ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ja dostałam informację, żeby przesłać oświadczenie o zawieszeniu/likwidacji działalności klubu do WZJ/PZJ. Bez tego klub nie znika z bazy, ale jeśli nie miał opłacanych corocznych składek to coś tam trzeba więcej zapłacić, żeby pociągnąć kontynuację (w PZJ na pewno, trzeba było zapłacić za rok wstecz składkę członkowską - gdzie nie była potrzeba licencja ogólnopolska - w roku w którym chciałam ta licencję wykupić)
To już coś, bo klub oficjalnie zawiesił działalność. Dzięki!
Czy orientuje się ktoś czy konie stacjonujące za granicą mogą już brać udział w zawodach krajowych/regionalnych w Polsce? Obserwuję stronę pzj ale żaden taki komunikat nie rzucił mi się w oczy.
mindgame, ja nie kojarzę komunikatu, że takie konie nie mogą startować w Polsce...
_Gaga, na pewno było takie stwierdzenie przy okazji Herpesa, gdzie w de odwołali wszystkie zawody a w pl wydali tylko komunikat z pewnymi ograniczeniami na zawodach, jak jeszcze nie zawieszono zawodów w Polsce.

Edit: "W zawodach znajdujących się w kalendarzu PZJ i WZJ(OZJ) mogą uczestniczyć tylko konie na stałe stacjonujące w Polsce."

Z 2 marca:https://pzj.pl/ehv-1-neurological-form-wazny-komunikat-zarzadu-pzj/
mindgame, a widzisz, mi sam temat stacjonowania w kraju umknął... W moim województwie olewa się nawet weta na zawodach regionalnych, więc nie wiem czy ktokolwiek ogarnąłby, że koń nie stoi w Polsce na stałe... Odwołania tego komunikatu nie było raczej niestety.
Hej, nie wiedziałam, czy moje pytanie nie wrzucić do tematu żółtodziobów. Chyba jestem już za stara, aby to zrozumieć :/
Zapragnęłam sobie postartować w tym sezonie. Kiedyś już się rejestrowałam, aby wystartować w regionalkach (jeszcze za czasów gdy nie było odznak).
Niemniej zastanawiają mnie opłaty. Które z cennika WZJ mnie dotyczą?
Mam oddzielne pola jak - Opłata rejestracyjna zawodnika oraz Licencja roczna zawodnika
Czy muszę uiścić obie opłaty, za rejestrację i za licencję na rok?
I rozumiem, że dodatkowy wniosek Rejestracji konia wraz z opłatą?
Kraska, zazwyczaj w opłacie rejestracyjnej, jest wliczona już sama licencja. przynajmniej w wmzj
Nie powiedziałabym, że "zazwyczaj", jest bardzo różnie, z tego co wiem.
Kraska, podaj konkretny związek, w którym chcesz się zrzeszyć, łatwiej będzie komuś odpowiedzieć.
W łódzkim po każdej zmianie klubu rejestracja i licencja.
Koń zawsze oddzielnie.
flygirl   Ciężkie słowa ciężko mówić.
25 kwietnia 2021 07:04
Kraska, nie masz w swoim WZJ wykazu zawodników? Jeśli jest, to zobacz czy jesteś. Jeśli tak, to musisz wykupić tylko licencje. Jeśli cię nie ma, to żeby kupić licencje roczna trzeba być zarejestrowanym i wtedy obie opłaty (za rejestracje płaci się raz, za licencje co roku). Analogicznie z koniem jest tak samo.

Skoro się rejestrowalaś, to raczej powinnaś być. Jak nie macie wykazu, to napisz/zadzwoń i dopytaj.
Post został usunięty przez autora
Kraska, najprościej zadzwonić do WZJ. W różnych WZJ są różne zasady.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
25 kwietnia 2021 15:01
pozwolę sobie tutaj zapytać..... swego czasu na stronie pzj znajdował się link z możliwością wykupienia ubezpieczenia na zawody. Teraz szukam i nie mogę znaleźć... Czy ubezpieczyciel wycofał ofertę czy też mógłby mi to ktoś gdzieś podlinkować?
taggi, też nie mogę znaleźć na stronie, pewnie gdzieś skitrane... Ostatnio żeby znaleźć dokument, którego szukałam, musiałam się przeklikać przez (jeśli dobrze pamiętam) sześć podstron, z których 4 to były kompletnie z tyłka odnośniki, których byś nie powiązała z docelowym dokumentem. Pierdzielnik fest ta ich nowa strona.
Tutaj masz link.
Dzięki za odpowiedzi! Niestety na liście mnie nie ma, ale to było z 15 lat temu, więc nie dziwie się, że nie pojawiam się w spisie na stronie 😉 chodzi o wielkopolski związek. Tam po prostu pojawia się oddzielnie opłata za rejestracje i za licencje i wolałam się upewnić.
_Gaga, próbowałam w tygodniu dzwonić kilka razy, ale było zajęte, stąd liczyłam na szybszą pomoc tu, mądrzejszych ode mnie w tym temacie 😉
Kraska, a pamiętasz swój macierzysty klub i wzj? Bo są dwie odmienne sytuacje: nigdzie nie ma cię w rejestrach i/lub nikt nie będzie cię szukać - wtedy najzdrowiej zarejestrować się od nowa. Albo jednak jesteś/ktoś się doszuka. To czeka cię - i znowu dwa wyjścia - albo zmiana barw klubowych albo nie, jeśli klub ten sam. Bo 15 lat temu chyba jeszcze nie było możliwości rejestracji jako bez przynależności? Bp pojawiło się już za czasów re-volty, prawda? Jeśli znasz ówczesny klub, on nadal istnieje, to znajdują cię u siebie, potwierdzają - i tylko licencja. Konia trzeba zarejestrować jeśli nie był, i przy zmianie właściciela (wszędzie?) Warto przeczytać regulamin rejestracji i licencji. Sporo WZJ określa, czy opłata za rejestrację uwzględnia licencję na rok, czy wzja traktuje to oddzielnie.
składał ktoś ostatnio wniosek o licencję do PZJ? jaki jest zazwyczaj czas oczekiwania?
mindgame, złożyłam w zeszłym tygodniu, na następny dzień dostałam formularz o RODO, odesłałam i w ciągu 10 minut dostałam fakturę. Na drugi dzień po opłaceniu faktury miałam licencję w Artemor.

Z kolei w regionalnym WZJ złożyłam papiery na licencję dla konia i cisza już od tygodnia :/. Zależy kto siedzi po drugiej stronie "maila" 😉
a.kaminska, dzięki za info! mam nadzieję, że w moim przypadku też sprawnie pójdzie ..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się