.pl/
Jako uczący się jeździec nie podpowiem Ci fachowo czy to fajne konie i czy teren Ci się spodoba. Mnie dziewczyna przedwczoraj dała wycisk po lesie, ale taki pozytywny. A miejsce piękne.


Szczerze ich polecam. Pracowałam u nich jako instruktor, sporo jeździliśmy w tereny - ośrodek położony w przepięknej lokalizacji, walory przyrodnicze okolicy zdecydowanie na wielki plus.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2017 13:06
Hiacynta, w Sopocie przy Hestii, ale tłoczona. I babie doły w Gdyni. 


Szczerze ich polecam. Pracowałam u nich jako instruktor, sporo jeździliśmy w tereny - ośrodek położony w przepięknej lokalizacji, walory przyrodnicze okolicy zdecydowanie na wielki plus.


mały OFF- byłaś tam może rok temu mniej więcej o tej porze roku?
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lipca 2017 12:55
Maea, moja mama była tydzień temu i zajęło jej to prawie 2h, ale sama mówi, że się spieszyła i nie czytała większość rzeczy, bo się stresowała, że nie zdąży na samolot, więc około 3h trzeba liczyć.
[quote author=patrycjasz link=topic=9998.msg2697983#msg2697983 date=1500456241]


Szczerze ich polecam. Pracowałam u nich jako instruktor, sporo jeździliśmy w tereny - ośrodek położony w przepięknej lokalizacji, walory przyrodnicze okolicy zdecydowanie na wielki plus.


mały OFF- byłaś tam może rok temu mniej więcej o tej porze roku?
[/quote]

Nieee, ja pracowałam w sezonach: 2012 i 2013 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2017 17:39
To znowu ja  🤣


Czy z lotniska w Gdańsku jest daleko do Dworca Głównego? Czy jest jakaś komunikacja, która jeździ w nocy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 lipca 2017 17:45
Zależy jak bardzo w nocy. jeśli nie jedzie do gdańska głównego, trzeba jechać do Wrzeszcza i tam się przesiąść na SKM. Jeśli chodzi Ci o dostanie się do pociągu, to 90% pociągów jedzie z Gdyni, wiec można wsiąść już we wrzeszczu.
http://www.pkm-sa.pl/glowna/wp-content/uploads/2015/06/7_Gdansk_Port_Lotniczy1.pdf
W nocy linia N3 (autobus ztm) odjeżdża co godzinę w stronę Dworca Głównego rozkład
PKM jeździ od 4 do 22, w tych godzinach jeździ też linia 210 do Dworca lub 110 do Wrzeszcza.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2017 07:34
Dzięki wielkie!  😅
Samolot ląduje w Gdańsku o 23:55, ja muszę dostać się do Wrocławia, a mój towarzysz do Poznania, ważne, ze jednak coś jeździ. Dzięki jeszcze raz za info, wrócę tu we wrześniu  😀iabeł:
Czy w Gdyni znajdzie się jakas fajna siłownia (chce zrzucić doslownie kilka kg i wyrzeźbić cialko), nie zapelniona zgraja instagramowiczow itp? Najchętniej gdyby mozna byloby sobie wykupić jakis karnet z jakims instruktorem czy trenerem (spełnieniem bylaby pani instruktor, bo jestem baardzo niesmiala i ogolnie zielona w sprawach uczeszczania na siłownię)  🤣
Moja kumpela chodzi tutaj i jest bardzo zadowolona. Nie jest instagramowiczką, nie ma nawet fb 😉
http://www.trojmiasto.pl/Lady-Fitness-o49713.html
Polecacie jakiegoś weterynarza w okolicach Wrzeszcza do małych zwierząt? Szukam weta co będzie prowadził mojego psa (chihuahua).
Zjem dobry i tani obiad na Oliwie? 👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 września 2017 16:52
flygirl, zależy jak tani i o której godzinie 😉
flygirl, w Oliwie!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się